Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět

Uvítali byste na EQ skrytí povolání a úrovní?

Ano.
49
65%
Ne.
15
20%
Je mi to jedno. / Nevím. / Zdržuji se hlasování.
11
15%
 
Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Van »

Anade píše:Vysvětlení pro ty, kdo nerozumí poznámkám Vana:
Seznam postav na mém webu nezobrazuje DM/NPC a povolání s úrovněmi, přestože je můj program od serveru získá (stejně jako je získá hra – klient nwmain). Při zadání určitých parametrů můj web tyto informace zobrazí (pro mne, ale přístup k tomu má třeba také řada mých kamarádů z EQ, pak třeba i Wolf; komu přístup dám, to je celkem fuk, stejné informace zjistíte z klienta hry nwmain - avšak po skrytí playerlistu bychom přístup měli pořád, ale většina by jej neměla, což by nám dávalo výhodu oproti ostatním).
Fixed. :shades:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

Van: Zdrojáky filtru máte k dispozici, a to jak linuxové, tak i windowsové. Takže posuďte sami.

EDIT: Van fix: „řada“ → „čtyři, včetně Wolfa a dvou, kteří již na EQ dlouhodobě nehrají, všichni jsou (byli) alespoň hostitelé nebo DX.“

Woxa: No jo, vlastně bych tam mohl implementovat lepší ISA-systém pro nás (rozumějte mne a všechny mé kamarádíčky z EQ; ISA = I See All), a třeba bych něco z těch informací někdy za něco dal i týmu. :bigwink:
Asi bych ten program měl trochu upravit a dodat jej bez zdrojových kódů, aby se nedalo (tak snadno) zjistit, co všechno ten spy-ware vlastně dělá, že?
Naposledy upravil(a) Anade dne 19. 3. 2015 12.06, celkem upraveno 3 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Ono si do těch lvlů a povolání najde cestu kdekdo.
Otázka, jestli skrytí seznamu v NWN by mělo nějaký smysl.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od George »

Wolfe... už se to řešilo mnohokrát... 74% lidí chce, aby to bylo filtrovaný.
Jasně, že by to mělo smysl... i kdyby náhodou pár programátorů našlo způsob, jak zjistit ty lvly a pár zlých lidí by se připojovalo na individuální účty, aby to zjistili... v globálním měřítku by to udělalo obrovskej rozdíl... a konečně bych si mohl udělat svojí Petru Pšeničkovou vraha :)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Jo, asi máš pravdu.
Mě jen v počtu hrajících hráču připadá, že spíš těch 74% lidí si ten přístup k lvlům vytvoří stejně... ale, jasně. Asi ano, asi je i přesto lepší mít ten skrytý seznam =) přecijen.

Zkusíme s Alquistem Onyxe uvolat k smrti :D
(respektive já dycky večer nemám čas na to mu volat, takže je to asi zase na tobě Alquiste)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Van »

Anade říká 4, přitom ten přístup mělo lidí více (např. i já a to jsem hostitel ani DM nebyl). Takže je otázka, zda Anade lže, nebo zda přístup šířil někdo z těch čtyř že. Každopádně je to výhoda pro část.

Skrytí či neskrytí je otázkou diskuze a jednotlivých preferencí. Oboje má výhody i nevýhody. Na Thalii člověk stejně po měsíci hraní věděl, kdo hraje co, a obvykle i jaký má asi tak level. To vše ze stylu boje, který se okoukal z turnajů, z chození v partě, ze šeptandy atd. Ve výsledků se o každém vědělo, co hraje a zhruba na jakém lvlu (preepic, epic pod 30, epic nad 30, 40).
Reakce na vrahy apod. (viz George) jsou otázkou hráčů a pak taky mentality serveru. Na EQ by mělo platit (leč existují neoficiální výjimky), že postava není to, co říkají classy, ale to, jak to kombinuje a prezentuje veřejně. Mnoho postav má lvly zloděje, ale nikdo jim neříká, že jsou to zlodějové, pánům zbraně se neklaní zbraně, atd. Zaltais byl v Amfi zbožňován, ač měl vraha i blackguarda a měl by tedy být služebníkem zla na max a ideálně uvězněn, že?

Osobně je mi to fuk, jen upozorňuju, že zatímco tu běží playerlist se skrytými lvly, tak si Anade s kamarádíčky kouká na přesné lvly a přítomnost DM, kdy chce. Pokud si necháte vyblokovat playerlist, tak je možné, že oni ho pořád uvidí s lvly, takže budou mít výhodu a pořád poznají, že vaše Peťa Pšeničková z Amfiberai je zloděj-vrah a asi né zrovna milé děvče.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

Přístup ve fázi beta-testování šířila bez mého svolení osoba, která mi to pomáhala testovat. Tak se to dostalo k tobě, Vane. Když jsem to zjistil, té osobě jsem přístup zrušil. Tehdy byl totiž přístup vázán na parametry, nyní je to vázáno na jméno a heslo. Za ty čtyři si ručím.

EDIT: Nalku, ke stejným informacím má přístup kdokoliv s klientem nwn. Já jsem si to pro sebe a DX (+ jeden hostitel) jen zpřístupnil pohodlněji přes web. Kdo chce psa bít, hůl si stejně najde a toho klienta nwn si spustí. A v krajním případě se třeba i pokusí přihlásit na účet někoho jiného.
Já osobně povolání a levely příliš ani nesleduji, raději si to vysleduji ve hře, je to zábavnější, a jak píšeš, časem se dají IC (ale i OOC) schopnosti postav zjistit hraním.
Naposledy upravil(a) Anade dne 19. 3. 2015 13.04, celkem upraveno 3 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Mevaron
Příspěvky: 124
Registrován: 30. 1. 2010 18.04

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Mevaron »

Osobně si myslím, že skrytí povolání a úrovní mělo přijít před pár lety, momentálně už to nemá žádný smysl.
Naposledy upravil(a) Mevaron dne 19. 3. 2015 12.56, celkem upraveno 1 x.
Boendal Biderbo, spoluzakladatel a pokladník Západoříšské obchodní společnosti, hrdý sekernik a mapokreslič Hag Hargol jmenován samotným Vojvodou.
Albus Tuřínobijec. Cože? Tuřín? Tuřín! TO JE MŮJ TUŘÍN!
:bye: :bye:
And now...i'm one with the force.
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Alquist »

Dám Onyxovi echo - ale tuším asi výsledek.
RIP
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od George »

Jasně, že hráči odkoukají z turnajů apod., co je kdo asi za povolání... stejně jako postavy budou mít nejspíš tušení, co ta daná postava asi dovede... Ale pokud to chce někdo utajit, tak aby měl možnost to utajit... nemluvě o lvlu, kterej je ještě důležitější z hlediska CvC. A šeptanda (např. od hráčů, co bojovali proti sobě na turnaji) je pořád jen šeptanda a ne globální povědomí.. krom toho bude vždy částečně neaktuální.

Co se týče povolání postavy IC a OOC, tak nejde o to, že by lidi hned mojí Petru dávali do vězení, jde o to, že hráč ví, že si na ní má dát pozor (min. požadavek na zlý přesvědšení) a ví, co od ní čekat a jak se proti ní bránit (TS + kouzla, co nejsou na reflexy).

Osobně si myslím, že pokud ten filtr nebude mít vyloženě nastavenou nějakou vyjímku (lze vyčíst ze zdrojového kódu), pak nelze získat tyhle informace jinak, než připojením se na účet daného hráče. (Nebo se nějak dostat do vaultu a to by si rovnou mohl stáhnout celej EQ modul).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

Alquist: Já jsem to Onyxovi na posledním sraze v Praze už říkal. Ale dej mu echo, že už je to zveřejněné (tehdy to ještě nebylo).

A co se týká výsledku této snahy, asi sdílím tvůj názor. Nicméně – alespoň je to k dispozici i dalším správcům serverů, kteří nemohou nebo nechtějí používat nwnx.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od George »

Ještě bych podotkl, že lze, je-li člověk ve hře, zjišťovat průběžně přítomnost DM ve hře.. a zvládne to každý... I v případě vypnutí playerlistu. (Teoreticky s prodlevou pár sekund až desetin sekund).
Nevím, kolik lidí to zná, ale projistotu na to jen podotýkám.
Kdyby to nějaké DX neznalo a chtělo vědět, jak to funguje a jak se proti tomu bránit (v omezené míře), tak mi může napsat.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Anade »

George: Ta obrana je opravdu v omezené míře, nicméně pro běžné uživatele zřejmě bude dostačující.

Jestli tomu jde zabránit zcela, toť otázka, IMHO bez modifikace nwn-serveru (nebo přidání filtru paketů) to nepůjde.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Van »

Z mé strany jsou další příspěvky zbytečné, Anade neumí číst co píšu, reaguje si na to, co chce, abych psal.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Lomylith »

Doporučuji, aby se DM podívala na Čuga kdo ho zabíjí a kolikrát. Vedou i jné cesty...
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Braenn »

Čugo v té konspiraci jede s Anadem? Já to věděla!
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Lomylith »

To není proti Anademu.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od placidity »

To nevadí! :diablo:
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Wolf »

Tak o DX ve hře asi uplně nejde, spíš jak už bylo řečeno, jde o to aby hráči netušili jaký lvl má postava (=co dovede, jaké má zhruba featy a dovednosti) a jaké povolání.
Jsou pak hráči, kteří prostě s tím počítají dopředu a chovají se jinak, než kdyby to nevěděli - a to je to hlavní o co tady jde.

Co vím, Anade si přístup na svuj seznam lvlu, povolání a DX ve hře, kontroluje podle IP (tak ač dává account a heslo každému jednotlivci ruzné, šířit by se to asi nemělo...?), takže těžko to muže dostat celej server. (na vysvětlenou, ne na obhajobu)
Ale jak Anade píše, jsou i jiné cesty si ty lvly a povolání odhlait... ale je to třeba komplikovanější... takže za mě asi to skrytí lvlů a povolání bude přínosné určitě.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav

Příspěvek od Woxa »

Na druhou stranu jsou hráči, kteří jsou schopní s postavou na prvním levelu dělat ramena jak kdyby byli po epicu.
Přitom aby takové chování bylo košer, vyžadovalo by to nemálo bodů v bluffu nebo intimidate.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět