Stopování skrz zvířata

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Stopování skrz zvířata

Příspěvek od Zlofas »

Zdravím
už dlouho mi v hlavě létá úvaha, jestli druid, který se vlastně muže vloudit do myslí zvířete se muže díky zvířeti přes tell zeptat na člověka jestli tudy neprošel, nebo jestli ho ono zvíře neviděla v blízké době... prostě místo u marda se člověk zeptá u divočáka v lese jestli tu neviděl projít tamhle Pepu z Tirianu. Díky
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

No, je otázka co bude zvíře vnímat, podle mně. Zvíře nevnímá "Pepu z Tirianu" ale třeba "člověk co voněl po mase" "člověk co smrděl po rybách" a podobně, takže je těžké jestli si ten druid uvědomí jestli vůbec vidí tu či onu osobu. Třeba rozdíl mezi orkem a člověkem podle mně zvíře pozná jistojistě, a stejně tak i druid v mysli zvířete. Ale poznat jednoho člověka od druhého už bude docela velký problém.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Já si teda hlavně nemyslím, že ten druid mu do nějaké mysli vstupuje.
(pokud se tedy bavíme o animal empathy)

A jak píše mourisson, ta zvěř má naprosto jiný způsob vnímání. Takže já jsem spíš proti.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

No... vloudit do mysli zvířete nevím.
Jsou to sice "neinteligentní" tvorové, ale mají svojí hlavu.
Nejsou to magické šelmy a tak ikdyž druid (či někdo jim blízký) si s nimi rozumí, nemyslím si, že by s nimi mohl vést konverzaci.

Tedy podle mě druid může navzájem se zvěří cítit pocity - strach, radost, hlad, zuřivost... či další gesta - tady jsem pánem já, ty jsi můj pán atp.

Co se ale týče zvířecích přítelíčků, společníků, ochočených dravců, tam bych to jako metagame neviděl.
Ale určitě počkej na vyjádření někoho z teamu.

EDIT: Tedy podle mě si nelze s divokou zvěří povídat - "Kudy šel Sir Nargien?/Ten smradlavý vrah?/Ten v červeném?" - "Ten šel tam a tam" … IMHO ne.
Naposledy upravil(a) Wolf dne 12. 8. 2012 12.32, celkem upraveno 1 x.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Já spíš myslel díky porozumění zvířatum, což maj jen druidové...
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Zlofas píše:Já spíš myslel díky porozumění zvířatum, což maj jen druidové...
A hraničáři
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Porozumění zvěři - Ochočení, mají i Hraničáři.

Druidé mají tišící moc, kterou klidní zvěř.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Nojo jo, myslel jsem tišící moc, jen jsem si to v hlavě prohodil :bash:
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

To je jakoby jejich schopnost utišit zvěř.
Ikdyž to nepreferuji, někteří to hráli jako takové zastrašování - tedy tou mocí říkali "já jsem tady pán"
Je to spíše schopnost dát té zvěři najevo, že přicházíš v dobrém.
Vycítí tu roli služebníka přírody či tak podobně.

Nemyslím si, že díky tomu by se zvěří mohli rozmlouvat. Zvěř není inteligentní a nemůže si s druidem povídat.
Mohou si ovšem říci nějaké pocity, ale to už patří k porozumění zvěři, než k povolání druid.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Tišící moc je tuším hezky vysvětlena kdesi kolem Amfi, ne? Tuším že z nějaké Selviho povídky?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

To mi připomíná jeden fór z drd1.6 "Dobrý den, mohu si promluvit s vaším psem? Zdá se, že by mohl být důležitým svědkem." Ale ten hraničář v drd má mnohem lepší dispozice pro takovou věc :biggrin:

Spojené mezi druidem a zvířetem je empatické, jak při použití uklidnění zvířat, tak při použití AE. Při AE se snaží hraničář/druid na zvíře zapůsobit svou osobností a donutit ho poslouchat rozkazy. Při uklidnění mu druid vnucuje myšlenku klidu a bezpečí.

Druhá věc je ta, že zvěři jsou bytosti pohybující se po lokaci šumák, pokud jeden druhého nechce zabít, nebo se ta bytost nerozhodne masakrovat zvěř podobného smýšlení. Takže čuník by věděl asi tolik, co ví obyvatelka Tirianu nebo stráž u brány, kterou taky nezajímají dobrodruzi potulující se kolem, vyjma toho, když jsou výrazně nápadní.

Ani ochočené zvíře nebo zvířecí společník by toho neměl být schopný (aspoň nevím o tom, že by to nějaké hodně trénované zvíře dokázalo).
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Takže v podstatě vyhledání osoby pomocí orlího zraku nebo čichu vlka může být taky povážováno za metagame?

EDIT: Když se jedná o postavou vychované zvíře například.
Společník atp.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

zuzuPD píše:Ani ochočené zvíře nebo zvířecí společník by toho neměl být schopný (aspoň nevím o tom, že by to nějaké hodně trénované zvíře dokázalo).
Krakonošova Sojka práskačka.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Hledání osoby pomocí čichu by asi šlo, pokud bys zvířeti vysvětlil jaký pach má hledat.
Orel pomocí zraku osobu asi hledat nebude.

EDIT: Jenže Krakonoš není druid...
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokosak »

Mě bylo kdysi DM vysvětleno, že orel (respektive šifterský drak) má stejnou vizi, jako všichni ostatní, protože NWN engine. Vlastně, že orel (respektive šifterský drak)by ji měl mít MENŠÍ, protože v NWN dohlédnou všichni jen v kouli těch deset, patnáct metrů a protože orel (r.š.d) letí, výseč koule, kterou vidí na zemi je pochopitelně MENŠÍ.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
KaTo
Příspěvky: 850
Registrován: 15. 2. 2007 12.34
Bydliště: Severní okraj Středozemě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KaTo »

Motto: "Kdo chce psa bít, hůl si najde!"

Nalistujte Prachetta, kolonka Bábi Zlopočasná a přečtěte si, jak a s jakým výsledkem čarodějky vstupovaly do mysli zvířat. Stejně za starých (dobrých :megalol: ) EQ3 časů fungoval druidí kruh úplně normálně. Takže vztupovat do zvířecích myslí a hledat osoby šlo.

Btw - k tomu orlovi - má oči tak dobré, že je z výšky schopen vidět myši/zajíce. Natož nějaký prase nebo orka. A pokud mu za "očima" sedí druid s jasnou představou koho hledat...tak (pokud se zase ten hledaný neskovává) ho najde (a v minulosti i pravidelně nacházel :bigwink: ).
Obrázek
camelie
Příspěvky: 497
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Příspěvek od camelie »

Taky mi připadá logické, že vycvičený orel nebo sokol může někoho najít. A ukecaná sojka jako v Krakonošovi by byla úplně nejlepší :megalol:
Ale vážně - Anka se sice poslední dobou motá spíš ve městě než v Divočině, ale je to jen přechodně. A hledat se s někým IC po lese není rozhodně na chvíli. Proto si myslím, že vzájemné hledání pomocí vycvičeného orla by nemělo být nic proti pravidlům, protože ani Rano nemůže vědět přesně, kde dotyčný je, kromě odpovědi "šel do lesa"
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Já tedy pevně doufám, že se autor zprávy nebude zlobit, ale jelikož jsme něco podobného, tak to sem hodím.
vyloženě konverzace se zvěří nejsou nijak podporovány. Není asi na škodu něco takového odehrát (coby druid), pokud udržíš status quo (popovídat si o nezávazně o tom jak se mu vede je OK, získávat k nějakému příběhu relevantní informace už ne). Osobně jsem spíš proti, jelikož to není obecně zavedené ani do žádné míry implementované. Spíš doporučuji sehrávat lepší porozumnění zvířeti a jeho pocitům (lepší empatii), než nějaké rozhovory (i když v DnD se druid se zvířetem skrze magii domluví).
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

camelie píše:A hledat se s někým IC po lese není rozhodně na chvíli. Proto si myslím, že vzájemné hledání pomocí vycvičeného orla by nemělo být nic proti pravidlům, protože ani Rano nemůže vědět přesně, kde dotyčný je, kromě odpovědi "šel do lesa"
Aby si druid (hraničář) usnadnil hledání někoho pomocí divoké zvěře bych viděl jako možné, ovšem s určitým rozmyslem. Představa orla kličkujícího mezi stromy ve snaze nezlámat si vaz a pátrajícího po někom mi příjde podobně nemístná jako orel vznášející se nad korunami stromů hledající svým zrakem kohokoliv...skrz zelenou masu pod sebou (je přítomen nějaký sokolník?). Vlk sotva vyčenichá "sira Nargiena", ale "družinu řinčících dvojnožců" už by snad na požádání sledovat mohl.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Vše stejně končí a padá s tím, že je to možné jedine při předem domluvených situacícj, protože málokterý prchající bude dobrovolně dávát svému pronásledovateli stopy.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Odpovědět