Stránka 1 z 2

Stopování skrz zvířata

Napsal: 12. 8. 2012 12.01
od Zlofas
Zdravím
už dlouho mi v hlavě létá úvaha, jestli druid, který se vlastně muže vloudit do myslí zvířete se muže díky zvířeti přes tell zeptat na člověka jestli tudy neprošel, nebo jestli ho ono zvíře neviděla v blízké době... prostě místo u marda se člověk zeptá u divočáka v lese jestli tu neviděl projít tamhle Pepu z Tirianu. Díky

Napsal: 12. 8. 2012 12.06
od Mourisson1
No, je otázka co bude zvíře vnímat, podle mně. Zvíře nevnímá "Pepu z Tirianu" ale třeba "člověk co voněl po mase" "člověk co smrděl po rybách" a podobně, takže je těžké jestli si ten druid uvědomí jestli vůbec vidí tu či onu osobu. Třeba rozdíl mezi orkem a člověkem podle mně zvíře pozná jistojistě, a stejně tak i druid v mysli zvířete. Ale poznat jednoho člověka od druhého už bude docela velký problém.

Napsal: 12. 8. 2012 12.25
od Woxa
Já si teda hlavně nemyslím, že ten druid mu do nějaké mysli vstupuje.
(pokud se tedy bavíme o animal empathy)

A jak píše mourisson, ta zvěř má naprosto jiný způsob vnímání. Takže já jsem spíš proti.

Napsal: 12. 8. 2012 12.29
od Wolf
No... vloudit do mysli zvířete nevím.
Jsou to sice "neinteligentní" tvorové, ale mají svojí hlavu.
Nejsou to magické šelmy a tak ikdyž druid (či někdo jim blízký) si s nimi rozumí, nemyslím si, že by s nimi mohl vést konverzaci.

Tedy podle mě druid může navzájem se zvěří cítit pocity - strach, radost, hlad, zuřivost... či další gesta - tady jsem pánem já, ty jsi můj pán atp.

Co se ale týče zvířecích přítelíčků, společníků, ochočených dravců, tam bych to jako metagame neviděl.
Ale určitě počkej na vyjádření někoho z teamu.

EDIT: Tedy podle mě si nelze s divokou zvěří povídat - "Kudy šel Sir Nargien?/Ten smradlavý vrah?/Ten v červeném?" - "Ten šel tam a tam" … IMHO ne.

Napsal: 12. 8. 2012 12.31
od Zlofas
Já spíš myslel díky porozumění zvířatum, což maj jen druidové...

Napsal: 12. 8. 2012 12.32
od Woxa
Zlofas píše:Já spíš myslel díky porozumění zvířatum, což maj jen druidové...
A hraničáři

Napsal: 12. 8. 2012 12.32
od Wolf
Porozumění zvěři - Ochočení, mají i Hraničáři.

Druidé mají tišící moc, kterou klidní zvěř.

Napsal: 12. 8. 2012 12.34
od Zlofas
Nojo jo, myslel jsem tišící moc, jen jsem si to v hlavě prohodil :bash:

Napsal: 12. 8. 2012 12.37
od Wolf
To je jakoby jejich schopnost utišit zvěř.
Ikdyž to nepreferuji, někteří to hráli jako takové zastrašování - tedy tou mocí říkali "já jsem tady pán"
Je to spíše schopnost dát té zvěři najevo, že přicházíš v dobrém.
Vycítí tu roli služebníka přírody či tak podobně.

Nemyslím si, že díky tomu by se zvěří mohli rozmlouvat. Zvěř není inteligentní a nemůže si s druidem povídat.
Mohou si ovšem říci nějaké pocity, ale to už patří k porozumění zvěři, než k povolání druid.

Napsal: 12. 8. 2012 12.39
od Mourisson1
Tišící moc je tuším hezky vysvětlena kdesi kolem Amfi, ne? Tuším že z nějaké Selviho povídky?

Napsal: 12. 8. 2012 12.41
od zuzuPD
To mi připomíná jeden fór z drd1.6 "Dobrý den, mohu si promluvit s vaším psem? Zdá se, že by mohl být důležitým svědkem." Ale ten hraničář v drd má mnohem lepší dispozice pro takovou věc :biggrin:

Spojené mezi druidem a zvířetem je empatické, jak při použití uklidnění zvířat, tak při použití AE. Při AE se snaží hraničář/druid na zvíře zapůsobit svou osobností a donutit ho poslouchat rozkazy. Při uklidnění mu druid vnucuje myšlenku klidu a bezpečí.

Druhá věc je ta, že zvěři jsou bytosti pohybující se po lokaci šumák, pokud jeden druhého nechce zabít, nebo se ta bytost nerozhodne masakrovat zvěř podobného smýšlení. Takže čuník by věděl asi tolik, co ví obyvatelka Tirianu nebo stráž u brány, kterou taky nezajímají dobrodruzi potulující se kolem, vyjma toho, když jsou výrazně nápadní.

Ani ochočené zvíře nebo zvířecí společník by toho neměl být schopný (aspoň nevím o tom, že by to nějaké hodně trénované zvíře dokázalo).

Napsal: 12. 8. 2012 12.43
od Wolf
Takže v podstatě vyhledání osoby pomocí orlího zraku nebo čichu vlka může být taky povážováno za metagame?

EDIT: Když se jedná o postavou vychované zvíře například.
Společník atp.

Napsal: 12. 8. 2012 12.54
od The_Balrog
zuzuPD píše:Ani ochočené zvíře nebo zvířecí společník by toho neměl být schopný (aspoň nevím o tom, že by to nějaké hodně trénované zvíře dokázalo).
Krakonošova Sojka práskačka.

Napsal: 12. 8. 2012 12.57
od zuzuPD
Hledání osoby pomocí čichu by asi šlo, pokud bys zvířeti vysvětlil jaký pach má hledat.
Orel pomocí zraku osobu asi hledat nebude.

EDIT: Jenže Krakonoš není druid...

Napsal: 12. 8. 2012 19.01
od kokosak
Mě bylo kdysi DM vysvětleno, že orel (respektive šifterský drak) má stejnou vizi, jako všichni ostatní, protože NWN engine. Vlastně, že orel (respektive šifterský drak)by ji měl mít MENŠÍ, protože v NWN dohlédnou všichni jen v kouli těch deset, patnáct metrů a protože orel (r.š.d) letí, výseč koule, kterou vidí na zemi je pochopitelně MENŠÍ.

Napsal: 14. 8. 2012 10.13
od KaTo
Motto: "Kdo chce psa bít, hůl si najde!"

Nalistujte Prachetta, kolonka Bábi Zlopočasná a přečtěte si, jak a s jakým výsledkem čarodějky vstupovaly do mysli zvířat. Stejně za starých (dobrých :megalol: ) EQ3 časů fungoval druidí kruh úplně normálně. Takže vztupovat do zvířecích myslí a hledat osoby šlo.

Btw - k tomu orlovi - má oči tak dobré, že je z výšky schopen vidět myši/zajíce. Natož nějaký prase nebo orka. A pokud mu za "očima" sedí druid s jasnou představou koho hledat...tak (pokud se zase ten hledaný neskovává) ho najde (a v minulosti i pravidelně nacházel :bigwink: ).

Napsal: 14. 8. 2012 11.04
od camelie
Taky mi připadá logické, že vycvičený orel nebo sokol může někoho najít. A ukecaná sojka jako v Krakonošovi by byla úplně nejlepší :megalol:
Ale vážně - Anka se sice poslední dobou motá spíš ve městě než v Divočině, ale je to jen přechodně. A hledat se s někým IC po lese není rozhodně na chvíli. Proto si myslím, že vzájemné hledání pomocí vycvičeného orla by nemělo být nic proti pravidlům, protože ani Rano nemůže vědět přesně, kde dotyčný je, kromě odpovědi "šel do lesa"

Napsal: 14. 8. 2012 11.09
od Ungo
Já tedy pevně doufám, že se autor zprávy nebude zlobit, ale jelikož jsme něco podobného, tak to sem hodím.
vyloženě konverzace se zvěří nejsou nijak podporovány. Není asi na škodu něco takového odehrát (coby druid), pokud udržíš status quo (popovídat si o nezávazně o tom jak se mu vede je OK, získávat k nějakému příběhu relevantní informace už ne). Osobně jsem spíš proti, jelikož to není obecně zavedené ani do žádné míry implementované. Spíš doporučuji sehrávat lepší porozumnění zvířeti a jeho pocitům (lepší empatii), než nějaké rozhovory (i když v DnD se druid se zvířetem skrze magii domluví).

Napsal: 18. 8. 2012 13.13
od zdech
camelie píše:A hledat se s někým IC po lese není rozhodně na chvíli. Proto si myslím, že vzájemné hledání pomocí vycvičeného orla by nemělo být nic proti pravidlům, protože ani Rano nemůže vědět přesně, kde dotyčný je, kromě odpovědi "šel do lesa"
Aby si druid (hraničář) usnadnil hledání někoho pomocí divoké zvěře bych viděl jako možné, ovšem s určitým rozmyslem. Představa orla kličkujícího mezi stromy ve snaze nezlámat si vaz a pátrajícího po někom mi příjde podobně nemístná jako orel vznášející se nad korunami stromů hledající svým zrakem kohokoliv...skrz zelenou masu pod sebou (je přítomen nějaký sokolník?). Vlk sotva vyčenichá "sira Nargiena", ale "družinu řinčících dvojnožců" už by snad na požádání sledovat mohl.

Napsal: 18. 8. 2012 17.09
od Ungo
Vše stejně končí a padá s tím, že je to možné jedine při předem domluvených situacícj, protože málokterý prchající bude dobrovolně dávát svému pronásledovateli stopy.