Seznam hrajících postav EQ na webu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Seznam hrajících postav EQ na webu

Příspěvek od Anade »

Trochu jsem programoval a výsledek je tahle stránka:
http://abba.cz/EQ/nwn/

Předem podotýkám, že nezobrazuje přihlášené DM a NPC.

EDIT: Další informace jsou přímo na stránce – odkaz „info a nápověda“.

EDIT 25. 7. 2012, 7. 12. 2012 zrušeno: Přidáno jméno hráče do seznamu.
Nicméně data propojení účtu hráče s postavou jsou sebraná jiným způsobem, takže je bude třeba pravidelně aktualizovat. Pokud to nebudu dělat, hráči nových postav (a těch, co je nemám v evidenci) prostě nebudou zobrazeni.


Pokud chcete implicitně některé části (ne)zobrazovat, lze si dát do záložek příslušný odkaz. Jde to udělat např. kliknutím pravým myšítkem na odkaze (v menu) a volbou otevřít. Takto lze otevřít stránku s vhodným nastavením a tu si dát do oblíbených položek.

EDIT 13. 9. 2012: Přidán odhad herního času.
Čas se dopočítává od data poslední synchronizace, které je uvedeno v patičce. Je možné, že po pádu serveru nebude ukazovat správně, a také zatím není započítáván posun, který vznikne při restartu serveru.
EDIT 14. 9. 2012: Doba restartu serveru je již ve výpočtu zohledněna, nicméně jen přibližně.

EDIT 28. 9. 2013: Přidán převod zadaného reálného času na herní.
Čas musí být novější než je čas nejstarší provedené synchronizace. Přesnost převodu závisí na počtu restartů mezi zadaným časem a nejbližší starší synchronizací.
Naposledy upravil(a) Anade dne 28. 9. 2013 10.20, celkem upraveno 8 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Che! … no to je super! :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

To teda :clover:
Už jen abys udělal skrytí lvlů a povolání na windows a jsi jednička s hvězdičkou :biggrin:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 506
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Příspěvek od Ondrasman »

Paráda. Tak to je hodí... :clover:
Chard
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

To je skvělý. A odkud to bere portréty? Z nějakýho tvýho serveru?
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Portréty: klikněte si na odkaz informace.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jojo, už jsem si to tam projížděl. Máš to pěkný. :good:
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Pecka, díky :clover:
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Anade, mohl bys později zveřejnit balík portrétů ke stažení (myslím originály užitelné v NWN)? Všímám si, že tam máš několik portrétů hráčů, kteří nemají portrét veřejně ke stažení (snad používají portrét jiné starší postavy nebo nějakého mně neznámého portrait packu).

Současně není zlé, že si hráči mohou sami kontrolovat, zda máš dostupný aktuální portrét a může to tak posloužit jako pěkná reference.

Tobě naopak chybí alespoň tyto:
https://www.equilibrie.cz/portrety/ … archiv.zip
https://www.equilibrie.cz/portrety/lauraboo.rar
https://www.equilibrie.cz/portrety/lothiass.rar
https://www.equilibrie.cz/portrety/nebeth.rar
http://ulozto.cz/x4kghrW/aw-rixel-rar
https://www.equilibrie.cz/portrety/andell.rar
https://www.equilibrie.cz/portrety/venorik.zip
http://uloz.to/xVHo1MA/iw-as-zip
Naposledy upravil(a) Olymar dne 16. 6. 2012 23.04, celkem upraveno 4 x.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

To je zvláštní, Anade,pokud vím, použil balík co jsme kompletoval já, ale mě ty portréty nechybí.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Originály z NWN? Myslíš soubory TGA (= všechny velikosti) nebo mé konvertované jpg/png (= pouze nejmenší a největší)?

Zmíněné portréty jsem doplnil.

Plánovali jsme s Drakeem tu stránku udělat jako úložiště portrétů. Dokonce jsme něco konzultovali na sraze i s Kucíkem (hlavní admin Thalie). Nápady byly následující:

• Hráči by uploadovali archiv s portrétem, server by automaticky zkontroloval formát a přijal/zamítl uložení do DB.
• Evidovala by se vazba server – postava – portrét (např. EQ – Anade – po_anade). Hráč by si mohl i vybírat z uložených portrétů a stáhnout nějaký i s vědomím, kdo ten portrét používá na jaké postavě a jakém serveru.
• Pokud by se nějak pravidelně a průběžně sledovala aktivita hráčů na serverech, systém na mém serveru by umožnil stáhnout portréty aktivních postav (tedy např. jen těch postav, které se objevily online během posledních dvou let). Tím by se zamezilo zbytečné zaplňování adresáře portréty, které nikdo nepoužívá.
• Drake mne případně doplní, co jsem zapomněl.

EDIT: Aktivitu postav Thalie by mi Kucík dodat mohl, má to v DB. Aktivitu na EQ mi Labir (asi) nedá (nejen kvůli jeho neaktivitě), musela by se asi sledovat nějak mým udělátkem.
Naposledy upravil(a) Anade dne 17. 6. 2012 2.02, celkem upraveno 1 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Pokud by to fungovalo jak popisuješ bylo by to fakt super. Jinak mě trošku štve že si to nepamatuje moje poslední nastavení. :sad:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

lukasaspire píše:… Jinak mě trošku štve že si to nepamatuje moje poslední nastavení. :sad:
Můžeš si dát do záložek URL. Udělal jsem přepínání ikon na JavaScript, ale koukni, kam vede URL, a to URL zadej přímo. Jde to taky udělat kliknutím pravým myšítkem na odkaze a volbou otevřít. Takto si otevři stránku se vhodným nastavením a tu si dej do oblíbených.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Nojo, jsem si to neuvědomil :biggrin:. Tak už jsem spokojen. Dík :clover:
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Myslím soubory TGA, abych je mohl použít v NWN, protože očividně máš nějaké portrait packy navíc oproti tomu, co jsem sehnal já. Nepředpokládám, že bys trpěl na serveru až takovým nedostatkem místa, abys nemohl publikovat i toho 0.5MiB/portrét a mně by to pomohlo.

To úložiště zní zajímavě, když se podívám na labirovo nudlovité úložiště na stránkách, ale je nedokážu si představit, jak donutíš hráče, aby tam vyplňovali postavu (nedej bože se správným jménem, mezerou a jedním z následujících znaků: `'´), když současně je problém z nich dostat vůbec ten obrázek kamkoliv. Včera jsem schválně obeslal asi 6 hráčů, kteří svůj portrét nezvěřejnili ani na stránkách nebo fóru - a to je jedno kliknutí.

Ale když to uděláte, rád to budu používat (s tou jednou svojí postavou). :smile:
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Olymar: Zvážím to vystavení portrétů v originále. Předpokládám, že pouze těch z EQ, které nejsou v portrait-packu nebo na webu Labira.

S tím udělátkem na portréty (párování portrétů na postavy) je jeden z problémů taky autentizace. Jinak by mohl kdokoliv přepsat číkoliv portrét. S Kucíkem jsem předběžně domlouval, že by se dalo autentizovat thalijské uživatele vůči jeho systému. Problém je u EQ, protože nwmaster využít už nelze a Labir nemá vlastní autentizaci. Možná by šlo použít také autentizaci tohoto fóra.

Ale platí to, co píšeš. Nedonutíme všechny to uploadovat (zvlášť pokud to bude na víc kliknutí a s autentizací).

Jinak je vše ve stavu nápadů. Dokonce mě napadlo to zadat někomu jako bakalářskou práci… :smile:
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Roma
Příspěvky: 426
Registrován: 21. 5. 2008 17.39

Re: Seznam hrajících postav EQ na webu

Příspěvek od Roma »

Anade píše:Trochu jsem programoval a výsledek je tahle stránka...
Moc hezké, chválím ;)
Roma Spouštěč pro Equilibrii 2.0 NWN Camera mod Listování v PM

Get the ability to choose: (.Y.) (oYo) (.)(.) (*)(*) (o)(0)
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 947
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

Pokud to není problém, pak prosím admina, aby tohle téma celé přesunul na veřejnou část fóra (navrhuji do části „Rady a řešení problémů“).
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Anade píše: • Pokud by se nějak pravidelně a průběžně sledovala aktivita hráčů na serverech, systém na mém serveru by umožnil stáhnout portréty aktivních postav (tedy např. jen těch postav, které se objevily online během posledních dvou let). Tím by se zamezilo zbytečné zaplňování adresáře portréty, které nikdo nepoužívá.
Jsem nad tím trochu přemýšlel a do jisté míry by zde mohl být mnohem jednodušší systém sledování (ačkoliv ne se stoprocentní úspěšností).

Vzhledem k tomu, že portréty postav ze seznamu načítáš už při refreshnutí seznamu, bylo by možné dělat si u nich nějaká časová razítka vždy, kdy si je script vyžádal. Pokud tedy bude seznam využívaný nějak pravidelně, tak to do jisté míry zaručuje informace o aktuálních portrétech alespoň v rámci EQ.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Díky novému Woxově příspěvku jsem si jsem si všimla Tvého seznamu. :smile:
Hmmm... uznání a poklona Tvým schopnostem Anade. :clover:

Edit (den po té): Taková věc se náramně hodí. Už není třeba lézt do "předsíně" hry k playlistu, aby člověk viděl jestli se může těšit na nějaké spoluhráče ve hře.
Naposledy upravil(a) Mini dne 20. 7. 2012 8.11, celkem upraveno 1 x.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Odpovědět