Stránka 1 z 6
Klerické domény
Napsal: 5. 12. 2012 15.06
od Lomylith
Chtěl bych se zeptat DM zda neuvažují o tom, že pro každého boha na EQ by byla nějaká doména. Třeba Hargud by měl smrt a zlo atd..Ajris zase léčení atd. Myslím, že by se klerik hned hrál jinak. Takhle se dají udělat opravdu silná spojení domén.
Napsal: 5. 12. 2012 15.28
od Pipi_CZ
Tohle se mi líbí, to rozhodně stojí za zvážení.
Napsal: 5. 12. 2012 15.38
od George
Ne.
Pokud by tohle bylo, muselo by být zavedeno taky pravidlo toho, že nesmí vznikat noví bohové, což mi moc na EQ nesedí, vám ano?
Jinak si budu chtít udělat klerdu s doménama.… já nevím... Magie, Klam. A budu říkat, že je to bůh "Stínovač", který má velmi v oblibě ošalování svých nepřátel pomocí mocných kouzel.
Pokud by toto prošlo, nemohlo by to způsobit nic jiného, než příval nových bohů, což samo o sobě není špatně, ale mělo by to být jak u Solara, Bůh by měl mít mnoho přívrženců, takhle by měl každej klerda svýho boha, nikdo by ho neznal a hře by to neprospělo.
Leda, že by se ještě přidaly bonusy pro kleriky za počty přívrženců jejich bohů (A u Nyrtis za jejich snahu

), ale to v praxi není příliš proveditelný.
EDIT: Většina hráčů, pokud chce opravdu hrát klerika už existujícího boha, přispůsobí tomu i skladbu postavy tak, aby to byl co nejlepší klerik toho boha. Pokud si hráč udělá klerika Ajris, co nebude mít doménu léčení... inu... nejspíš to nebude ani dobrej hráč klerika jako takovýho, čímž nechci nikoho urážet, je to jen obecně, samozřejmě, že klerik Ajris se dá hrát i bez domény léčení a nepochybuju o tom, že i velmi dobře.
Napsal: 5. 12. 2012 15.39
od Woxa
Já už se na tohle myslím kdysi někde ptal a odpověď zněla hodně neurčitě, že to snad někde v nějaké rozpracované fázi je, ale...
Napsal: 5. 12. 2012 15.39
od The_Balrog
Já bych řekl že volba domén odpovídajících bohu kněze by měla být na tomto serveru samozřejmostí a pro DM je určitě docela vypovídající, když uvidí postavu, která je má jen nakombené a jejímu vyznání neodpovídají.
Třeba se to pak projeví i v reakcích boha...
Napsal: 5. 12. 2012 15.40
od Naylun
EQ razí svobodný přístup k bohům, k ničemu hráče nenutí, mohou mít pro své postavy i zcela smyšlené ne-EQ bohy a mohou kouzlit všechna kouzla a brát si jakékoli domény. Zavedení povinnosti určitých domén pro již definované EQ bohy bych vnímal jako plus, snížilo by to počet nesmyslů, ale silné buildy by se objevovaly dále, jen s jinými než EQ bohy. Otázkou je, zda by mezi hráči převládla touha po síle, nebo po zapojení do reálií EQ a jestli je pro EQ lepší, aby hráči hráli EQ bohy (výhodou je hlubší a zajímavější interakce se světem), nebo ne-EQ bohy (výhodou je, že by nekompetentní hráči neničili svou hrou image EQ bohů).
Napsal: 5. 12. 2012 15.42
od Lassair
Spíš bych zúžila výběr na určité domény pro určité bohy.. například následkyně bohyně Ajris by asi neměla mít zlo a ničení, stejně jako třeba Hargud dobro.. Podobně bych to provedla i s kouzly (pač vidět služebníka dobrého boha co jde lovit medvědy stylem "zabij živé"…"zabij živé.." mi fakt moc nesedí a pak je odpovědí oblíbené "Systém to umožnuje tak co")
Napsal: 5. 12. 2012 15.43
od Mourisson1
Stejně, kdo si to bude chtít mermomocí okecat, ten si u toho boha stejně najde nějakou skulinku aby tu danou silnou doménu mohl mít (sice asi ne zlo u solara, ale zlo zase není tak OP). Takže teď je to takhle, a když se to změní tak jak tu bylo řečeno, jen se tu vyrojí spousta nesmyslných "bohů" vymyšlených jen proto aby byly přístupné ty a ty domény
Napsal: 5. 12. 2012 15.52
od dráp
Tento systém znám a je skvělý. Systém však není vše. EQ je pověstná svými omezeními. Co takhle přestat řešit a zavádět další omezení a spíše dumat a přemýšlet nad zkvalitněním hry?
Co má toto omezení za prospěch? PB vždy byly a budou. Má někdo PB? Štve tě to? Udělej si ho taky. Raději však potkám PB, hráče který pěkně hraje svou postavu, než něco osekaného, co svou postavu nehraje.
Spíše bych se zamyslel nad tím, jaká kouzla klerici používají v rámci svého boha. Už jsem viděl Solarova klerika, jak kouzlil harm, destruction atp. WTF??
Chápu, viděli jste to na efu, ale efu je od základu jiný server. EQ je diametrálně odlišná a vůbec se nedá v některých ohledech srovnávat.
Napsal: 5. 12. 2012 15.52
od Woxa
Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Napsal: 5. 12. 2012 15.53
od Lomylith
Tak o novém bohu se musí říct nejdříve DM a pak ho musí schválit ? Nebo se pletu?
Napsal: 5. 12. 2012 15.57
od Mourisson1
Lomylith píše:Tak o novém bohu se musí říct nejdříve DM a pak ho musí schválit ? Nebo se pletu?
Je dobré také dodržet některé doporučení a rady pro tvorbu božstva:
Před tvorbou božtva si přečtěte mechaniku jak funguje božská moc a jak je propojená s uctíváním božstva.
Přečtěte si i seznam božstev a teprve pokud zde nenajdete boha dle vašeho gusta (gusta vaší postavy) vytvořte jej.
Božstvo detailně propracujte, jeho historii, podobu, motivace, přesvědčení, znak, metody a postupy, domény atd... a s profilem božstva kontaktujte některého WB. Pokud se nebude jednat o tajného boha bude jeho profil vystaven na fóru.
Bohové na Equilibrii stojí zcela mimo koloběh života a smrti jenž je zajištěno Srdcem života.
Dobré, tedy ne nutné
Napsal: 5. 12. 2012 15.58
od Lomylith
Woxa píše:Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
Napsal: 5. 12. 2012 16.01
od dráp
Lomylith píše:Woxa píše:Já bych to nenařizoval, já bych to spíše jen zveřejnil a ať se hráči zařídí jak chtějí. To není nijak proti ražení EQ a její svobody. Kdo si pak nakliká nějaké nesmyslné domény, nemůže se divit, že na něho bůh prdí.
Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
To podle mě taktéž není příliš vhodný postup. Dělat něco dokola. Je lepší spíše dělat společné rituály ve více lidech a né je dělat jak na běžícím páse. Spíše větší a občas.
Zrovna u znesvěcování bych byl opatrnější. Platí zde pravidlo méně je více.
Napsal: 5. 12. 2012 16.08
od Woxa
Lomylith píše:
Tak o domenách to jen není Woxo. Já za Awrixela a vůbec všechny kněze co jsem hrál jsem skoro každý den dělal nějaký rituál a znesvěcoval co se dalo. Přes oběti hráčů, až po oběti NPC a monster.
Tak jasně, není to jen o doménách, ale pokud si klerik vezme ty příslušné a ne ty co jsou nejvýhodnější, už to mnohé vypovídá.
Napsal: 5. 12. 2012 19.50
od Strigo
Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.
DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
Napsal: 5. 12. 2012 19.51
od Ogar
Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.
DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
souhlasím.…
Napsal: 5. 12. 2012 22.40
od Wolf
Já si myslím, že pro každého boha doména je.
Je na každým, aby si šáhl na své svědomí. Myslím si, že není těžké odhadnout, ke komu které domény patří.
(A jen okrajově doporučím si tohle pořádně naplánovat, protože když pak konvertujete na jinou víru, ke které se ta a ta doména nehodí, jsou vám hned ta tam... a jste bez domény!

)
Napsal: 5. 12. 2012 22.45
od Ungo
Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.
DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
Ne Dm nechtějí aby šlo všechno vyrubat ve dvou a čistě jen na systém, holt RP

Napsal: 5. 12. 2012 23.03
od Strigo
Hawkeye píše:Strigo píše:Tak po dnešku, co jsem zažil, jsem rád, že nejsou klerické domény, protože toto je hnus.
DM nechtějí PB, ale tvoří nedostižné dungy.
Ne Dm nechtějí aby šlo všechno vyrubat ve dvou a čistě jen na systém, holt RP

to co jsem zažil dneska by nešlo ani v deseti