XP pro Trpaslíky

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Tak rozhodně jsem neviděl každej spolek, ale z toho co jsem viděl tak to byla spíše taktika založená na systému a systémových slabinách nepřátel, ale je pravda, že mimo trpasličí partu moc nehraji. Tak nemůžu objektivně soudit. Ale to už zase začíná bejt OT
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Celá debata je OT už dlouho, Onyx vyjádřil své stanovisko a další tlachání jsou bezduché.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

dráp píše:Celá debata je OT už dlouho, Onyx vyjádřil své stanovisko a další tlachání jsou bezduché.
Ale baví nás :-D ...no jo, tak to asi někdo zamkněte, prosím
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Vugi
Příspěvky: 859
Registrován: 25. 10. 2007 14.14
Bydliště: Luštěnice - Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Vugi »

Mini píše:
dráp píše:Runy nejsou lidské, elfí a trpasličí, pouze zrychlení, či zpomalení, tudíž logicky mi z toho vyplývá, že trpaslík, který má zpomalení, a ted lidské, bude mít snad elfí. Člověk co má zrychlení, tak nevím, asi se ta runa zdeaktivuje.
Stále tu zůstává to nešťastné expení pro půlorky ne? Takže runa možná bude i nadále? I když bych teď čekala odezvu od "obrů"… proč zrovna oni.
Půlorci nemaj mozkovou kapacitu, aby si stěžovali :megalol:
EQ screeny: http://vugi.xf.cz/
Uživatelský avatar
Tenez
Příspěvky: 88
Registrován: 16. 2. 2013 14.50

Re:

Příspěvek od Tenez »

Selvagion píše:
Lomylith píše:Protože se nemůžou dostat na další lvly. Postava co dosáhne maxima, už prostě člověka tolik nebere asi tak.
Potom musím souhlasit s Pavlem. Takový člověk zákonitě dříve nebo později odejde od každé postavy. Ale to už podle mne není o XP.
Lomylith píše:Proč myslíš, že je tady, tak málo trpaslíků?
Špatně zahraný trpaslík, je podle mého názoru IC větší malér, než mizerně zahraný elf. Přijde mi, že trpaslíci nejsou k různým výstřelkům v chování moc tolerantní narozdíl od elfů, kteří jsou beztak sebestřední bastardi a navíc už silně asimilovaní lidskou kulturou :)

Já nikdy ani na okamžik neuvažoval v singlu, že bych hrál něco jiného než elfa. Ale EQ tímhle mým osobním dogmatem otřásla a myslím, že jednou toho trpaslíka zkusím. A jestli mě něco trápí, tak je to spíš to jejich nářečí, než maximální level.
Zcela s tebou souhlasím. Jako severočech mi hanácké pažblepty a podobné věcičky moc neříkají. Vesměs (podle mě) jde akorát o to, aby tomu trpaslíkovi bylo co nejmíň rozumět. Jakmile se nemusí člověk doptávat na jednu větu z pěti, je něco špatně. Tak třeba půjdu i do trpaslíka..
Peter Fitzpatrick

"Když budu mít vůči zloději dluh,
pak tedy jsou všechny zákony dým.
Buď bude noc nebo světlo a den,
hot nebo čehý a nic mezi tím."


Bennet z Cormacku - Mrtev
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Tomyn »

Nu ve hře je trpasličí slovník, které by bylo dobré tak nějak dodržovat, pokud je trpaslík z Hag HArgol, čo narozen na desce - EQ
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od DarckDewy »

Ten slovník jsem jen jednou prolétl v rychlosti. Ale nejvíc jsem se naučil při hře s Trpaslíkama. Nevím, ale IMHO to není ani o tom aby nerozuměli ale spíš o vlastenectví. Elfové už dávno svůj jazyk zapomenuli.

Navíc když už jsem Trpa hrál nikdo se mě neptal co to je za slovo. A ostatní Trpaslíci mě max. lehce opravyli a nemyslím si že s mou komunikací měli velký problém. Nebo mi o něm nedali ani šanci přemýšlet.

Jo a dodávám že o Hantecu nebo co to je nemám ani ánug.. :D
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Tomyn »

Z trpaslíků, které bych si vzal za vzor z hlediska mluvy, je třeba Balkón syn Daskův a nebo nezapomenutelný Hromvál
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Tenez
Příspěvky: 88
Registrován: 16. 2. 2013 14.50

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Tenez »

Tomyn píše:Z trpaslíků, které bych si vzal za vzor z hlediska mluvy, je třeba Balkón syn Daskův a nebo nezapomenutelný Hromvál
Určitě, za tu dobu jsem viděl pár trpaslíků.. (pár znamená více.) Ať to byla druhá postava Kasiopei nebo Balkón a mohl bych jmenovat dále.. Musím si to ohmatat. Trpaslíka jsem nikdy nehrál (krom účasti na B5A 2012, která pro mne byla na toto brdo: failmode activated) a tak se vynasnažím.
Peter Fitzpatrick

"Když budu mít vůči zloději dluh,
pak tedy jsou všechny zákony dým.
Buď bude noc nebo světlo a den,
hot nebo čehý a nic mezi tím."


Bennet z Cormacku - Mrtev
magnumik
Příspěvky: 1700
Registrován: 1. 12. 2006 1.10
Bydliště: Nejjižnější Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od magnumik »

Nenech se v řeči trpaslíka ničím limitovat, ani trpasličím slovníkem, můžeš jako hargolský vlastenec nějaký výrazy používat, ale obecně se jedná prostě o kombinaci různých nářečí s přihlédnutím například k fyzickým dispozicím (nedostatek zubů - šišlá), víc trpaslíků používalo i některý německý slovíčka jako "recht", proniknutí slovenských slovíček taky není na škodu... kombinace nářečí je na každým jak to chytne, jak je mu to přirozený... možná ani moc nářečně mluvit nemusíš Balkon ani Hromval to nepřeháněli... dobrý je vytvořit si pár hlášek, který budeš v konkrétní situaci používat... jen tak radím do začátku... zbytečně se tím nestresuj a prostě zkus, jak se do toho vžiješ a do ničeho se násilím nenuť, pokud ti to nepujde pod prsty.…..pokud máš trpa, tak si s tebou rád zahraju a uvedu tě, ale moc často připojenej nejsem. Nejblíž příští víkend snad
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Pavel Urban »

Souhlas s Magnumikem. :yes:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Tenez
Příspěvky: 88
Registrován: 16. 2. 2013 14.50

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Tenez »

Pavel Urban píše:Souhlas s Magnumikem. :yes:
Well then. Uvidíme. Mimochodem, nedávno mne někdo odrazoval od hraní více postav. To bude ošetřeno, vím, jak na to. Let's see, ne ? ;)
Peter Fitzpatrick

"Když budu mít vůči zloději dluh,
pak tedy jsou všechny zákony dým.
Buď bude noc nebo světlo a den,
hot nebo čehý a nic mezi tím."


Bennet z Cormacku - Mrtev
Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Onyx »

Ještě přihodím dvě věci.

Trpasličí mluva: Myslím, že každý mluví trpaslíka trochu jinak, ale to vůbec nevadí. Už tu bylo zmíněno, že přízvuk může být malý, ale také velký, že se o něj dá opřít kolo. Pokud jste někdy slyšeli nějaké zaběhnutého trpaslíka, tak jste asi získali rámcovou představu, jak to asi vypadá. Pokud se to bude lišit, tak to nevadí. přesto je ale jedna věc, kterou mají skoro všichni trpaslíci stejnou. Pro vulgarizmus nechodí moc daleko.

A ještě trpasličí expy. V poslední aktualizaci jsem se nažil upravit systém tak, aby dával trpaslíkům stejné expy jako lidem, ale nějak to nevyšlo. Včera jsem to ještě testoval, ale nic. Zkusím se na to ještě podívat a snad to pak půjde.
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Brambor »

Onyx píše: A ještě trpasličí expy. V poslední aktualizaci jsem se nažil upravit systém tak, aby dával trpaslíkům stejné expy jako lidem, ale nějak to nevyšlo. Včera jsem to ještě testoval, ale nic. Zkusím se na to ještě podívat a snad to pak půjde.
*psí oči* Tak co? Přiblížilo se to nějakému řešení?
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Uživatelský avatar
Adin Keenas
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 11. 2016 14.13

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Adin Keenas »

Brambor píše:
Onyx píše: A ještě trpasličí expy. V poslední aktualizaci jsem se nažil upravit systém tak, aby dával trpaslíkům stejné expy jako lidem, ale nějak to nevyšlo. Včera jsem to ještě testoval, ale nic. Zkusím se na to ještě podívat a snad to pak půjde.
*psí oči* Tak co? Přiblížilo se to nějakému řešení?
No, po dlou letech od tvýho postu jsem založil Trpa a je to pořád tam kde bylo. :clover:
Fjorin Fídal - Věrnej služebník a uctívač Durminova fůsu
Kazimír - Mladý hobit, co se chce stát dobrodruhem
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Braenn »

Adin Keenas píše:No, po dlou letech od tvýho postu jsem založil Trpa a je to pořád tam kde bylo. :clover:
Že jsi nováček, hle jednu radu ohledně všech dotazů na změnu scriptů, xp, craftu, gnorrisu, systémů a čehokoli, co potřebuje hlubší zásah WB:
Neřeš, nedoufej, nediv se, neptej se, smiř se.
Uživatelský avatar
Brambor
Příspěvky: 479
Registrován: 6. 2. 2014 11.52

Re: XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Brambor »

Tak po letech a letech, expící systém opraven...

:D Tak založit trpaslíky! A fofrem!
Bandor syn Traktorův
Jišaj Ibn Šabetaj
Akruo
Odpovědět