XP pro Trpaslíky

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

XP pro Trpaslíky

Příspěvek od Lomylith »

Chci se zeptat WB zda plánují změnit systém zkušeností pro trpaslíky, aby si mohli dát i elfí xp. Včerejšek mi ukázal, že tahle rasa úplně zmizela skoro z Desky. Je opravdu málo PC trpaslíků.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Myslíš, že je to kvůli expům?
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Wolfe, jasně, proč myslíš že je najednou tolik elfů?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Wolf píše:Myslíš, že je to kvůli expům?
Ano myslím. Protože každý kdo hrál trpaslíka na to nadával.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Obávám se, že je to kvůli XP, dříve se tu vedli sálodlouhé debaty o tomto problému a postoj byl negativistický, až do doby, než si mohli vzít trpaslíci runy s XP člověka. Bohumžel, lidé a elfové jsou teď velmi protlačovaní díkyy XP a nejvíce elfové. Je to až smutné, že trpasličí rasa vymizela, protože vždy pro mě bude pěkně zahraný trpaslík zábavnější postavou než pěkně zahraný elf, a k tomu mám pocit, že elfové jsou na EQ více lidé, než elfové, zatímco trpaslíci byli vždy trpaslíci, aspon ve většině případů.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Možná by ses divil kolik elfích postav má lidské expy.

Každopádně celý tehle expový model (málo-středně-moc) je uhozený a zasloužil by vypnout, resp. když už by to někdoi chtěl řešit, tak nechat na hráči jestli si vezme rychlejší nebo pomalejší růst a (ne)výhody s tím spojené jako runu (přičemž střed-člověk by byl defaultní pro všechny rasy)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Přinejmenším Caled a TE'lyn je mají, vím vím :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

placidity píše:Možná by ses divil kolik elfích postav má lidské expy.

Každopádně celý tehle expový model (málo-středně-moc) je uhozený a zasloužil by vypnout, resp. když už by to někdoi chtěl řešit, tak nechat na hráči jestli si vezme rychlejší nebo pomalejší růst a (ne)výhody s tím spojené jako runu (přičemž střed-člověk by byl defaultní pro všechny rasy)
Ne, nedivil bych se, je mi jasné, že jich je pár, ale spočítáš je na prstech jedné ruky.

Docela mě mrzí, že kvůli tomuto systému odešly tři pro mě nejlépe hrající trpaslíci na serveru, ježura, snowman a malcolm.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Ne že bych nečekal že si někdo nekopne, tak naivní vážně nejsem ;)

Takže pro klid duše vás všech, kteří se něčím pořád musí dávit, Ulrika (moje první postava) má taky lidské expy (tuším že jsem ji opustil někde po levelu 15 a opravdu to nebylo kvůli tomu že by netikaly).

Dráp: Nicméně jsou. Ale s expy a odchody obecně nic neuděláš. Možná někdy v budoucnu motyka spustí, ale to je zatím ve hvězdách. Takže tak, no.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Bohužel tento model se nikdy měnit nebude, já se snažil s Labirem domluvit hned ze začátku (jako hráč půlorka), ale tohle je jeho vize a jedinný ústupek co byl ochoten udělat byly runy EXTRAS.

Nevím jestli nezměnil nyní názor, je to již několik let, ale řekl bych že ne.
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Je to velká škoda protože takhle tu budou jen elfové a lidé. Pulorkové tu snad už ani nejsou kromě Gora a Grika.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Já jen a pouze opukazuji na dopad Labirovo rozhodnutí, jak jsem říkal, vedlo se mnoho debat a myslím, že nikdo z nás na tom nic nezmění, to se musí rozhodnout Labir a Onyx, jen podotýkám, že je opravdu smutné, že jsou zde z velké většiny pouze elfové, pak lidé a pak dlouho nic. Já jsem osobně těch elfů přetláskanej a asi tak u poloviny se mi nelíbí, že nejsou elfové, nýbrž lidi s kabátem elfů.


To, že si někdo vzal lidské expy a mohl si vzít elfí není předmětem debaty, to je pouze svobodné rozhodnutí. Nemění to bohumžel nic na faktu, že trpaslíci se takto rozhodnout nemohou, tedy mohou, ale o metu dál a tou je, budu zde hrát za takovýchto podmínek, nebo ne?

Bohumžel Lomylithe, obávám se, že tento topic je pouze výkřikem do tmy. Z Artova příspěvku mám pocit, že se o změně ani neuvažuje.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Chcete si měřit pindíky nebo hrát RP?
K 20lvl lze dostat i trpaslíka, ostatně ta expová runa není až tak drahá, aby ji nešlo vzít. A kolem tohoto levlu už se dá slušně přežívat. Jo, holt na 30lvl se trp spíš nedostanete, ale co jako? Kde berete tu jistotu, že když někdo odejde, protože nemůže dát lvl XY neodejde stejně, protože se nemůže přehoupnout přes lvl YZ.

Hmm... já bych taky chtěl pro Caleda pořádnou plátovku, která něco vydrží a Caled nebude muset doma chodit kanálama. A co mám? Prd, protože nejlepší plátovky jsou trpasličí pro trpaslíky.

Souhlas, trpasličí expy nejsou žádný med, nicméně s těma lidskýma se to už dá. Ale to, že si někdo vzal jiné runy, to už je jeho boj.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Woxo žoldačku může nosit i elf co vím. A vylepšené zbroje co ti přidaj +2 OČ si můžeš nechat snad i udělat přes DM. Ale to jsem trochu mimo.
Rád bych znal názor Onyxe na tohle. Hodně lidí mi řekl, že trpaslíky hrát nikdy nebude protože nemůžou si dát elfí xp. Hrát postavu na 15lvl se myslím moc lidem nechce. Mi osobně zrychlené xp nevadí. Jen jsem to tu dal protože to hráče odrazuje hrát trpaslíky.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1069
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Systém "rychlých", normálních a"pomalých" EXPů (za čas), by byl v pořádku, kdyby měli všichni možnost začínat jako lidé - s normální rychlostí a sami se rozhodnout do čeho budou investovat. Takhle je to opravdová diskriminace trpaslíků a půlorků. Samozřejmě, hráli tu trpaslíci, kteří po změně (skrze zavedení EXTRAS) dosáhli téměř k dvacítce, ale nic nemění na tom, že byli stejně zase omezení - a nebyla to jejich volba.
Sám si nestěžuji - já jsem si bral/nechával rychlejší expy schválně. (Až tedy na Rangaroga, toho jsem založil před EXTRAS a možnost změny zkušeností jsem zazdil = nevěděl jsem o ní v době přechodu na EXTRAS).
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Asi se zeptám hloupě, ale co je špatného na postavě na 15 lvl?
Pavel Urban
Příspěvky: 5886
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Stav ras a povolání na serveru je otázkou priorit hráče, nic víc. Kdo chce hrát trpaslíka, bude ho hrát, ať je systém XP jakýkoliv. Kdo chce hrát bojovníka, bude hrát bojovníka. Kdo chce hrát mocnou postavu na serveru, vybere si nejspíš čaroděje, klerika (nebo nějakou kombinaci s těmito povoláními) a nejspíš elfa (nebo člověka s elfími XP).

A nenechte se mýlit, ten co opustí postavu/odejde pro trpasličí XP na 15. levelu, udělá to samé u lidských XP na 20. levelu a u elfích na 22. levelu (střílím od boku, pro ilustraci). Důvod je ten, že takový hráč chce vidět postup své postavy a takto vysoko se prostě další level udělá za několik měsíců. Rozdíl bude jen v tom, kdy tu postavu takový hráč opustí.

Rozdílná rychlost přídělu XP je zajímavý koncept a má své pro i proti. A zároveň je odsouzen ke kritice hráčů, kteří se jím cítí poškozeni.
Nemyslím si, že by někomu nějak zvlášť uškodilo, kdyby se příděl XP všem rasám srovnal. Uškodilo by to nejspíš světu, protože tak jak teď máme spoustu lidských elfů (lidí se špičatýma ušima), tak taky máme jen málo půlorků a trpaslíků, ale ti jsou o to víc trpasličtější a půlorkovitější... protože jejich hráči chtějí hrát tu rasu, ne obecnou postavu nějaké síly.
Osobně nejsem ani pro, ani proti srovnání rychlosti přídělu XP.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Selvagion píše:Asi se zeptám hloupě, ale co je špatného na postavě na 15 lvl?
Trpaslíci 17 lvl a elfové 30. Teď mi budete nadávat, že mi jde jen o lvl ale tohle štvalo opravdu hodně trpaslíků. Mi zrychlené xp nevadí a dávám si je na nějaké postavy. Proč myslíš, že je tady, tak málo trpaslíků? Protože se nemůžou dostat na další lvly. Postava co dosáhne maxima, už prostě člověka tolik nebere asi tak. Popravdě kolik lidí chce hrát takovou postavu? Já za Awrixela měl tyhle xp a dosáhl jsem na 17lvl po dvou xp. Já bych ho klidně hrál dál protože mě bavil a bylo mi jedno, že mi chodí co minutu 1 zkušenost.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Lomylith píše:Woxo žoldačku může nosit i elf co vím.
Ano, může, ale já mluvil o jiných zbrojích :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Lomylith píše:Protože se nemůžou dostat na další lvly. Postava co dosáhne maxima, už prostě člověka tolik nebere asi tak.
Potom musím souhlasit s Pavlem. Takový člověk zákonitě dříve nebo později odejde od každé postavy. Ale to už podle mne není o XP.
Lomylith píše:Proč myslíš, že je tady, tak málo trpaslíků?
Špatně zahraný trpaslík, je podle mého názoru IC větší malér, než mizerně zahraný elf. Přijde mi, že trpaslíci nejsou k různým výstřelkům v chování moc tolerantní narozdíl od elfů, kteří jsou beztak sebestřední bastardi a navíc už silně asimilovaní lidskou kulturou :)

Já nikdy ani na okamžik neuvažoval v singlu, že bych hrál něco jiného než elfa. Ale EQ tímhle mým osobním dogmatem otřásla a myslím, že jednou toho trpaslíka zkusím. A jestli mě něco trápí, tak je to spíš to jejich nářečí, než maximální level.
Odpovědět