Legalita hry a CD-klíčů

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Zajímavý rozbor.
Prosím tě, co je podle tebe ta zmiňovaná hudba ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Jsem zcela ztotožněn s definicí z wikipedie:

Hudba je organizovaný systém zvuků.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

:excl:


EDIT: Radši jsem to smazal.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Aefarův názor je velmi zajímavý, ale vydavatelským společnostem a muzikantům by se nelíbil, protože když si to každý stáhne, tak si nikdo ten nosič nekoupí a vydavatelské společnosti utřou hubu a muzikant nedostane svůj podíl z prodeje. Ovšem místo, aby hledali způsob, jak přesvědčit lidi, aby kupovali, vymýšlejí nové a nové postihy a omezení, a to povede jen k tomu, že lidi budou prostě vynalézavěji. Je to nekonečný příběh.

Z pohledu autora povídek, což je vpodstatě taky kulturní dědictví lidstva, můžu říct, že pokud bych někdy vydal knihu, asi by mne netrápilo, jestli to lidi převedli do e-podoby a posílají si to přes různé servery nebo torrenty nebo cokoli podobného. Knížka je od toho, aby se četla. A já osobně do dobré knížky vždycky rád investuju. A spoustu z nich jsem nejdřív viděl v e-podobě nebo na ně narazil v knihovně a koupil si je, protože se mi líbily a chtěl jsem je mít doma.

Ale vadilo by mi zatraceně hodně, pokud by u toho nebylo moje jméno, pokud by to někdo převedl do e-podoby prasácky, něco změnil nebo vynechal, pokud by to někdo vydával jako svoje a nebo pokud by to bylo bez mého svolení na něčích stránkách způsobem, který by se mi jakkoli nelíbil. Jako autor chci prostě mít kontrolu nad tím, co se s mým dílem provádí.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Aefar
Souhlasím. Organizovaný systém zvuků. To je právě to - někdo ho musí zorganizovat. Jde o tu organizaci, která je něčím dílem. Někdo musel tu organizaci navrhnout (skladatel) a někdo jí musí zvládnout tak seřadit (muzikant). Hudbu tedy někdo tvoří a těm dotyčným tedy taková sklatba a konkrétní provedení může patřit, pokud si to vlastnictví nárokují.

Je to podobné jako s knihou nebo s obrazem. Kohokoliv může napadnout takto složit určité zvuky, napsat určitá slova, udělat určité tahy štětcem... ale ne každý je toho schopen nebo ochoten to udělat. A ten, kdo to udělá a interpretuje nějaké myšlenky/nápady a věnuje tomu svůj čas a svůj um, si zaslouží být za to odměněn.

Nebo si myslíš že ne ?

A pokud ano, jsme zase u základního problému. Jakmile si to někdo nějak nárokuje, stává se to zbožím. A to zboží má takovou cenu, jakou jsou za něj lidé ochotni zaplatit.
Pokud to zboží někdo někomu prodá, to zboží patří pak někomu jinému. A ten někdo jiný ho může prodat, tak jako ho koupil. Opět, za tolik, kolik jsou za to lidé ochotni zaplatit peněz. A tak dál.
Tyto stupně jsou provázány a jeden závisí na druhém. V okamžiku, kdy není o něco zájem, cena toho zboží jde dolů, a to ve všech úrovních.

Pak je myslím i pochopitelné, že majitelé zboží, za které zaplatili spoustu peněz, aby ho prodali dál, si budou své investice chránit. Nikdo takový nebude dvakrát nadšený z toho, když někdo třetí bude kopie jeho zboží bezplatně šířit a ubírat mu tak potenciální zisk.

Pěkný příklad na tuto problematiku je prodej filmových DVD. Jakmile se objevil prodej s DVD za pár korun, šla ta DVD na dračku. Byla totiž dostupná kde komu a lidem nebylo líto utratit i stovky korun měsíčně za různá DVD. I lidem, kteří si před tím DVD jaktěživ nekoupili.
Podívej se do kin, kde jeden lístek stojí dnes i kolem 250 Kč (nepočítám občerstvení). U marketingových bomb kinosály prvních pár představení plné, ale často ta návštěvnost rychle upadá. V ostatních případech sály zejí prázdnotou a když mají čtvrtinové obsazení, tak je to úspěch. Kolikrát do měsíce půjde rodina za takových podmínek do kina ? Kolik lidí se půjde na takový film podívat podruhé (s jinými přáteli např.) ? Kolik lidí si ten film stáhne z internetu a pak se na něj podívá doma ?
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Selvagione, o tom, co píšeš, jsem vůbec nemluvil. Nic z toho, co píšeš, není možné.

