bug odstraněný bugem :)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

bug odstraněný bugem :)

Příspěvek od cid »

žádal jsem několik členů týmu o pomoc ale bez odezvy a tak jsem pročítal fórum ve snaze najít něco co by mi pomohlo. tímto bych chtěl poděkovat psin za příspěvek který mě inspěroval a odvrátil tak hrozbu jisté smrti mé postavě.

o co jde:

včera jsem se svojí postavou a postavou calcath šel hledat postavu rozy v okolí ústí vlčí říčky nebo jak se to tam jmenuje. je pravda že po lokacích hodím na šipkách ale na přechody klikám miší. šel jsem tedy za calem a přibližně oprostřed lokace vlčí říčka, ústí řeky mě to odportovalo o lokaci zpátky. říkám si no dobrej bug tak to dojdu znova teda. šel jsem přibližně ve stejném místě ale kousek dál od kraje a odportovalo mě to znovu. tentokrát však kamsi úplně jinak a přímo na skálu odkud nebyl žádný východ a ani nešlo seskočit. takže jako bych byl chycen v pasti a strčen do vězení na skále čekajíc pouze na smrt vyčerpáním z nedostatku spánku. obešel jsem všechny kraje skály ale nikde se nedalo seskočit a ani kouzlo přeměna nepomohlo.

jaké je řešení situace?

díky psinovi jsem si uvědomil že narozdíl od hry world of warcraft kde jsou textury postav nevyplněné a jedna přes druhou může přebíhat jsou tady textury plné a postavy se dají jinou postavou takzvaně popostrkovat. postavil jsem se tedy na kraj té skály. nakouzlil se snad vším co jsem měl abych pád přežil. a vyvolal vedle sebe lítého jezevce. i přes mojí snahu se tím jezevcem odstrčit dolů se posunul jezevec a ne já. nedalo mi to však a povolal jsem ještě přítelíčka kterého můžu ovládat. tak dlouho jsem se s postavou stavěl na kraj skály a přítelíčkem popostrkoval až se mi povedlo si postavu, která už by nejraději snad lehla a spala, odstrčit dolů pod skálu. to že ten jezevec zůstal i s přítelíčkem nahoře mi nevadilo, hlavně že jsem byl já dole. stejmě mě pak nakonec doběhli, ikdyž je mi záhadou jak se zrovna oni tak snadno ze skály dostali.

rozhodně nevím proč mi tohle občas někde udělá. už jsem byl zoufalej a viděl to na čekání na krchov (soud avatarů), ale, opět poděkuji psinovi, jsem si skutečnost hmotných textur díky jeho příspěvku uvědomil a o něco se pokusil sám.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Nechoď na přechody klávesnicí, ale klikni na ně myší, to se pak tato chyba prakticky neprojevuje.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

Olymar píše:Nechoď na přechody klávesnicí, ale klikni na ně myší, to se pak tato chyba prakticky neprojevuje.

No jo, zde jde ovšem o to, že ten přechod je tam skrytý (chybový - ještě navíc kdesi uprostřed)… tedy po té lokaci by se mělo jako po celé chodit pomocí myši, nebo se to může stát kdykoli.

viz:
viewtopic.php?t=5401
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

:megalol: :megalol: :megalol:
DMG z pádu dostat nemůžeš, nic takovýho v NWN neexistuje. Summon s přítelíčkem se za tebou dostali tak, že se teleportovali (když jsou daleko od tebe, časem se k tobě teleportujou a vždy, když přejdeš přes přechod do jiné lokace)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět