Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od dráp »

Nu, již delší dobu je toto téma velmi ožehavá záležitost na EQ a mnoha lidem pije krev. Vzhledem k tomu, že neustále poslouchám názory určitých nejmenovaných hráčů a občas jsem toto konzultoval s nejedním DM, se kterými sdílím podobný názor, zkusím sepsat některé věci, které mi přijdou na této frakci špatné.

Můj názor, proč hostitelé vznikly a jak měli fungovat :

Pokud se nepletu, tak mi přijde, že Labir stvořil hostitele, jako jakéhosi hráče, který je důvěryhodný a má suplovat DS v případě, že na danou věc má pravomoce a může ji vyřešit, aby se DS a DM mohli věnovat důležitějším věcem a netrávit čas, řešením těchto věcí, které může vyřešit jiný hráč, který je zkušený. Proto hostitelé dostaly jakési výsady. Co vím, tak dříve také dostaly bonus do XP 50%, aby mohli odměňovat kvalitní hru jiných hráčů, kteří se snaží a aby se jim vykompenzovala ztráta jejich XP. Vize mi přijde taková, že hostitel měl být hráč, který tvoří hru dalším hráčům, vymýšlí autoquesty, vede spolek, je to jakýsi tahoun hry, obklopený jinými hráči. Jeho snaha je taková, aby nebavil jen sebe, ale zabavil i ostatní. (nechápat jako že je to otrok).



S dobou se vytvořili další systémy a díky systémům hostitel neztrácí XP a může je dát vícerohráčům, i vyšší částky. Systém +50% do XP však nebyl vypnut, nechápu proč, když hostitel je přeči považován za hráčskou elitu, tak nevím proč by měl být takto zvýhodněn, když primárně na EQ má jít o hraní charakteru, o příběh a né o lvly.

Edit: Taktéž nerozumím, proč je hlasování skryté, pokud se v hlasování objeví věci, které mohou dotyčného pomlouvat a dotyčný se nemá jak bránit. Přijde mi to zcela zbabělé a podporuje to šeptandu na EQ a drby. Na skrytých forech se pak můžou vytáhnout věci, které jsou staré, či nepravdivé, nebo nepřesné. Pokud někoho soudím, chci přeci znát i jeho výpověď.….


Hostitelé taktéž dostaly právo hlasovat o přijetí dalších hráčů mezi své řady. Praxe je však taková, že někteří hráči, ke kterým cítí hostitelé zášt osobní nikdy neprojdou tímto sítem, aby mohli plnit hostitelskou funkci. Naopak sítem prochází jak to již bývá spíše hráči, kteří kamarádičkují s hostiteli a hrají s nimi. Myslel jsem a doufal jsem, že hostitelů bude pomálu a budou to výhradně hráči, kteří vedou spolky, tvoří hru ostatním a né hráči, kteří hrají převážně pospolu. Je taktéž velmi pozoruhodné, když hostitelé hlasují o někomu, s kým nehrají a hlasují negativně, protože dotyčný hraje s někým jiným a pro hostitele není výrazným jedincem. Nerozumím, proč o tomto nehlasují DM, kteří vědí kdo jak hraje a mají možnost vidět hru všech. Taktéž, čemuž příliš nerozumím, když někteří hráči dostanou hostitele, najednou mají šatník specielních hadříků a mají jich tolik, až z toho jednomu zůstane rozum stát a ti druzí mají prd. Zvýhodňování vlastní postavy je i pro DS a DM špatný přístup.

Edit: U hráčů, kteří neprojdou hlasováním, protože nejsou vidět to nemusí nutně znamenat, že hrají špatně, naopak, že hrají třeba dobře, protože hrají takový charakter, který není vidět schválně a hrají jen s někým a tvoří hru pouze pro někoho. Toto je třeba si uvědomit.


Hlasování hostitelů mi nepřijde zcela korektní, nepřijde mi nezaujaté a je velice zvláštní, že hostitel, který má být hráč prvotřídních kvalit porušuje základní pravidla hostitelů. Kupříkladu vynášení informací z hostitelských fór nebo z fóra SH.

Taktéž nerozumím, proč někdo neudělá razantní kroky, proti tomuto znásilněnému systému ( ano, přijde mi tento systém zcela znásilněný od vize, kterou měl představovat a znásilňují ho dle mě právě tyto hráčské jedničky), když už jsem o tomto debatoval s nejedním DM, tak opravdu nerozumím, proč se nezačne jednat.

(Doufám, že jsem vystihl vše, co jsem chtěl, doufám, že přispěvatelé nestrhnout tento topic do flamů a naopak, budou se držet slušného chování, taktéž doufám, že se vyhneme manipulativním příspěvkům)
Naposledy upravil(a) dráp dne 28. 3. 2013 13.20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

+1
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Souhlasím...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od The_Balrog »

Dovolím si označit/upřesnit nějaké věci:
dráp píše:Nu, již delší dobu je toto téma velmi ožehavá záležitost na EQ a mnoha lidem pije krev. Vzhledem k tomu, že neustále poslouchám názory určitých nejmenovaných hráčů a občas jsem toto konzultoval s nejedním DM, se kterými sdílím podobný názor, zkusím sepsat některé věci, které mi přijdou na této frakci špatné.

Můj názor, proč hostitelé vznikly a jak měli fungovat :

Pokud se nepletu, tak mi přijde, že Labir stvořil hostitele, jako jakéhosi hráče, který je důvěryhodný a má suplovat DS v případě, že na danou věc má pravomoce a může ji vyřešit, aby se DS a DM mohli věnovat důležitějším věcem a netrávit čas, řešením těchto věcí, které může vyřešit jiný hráč, který je zkušený. Proto hostitelé dostaly jakési výsady. Co vím, tak dříve také dostaly bonus do XP 50%, aby mohli odměňovat kvalitní hru jiných hráčů, kteří se snaží a aby se jim vykompenzovala ztráta jejich XP. NepravdaVize mi přijde taková, že hostitel měl být hráč, který tvoří hru dalším hráčům, vymýšlí autoquesty, vede spolek, je to jakýsi tahoun hry, obklopený jinými hráči. Jeho snaha je taková, aby nebavil jen sebe, ale zabavil i ostatní. (nechápat jako že je to otrok).

S dobou se vytvořili další systémy a díky systémům hostitel neztrácí XP a může je dát vícerohráčům, i vyšší částky. Systém +50% do XP však nebyl vypnut, nechápu proč, když hostitel je přeči považován za hráčskou elitu, tak nevím proč by měl být takto zvýhodněn, když primárně na EQ má jít o hraní charakteru, o příběh a né o lvly.
Vzhledem k výše zmíněnému - nepravda, navíc doufám, že jsi i proti bonusu u SH.


Edit: Taktéž nerozumím, proč je hlasování skryté, pokud se v hlasování objeví věci, které mohou dotyčného pomlouvat a dotyčný se nemá jak bránit. Přijde mi to zcela zbabělé a podporuje to šeptandu na EQ a drby. Na skrytých forech se pak můžou vytáhnout věci, které jsou staré, či nepravdivé, nebo nepřesné. Pokud někoho soudím, chci přeci znát i jeho výpověď.….


Hostitelé taktéž dostaly právo hlasovat o přijetí dalších hráčů mezi své řady. Praxe je však taková, že někteří hráči, ke kterým cítí hostitelé zášt osobní nikdy neprojdou tímto sítem, aby mohli plnit hostitelskou funkci. Naopak sítem prochází jak to již bývá spíše hráči, kteří kamarádičkují s hostiteli a hrají s nimi. nepravda Myslel jsem a doufal jsem, že hostitelů bude pomálu a budou to výhradně hráči, kteří vedou spolky, tvoří hru ostatním a né hráči, kteří hrají převážně pospolu. Je taktéž velmi pozoruhodné, když hostitelé hlasují o někomu, s kým nehrají a hlasují negativně, protože dotyčný hraje s někým jiným a pro hostitele není výrazným jedincem. - nepravda, respektive možná míněno jinak, ale zavádějící- Nerozumím, proč o tomto nehlasují DM, Hlasují také a mají možnost říci svůj názor, na který se sakra dává. Ostatně mnoho zamítnutí, možná 90 % mají na svědomí právě DM, kteří ví, jak hráč hraje DOOPRAVDY a ne jen navenek s ostatními. kteří vědí kdo jak hraje a mají možnost vidět hru všech. Taktéž, čemuž příliš nerozumím, když někteří hráči dostanou hostitele, najednou mají šatník specielních hadříků a mají jich tolik, až z toho jednomu zůstane rozum stát a ti druzí mají prd. Nepravda, pravděpodobně spíš křivé obvinění, nevíš, jestli ty šaty nemá od DX. Zvýhodňování vlastní postavy je i pro DS a DM špatný přístup.

Edit: U hráčů, kteří neprojdou hlasováním, protože nejsou vidět to nemusí nutně znamenat, že hrají špatně, naopak, že hrají třeba dobře, protože hrají takový charakter, který není vidět schválně a hrají jen s někým a tvoří hru pouze pro někoho. Toto je třeba si uvědomit.

Ale také se dá říci, že hráč, jehož aktivita prakticky není vidět tak, že ji nevidí ani DX, ani 5+ hostitelů, nemá aktivitu tak významnou, aby měl být hostitelem. "Dá se", není to rozhodně pravidlem ;) Spíš ukázka jiné argumentace.

Hlasování hostitelů mi nepřijde zcela korektní, nepřijde mi nezaujaté a je velice zvláštní, že hostitel, který má být hráč prvotřídních kvalit porušuje základní pravidla hostitelů. Kupříkladu vynášení informací z hostitelských fór nebo z fóra SH.

Pokud víš, kdo vynáší informace, budeme všichni moc rádi, pokud nám řekneš, kdo. Nevíme to totiž a trápí nás to.

Taktéž nerozumím, proč někdo neudělá razantní kroky, proti tomuto znásilněnému systému ( ano, přijde mi tento systém zcela znásilněný od vize, kterou měl představovat a znásilňují ho dle mě právě tyto hráčské jedničky), když už jsem o tomto debatoval s nejedním DM, tak opravdu nerozumím, proč se nezačne jednat.

Nechám reagovat Onyxe, už před dvěma, třemi týdny se chystal tomuto napsat nějaké své vyjádření o změnách, které se naplánovaly.

(Doufám, že jsem vystihl vše, co jsem chtěl, doufám, že přispěvatelé nestrhnout tento topic do flamů a naopak, budou se držet slušného chování, taktéž doufám, že se vyhneme manipulativním příspěvkům)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Drápe, nic ve zlém, ale tohle je jen další fňukání, které jen otravuje.
Jestli chceš něco řešit, buď konkrétní... od vynášení infa, přes porušování pravidel, až po unikátní oblečky.
Je to jen samé "slyšel jsem" a "někdo", vadí ti že o dalších hostitelých se hlasuje na základě šeptandy, ale co děláš ty? To samé, neurčitě kvákáš a šíříš tu "drby".
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od dráp »

The_Balrog píše:Dovolím si označit/upřesnit nějaké věci:
dráp píše:Nu, již delší dobu je toto téma velmi ožehavá záležitost na EQ a mnoha lidem pije krev. Vzhledem k tomu, že neustále poslouchám názory určitých nejmenovaných hráčů a občas jsem toto konzultoval s nejedním DM, se kterými sdílím podobný názor, zkusím sepsat některé věci, které mi přijdou na této frakci špatné.

Můj názor, proč hostitelé vznikly a jak měli fungovat :

Pokud se nepletu, tak mi přijde, že Labir stvořil hostitele, jako jakéhosi hráče, který je důvěryhodný a má suplovat DS v případě, že na danou věc má pravomoce a může ji vyřešit, aby se DS a DM mohli věnovat důležitějším věcem a netrávit čas, řešením těchto věcí, které může vyřešit jiný hráč, který je zkušený. Proto hostitelé dostaly jakési výsady. Co vím, tak dříve také dostaly bonus do XP 50%, aby mohli odměňovat kvalitní hru jiných hráčů, kteří se snaží a aby se jim vykompenzovala ztráta jejich XP. Nepravda - byl bych rád, kdyby jsi tuto argumentaci nějak rozvedl.Vize mi přijde taková, že hostitel měl být hráč, který tvoří hru dalším hráčům, vymýšlí autoquesty, vede spolek, je to jakýsi tahoun hry, obklopený jinými hráči. Jeho snaha je taková, aby nebavil jen sebe, ale zabavil i ostatní. (nechápat jako že je to otrok).

S dobou se vytvořili další systémy a díky systémům hostitel neztrácí XP a může je dát vícerohráčům, i vyšší částky. Systém +50% do XP však nebyl vypnut, nechápu proč, když hostitel je přeči považován za hráčskou elitu, tak nevím proč by měl být takto zvýhodněn, když primárně na EQ má jít o hraní charakteru, o příběh a né o lvly.
Vzhledem k výše zmíněnému - nepravda, navíc doufám, že jsi i proti bonusu u SH.
-samozřejmě, že jsem proti jakýmkoliv bonusům, avšak u hostitelů jejich 20% beru jako jakousi náhradu za ztracené XP, které ztrácejí, když někoho odmění. Hostitelé XP neztrácejí, proto by bonus dle mě neměli mít. Pokud budu ale zcela korektní v mém názoru, neměli by tento bonus mít ani oni, protože pokud někomu dám XP, dám mu je bez ohledu na to, že sám je ztratím a dám mu je, protože odměňuji kvalitní hru.

Edit: Taktéž nerozumím, proč je hlasování skryté, pokud se v hlasování objeví věci, které mohou dotyčného pomlouvat a dotyčný se nemá jak bránit. Přijde mi to zcela zbabělé a podporuje to šeptandu na EQ a drby. Na skrytých forech se pak můžou vytáhnout věci, které jsou staré, či nepravdivé, nebo nepřesné. Pokud někoho soudím, chci přeci znát i jeho výpověď.….