Složitost hudby spočívá v tom, že autor je něco úplně jiného než interpret a ještě něco jiného je záznam. Jsou to tři naprosto odlišné produkty s naprosto odlišným způsobem prodeje a ke každému se přistupuje odlišně.

Co se toho, jak se zachází se záznamy, týče, jsou dnes odíráni jak posluchači, tak muzikanti.

Nicméně hudba se prodávat nedá, protože to je to, co zrovna slyšíš, nikoli to na papíře či ten nosič, který zrovna nehraje.

Můj názor není nijak nekonformní nebo menšinový, spíš chci upozornit na tři aspekty "hudby", z nichž každý z nich je úplně jiným světem.

Dokud jsme se nenaučili tvořit záznamy a nahrávky, všechno fungovalo, jak má (ohledně autorství hudby i odměny za produkci = koncert)…

S nahrávkami ještě dnes neumíme pracovat. A není prostě ještě ve společnosti ustáleno, zda je záznam zvuku majetkem toho, kdo ho vytvořil, či nikoli. O tom se nechci přít, spíše čekám, jak se to vyvine.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Celá společnost se vyvynula díky sdílení informací.

Čili sdílení je součást vývoje a je prospěšné pro celou společnost našeho druhu.

Politický režim a systémy ve společnosti se neustále vyvýjí.

Otrokářství, Despotismus, Feudalismus, Bolševismus, Komunismus, Nacismus jsou přežité.
Dle mého začíná být přežitý i Kapitalismus, přeci jen nejde donekonečna mít věčný růst, zvláště když naše planeta nemá neomezené zdroje, s čímž kapitalismus nepočítá.

Hodně zemí světa má díky moderním technologiím nadprodukci, zároveň ale hodně lidí trpí hladomorem a nedostatkem jiných zdrojů, přitom se neustále zdroji plýtvá v zájmu většího zisku a nedostatečně se recykluje.

Každý nemůže být zaměstnaný, leda že by konal práci, která je nesmyslná, ale v kapitalismu mu jí pak nikdo nezaplatí, čili se díky tomuto prohlubují sociální rozdíly, obzláště je-li kapitalismus neusměrňován rukou státu.
Každý nemůže být vědec, manažer či třeba i dělník. Je nás hodně a na trhu práce je příliš velká nabídka přesahující poptávku.

Díky kapitalismu ovládaného pouze neviditelnou rukou trhu, je společnost prosáklá nemocemi, jako jsou vraždy, násilí, psychyckými poruchami osob, nevraživost a nesnášenlivost, závist, strach, atd.

Ano kapitalismus zastává teorii železné džugle - tj. darwinovu teorii evoluce - silnější přežijí.
Nejsme ale již vyvynuti trochu víc, aby jsme se nad tím zamysleli, a aspoň se snažily soucítit s méně šťastnými, než my?

S tím souvisí i problematika patentů, a autorských práv, obvzlášť pokud autorská práva zastupují korporátní společnosti nevytvářející žádné reálné hodnoty a jen vykořisťující autory a jejich fanoušky nebo uživatele jejich děl.

Příklad ohledně léků, firma má na lék patent i třeba desetiletí, díky čemuž je jednak lék stále drahý, jelikož má na něj monopol, dále díky tomu, že si drží patent, brzdí se další vývoj odvozený od tohoto léku nebo se zdražuje výzkum díky autorským právům na nějakou látku, za které se musí platit.

Ideální je dělat věci z radosti, ne pro peníze, avšak současný režim nás nutí převážně ku smyšlení uživit sebe a svou rodinu.

Viz. třeba i zdravotnictví, dávno už nejde o to vyléčit pacienta, ale hlavně pacienta léčit, z čehož je větší zisk.
Vše se přepočítává na kapitál, i život, což je dle mého nevypočitatelné.

Když o tom tak přemýšlím a hledím na uskupení naší společnosti, jsme velmi silně zaostalá společnost.

Je na čase se vydat novou cestou.

EDIT: jen dodatkem zde odkaz na stránku, kde mluví sami autoři o sdílení případně pirátství: http://www.pirati.cz/autori
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Myslím si, že tvůj přístup je hrozně materialistický, Aefare. :smile: Pokud tomu rozumím dobře, tak bys chtěl platit pouze za předměty (nosiče) a za konkrétní provedení (koncerty), ale již ne za to, co k tom u vedlo, co je vytvořilo - za duchovní tvorbu, která to umožnila. Na druhou stranu ale mluvíš o kulturním dědictví, které je pro tebe zdá se velmi cenné.

Rád bys platil jen za text, ne za příběh, ne za poezii; dal bys peníze za barvu na plátně, ale ne za obraz; utrácel bys za zvuky na nosiči, ale ne za hudbu. Bez té podstatné složky - tedy duchovní tvorby - bys totiž neměl nic jiného.

Problém není v záznamu, ale v lidech. Lidé budou vždy prodávat to, co budou liní kupovat, a budou to prodávat za takovou cenu, za kterou to jiní koupí. Divadelní herci kdysi byli na okraji společnosti a divadlo je sotva uživilo. A dnes platíš za představení dle prestiže různé a velmi i velmi vysoké částky.

Netroufl bych si tvrdit, že s tím lidé neumí zacházet... právě naopak. Obchodníci velmi dobře nakládají s tím z čeho jim může plynout zisk. Proto taky platí velké sumy lidem, aby pracovali pro ně a umožnili jim získat na jejich práci peníze. Oni do toho zase vloží svůj um a nadání a zpeněží to, co oni vytvoří. Velkou míru ceny produktu totiž tvoří osoby, které se samotnou tvorbou nemají mnoho společného, ale zajistí to, že se za ní zaplatí velké množství peněz - manažeři a marketing. Tito lidé mají velkou zásluhu na popularitě tvůrců a jejich děl a zaslouží si jistě za svou práci ohodnocení. A to je tak velké, kolik jsou lidé ochotní za dát. :smile:

Toto platí o komkoliv, kdo je nebo vytváří něco co je atraktivní. Proto se platí velké peníze třeba sportovcům, na které kouká celý svět. Ti za svou účast na soutěži dostanou velké peníze, ale to je často zlomek toho, co dostanou za to, že nosí boty či oblečení určité značky. A ty peníze dostanou jen proto, že je jsou lidé ochotní zaplatit. Lidé, kteří těm značkám platí za koupi jejich zboží.
U kolektivních sportů to jsou pak smlouvy, které zavazují ony sportovce k tomu, aby sportovali za konkrétní tým. A ty týmy se přeplácejí navzájem, aby přilákaly ty sportovce k sobě. A opět jsou to peníze, které jsme ochotni my lidé zaplatit za vstupenky.
A to je i důvod, proč se sportovci, herci a zpěváci objevují v reklamách, kde propagují nějaké zboží.

A v podstatě je to i důvod, proč nakupujeme v obchodě za ty ceny, které tam jsou. Protože jsme ochotní za ty ceny nakupovat. Někdy ani ne z důvodu atraktivity, jako spíš nutnosti (jako např. vejce), ale to je jen další forma potřeby.
Žijeme v době peněz a obchodu a dokud lidé budou ochotni ty ceny platit, tak ty ceny budou.
Naposledy upravil(a) Pavel Urban dne 31. 5. 2012 10.26, celkem upraveno 1 x.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Pavel Urban píše:Toto platí o komkoliv, kdo je nebo vytváří něco co je atraktivní.
Jaromír Nohavica citace:

"Internet je nesmírně mocný a silný. Není pána mezi mnou a Internetem. Není pána, který má na Internet. Už nemůžou chtít nic, co nechceme my. Když já napíšu písničku a pošlu vám ji, tak vy si ji vyberete. Kdybych dneska napsal v noci písničku „Malé facky mě nezajímají“, tak v pondělí si ji na Internetu můžete najít a poslechnout. Nemusím se doprošovat nějakých úřadů, nějakých pánů.
Vždy jsem říkal: „Palte, palte. Živý koncert nevypálíš.“ Živé koncerty a Internet jsou v současné době to nejideálnější. Jsem moc rád, že jsem se této doby dožil."

Volný přepis z youtube.com


Karel Gott citace:

"Dlouho se na tom pracuje, jsou alba, na kterých se pracuje rok. A pak si to někdo stáhne zadarmo. Výborně, stáhl si to, něco ho tam zaujme a přijde na koncert – ta vstupenka na koncert se nedá nějak stáhnout zadarmo, tu si musí koupit. Přijde na koncert, zaujme ho, že tam je ta deska, ví, že bude autogramiáda, přesto si ji koupí, chce to mít podepsané s věnováním.
„Merchandising“ patří k obrovskému balíku servisu pro zpěváka, který si vydělá na produkci ve studiu."

více názorů autorů zde: http://www.pirati.cz/autori
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Případně Jan Burian (písničkář, muzikant, spisovatel, etc.)
Najdete tu i návod, jak získat CD Jana Buriana:
Většinu desek si můžete objednat přímo u JB na adrese jb@janburian.cz. Jsou také ke koupi na každém jeho koncertě.

Některá alba Jana Buriana si můžete stáhnout zdarma z internetu, pokud napíšete do googlu jejich název a nejdete si je. Jan Burian Vám přeje úspěšný lov a tímto souhlasí s tím, abyste to udělali, když si je chcete poslechnout.
KOPÍROVÁNÍ ZACHRAŇUJE HUDBU!

Pokud byste k nim chtěli i jejich obaly a booklety, na které je autor patřičně hrdý, budete si muset asi koupit i originál.
A rozhovor s Janem Burianem
LN: Je těžší se prosadit?
Pro nás paradoxně to těžší je. Dřív, pokud se podařilo prokličkovat schvalováním úředníků, vyšla pak deska aspoň ve velikém nákladu. Teď už to tak není. Řada lidí na uměleckou funkci písniček rezignovala a ten komerční svět se snaží pozřít úplně všechno, nenechat nám vůbec nic. Tyhle prvofázové kapitalisty zajímá, jen kolik vydělají. A firmy jsou do té míry nenasytné, že vyhlásily akci Kopírování zabíjí hudbu. Chtějí zabránit, aby si lidi kopírovali to, co se jim líbí. Snaží se v nich vzbudit pocit, že je to nelegální. A to samozřejmě není, pokud to uděláte jen pro vlastní potřebu. A tím oni sami zabíjejí hudbu, dělají z ní kšeft. Hudba vznikla pro radost, je vyjádřením duše, hraje se pro potěšení nebo ze zoufalství, a to jsou věci, o kterých obchodníci nemají ponětí. A proti tomu se musíme bránit.

LN: Jak se chcete bránit?
Vyhlásil jsem protiakci Kopírování zachraňuje hudbu, jsem šťastný, když si někdo moje cédéčko okopíruje a když ho poslouchá a dokonce lidi k tomu nabádám. Měli bychom si asi uvědomit, že umělci nejsou obchodníci, že nemůžeme úplně za všechno, co uděláme, dostat zaplaceno.

Někdy se holt stane, že malíř nějaký obraz neprodá a že ani zpěvák některou desku neprosadí. Není pravda, že největší umělec je ten, který nejvíc vydělává. Van Gogh by musel být nejhorší malíř ze všech, vždyť neprodal jediné plátno. A tak to je nejen s uměním, ale taky s láskou a se sexem. Když nás leckdy přesvědčují, že je to především kšeft, neměli bychom na to přistoupit. Mohli bychom se tomu aspoň smát.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Ještě dodám.…
Je to nějakou dobu, co jsem četl vyjádření snad někoho z protipirátského útvaru ke kopírování CD/DVD. Dotyčný to tehdy přirovnal k váze. Mně to přišlo hrozně jednostranný pohled, jelikož než si koupím vázu, pořádně si jí prohlédnu a zvážím, zda si jí chci za ty peníze pořídit. U CD/DVD mi nejde vůbec o tu placku, ale o to, co je na ní. A když zaplatím stovky korun za nosič (nebo si zajdu do kina) a zjistím, že o co na něm je je odpad, tak z toho nadšený nejsem. A dnes se prostě prodávají zajíci v pytli - vypouštějí se různé upoutávky a nabitá videa sestříhaného materiálu, který člověka naláká, aby si zboží koupil. A ten se pak často diví (komu z nás se nikdy nestalo, že by viděl trailer na film, který byl sestříhaný z nejlepších momentů toho filmu a film celý byl hrozný ?).

Lze se pak divit tomu, že si někdo stáhne něco zdarma na internetu a podívá se na to, co ho zajímá před tím, než si to koupí ? Dost lidí to tak dělá - že si to prohlédnou/poslechnou/zahrají a pak si to koupí. To je taky jeden z vlivů dnešní doby.

A jak píše/cituje Tommyn jsou autoři, kteří dávají svá díla volně na internet (tuším, že jedním z nejznámnějších byl/je hudebník Prince) a nechají lidi, aby si to poslechli a ti pak rádi přijdou na konzert.…
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Pan Janem Burian má skvělý názor, se kterým plně souhlasím, je to i též sympatický člověk.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Jen podotýkám, že "legální" a "morální," jsou dvě různé věci. :smile:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Tak to je samozřejmé.
Máme u nás v naší zemi hafec legálních právních zákroků, která nejsou vůbec morální.

Akorát je občas horší nenechat se utopi v klamech od klamačů co je "morální" a nebo "morální".

Každopádně jakékoliv ochrana autorských práv by měla být podřízena občanským svobodám dle Ústvy a ne jak nám to nutí třeba ACTA.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

To je zase diskuse.….

Jen drobné upozornění: podle zákonů ČR je v současné chvíli stahování hudby a filmů zcela legální. Nelegální je pouze jejich šíření. Takže, když třeba sosáte torrenty s uploadem zkrouhnutým na nulu, tak jste z hlediska práva v pohodě.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Ha kokosak vylezl z díry, aby nám řekl že je to diskuze, to víme i bez Tebe! :biggrin: :clover:

Ale máš pravdu, v současnosti je to zcela legální, pokud to nešíříš dál, ale pokud necháme zlé lidi prosadit zákony, které nám to znemožní a ještě hůře donutí providery monitorovat veškerou naší datovou komunikaci, a být za ní stíhaní, dostáváme se do situace, kdy naše práva na svobodu a soukromí budou přiškrcována více a více.

Zdar a sílu :bigwink:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Nicméně v tomhle případě nejde o tak vzletné věci, jako volnost a svoboda. Jde o sosání filmů bez placení poplatků ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Vše ale se vším souvisí.

Já si filmy z netu stahuji a koukám na ně, zdarma je pak případně sdílím s přítelkyní.

Občas jdu do kina, když ten film stojí za to, i třeba když sem si ho stáhl a koukl na něj, protože jsem ho chtěl vidět na velkém plátnu.
----------
Hry pokud opravdu stojí za to, a není předražená. tak si jí koupím, abych podpořil autory(kéž by jen autory, ale i další parazity napojené v tomto řetězci) v dalším vývoji, ale kolikrát je lepší pirátská verze, která nemá toliko problémů, díky různým ochranám. Ale přiznám se, hry si kupuji minimálně, spíš je kolikrát od nějakého kamaráda dostanu.

Ideální model je model online her, které jsou dá se říci zdarma v základu(F2P - Free To Play), můžete si je ošahat a klidně hrát celou dobu zdarma, pokud vám natolik nevadí omezený obsah a nikam nespěcháte a na uzavřený obsah si vyděláváte jen svou hrou, v případě že vám to nestačí, zaplatíte si buď VIP status, takjisto předplatné hry, kdy se vám otevře po omezenou dobu vše, nebo prostě ve hře získáváte nějaké body za plnění úkolů, které vám také umožňují otevírat třeba nové questy, větší inventář atd.
Pozor zde ale je důležité, aby se nedalo kupovat nějaké velké zvýhodňování, aby se z této hry nevivinula hra stylu P2W - Pay to Win, jinak to pak přestává mít smysl.
Dobrým příkladem, pěkně zpracované hry a služby založené na principu mikrotransakcí je http://www.ddo.com, já osobně hraji na serveru Cannith a na to jaký sem pirát si předplácím VIP na celý rok pravidelně.

Případně ještě STEAM není nejhorší ze služeb na netu.
----------
Hudbu si nekupuji jen stahuji z internetu, nebo dříve ještě jsem si nahrával od kamaráda na kazetu, později na
CD a DVD, flash a disk.

Nevím proč, ale za hudbu prostě nemám nějaké falešné morální apely zaplatit, ale pokud se mi nějaká hudba líbí šířím jí dál, i mezi kamarády, kteří pokud se jim něco moc líbí si prostě koupí originálku.

edit: samozřejmě pokud mám rád nějakou kapelu, tak se snažím na její koncert jít, protože to je ten pravý zážitek
Naposledy upravil(a) Tomyn dne 1. 6. 2012 9.08, celkem upraveno 1 x.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Tomyn píše:...ale kolikrát je lepší pirátská verze...
Tohle mi připomnělo, co vyloženě nesnáším na originálních filmech - reklamy a shot, že kopírovat filmy je krádež. Pro mne je to, jako by každému zákazníkovi, co si to poctivě koupil, říkali, že je stejně zloděj. To mě zrovna nemotivuje kupovat originálky.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Selvagion: :)

Obrázek
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět