Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

Uvítali byste na EQ skrytí povolání a úrovní?

Ano.
49
65%
Ne.
15
20%
Je mi to jedno. / Nevím. / Zdržuji se hlasování.
11
15%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Rodrigo píše:No možná by stačilo udělat něco jako že je vidět jen lvl magika lvl bojovivého lvl nebojového.
Magi(čarodej,zaklinač bard, krelik, drujd)
BOjjového (bojovník, plandin a další.…)
Nebojový (Zlodej, SD a podobní)
Což je blbost, protože konkrétně tvoje postava je příkladem toho že má lvly čaroděje a klidně si mlátí v plnoplátu. Navíc co když budu mít klerika, bojovníka a zloděje? kam mě zařadíš? Do Magickobojověnebojové skupiny?

zuzu EDIT: Tak pro takové postavy by šla speciální power game kategorie, ne?

Edit : Hu, dobře, tak jsem plácnul první tři povolání co jsem tam zahlídnul....druid,bojovník,SD...spokojenost?
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 28. 5. 2012 17.35, celkem upraveno 4 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Za metagame se dá opravdu označit prakticky všechno, ale hájit se tím dá jen v určitých mezích.
Legálně nakukovat do systémového složení postav hráčů jsem vždycky považoval (a stále považuji) za doménu výhradní pro Dx.
Šít něco někomu na míru je fajn, většinou to opravdu zábavě spíš přidá než uškodí. Dá se to i naslepo, ale...krvavá lázeň může přinést i nějaké ty průvodní OOC komplikace.
Jak píše Braenn jde to dělat i bez studování levlíků postav.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Braenn píše: To co jsi psal o jednání podle buildu a povolání, to se mi popravdě moc nelíbí. Ty si můžeš být jistý, že něco nehraje, ale pořád mu nevidíš do featů, run a charakteru. I bojovník na prvním levelu si může jet runu podvádění +9 a mít vysoké char, protože další levely chce jet třeba zloděje. A jestliže tvá postava nemá sama v podvádění ani bodíka, tak by jsi mu něco sežrat mohl.
Jasně, že 100% jistotu nemám vždy, ale je to jeden z orientačních bodů, bojovníků s epickým bluffem na prvním levelu tu běhá minimum a když mi někdo takový bude zkoušet něco nahlat asi se ho zeptám po tellu. A ten bluff je jen jeden z mnoha, na který zrovna runy jsou, na jiné nejsou.

Budu se opakovat, ale nikde jsem neřekl, že se rozhoduji pouze a jen na základe classů a levelů.
Braenn píše: A tvorba AQ? To se mi moc nezdá. Většinou je tvoříš pro hráče, které znáš, alespoň tak, že s tebou byli v družině.
Ne vždy, kolikrát mě nějaký hráč zaujme svoji hrou a řeknu si, že by bylo fajn mu tu hru nějak zpestřit. Kolikrát to jsou postavy, které znám jen od vidění.
Braenn píše: A trpělivost s nováčky? Může být. Ale proč by jsi měl okamžitě vědět, která postava je na prvním levelu, a která se logla po roce? Proč bys tomu měl přizpůsobovat své chování?
Jednoduše řečeno, když vidím postavu z neznámého accountu a na nízkém levelu, jak tropí něco co se mi nepozdává, tak dotyčného oslovím zda je nováček. Když o postavě vím, že to má lvl XY, tak tento krok odpadá. Stačí?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

The_Balrog píše:
Strigo píše:Myslím si, že systém zabraňující vidět level a povolání postavy je na místě a na HCRP serveru více než potřebný.
No vidíš, a já bych zase řekl, že v ideálním případě by takový systém měl být na HCRP serveru zbytečný :)
Asi budu někoho opakovat ale napíšu to, protože si myslím že to tak prostě je... Psal jsi "v ideálním případě", avšak já si myslím že celý server (ikdyž ho považuji za geniální a suprový) má k opravdové idealitě daleko... Myslím si že většina hráčů se při logu prostě koukne kdo je online, dělám to taky, protože je prostě pohodlné se podívat jestli je s kým si dobře zahrát a s tím pak nastávají další trable. Spousta lidí ví, kdo má jakou úroveň, protože to prostě vidí ač nechtějí když se dívají kdo je připojen. Z toho se pak odvíjí jejich chování. HCRP neHCRP, každého to ovlivní, stalo se mi to už párkrát i od dlouhohrajících hráčů a jak tady už někdo řekl, ruku na srdce, řekněte mi jedno jméno kdo to dokáže zahrát na dokonalých 100%.
Pak je tu ta věc co řikal woxa, to sice docela chápu, ale myslím si že dlouhohrající hráči připravující nějakou hru vždy budou vědět o koho se jedná, případ že by opravdu nevěděli se mi zdá skoro nereálný a i takový se dá nějak herně řešit.
Tasslehoff Tříštka - hobit kterého posedla toulavá... a hravá... a vlastně hodně dalšího
Iw'as
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 378
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Příspěvek od Rodrigo »

Mourisson1 píše:
Rodrigo píše:No možná by stačilo udělat něco jako že je vidět jen lvl magika lvl bojovivého lvl nebojového.
Magi(čarodej,zaklinač bard, krelik, drujd)
BOjjového (bojovník, plandin a další.…)
Nebojový (Zlodej, SD a podobní)
Což je blbost, protože konkrétně tvoje postava je příkladem toho že má lvly čaroděje a klidně si mlátí v plnoplátu. Navíc co když budu mít klerika, bojovníka a zloděje? kam mě zařadíš? Do Magickobojověnebojové skupiny?

zuzu EDIT: Tak pro takové postavy by šla speciální power game kategorie, ne?

Edit : Hu, dobře, tak jsem plácnul první tři povolání co jsem tam zahlídnul....druid,bojovník,SD...spokojenost?
Myslím jako mít u každé postavy povolání Magi 14 bojovník 1 nebojový 0
Brad 14 lvl pladin 4 lvl Zlodej 2 lvl by byl = magitk 14 bojovník 4 nebojovník 1
Zaklinač 14 lvl barbar 4 lvl vrah 2 lvl by byl = magitk 14 bojovník 4 nebojovník 1 by byl stejně.
Takhle jsme to mysle.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Rodrigo píše:
A není úplně jedno jestli tam pak jsou nějaké skupiny nebo se to nechá tak jak to je? =/ Osobně v tom nevidím žádné velké plus.
Tasslehoff Tříštka - hobit kterého posedla toulavá... a hravá... a vlastně hodně dalšího
Iw'as
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

:yes: :yes:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Souhlasím s tím, že rozdělovat ty povolání do kategorií, jak říká Rodrigo je zbytečný.…

A zároveň navrhuju Woxu na post DS.… nechci, aby chudák musel metagamovat, když chce zabavit ostatní hráče.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Má zkušenost praví:

1) Šití na míru diskriminuje ty ostatní a taky vede k systémové slepotě (spousta věcí vypadá obtížně pro postavy na 15. lvlu a ve skutečnosti je s trochu adaptabilním myšlením zvádne postava na 5. lvlu).

2) V praxi si spousta hráčů na vyšším lvlu dovoluje na hráče na nižším lvlu ale jsou posraní před hráči na vyšším lvlu.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Tak to jsem docela v suchu! :))
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

The_Balrog píše:Tak to jsem docela v suchu! :))
Posledně si měl kliku :bleh:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Aefar píše: 2) V praxi si spousta hráčů na vyšším lvlu dovoluje na hráče na nižším lvlu ale jsou posraní před hráči na vyšším lvlu.
Tohle možná trochu upravit na : V praxi si spousta hráčů na vyšším lvlu nebo silnějším buildu dovoluje na hráče na nižším lvlu (nebo vyšším lvlu ale slabším buildu)...atdatd
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Já se přiznám, že někdy rád šmírnu, co kdo má za povolání a kolik má čeho levelů. Jsem prostě zvědavý a tak nějak okukuju, kam až to můžou moje postavy dotáhnout. Většinou ale ten playerlist zase tak moc nestuduju a stejně si ve hře nevzpomenu, co tam bylo, jelikož mám obvykle jinačí starosti.

Připouštím, že u low level paladinů mi hlavou běží 'ježišimarja' :)

Nicméně si myslím, že skrýt/neskrýt je hlavně o tom, jak to chce labir, tak to prostě bude.

A nepotřebuju playerlist, abych věděl, že když si můj drow otvírá hubu na Tinde, kráčí po velice, velice tenkém ledě :megalol:
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Selvagion píše:Nicméně si myslím, že skrýt/neskrýt je hlavně o tom, jak to chce labir, tak to prostě bude.
Pak je tady ale otázka, co když se mu dostane velká odezva na právě toto přání hráčů? A proto je tu ta anketa ne? ;-)
Tasslehoff Tříštka - hobit kterého posedla toulavá... a hravá... a vlastně hodně dalšího
Iw'as
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Tedy bez urážky, lae nemyslím, že by Labir dal mco na to co říkají hráči. Kdyby ano, dávno by tu z toho byla Thalie :biggrin:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Hawkeye píše:Tedy bez urážky, lae nemyslím, že by Labir dal mco na to co říkají hráči. Kdyby ano, dávno by tu z toho byla Thalie :biggrin:
Nevím, neznám ho, ale myslím že na alespoň trochu logická přání většiny hráčů by se přistoupit mělo.
Tasslehoff Tříštka - hobit kterého posedla toulavá... a hravá... a vlastně hodně dalšího
Iw'as
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Hawkeye píše:… dávno by tu z toho byla Thalie :biggrin:
To máš pravdu - na Thalii je skrytí povolání postav při logu zavedeno už dost dlouho :bigwink: :biggrin: .
Obrázek
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Jenže na TH se jedná o úpravu porušující licenci NWN, což nejspíš Labir nechce.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Hawkeye píše:Tedy bez urážky, lae nemyslím, že by Labir dal mco na to co říkají hráči. Kdyby ano, dávno by tu z toho byla Thalie :biggrin:
Ty jsi nějaký znalec na Thalii, že to můžeš hodnotit? Nebo máš dojem, že její RP nastavení je takové, protože to chtěli hráči, a Rejty jim musel ustoupit, aniž by to on sám chtěl? Nějaké podložení pro tvé názory? A co to má co dělat s přidáváním systémů? Na takové "vtipné" výkřiky do tmy jsem celkem alergická.

Třeba způsob, který na TH praktikují v případě přidávání nových systémů atd. považuji za ideální.
Hráči něco chtějí? Ať si to naskriptují a udělají sami, pokud je koncept od DM schválen. Kucik to pak zkontroluje a přidá. Co to v praxi znamená? Že když tam chyběla bardská hudba, hráči hudbu posbírali, jeden to naskriptoval a dalo se to do hry. A bylo, do měsíce.
Byla chyba v craftu? Našel se hráč, co to byl schopen opravit, zkusilo se, doladilo chyby, a bylo.
Hráči chtějí vlastní byt nebo dům? Proč ne. Vytvoří si ho v toolu, je přidán mezi nájemní domy(!) a oni si mohou nájem dle libosti prodlužovat. Když přestanou hrát, dům je k využití jiným postavám.
Jsou potřeba lokace? Hráči je udělají podle zadání.
Chtěli jinak fungující hody na vlastnosti? Udělali si.
Postavit sochu? Fajn, tu je lokace, dosaď ji tam, nech zkontrolovat a je ve hře.

Samozřejmě to znamená, že se tam můžou objevit chyby nebo problémy, ale odstraní se, případně potrestají a jede se dál. Zatím se nestalo, že by něco udělalo více škody než užitku. Ve výsledku je s minimem práce od hlavního WB svět funkční - mění se, vyvýjí a zlepšuje.

Neříkám, že tohle je aplikovatelné na EQ. Tedy je, ale Labir je majitel a nechce, což je jeho názor a má své důvody a není možné s ním o tom diskutovat.

Jen jsem chtěla ukázat, jak to taky jde jinak, a jak to může dobře fungovat.

P.S. Zásah porušující licenci NWN? Ale jděte. :megalol:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Co jsem slyšel tak to skrytí úrovní tak jak je na Thalii jaksik prušuje licenci NWN *pokrčí rameny* bylo to tu někde nedávno na forum, když to najdu tak ti sem pošlu do editu odkaz

EDIT : Hledal jsem až jsem nalezl
zdech píše:
Protton píše:A to je zrušení možnosti vidět lvly toho, kdo je online. Šlo by s tím něco udělat?
Už se to tu objevilo a jestli si dobře pamatuju závěr, zněl nějak jako "to se dělá pomocí ne zrovna legální manipulace s hrou, nebude zavedeno". Nebo něco takového.
Nejlepší co můžeš udělat v tomhle směru pro sebe je nepřeklikávat při logování do inkriminované záložky (a být tak dobrovolně v nevýhodě vůči jiným zvědavcům). Ale fajn by to bylo ne že ne.
EDIT: viewtopic.php?p=72239#72239 tady je o tom cosi z nějaké třetí čtvrté ruky.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět