Obloha

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Obloha

Příspěvek od Wolf »

Kdo by chtěl, zde je otočen západ Slunce na správnou stranu (tedy na západ).
Stačí ty 4 TGA soubory hodit do override.
http://equilibrie.westgard.cz/Zapad.zip

(kdyby něco nefachalo pište)

EDIT: Zkuste si někdo všimnout, co je na tom pravdy, že po 18:00 se ukáže obloha svítání a až pak západu
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Jak se to bude snášet s jinými servery?
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Můžeš pro pokus vyzkoušet...
Ale tyhle soubory mají názvy schodující se s Eq hakem.
Jaká je pravděpodobnost, že stejné názvy těch TGA souborů obloh mají i jiné servery těžko říct.
(Tedy pokud používají stejné názvy, budeš mít západ na západě i tam. Pokud ne, tak ne)

Jestli to chceš skutečně hodně vědět, dohodnem se po PM, pošli mi hak z Thalie Skybox a kouknu.

EDIT: Teda teď přesně nevím, jaký z těch haku to je, ale to by se nějak ozkoušelo =)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Anade »

To záleží na obsahu skyboxes.2da (v hak-souborech perzistentního světa).
Pokud tento soubor není v hacích obsažen, použije se standardní obsah (z NWN HotU):

Kód: Vybrat vše

    LABEL           STRING_REF  CYCLICAL    DAWN        DAY         DUSK        NIGHT
0   None            ****        ****        ****        ****        ****        ****
1   Grass_Clear     ****        1           Skyda_001   Sky_001     Skyd_001    Skyn_001
2   Grass_Storm     ****        1           SSkyda_001  SSky_001    SSkyd_001   SSkyn_001
3   Desert_Clear    ****        1           DSkyda_001  DSky_001    DSkyd_001   DSkyn_001
4   Winter_Clear    ****        1           WSkyda_001  WSky_001    WSkyd_001   WSkyn_001
5   Icy             ****        0           ISky_001    ISky_001    ISky_001    ISky_001
6   Black           ****        0           Skybl_001   Skybl_001   Skybl_001   Skybl_001
Nainstaluješ-li si do override Wolfovy soubory, pak:
  • Pokud je soubor skyboxes.2da nezměněn (neobsažen v hacích jiného světa) a zároveň je v hacích jiného světa soubor stejného jména jako Wolfův, bude mít ten Wolfův v override přednost (tedy změní se textura oblohy v daném světě).
  • Pokud soubor skyboxes.2da v hacích jiného světa odkazuje na jiná jména souborů než ta Wolfova, nebudou mít Wolfovy soubory na daný svět vliv.
Naposledy upravil(a) Anade dne 11. 3. 2018 19.29, celkem upraveno 1 x.
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Sám to mohu později přidat do svého updatu haků a pak to bude aplikováno jen na Equilibrii. Některé standardní skyboxes používá i Equilibrie, jiné má vlastní, takže nějaké kolize tam budou zatím vznikat.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Zatím jsem vysledoval jen jednu lokaci, ale zdá se, že to funguje bez problému.
Nevím co mě Balrog plašil :biggrin:

Tedy že žádná obloha svítání tam mezi tím není. Normálně se prolíná denní obloha do západu a pak noc.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Kdo by chtěl, tak tady mám noční oblohu EQ.
Samozřejmě zase - bude to pracovat i na jiných serverech, ale co vím, tak jiné servery nemají snad vlastní noční oblohu, takže by to snad vadit nemělo =)

Vypadá to nějak takto - Noční obloha od Onyxe.. je posunutá níž, tedy hvězdy jsou některé téměř až na horizontu, aby alespon něco bylo vidět. Tedy když si vezmete Onyxovu mapu hvězdné oblohy, tak na té textuře je vidět zhruba vnější polovina kruhu... možná něco méně.
Ti co mají kameru od Romi, uvidí tuším celou vnější polovinu.
http://img706.imageshack.us/img706/1313 … 30002k.jpg

A tady na stáhnutí - zase do overridu.
http://equilibrie.westgard.cz/noc.zip
Naposledy upravil(a) Wolf dne 21. 6. 2012 14.53, celkem upraveno 1 x.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Thalka má vlastní oblohy, u oblastí Alansie snad tuším i noční. Ale tohle přepisuje jen tu základní, ne? Neudělá v tom nějaký zmatek.

P.S. Myslím že to skloňoval od "Romy".
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

No já myslel, že třeba Thalie nemá vlastní souhvězdí a hvězdy atp, ne?
Jinak tohle by mělo přepisovat i noční oblohu na Thalii, zrovna s tím měsícem, ale zase kdo ví. Při nejhorším se dají ty TGA soubory z overridu v pohodě odstranit, když by byl nějaký zmatek =)

Každopádně díky Eq haku, se vám po stáhnutí a přesunutí do overridu ukážou hvězdy jen nad některýma lokacema - viz třeba poušť.

Např tam kde je Equilibrejská kometa hvězdy nebudou, to by se ty TGA soubory musely hodit do haku.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obloha

Příspěvek od Wolf »

Tady jen připomínám, kdo by chtěl, v prvním příspěvku tohoto vlákna mám upravený západ Slunce s východem. To znamená konečně vám bude na západě Slunce zapadat. A na východě vycházet. Bez problémů to stále funguje.

Taky jsem na noční oblohu přidal Hvězdy Equilibrie podle noční oblohy Onyxe. Tam už to ale nefunguje všude, ale například v poušti pak máte pohled viz v příloze, místo jen měsíce a černé tmy. Tak mužete zkusit.
Stačí ty stažené soubory jen nahrát do složky NWN/override. Nic víc. Když by se to někomu nelíbilo, stačí smazat. :clover:
Přílohy
DSkyn_001.jpg
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Obloha

Příspěvek od Olymar »

Pokud nikdo nemáte námitek, přidám tyto balíčky do haků Equilibrie 2.2.4. Tím se vyřeší problémy s kompatibilitou override.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Obloha

Příspěvek od BlueOne »

Otestoval bych to zda je to ok. Zkoušel sem a hvězdy mám jen někde a myslím že se mi neprohodil západ s východem a pořád je mám na špatný straně. Ale nevím teď jistě, jestli sem si to už nevyhodil nebo jak to mam. Můžu pak nekdy ještě otestovat.
Odpovědět