Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

Uvítali byste na EQ skrytí povolání a úrovní?

Ano.
49
65%
Ne.
15
20%
Je mi to jedno. / Nevím. / Zdržuji se hlasování.
11
15%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Woxa píše:Na druhou stranu jsou hráči, kteří jsou schopní s postavou na prvním levelu dělat ramena jak kdyby byli po epicu.
Přitom aby takové chování bylo košer, vyžadovalo by to nemálo bodů v bluffu nebo intimidate.

A ty například já moc dobře sleduju...
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Woxa »

Ty možná jo, ale co s tím může dělat hráč, který neví na čem vlastně je. Nic.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Mourisson1 »

Já ty ramena dělal na čtvrtým lvlu, a když jsem velel oddílu u oázy tak to nikomu nevadilo :P xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Woxa »

Tak "rebuildování" je trochu jiná kapitola.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Mourisson1 »

Ok. :D
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Selvagion »

Woxa píše:Ty možná jo, ale co s tím může dělat hráč, který neví na čem vlastně je. Nic.
Každýho bych musel jedině asi vyzvat na souboj :)
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

S tím nic Woxo neudělá at je seznam s povoláním veřejní, či nikoliv.
Jsou postavy na epicu s podvodem a přesvědčováním na 0 a obráceně.
Nebo na průměrných urovních 15. lvlu atp... a neuděláš s tím taky nic.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Protton »

Level by neměl hrát ve hře tohoto typu žádnou roli. Princ na levelu 1 může poslat do hajzlu třeba celou družinu dobrodruhů na levelech 25-35 a oni s tím nemůžou dělat vůbec nic, protože level nevypovídá v této hře o ničem. Ač to může být základ. Pokud jsi velice mocný kouzelník a ví se to o tobě, asi budeš trochu více vážený, než obejda u Svačinky. Nebo bojovník na vysokém levelu bude vážený pro své bojové schopnosti, kterými je vyhlášen. Nic to ale nemění na tom, že když epic postavu zatkne strážný na levelu 5, tak ten epic si nesmí otevřít hubu na něj, jinak má na krku další zločin.

Takže už to někdo někde nainstalujte... já ty levely stejně nesleduju, kdo je online vidím na miniaplikaci a že je někdo badass poznám teprve když jsem s nima v partě nebo si s nima dám souboj (třeba nácvik nebo test či něco) a nebo vidím hody. Tak jako tak jsou to skoro vždy situace, kde by člověk odhadl sílu postavy sám.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Protton »

Woxa píše:Ty možná jo, ale co s tím může dělat hráč, který neví na čem vlastně je. Nic.
Já bych se na celý ten systém přesvědčování a podvádění stejně vy... co dělám třeba já je, že když mi někdo očividně lže nebo já se snažím někomu lhát, tak mu řeknu po tellu, ať si hodí na podvádění nebo si já hodím na podvádění proti němu. Ale neuděláš s tím nic, nemůžeš tohle nařídit a ve skutečnosti je to trochu hloupé, ten systém. A ničí to situaci. Ač je pravda, že NwN odpadá to, dle čeho určíš lháře nejlépe. Neverbální komunikace.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Ungo »

Wolf:
Teda, to se asi už odkláníme od tématu. Ale jak jako „S tím nenaděláš nic?“ Woxa asi ne, ale třeba ten, jak se to jmenuje, tým by mohl. ono je to u 90 % dotyčných postav uplně putna, ale jsou případy, kdy je to do očí bijící, a ty kdyby třebas někdo řešil, tak by se pak s celou věci něco dělat dalo.
Sorry to neni cílený kopání do týmu. Tak nějak respektuju, že tým je v oslabení, nemá čas a tak podobně. Ale tak alespon jako člen týmu, který s tím jediný něco může dělat neříkej, že s tím nic nejde dělat.

Protton
To, že level nic neznamená, je stokrát omletá kravina. Level je a bude alfou i omegou do té doby, než se na jedno mserveru sejdou samí moudří, uvědomělí a rozumní hráči, kterým jde jen a jen o RP hru. Do té doby zůstane level jediným skoro spravedlivým měřítkem. Level a čas potřebný k jeho získání je totiž přesným opakem nebo překážkou, chcete-li, k tomu po čem většina hráčů touží. Touží po nejdokonalejší, nejsilnější, nejmocnější, nekrásnější a vůbec všechna nej postavě. Proto pokdu nějaké nej chceš, tak si ho musíš odmakat v podobě levelu.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Co bych s tím měl Ungo, asi tak dělat? Sedět na počítači lognutýve hře 24/7 a kontrolovat, kdo odehrává své dovednosti a kdo ne?
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Akruo »

Mevaron píše:Osobně si myslím, že skrytí povolání a úrovní mělo přijít před pár lety, momentálně už to nemá žádný smysl.
Asi tak. Před pár lety by to bylo super. Teď už je to jen detail, který toho mnoho neovlivní. Každopádně *palec hore* Anade.
Být nováčkem by teď mohlo být zajímavé, ale všichni ostatní to budou vědět a … Metagame :yes: :shades:
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Ungo »

Wolf píše:Co bych s tím měl Ungo, asi tak dělat? Sedět na počítači lognutýve hře 24/7 a kontrolovat, kdo odehrává své dovednosti a kdo ne?
Hawkeye píše: u 90 % dotyčných postav uplně putna, ale jsou případy, kdy je to do očí bijící, a ty kdyby třebas někdo řešil
ne tedy 24/7, ale posvítit se sem tam na pár exemplárních případů. PM budu klidně jmenovat. Ale jak jsem psal. Respektuji, že tým na to nemá čas/chut, ale není pravda, že s tím nic dělat nemůže
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Woxa »

Wolf píše:S tím nic Woxo neudělá at je seznam s povoláním veřejní, či nikoliv.
No to je právě ten omyl. Když vím co je zač, tak s ním na to téma můžu hodit řeč a říct mu, že mi to jeho dělání ramen přijde přes čáru (potažmo na jeho hru nepřistoupit), nebo se nechat rozsoudit teamem a podobně.

Když o postavě nemám žádné info, musím se rozhodovat jen na základě informací druhé strany a to jak víme, není vždy úplně objektivní. Všichni jsou krásní, obratní, silní, moudří...
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Jak můžeš Woxo vědět, co je zač a jestli má body v podvodu nebo nemá?
A je defakto podvod, aby ti druhá strana říkala, jaký má který hráč statusy a dovednosti a featy.

Lenwe to je to, jelikož nejsme ve hře 24/7 opravdu si s velkou námahou všimnem, kdo dovednosti nehraje a kdo ano.
A nebo si všímáme, jen nemáš veškeré informace a nevíš pravdu :D =)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Mourisson1 »

Mně se líbí ta wolfova odpověď na všechno "Nemáš veškeré informace a nevíš pravdu" :D To mně dostane do kolen kdykoliv to vidím xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Woxa »

Prostou matematikou si spočítám, že postava na prvním levelu ty staty kdo ví jak kouzelné prostě nemá. Jasně, nevím to s přesností na bod, ale i prosté rozmezí pro určitý prvotní odhad situace postačí. Mohu se pak dotyčnému ozvat, probrat s ním, že mi jeho chování nesedí nebo takovou hru prostě neakceptovat. Stejně jako když mi bude hvězdičkovat kouzelník prvního levelu, jak precizně ovládá meč a kdo ví co všechno - taky mi to bude smrdět a ozvu se.

Ano, nepopírám, že odkryté levely jsou zneužitelné, ale ukazuji, že lze zneužít i jejich skrytí :) Obě varianty prasičům prostě ty možnosti dávají.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Van »

Mě vždy dostává jak někdo jako Ungo hovoří o rozumných kvalitně hrajících a sám... třeba psychicky neunesl, že v hostinci sedí i jiné dvě postavy, které si šeptají.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Ungo »

Hovořím o rozumné kvalitě, o ideálu, na který nedosáhne nikdo z nás. A jednak nevím o čem mluvíš a druhak to stejně bude další bezdůvodný a nesmyslný útok, takže to raděj přejdu.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Mourisson1 »

To je škoda, protože jsi údajně i některým hráčům telloval že s náma nebudeš v jedné lokaci, ale skleróza je sviňa, to věřím xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět