Legalita hry a CD-klíčů

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Noco, přeci tu jsme všichni poctiví hráči s originální hrou NWN, ne? :bleh: :bleh:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Samozřejmně Mourisson1, mám dokonce dvě legální kopie (i s krabičkama).
Nicméně jsi tvým výkřikem do tmy zaujal, čímpak konkrétně že Thalie porušuje jakou podmínku NWN?
Obrázek
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Ty snad nemáš legální NWN?

https://www.equilibrie.cz/pravidla_pravidla.php

Přečti si laskavě pravidlo 6. Kdyby na to přišlo, po přiznání bychom ti mohli dát BAN.

Možná se to tiše toleruje, ale rozhodně to nepovažuji za nic, z čeho si slušný člověk bude dělat na fórech srandu a ještě se vysmívat ostatním. Nezapomeň, že pokud hraješ na nelegálním NWN, pak jsi ho ukradl, čímž bych se být tebou nechlubil.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Kdyby jsi mi laskavě ukázal kde říkám že mám nelegální hru a přiznávám se k tomu?

Edit: A to už je odbočení dost od původního tématu, takže jestli to chceš nějak probírat, mé PM je otevřené.
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 29. 5. 2012 12.04, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Neukradl ho, pouze sdílel, krádež je, když předmět se přemístí z bodu A do své kapsy :) Kdežto v tomto případě k žádnému takovému faktickému úkonu nedojde.

Ale pro uklidnění, já sám jsem majitel originální hry, mám celkem 4 originální CD klíče.
I když jsem Pirát, kvalitní projekty svými pěnězi podporuji.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Mourisson1 píše:Kdyby jsi mi laskavě ukázal kde říkám že mám nelegální hru a přiznávám se k tomu?

Edit: A to už je odbočení dost od původního tématu, takže jestli to chceš nějak probírat, mé PM je otevřené.
Tvá narážka mi hodně zvedla mandle. Tato narážka:
Mourisson1 píše:Noco, přeci tu jsme všichni poctiví hráči s originální hrou NWN, ne? :bleh: :bleh:
Vyzněla tak, jako by ses ironicky vysmíval legálnosti. Nebo jak zdůvodníš ty své vyplazené emotikony? Proč jsi je tam dával? Je mi jedno, že jsme mimo téma, protože poctivost je kapku důležitější téma. A alespoň já osobně budu za poctivost bojovat, dokud budu dýchat, stejně jako za legalitu SW (což neznamená, že nebudu podporovat kolektivní open source).
Naposledy upravil(a) Aefar dne 29. 5. 2012 12.12, celkem upraveno 3 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

anurin píše:Kdysi jsem dával na forum možnost sehnání cd klíče z časopisu score. Ti chytřejší z vás si o nějaký klíč zažádali v emailu. Myslím, že je stále možnost napsat e-mail do časopisu a obdržet legální cd klíč na NWN. Ti z vás, kteří klíč nemají, mi zašlete PMko a pokusím se vám nějaký obstarat.
Nedávno jsem si na Score žádal o nové, protože jsem vyměnil NTB … do dvou dnů mi přišel mail s klíčema.
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

xondik píše:
anurin píše:Kdysi jsem dával na forum možnost sehnání cd klíče z časopisu score. Ti chytřejší z vás si o nějaký klíč zažádali v emailu. Myslím, že je stále možnost napsat e-mail do časopisu a obdržet legální cd klíč na NWN. Ti z vás, kteří klíč nemají, mi zašlete PMko a pokusím se vám nějaký obstarat.
Nedávno jsem si na Score žádal o nové, protože jsem vyměnil NTB … do dvou dnů mi přišel mail s klíčema.
Jo, přesně o tom mluvím. :megalol:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Dobře, když je tedy poctivost odůvodnění toho spamovat ten topic něčím co k němu nepatří *pokrčí rameny*

Jelikož vím jak to teď chodí, a tuším že z každé vydané hry se sotva půlka hraje legálně, pak mi ta poznámka přišla trochu vtipná, a přidal jsem tam ty smajlíky... neměl to být nikomu výsměch (krom možná trochu výsměchu dnešní době kde se, pokud to tedy bereš jako krádež, krade jak na běžícím pásu) , žádná narážka na legalitu kdovíčemu..jen mi prostě při psaní toho přišlo k smíchu jak je to v aktuální době s legalitou, spokojenost?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

anurin píše:Kdysi jsem dával na forum možnost sehnání cd klíče z časopisu score. Ti chytřejší z vás si o nějaký klíč zažádali v emailu. Myslím, že je stále možnost napsat e-mail do časopisu a obdržet legální cd klíč na NWN. Ti z vás, kteří klíč nemají, mi zašlete PMko a pokusím se vám nějaký obstarat.
Tedy, a nenapadlo vás, že nechat si ze Score poslat klíč aniž máte časopis, je podvod (a pokud by nešlo o pár korun, pak skutečně § 209 zákona 40/2009 Sb.)? Jak přesně to pak pomůže vaší poctivosti nebo legálnosti nabytí?
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Tedy, a nenapadlo už někoho alespoň to přesunou například do topicu : Legalita hry NWN a legální nabytí hry?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Olymar píše:
anurin píše:Kdysi jsem dával na forum možnost sehnání cd klíče z časopisu score. Ti chytřejší z vás si o nějaký klíč zažádali v emailu. Myslím, že je stále možnost napsat e-mail do časopisu a obdržet legální cd klíč na NWN. Ti z vás, kteří klíč nemají, mi zašlete PMko a pokusím se vám nějaký obstarat.
Tedy, a nenapadlo vás, že nechat si ze Score poslat klíč aniž máte časopis, je podvod (a pokud by nešlo o pár korun, pak skutečně § 209 zákona 40/2009 Sb.)? Jak přesně to pak pomůže vaší poctivosti nebo legálnosti nabytí?
Proč myslíš, že jsem napsal, že tyto cd keye mohu sehnat a neodkázal jsem hráče aby si tam napsali sami? Protože je dokážu sehnat legálním postupem a ne žádnou blamáží score redakce. Taktéž, myslíš si, že by mi poslali na můj email několik cd keyů, vždy jak bych jim napsal, že mám časopis... nejsou padlí na hlavu Olymare.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

anurin píše:Proč myslíš, že jsem napsal, že tyto cd keye mohu sehnat a neodkázal jsem hráče aby si tam napsali sami? Protože je dokážu sehnat legálním postupem a ne žádnou blamáží score redakce. Taktéž, myslíš si, že by mi poslali na můj email několik cd keyů, vždy jak bych jim napsal, že mám časopis... nejsou padlí na hlavu Olymare.
Vůbec nejde o klíče, v těch se můžeš topit a bude ti to k ničemu. Potřebuješ licenci, kterou ti ale může poskytnout jen osoba oprávněná dle smlouvy s vydavatelem popř. v rámci fair use můžeš software teoreticky koupit z druhé ruky. Takže pokud mi nedáš od toho klíče daňový doklad, opravdu by mě zajímalo, jak si pomůžeš.
Mithirwen Celeavaeil
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Olymar píše:
anurin píše:Proč myslíš, že jsem napsal, že tyto cd keye mohu sehnat a neodkázal jsem hráče aby si tam napsali sami? Protože je dokážu sehnat legálním postupem a ne žádnou blamáží score redakce. Taktéž, myslíš si, že by mi poslali na můj email několik cd keyů, vždy jak bych jim napsal, že mám časopis... nejsou padlí na hlavu Olymare.
Vůbec nejde o klíče, v těch se můžeš topit a bude ti to k ničemu. Potřebuješ licenci, kterou ti ale může poskytnout jen osoba oprávněná dle smlouvy s vydavatelem popř. v rámci fair use můžeš software teoreticky koupit z druhé ruky. Takže pokud mi nedáš od toho klíče daňový doklad, opravdu by mě zajímalo, jak si pomůžeš.
Daňový doklad? Ty máš daňový doklad od všech svých legálně zakoupených CD? Ať jde o hudbu a cokoliv jiného? Tohle je Olymare trochu přitažené za uši, nebo ne?

Pokud ti já daruji hru s CD keyem, a bude to dar, myslíš, že ti ji daruji s dokladem o koupi? Myslím, že bychom se mohli vrátit zpátky na zem. Co se týká CD keyů, mám možnost získat legální cd key a mohu je hráčům legálně darovat. Získání je legální formou a to tak, že slušnou formou a oficiální formou.
Naposledy upravil(a) anurin dne 29. 5. 2012 13.23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

tak v tom případě mám asi smůlu protože žádný účat nemám

mám doma jen originální irské sběratelské balení NWN, včetně všech datadisků

a pak jedno score s hrou NWN a další dva klíče jsem obdržel od kamaráda, který dostal dvě score k narozkám
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Prosím o odsun „Legality hry a CD-klíčů“ do samostatného tématu. Díky.

Legalitu serveru NWN a NWNX (na kterém běží Thalie) zde prosím ponechat.

EDIT: Díky za rozdělení. „Zde ponechat“ bylo míněno ponechat v tématu Filtr na skrytí povolání a úrovní hrajících postav.
Naposledy upravil(a) Anade dne 29. 5. 2012 20.12, celkem upraveno 1 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Ano, mám, i když tak polovinu jen v elektronické formě jako receipt of digital download, ale ani to není podstatné, jako občan si v ČR nemusíš schovávat účtenky (že to není špatný nápad je věc jiná). Mluvím tu o tom, že software legálně nabydeš jen od osoby, která má právo poskytnout ti licenci (a práva jí zůstanou, aby ho mohla prodat i jiným dle vlastní smlouvy s vydavatelem) nebo jako zboží (dám ti svoji kopii, kterou jsem koupil, s tím, že mnohé státy i licence to výslovně zakazují). Když si kupuji telefon z bazaru, také od něj chci původní doklad kvůli tomu, abych se alespoň přesvědčil, že není kradený.

Tím, že si od někoho seženu legální klíče, ještě nemám legální hru. A naopak, jak vidno ze Score, můžu mít legální hru a nemusím mít unikátní klíče.

Nakonec je to o tom, čeho se snažím dosáhnout, jestli si zahrát online nebo mít legální software. A vzhledem k tomu, že BioWare vypnulo autentizační servery, tak má význam se snažit pouze o to druhé, takže jak přesně mi pomůžeš anurine? Jak s tvými klíči prokážu legálnost nabytí software? DVD podšálkem ze Score to udělám, krabicí nebo receiptem z GOG.com taky, s CD klíčem (i legálním) prostě ne.
Mithirwen Celeavaeil
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Myslím, že by stačil místo daňového dokladu ten časopis... a opravdu je možné časopis vyhodit a klíč si nechat. Ale já nehodlám řešit věci právně (právo nakonec neuznávám), ale z hlediska morálky.

Tady jde o poctivost. Kdo si neopatřil CD klíč zakoupením originálního CD klíče NWN (jakkoli distribuovaného - klidně přes časopis skore, který si dotyčný zakoupil), ten jednal poctivě. Ostatní jednali podvodně.

To, že se každá druhá hra hraje nelegálně, může být sice pravda, ale pokud to budu považovat za normální a nebudu poukazovat na to, že je to stejně špatně jako kterákoli jiná krádež, pak se nikam nedostaneme.

Proto jdu příkladem, snažím se mít naprosto legální počítač s komplet legální vybavenost SW (mám dva zakoupené programy, NWN a Office 2010, vše ostatní, co potřebuji, je dnes k dispozici jako freeware pro domácí použití - a Windows byl zakoupen s počítačem).

Trochu jiná situace je u hudby a filmů. Tam není veřejní rozprava o morálce dořešena a zákon je divný. Třeba stahovat hudbu je legální, ale sdílet ji je trestné.

Na filmy třeba koukám stejně jako na SW - autor prodá licenci a distributor pak za podmínek daných licencí prodává, seč může. Je to obchod, způsob, jak doručit film/SW k uživatelům.

Už poněkud odlišný názor mám na vlastnictví hudby, ale to je na hodně složitou filosofickou diskusi.
Naposledy upravil(a) Aefar dne 29. 5. 2012 14.10, celkem upraveno 3 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
anurin
Příspěvky: 1736
Registrován: 27. 9. 2006 23.11

Příspěvek od anurin »

Olymar píše:Ano, mám, i když tak polovinu jen v elektronické formě jako receipt of digital download, ale ani to není podstatné, jako občan si v ČR nemusíš schovávat účtenky (že to není špatný nápad je věc jiná). Mluvím tu o tom, že software legálně nabydeš jen od osoby, která má právo poskytnout ti licenci (a práva jí zůstanou, aby ho mohla prodat i jiným dle vlastní smlouvy s vydavatelem) nebo jako zboží (dám ti svoji kopii, kterou jsem koupil, s tím, že mnohé státy i licence to výslovně zakazují). Když si kupuji telefon z bazaru, také od něj chci původní doklad kvůli tomu, abych se alespoň přesvědčil, že není kradený.

Tím, že si od někoho seženu legální klíče, ještě nemám legální hru. A naopak, jak vidno ze Score, můžu mít legální hru a nemusím mít unikátní klíče.

Nakonec je to o tom, čeho se snažím dosáhnout, jestli si zahrát online nebo mít legální software. A vzhledem k tomu, že BioWare vypnulo autentizační servery, tak má význam se snažit pouze o to druhé, takže jak přesně mi pomůžeš anurine? Jak s tvými klíči prokážu legálnost nabytí software? DVD podšálkem ze Score to udělám, krabicí nebo receiptem z GOG.com taky, s CD klíčem (i legálním) prostě ne.
1. Ti opravdu nevěřím, že máš od všeho schované účtenky a pokud ano, pak tedy smekám. Přijde mi to ale spíše jako nereálná věc. Já si schovávám od věcí účtenky, od věcí, které jsou důležité. Od softwaru skutečně ne, protože mi stačí že mám originální verzi a na ni mám cd klíč.

2. Score má legální verze hry. Má i jedinečné cd keye a tudíž je oprávněný tuto hru vydat oficiálně ve svém časopisu a na požádání je možné vyzvednout si originální cd key, který je jedinečný.

3. Má nabídka spočívala v tom, že daruji někomu mnou sehnané oficiální cd keye, cestou, kterou neporušuji zákon. Já nevím jak ty, ale na internet bych nepsal, nebo se snažím nepsat jak, kde a s kym porušuji zákon.

Tím, že máš legální cd key, který ti někdo daroval neporušuješ žádný zákon a můžeš vesele hrát danou hru. Klíče ze skore jsou unikátní. Ti, kteří to chtěli pro svůj pocit udělat korektně, si zakoupili score s hrou a pak požádali o CD key. Mě šlo o to, aby hráči měli legální cd key, aby tu mohli hrát s klidnou duší a aby to nemuselo Aefara štvát, že má někdo nelegální cd key.

Na závěr debaty, vůbec nerozumim o co Ti Olymare jde. Moc tomu nerozumim a začínám si myslet, že je to pro mě ztráta času. Nabídl jsem se, ale jak vidmo, pro dobrotu na žebrotu. To znamená, že žádné CD keye shánět nebudu.

(podotýkám, že jsem v práci a nemám příliš času sepisovat něco dlouhého a zamýšlet se nad něčím do detailu)
Naposledy upravil(a) anurin dne 29. 5. 2012 14.18, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět