Re: Báze Equlibrie

Neaktuální a stará témata

Moderátor: Dungeon Master

OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Re: Báze Equlibrie

Příspěvek od OneIceOne »

Zkoušel jsem si vytvořit rp předmět, vzhled je ok, ale když jsem ho zařadil v založce Generals/category pod 80 vlastní - 03 a chtěl uložit, nahlásilo mi to, že musí bejt u toho předmětu minimálně 3 properties (takový ty kouzla, efekty nebo já nevim co?). Když jsem ty veci opravdu 3 věci přiřadil, systém to schramstnul a vše bylo ok, ale co když ta vec mít nebude třeba ani jedno properties? To se má někde ten minimální počet přepsat na 0, já teda bohužel nevím kde a nebo tam vec musí mít vždy min. 3 ?
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Re: Báze Equlibrie

Příspěvek od Alcatraz »

OneIceOne píše:Zkoušel jsem si vytvořit rp předmět, vzhled je ok, ale když jsem ho zařadil v založce Generals/category pod 80 vlastní - 03 a chtěl uložit, nahlásilo mi to, že musí bejt u toho předmětu minimálně 3 properties (takový ty kouzla, efekty nebo já nevim co?). Když jsem ty veci opravdu 3 věci přiřadil, systém to schramstnul a vše bylo ok, ale co když ta vec mít nebude třeba ani jedno properties? To se má někde ten minimální počet přepsat na 0, já teda bohužel nevím kde a nebo tam vec musí mít vždy min. 3 ?
co mas za zaklad predmetu? Ja si vytvarel saty uplne od zacatku a nic takovyho to po me nechtelo.
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Nedal jsi si vytvořit třeba magický předmět?
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Editoval jsem kopii magický hole, ale nevim v čem je přesně problém...
Fantalas
Příspěvky: 84
Registrován: 18. 2. 2006 11.53
Bydliště: Budvarovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantalas »

No podle mě právě v tom, že je magická. Tzn. jsou jí připsaný nějaký vlastnosti, který neokleštíš.
When I laugh it's tears I hide and when I cry it's joy inside.
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Vytvoř si novou hůl. Třeba i magickou (myšlena základní kategorie), ale nedávej při její tvorbě že se jedná o magický předmět.

Ovšem blikající/efektové hole (světlušky, spirály, atd..) by nějaký ten efekt (třeba kouzlo na nich nebo nějaký ten bonus, jehož vedlejším efektem je ten grafický efekt) na sobě měly mít (můžeš jim je dávat aniž by se jednalo o magický předmět). Ale u takovýchto věcí musí DM uvážit zda vůbec do hry patří a pokud se rozhodne, že ano tak asi za hoodně peněz.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Labir píše:Vytvoř si novou hůl. Třeba i magickou (myšlena základní kategorie), ale nedávej při její tvorbě že se jedná o magický předmět.

Ovšem blikající/efektové hole (světlušky, spirály, atd..) by nějaký ten efekt (třeba kouzlo na nich nebo nějaký ten bonus, jehož vedlejším efektem je ten grafický efekt) na sobě měly mít (můžeš jim je dávat aniž by se jednalo o magický předmět). Ale u takovýchto věcí musí DM uvážit zda vůbec do hry patří a pokud se rozhodne, že ano tak asi za hoodně peněz.
Kouzelná (blikající :crazy: ) hůl MUSÍ bejt magická. Tzn. že jí MUSIM přiřadit určitej počet magickejch vlastností. Ach jo. Nejde o to, že kouzelná hůl nemá bejt magická, to má, ale o to, že quarterstaffy vypadaj hnusně (ty magický nejsou o moc lepší...), a mně de nejdřív o vzhled (no, později by magická bejt mohla, že? :smile: )….
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

kolja píše: Kouzelná (blikající :crazy: ) hůl MUSÍ bejt magická. Tzn. že jí MUSIM přiřadit určitej počet magickejch vlastností. Ach jo. Nejde o to, že kouzelná hůl nemá bejt magická, to má, ale o to, že quarterstaffy vypadaj hnusně (ty magický nejsou o moc lepší...), a mně de nejdřív o vzhled (no, později by magická bejt mohla, že? :smile: )….
ja lobboval za zmenu visaze hole a neproslo :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Offt:
Kurník šopa, já tam nechci žadnou blikající se a točící se mlhu, jako každej blaznivej magickej ušoun(ka) :crazy: . Ja tam chci mít pořádně zapachajíci naraženou lebku :dribble: , s kteru si budu povídat. Ale jak to tak vidim, tak si dám raději feat na exotic a budu chodit s oboustraným palcatem, třeba jsou nekde nějaký hlavice vypadající jako lebky :dribble:, jo asi budu muset vokrouhnout dvojčata :megalol: . Navíc ta magická hul má výhodu, že je do jedné ruky snad a normál je obouřučka. A přiznám se, že mě to líbí kvuli efektivite toho pohybu při boji, že s tim nic netrefim je jiná věc.
Ghost
Příspěvky: 767
Registrován: 22. 2. 2006 14.20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ghost »

A zkoušel sis vzít long sword do offhandu? Vypadá to vážně komicky :)

OT, deletable
Saiko
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 3. 2006 12.37

Příspěvek od Saiko »

bohužel asi nebudeš moci vytvořit tuto hůl, aniž by neměla magické vlastnosti. Jestliže se jedná o RP předmět, dej ji spíše postihy na AC, AB a záchranné hody. Tím splníš podmínku o třech magických vlastnostech a ještě si ji omez svým povoláním, přesvědčením a ještě nevím čím. Zkus a uvidíš.
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Saiko píše:bohužel asi nebudeš moci vytvořit tuto hůl, aniž by neměla magické vlastnosti. Jestliže se jedná o RP předmět, dej ji spíše postihy na AC, AB a záchranné hody. Tím splníš podmínku o třech magických vlastnostech a ještě si ji omez svým povoláním, přesvědčením a ještě nevím čím. Zkus a uvidíš.
-muze trochu svítit (ve hre jsou sutry co se daj navazat na obleceni a mozna i zbran, pak to svítí a stojí to asi 40 zl nebo tak)
-lepsi predmety mohou byt pekne opracovane a odlehcene - snizeni vahy (puvodne 4 lb. redukce treba na 80% z ni ucini 3,2 lb. - není to tedy extremni zasah jakokdyby se to dalo fullplatum :-() )
-omezeni na presvedceni vyhazejici z rp

offt: já tu hul proste potrebuju, sem zavislej, chapete to? už se nemuzu divat na ten houbařskou tyč v mejch rukach :ermm: , neco si udelam pokud jine nedostanu ….. :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: POMOOOOCCC …

To mi pripomína ten případ, kdy v britanii v 98 prisel chlapek do banky, dal si devitku k hlave a rekl, ze kdyz nedostane penize, ze se zastreli...ty prachy fakt dostal :blush:
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

OneIceOne píše: offt: já tu hul proste potrebuju, sem zavislej, chapete to? už se nemuzu divat na ten houbařskou tyč v mejch rukach :ermm: , neco si udelam pokud jine nedostanu ….. :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: POMOOOOCCC …

To mi pripomína ten případ, kdy v britanii v 98 prisel chlapek do banky, dal si devitku k hlave a rekl, ze kdyz nedostane penize, ze se zastreli...ty prachy fakt dostal :blush:
ja se bez hole taky neobejdu :) jen davej pozor, ze s holi bys mel chodit porad, ta se tezko strka do pouzdra za pasem. A s holi s lebkou ve mestech muzes mit problem. Ja taky vydrzel pekne dlouho s obycejnou drevenou se svetylkem na hornim konci :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Saiko
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 3. 2006 12.37

Příspěvek od Saiko »

OneIceOne píše:
Saiko píše:bohužel asi nebudeš moci vytvořit tuto hůl, aniž by neměla magické vlastnosti. Jestliže se jedná o RP předmět, dej ji spíše postihy na AC, AB a záchranné hody. Tím splníš podmínku o třech magických vlastnostech a ještě si ji omez svým povoláním, přesvědčením a ještě nevím čím. Zkus a uvidíš.
-muze trochu svítit (ve hre jsou sutry co se daj navazat na obleceni a mozna i zbran, pak to svítí a stojí to asi 40 zl nebo tak)
-lepsi predmety mohou byt pekne opracovane a odlehcene - snizeni vahy (puvodne 4 lb. redukce treba na 80% z ni ucini 3,2 lb. - není to tedy extremni zasah jakokdyby se to dalo fullplatum :-() )
-omezeni na presvedceni vyhazejici z rp

offt: já tu hul proste potrebuju, sem zavislej, chapete to? už se nemuzu divat na ten houbařskou tyč v mejch rukach :ermm: , neco si udelam pokud jine nedostanu ….. :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: POMOOOOCCC …

To mi pripomína ten případ, kdy v britanii v 98 prisel chlapek do banky, dal si devitku k hlave a rekl, ze kdyz nedostane penize, ze se zastreli...ty prachy fakt dostal :blush:
dávej pozor, co říkáš. Říkat "Já to chci" není dobré. Co kdyby jsi udělal návrh své hole. Třeba tam dát to červené světlo, zmenšit tu váhu a podobně a pak to poslal jako návrh Labirovi. Ten se podívá a rozhodne se.

Dále. Dejme tomu, že jsi mág nekromant či já nevím. Takže budeš chvíli chodit po světě, pak si tě vyhledá zakuklená osoba a řekne ti, že tam a tam se nachází něco, co ti pomůže na cestách. Prostě nějaký quest.
Quest může mít jakoukoliv podobu a bude záležet jen na něm. Ale zase nebudeš vědět, kdy ten quest tě "potká".
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Saiko píše:dávej pozor, co říkáš. Říkat "Já to chci" není dobré. Co kdyby jsi udělal návrh své hole. Třeba tam dát to červené světlo, zmenšit tu váhu a podobně a pak to poslal jako návrh Labirovi. Ten se podívá a rozhodne se.

Dále. Dejme tomu, že jsi mág nekromant či já nevím. Takže budeš chvíli chodit po světě, pak si tě vyhledá zakuklená osoba a řekne ti, že tam a tam se nachází něco, co ti pomůže na cestách. Prostě nějaký quest.
Quest může mít jakoukoliv podobu a bude záležet jen na něm. Ale zase nebudeš vědět, kdy ten quest tě "potká".
Tohle OneIceOne určitě ví, přece hned z prvního příspěvku vyplývá, že mám jen problém v toolsetu.

Ale aby nedošlo k mýlce:

Jakékoli přidávání nebo úpravy předmětů začínají vždy IC kontaktem s DM. Teprve až potom se mohou předávat soubory vytvořené v toolsetu. Imho nelze hrát způsobem "DM tady máš předmět, naděl mi ho prosím v nějakém questu, pokud budeš chtít." To potom by potom quest už nebyl žádným questem. Jinak řečeno úpravu nebo vytvoření si musí vymyslet IC postava a ta podle toho jednat, ne si OOC objednat něco, co by "náhodou" získala.

viewtopic.php?t=503
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

ja se bez hole taky neobejdu :) jen davej pozor, ze s holi bys mel chodit porad, ta se tezko strka do pouzdra za pasem. A s holi s lebkou ve mestech muzes mit problem. Ja taky vydrzel pekne dlouho s obycejnou drevenou se svetylkem na hornim konci :)[/quote]

To mám ošetřeno už v popisu postavy, alepoň doufám že jsem na to nezapomněl. Normálně chodím s obyčejnou dřevenou holí na vzhled, pokud odkreju lebku přeměnim ji za tu případnou vzhledově hezkou z báglu. Ve hře mam přes hlavici přetažený černý latkový pouzdro, na popis hole mam i rychlo příkaz s popisem, pokud potkám hráčskou postavu, z kterého jde snadno pochopit, ze je neco zabaleno na te hulce. A s problemy počítam, ale to už patří k hraní postavy, co je zabavnější než spor dvou postav o učelu té lebky, či podobně.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Jezura píše:Jakékoli přidávání nebo úpravy předmětů začínají vždy IC kontaktem s DM. Teprve až potom se mohou předávat soubory vytvořené v toolsetu. Imho nelze hrát způsobem "DM tady máš předmět, naděl mi ho prosím v nějakém questu, pokud budeš chtít." To potom by potom quest už nebyl žádným questem. Jinak řečeno úpravu nebo vytvoření si musí vymyslet IC postava a ta podle toho jednat, ne si OOC objednat něco, co by "náhodou" získala.

viewtopic.php?t=503
Jj - i já jsem kdysi v době svých začátků, po té, co jsem objevil možnosti toolsetu a byl v euforii, tak jsem dm poslal rovnou všechno, co jsem napoprvé vytvořil s návrhem, že by to pak mohl do nějakého Q dát :smile: Ale bylo to čistě z nevědomosti a nezkušenosti.…

Dnes se tomu směji... :biggrin:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

dávej pozor, co říkáš. Říkat "Já to chci" není dobré. Co kdyby jsi udělal návrh své hole. Třeba tam dát to červené světlo, zmenšit tu váhu a podobně a pak to poslal jako návrh Labirovi. Ten se podívá a rozhodne se.

Dále. Dejme tomu, že jsi mág nekromant či já nevím. Takže budeš chvíli chodit po světě, pak si tě vyhledá zakuklená osoba a řekne ti, že tam a tam se nachází něco, co ti pomůže na cestách. Prostě nějaký quest.
Quest může mít jakoukoliv podobu a bude záležet jen na něm. Ale zase nebudeš vědět, kdy ten quest tě "potká".[/quote]

1) Je u toho offt. poznámka a měla za učel jen vtipné vyjadření jak jsem se vyžíval v jejím tvoření a že se zavisle :dribble: tesim na nekdy, kdy se mi možná dostane do rukou. Opravdu nejsem malý ditě, jako někteří 12-16letí hráči, kteří přijdou a řeknou: "Chci rp meč k mýmu paladino-drakomutantovi, nejlepe šavlojidnímu typu :blink: kvuli devastu, tak +5, permanent Holy Av. a to bude pro začatek stačit :angry:
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

Jezura píše:
Saiko píše:dávej pozor, co říkáš. Říkat "Já to chci" není dobré. Co kdyby jsi udělal návrh své hole. Třeba tam dát to červené světlo, zmenšit tu váhu a podobně a pak to poslal jako návrh Labirovi. Ten se podívá a rozhodne se.

Dále. Dejme tomu, že jsi mág nekromant či já nevím. Takže budeš chvíli chodit po světě, pak si tě vyhledá zakuklená osoba a řekne ti, že tam a tam se nachází něco, co ti pomůže na cestách. Prostě nějaký quest.
Quest může mít jakoukoliv podobu a bude záležet jen na něm. Ale zase nebudeš vědět, kdy ten quest tě "potká".
Tohle OneIceOne určitě ví, přece hned z prvního příspěvku vyplývá, že mám jen problém v toolsetu.

Ale aby nedošlo k mýlce:

Jakékoli přidávání nebo úpravy předmětů začínají vždy IC kontaktem s DM. Teprve až potom se mohou předávat soubory vytvořené v toolsetu. Imho nelze hrát způsobem "DM tady máš předmět, naděl mi ho prosím v nějakém questu, pokud budeš chtít." To potom by potom quest už nebyl žádným questem. Jinak řečeno úpravu nebo vytvoření si musí vymyslet IC postava a ta podle toho jednat, ne si OOC objednat něco, co by "náhodou" získala.

viewtopic.php?t=503
je to dle navodu v řešení s Ix
OneIceOne
Příspěvky: 318
Registrován: 15. 3. 2006 10.24

Příspěvek od OneIceOne »

snowman píše:
Jezura píše:Jakékoli přidávání nebo úpravy předmětů začínají vždy IC kontaktem s DM. Teprve až potom se mohou předávat soubory vytvořené v toolsetu. Imho nelze hrát způsobem "DM tady máš předmět, naděl mi ho prosím v nějakém questu, pokud budeš chtít." To potom by potom quest už nebyl žádným questem. Jinak řečeno úpravu nebo vytvoření si musí vymyslet IC postava a ta podle toho jednat, ne si OOC objednat něco, co by "náhodou" získala.

viewtopic.php?t=503
Jj - i já jsem kdysi v době svých začátků, po té, co jsem objevil možnosti toolsetu a byl v euforii, tak jsem dm poslal rovnou všechno, co jsem napoprvé vytvořil s návrhem, že by to pak mohl do nějakého Q dát :smile: Ale bylo to čistě z nevědomosti a nezkušenosti.…

Dnes se tomu směji... :biggrin:
Mě takhle na mail přišla jednou přilba s permanentním TS a zbroj s trojkovou regeneraci, pro 1 lvl. Tak jsem si šel dát pivko na zdraví toho hráče za dobré pobavení :clover:
Zamčeno