Hostitelé taktéž dostaly právo hlasovat o přijetí dalších hráčů mezi své řady. Praxe je však taková, že někteří hráči, ke kterým cítí hostitelé zášt osobní nikdy neprojdou tímto sítem, aby mohli plnit hostitelskou funkci. Naopak sítem prochází jak to již bývá spíše hráči, kteří kamarádičkují s hostiteli a hrají s nimi. nepravda- obávám se, že od jistého hostitele mám informaci, která tuto tvou nepravdu vyvracuje. Myslel jsem a doufal jsem, že hostitelů bude pomálu a budou to výhradně hráči, kteří vedou spolky, tvoří hru ostatním a né hráči, kteří hrají převážně pospolu. Je taktéž velmi pozoruhodné, když hostitelé hlasují o někomu, s kým nehrají a hlasují negativně, protože dotyčný hraje s někým jiným a pro hostitele není výrazným jedincem. - nepravda, respektive možná míněno jinak, ale zavádějící-- zde bych si dovolil nesouhlasit, pokud hostitelé nehlasují, výsledek je stejný, jako když hlasují negativně. V takovém případě se hostitelé zdržují hlasování, co vím. Nerozumím, proč o tomto nehlasují DM, Hlasují také a mají možnost říci svůj názor, na který se sakra dává. Ostatně mnoho zamítnutí, možná 90 % mají na svědomí právě DM, kteří ví, jak hráč hraje DOOPRAVDY a ne jen navenek s ostatními.- Myšleno tak, že o přijetí mezi hostitele by měli hlasovat výhradně DM a né sami hostitelé. kteří vědí kdo jak hraje a mají možnost vidět hru všech. Taktéž, čemuž příliš nerozumím, když někteří hráči dostanou hostitele, najednou mají šatník specielních hadříků a mají jich tolik, až z toho jednomu zůstane rozum stát a ti druzí mají prd. Nepravda, pravděpodobně spíš křivé obvinění, nevíš, jestli ty šaty nemá od DX. - Nepravda? Tak to nechápu, jak jen tohle můžeš napsat. Možná sám za sebe, ale za jiné hostitele bys dal ruku do ohně? Pravděpodobně křivé obvinění? Ano, nevím zda ty a ty šaty dostal od DM, stejně tak ty nevíš zda ty šaty dostal od DM, nebo si je ušil sám. Myslím, že všichni znají aspoň dva hostitele, kteří si dělali hadříky na postavy mnohonásobně vícekrát, než jiní. Zvýhodňování vlastní postavy je i pro DS a DM špatný přístup.

Edit: U hráčů, kteří neprojdou hlasováním, protože nejsou vidět to nemusí nutně znamenat, že hrají špatně, naopak, že hrají třeba dobře, protože hrají takový charakter, který není vidět schválně a hrají jen s někým a tvoří hru pouze pro někoho. Toto je třeba si uvědomit.

Ale také se dá říci, že hráč, jehož aktivita prakticky není vidět tak, že ji nevidí ani DX, ani 5+ hostitelů, nemá aktivitu tak významnou, aby měl být hostitelem. "Dá se", není to rozhodně pravidlem ;) Spíš ukázka jiné argumentace.

Ano a proto by měli hlasovat DM a né hostitelé, jelikož (odpověd na tvou bezpředmětnou argumentaci, ačkoliv ji rozumím) pouze DM mají šanci takového hráče vidět. Hráč, který takto hraje nevýraznou postavu pro celý server, ale pouze pro určitou skupinku hráčů, pak má malou šanci dostat se do kastovního systému, jelikož jeho nastavení je dle mě špatné.

Hlasování hostitelů mi nepřijde zcela korektní, nepřijde mi nezaujaté a je velice zvláštní, že hostitel, který má být hráč prvotřídních kvalit porušuje základní pravidla hostitelů. Kupříkladu vynášení informací z hostitelských fór nebo z fóra SH.

Pokud víš, kdo vynáší informace, budeme všichni moc rádi, pokud nám řekneš, kdo. Nevíme to totiž a trápí nás to.

Doufat, že si tito jedinci přiznají sami je asi zbytečné. Pokud to někomu povím, bohumžel, bude to DM či DS a né žádný jiný z hostitelů, jelikož jejich důvěryhodnost považuji za hluboce nízkou.



Taktéž nerozumím, proč někdo neudělá razantní kroky, proti tomuto znásilněnému systému ( ano, přijde mi tento systém zcela znásilněný od vize, kterou měl představovat a znásilňují ho dle mě právě tyto hráčské jedničky), když už jsem o tomto debatoval s nejedním DM, tak opravdu nerozumím, proč se nezačne jednat.

Nechám reagovat Onyxe, už před dvěma, třemi týdny se chystal tomuto napsat nějaké své vyjádření o změnách, které se naplánovaly.

Ano, zaslechl jsem něco o tomto kroku, avšak pokud jsem dobře porozuměl, opět si to všechno odhlasovali hostitele a proto k razantním krokům obávám se nedojde, naopak spíše ke krokům, které si manipulativním přístupem sami hostitelé odhlasovali. (takovouto informaci jsem zaslechl od jednoho z Vás, doufám, že jsem ji dobře porozuměl a nepíši ji zde tak, jak nebyla vyslovena)

(Doufám, že jsem vystihl vše, co jsem chtěl, doufám, že přispěvatelé nestrhnout tento topic do flamů a naopak, budou se držet slušného chování, taktéž doufám, že se vyhneme manipulativním příspěvkům)
Příště prosím Balrogu napiš vysvětlení u svých nepravd, jelikož napsat nepravda je zcela bezpředmětné. Vysvětlení se dá akceptovat.
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

1) Hostitelé mnoho výsad nemají, spíše nástroje na zlepšování hry. Výsada, která nejvíc (asi bych řekl, že i jediná) je bonus k XP. Ohledně hostitelství proběhla nedávno na H fóru debata s týmem (asi hlavně na základě nedávné debaty o hostitelství) a na tomto se nic měnit nebude, některé jiné věci ano.

2) Hostitel by měl být hráč, který tvoří hru pro ostatní. Zároveň by to měl být hráč, který se chová v souladu s pravidly modulu. Pokud by někoho takového viděli členové týmu a ostatní hostitelé ne, jistě by ho navrhli a proběhlo by hlasování o jeho přijetí. Člen týmu však nikoho nenavrhl ani nepamatuji.
Hlasování by mělo probíhat na základě kriterií, která jsou veřejně uvedena na webu EQ, a pouhá neznalost hráče by neměla být důvodem zamítnutí (jediný hlas proti přijetí znamená veto).
Samotné hlasování je jedna z věcí, které se měnit budou a to tak, že se do budoucna zpřísní.

3) Nadměrná tvorba/úprava předmětů pro vlastní postavu je jedna z populrních fám (tradovalo se to hlavně o jednom z hostitelů, který ovšem některé věci získal např. ještě před tím, než se stal hostitelem a to prostě tím, že si došel za NPC obchodníkem a věci si objednal i u DX). Na tvorbu/úpravu předmětů budou nová, přísnější, pravidla. Žádný z hostitelů nepřekračuje ani zpětně limity, dané těmito nově ustanovenými pravidly.

4) Skrytá tato fóra jsou úmyslně proto, že hráči neunesou znalost těchto informací. Původně, před skrytými fóry se utvořilo veřejně viditelné fórum pro Rádce. Dopadlo to katastrofálně a proto se skrylo. S jinými skrytými fóry je to obdobné. Na H fórech jsou navíc IC citlivé informace, které by se neměly obecně znát. Pokud jde o hlasování, tak tam je to IMO skryté i pro to, aby zbytečně nevznikala zlá krev ("tenhle bastard mě podrazil, kvůli němu nejsem hostitel"). Hlasování má být učiněno v klidu pro hlasující a bez nátlaků.
Po hlasování by se měl případný neúspěšný kandidát kontaktovat a mělo by mu být sděleno, co mu bylo vytýkáno (už ne však to, kdo mu to vytýkal). Stejně tak je IMHO v pořádku informovat hráče, o kterém se vede nějaká diskuze (ne zrovna hlasování o přijetí mezi H) o tom, že se tak děje, případně by mu mělo být umožněno se k tématu vyjádřit a obhájit se (dělalo se to dočasným individuálním skrytým fórem o jenom tématu).
Dodržování pravidel, stejně jako třeba slušnost, jsou otázkou charakteru.


Co přesně považuješ za ono znásilnění systému? A jaký přesně systém máš na mysli?
Naposledy upravil(a) Pavel Urban dne 28. 3. 2013 15.31, celkem upraveno 1 x.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Dokud nebudeš mluvit konkrétně, nemám chuť ani sílu se nějakými "všichni znají" a "obávám se, že někdo mi řekl něco jiného" zabývat.

EDIT dolů: Ale koukám, že Pavel to napsal docela pěkně :)
Naposledy upravil(a) The_Balrog dne 28. 3. 2013 14.18, celkem upraveno 1 x.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Woxa píše:Drápe, nic ve zlém, ale tohle je jen další fňukání, které jen otravuje.
Jestli chceš něco řešit, buď konkrétní... od vynášení infa, přes porušování pravidel, až po unikátní oblečky.
Je to jen samé "slyšel jsem" a "někdo", vadí ti že o dalších hostitelých se hlasuje na základě šeptandy, ale co děláš ty? To samé, neurčitě kvákáš a šíříš tu "drby".
Pokud se ti tento topic nelíbí, nečti jej a nereaguj. Je to prosté. Topic jsem nezaložil jako fňukání, mě osobně hostitelé přijdou jako fraška a vzhledem k tomu, že jsem se o tom bavil se třemi DM, se kterými jsem měl podobný názor, tak očekávám, že se vyjádří také.

Ano, píšu sem věci, které jsem zaslechl přímo od hostitele kupříkladu, ale taktéž věci, které jsem vypozoroval. Ty věci, které jsem zaslechl a nejsou pravdivé se dají snadno vysvětlit a já se nebráním tomuto vysvětlení, neřekl jsem totiž nikde, že jsem bezchybný a taktéž jsem vyjádřil svůj názor. Neříkám, že je vše 100% pravda.

Pokud to jsou a nebo nejsou drby, to se uvidí. Takto prostě a jednoduše něco devalvovat, že to jsou drby je snadné. Odpovědět plnohodnotně a napsat svůj názor na danou věc ( na hostitele a jejich systémy, jak fungují a jak by měly fungovat a nezatahovat do toho osobní postoj k hráčům už tolik ne). Pokud je to vše co jsi chtěl říct a nebo pokud chceš říct něco podobného a nechceš se přímo vyjádřit k debatě, poprosím tě, abys více do tohoto topicu nepsal.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

The_Balrog píše:Dokud nebudeš mluvit konkrétně, nemám chuť ani sílu se nějakými "všichni znají" a "obávám se, že někdo mi řekl něco jiného" zabývat.
Už ses začal zabývat a napsat jen nepravda je prosté. V takovém případě nemusíš více psát. Děkuju.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Pavel Urban píše:1) Hostitelé mnoho výsad nemají, spíše nástroje na zlepšování hry. Výsada, která nejvíc (asi bych řekl, že i jediná) je bonus k XP. Ohledně hostitelství proběhla nedávno na H fóru debata s týmem (asi hlavně na základě nedávné debaty o hostitelství) a na tomto se nic měnit nebude, některé jiné věci ano.

Zajímalo by mě, pokud proběhla debata s týmem, kdo tento bonus XP chtěl zrušit a kdo ho chtěl pro hostitele ponechat. Stačí obecně DM pro/proti Hostiele x% pro/ x% proti


2) Hostitel by měl být hráč, který tvoří hru pro ostatní. Zároveň by to měl být hráč, který se chová v souladu s pravidly modulu. Pokud by někoho takového viděli členové týmu a ostatní hostitelé ne, jistě by ho navrhli a proběhlo by hlasování o jeho přijetí. Člen týmu však nikoho nenavrhl ani nepamatuji.
Hlasování by mělo probíhat na základě kriterií, která jsou veřejně uvedena na webu EQ, a pouhá neznalost hráče by neměla být důvodem zamítnutí (jediný hlas proti přijetí znamená veto).
Samotné hlasování je jedna z věcí, které se měnit budou a to tak, že se do budoucna zpřísní.

Bohumžel, hlasování se spřísní až potom, co je hostitelů velmi mnoho, divím se, že pokud se hlasování zpřísní, nepřijde wipe SH a hostitelů a neodhlasuje se každý hráč znovu, aby vše bylo korektní.

3) Nadměrná tvorba/úprava předmětů pro vlastní postavu je jedna z populrních fám (tradovalo se to hlavně o jednom z hostitelů, který ovšem některé věci získal např. ještě před tím, než se stal hostitelem a to prostě tím, že si došel za NPC obchodníkem a věci si objednal i u DX). Na tvorbu/úpravu předmětů budou nová, přísnější, pravidla. Žádný z hostitelů nepřekračuje ani zpětně limity, dané těmito nově ustanovenými pravidly.

To je jen a jen dobře, že taková pravidla přijdou.

4) Skrytá tato fóra jsou úmyslně proto, že hráči neunesou znalost těchto informací. Původně, před skrytými fóry se utvořilo veřejně viditelné fórum pro Rádce. Dopadlo to katastrofálně a proto se skrylo. S jinými skrytými fóry je to obdobné. Na H fórech jsou navíc IC citlivé informace, které by se neměly obecně znát. Pokud jde o hlasování, tak tam je to IMO skryté i pro to, aby zbytečně nevznikala zlá krev ("tenhle bastard mě podrazil, kvůli němu nejsem hostitel"). Hlasování má být učiněno v klidu pro hlasující a bez nátlaků.
Po hlasování by se měl případný neúspěšný kandidát kontaktovat a mělo by mu být sděleno, co mu bylo vytýkáno (už ne však to, kdo mu to vytýkal). Stejně tak je IMHO v pořádku informovat hráče, o kterém se vede nějaká diskuze (ne zrovna hlasování o přijetí mezi H) o tom, že se tak děje, případně by mu mělo být umožněno se k tématu vyjádřit a obhájit se (dělalo se to dočasným individuálním skrytým fórem o jenom tématu).
Dodržování pravidel, stejně jako třeba slušnost jsou otázkou charakteru.

Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo informoval někoho o tom, že byl nepřijatý do řad SH a nebo H a to z důvodu X,Y. Pouze s tím, že se na dotyčného vytáhla věc X,Y a on sám se bránit nemohl.



Co přesně považuješ za ono znásilnění systému? A jaký přesně systém máš na mysli?
Za znásilnění systému považuji to, že mezi hostiteli jsou především hráči (převažuje elfí populace), kteří hrají hlavně mezi sebou. Původní myšlenka, domnívám se měla být taková, že hostitel je hráč, který vede spolek, případně má kolem sebe jiných hráčů, které vtahuje do hry, vymýšlí zápletky a oživuje svět. Né banda lidí, která spolu kamarádíčkuje a odhlasovává se mezi sebou. Takto to na velmi mnoho lidí působí. Bohumžel, přijde mi divné, že hostitelů je tolik, když není tolik spolků. Toto je znásilnění tohoto systému, hlasování kamarád pro kamaráda, spoluhráč pro spoluhráče.

Velice by mě zajímalo vyjádření Aefara, Arta a Olymara a také Nayluna. Zajímají mě názory.

Pavel se již vyjádřil.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Souhlasím s Pavlem, ten to vskutku krásně vystihl.
Souhlasím i s Barlogem samozřejmě.

Tři DM s tebou souhlasili, zajímavé. Když Hostitelé chtějí, aby se DM vyjádřilo s čím mají problém, tak tým v podstatě mlčí.
Navíc tu pomalu hraje jen jedno DM, zvláštní.

Myslím si, že každý Hostitel je pro (což se i nedávno potvrdilo) aby se problémy s nimi řešili. Tedy pokud někdo má problém s určitým hostitelem, všichni budou bezpochyby rádi, když se mu pošle PM.

Skutečně tohle to - tamto a tamten a kdesi tamsi k ničemu nevede si myslím.


Pokud se ti zdá, že někdo svých XP bonusů zneužívá, napiš mu. Sám píšeš, že tu jde o hru přeci a né o lvly, tak proč ti vadí, že někdo z nich dosahuje vyšších lvlů?

Co znám aktivní hostitele, tak většina z nich nemá zdaleka nejvyšší lvl na desce a kdy už, tak je to vytrvalou hrou od počátku věků a nebo zkrátka ani tak nepřesahuje jiné hráče. Sám sem si nevšiml hostitele, který by svého lvlu nějak zneužíval. Naopak jsem si všiml, že většina hostitelských postav jsou vlastně pěkné lamy :D (bez urážky, chci jen nadhodit trochu humoru :))
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Wolf píše:Souhlasím s Pavlem, ten to vskutku krásně vystihl.
Souhlasím i s Barlogem samozřejmě.

Tři DM s tebou souhlasili, zajímavé. Když Hostitelé chtějí, aby se DM vyjádřilo s čím mají problém, tak tým v podstatě mlčí.
Navíc tu pomalu hraje jen jedno DM, zvláštní.

Myslím si, že každý Hostitel je pro (což se i nedávno potvrdilo) aby se problémy s nimi řešili. Tedy pokud někdo má problém s určitým hostitelem, všichni budou bezpochyby rádi, když se mu pošle PM.

Skutečně tohle to - tamto a tamten a kdesi tamsi k ničemu nevede si myslím.


Pokud se ti zdá, že někdo svých XP bonusů zneužívá, napiš mu. Sám píšeš, že tu jde o hru přeci a né o lvly, tak proč ti vadí, že někdo z nich dosahuje vyšších lvlů?
1) Čekám na vyjádření těch, se kterými jsem řešil tuto věc a zajímá mě, zda dostanou odvahu a napíší sem názor, který mi sdělili a nebyl příliš daleko od toho co popisuji a nebo zda nenapíší, případně pokud budou nesouhlasit, protože názor změnili, nebo případně lžou a nechtějí si uškodit. Nevím, jsem sám velmi zvědavý, jak se vyjádří či nevyjádří.

2) Já nikomu XP nezávidím, nevadí mi, že někdo má větší lvl, než já, kdyby mi to vadilo, nezahodím tolik vysokolevelových postav.

Klidně si nechám vypnout XP od DM, protože mi o ně nejde a nehoním je. Kdysi před lety jsem měl názor jiný, teď mám tento.
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

dráp píše: 1) Čekám na vyjádření těch, se kterými jsem řešil tuto věc a zajímá mě, zda dostanou odvahu a napíší sem názor, který mi sdělili a nebyl příliš daleko od toho co popisuji a nebo zda nenapíší, případně pokud budou nesouhlasit, protože názor změnili, nebo případně lžou a nechtějí si uškodit. Nevím, jsem sám velmi zvědavý, jak se vyjádří či nevyjádří.

2) Já nikomu XP nezávidím, nevadí mi, že někdo má větší lvl, než já, kdyby mi to vadilo, nezahodím tolik vysokolevelových postav.

Klidně si nechám vypnout XP od DM, protože mi o ně nejde a nehoním je. Kdysi před lety jsem měl názor jiný, teď mám tento.
Jo, všiml jsem si až později, žes zmínil hráče, od kterých čekáš vyjádření. Samotného mě samozřejmě také velice zajímá.
Jinak pokud nikomu nezávidíš XP a nevadí ti vyšší lvly, proč ti vadí bonusový přísun pro Hostitele?
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Wolf píše:
dráp píše: 1) Čekám na vyjádření těch, se kterými jsem řešil tuto věc a zajímá mě, zda dostanou odvahu a napíší sem názor, který mi sdělili a nebyl příliš daleko od toho co popisuji a nebo zda nenapíší, případně pokud budou nesouhlasit, protože názor změnili, nebo případně lžou a nechtějí si uškodit. Nevím, jsem sám velmi zvědavý, jak se vyjádří či nevyjádří.

2) Já nikomu XP nezávidím, nevadí mi, že někdo má větší lvl, než já, kdyby mi to vadilo, nezahodím tolik vysokolevelových postav.

Klidně si nechám vypnout XP od DM, protože mi o ně nejde a nehoním je. Kdysi před lety jsem měl názor jiný, teď mám tento.
Jo, všiml jsem si až později, žes zmínil hráče, od kterých čekáš vyjádření. Samotného mě samozřejmě také velice zajímá.
Jinak pokud nikomu nezávidíš XP a nevadí ti vyšší lvly, proč ti vadí bonusový přísun pro Hostitele?
Myslel jsem, že je to pochopitelné, zkusím to ještě jednou.

Hostitel, tak jak ho vnímám já, by měl být hráč kvalitní a elitní, který má svůj postoj k RP srovnaný a RP, příběh a samotná hra, tvorba hry pro hráče je pro něj na prvním místě. Nemělo by mu jít o XP a proto si myslím, že by tento bonus neměl mít. Odměnou mu snad je hra, né status hostitele, který je zvýhodněný.

Hostitelé dosti často přirovnávám k české politice. Kamarádi zvou kamarády ke korytu a marně doufám, že je tam aspoň někdo, kdo je čestný. (nebrat osobně, pouze přirovnání)

Podívej se kdo je hostitel a s kým hraje a pro koho tvoří hru. Přijde ti to košér?
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

dráp píše: Za znásilnění systému považuji to, že mezi hostiteli jsou především hráči (převažuje elfí populace), kteří hrají hlavně mezi sebou … Bohumžel, přijde mi divné, že hostitelů je tolik, když není tolik spolků.
Jen pro informaci, hostitelů je momentálně kolem půl tuctu (když vyškrtnu DX a budu počítat jen ty, kteří alespoň občas do té hry logují) a rozhodně to není parta, která JEN hraje spolu. Většina hostitelských AQ byla více či méně přístupná všem, že se do nich nakonec nejvíce zapojí právě H (případně SH) je problém vznikající trochu jinde.

Takže vážně by mě zajímalo, co je zač ta hostitelská parta, která si hraje spolu pro sebe.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

dráp píše: Myslel jsem, že je to pochopitelné, zkusím to ještě jednou.

Hostitel, tak jak ho vnímám já, by měl být hráč kvalitní a elitní, který má svůj postoj k RP srovnaný a RP, příběh a samotná hra, tvorba hry pro hráče je pro něj na prvním místě. Nemělo by mu jít o XP a proto si myslím, že by tento bonus neměl mít. Odměnou mu snad je hra, né status hostitele, který je zvýhodněný.

Hostitelé dosti často přirovnávám k české politice. Kamarádi zvou kamarády ke korytu a marně doufám, že je tam aspoň někdo, kdo je čestný. (nebrat osobně, pouze přirovnání)

Podívej se kdo je hostitel a s kým hraje a pro koho tvoří hru. Přijde ti to košér?
Jo, to samozřejmě souhlasím a myslím si, že to tak je.
Ovšem nezapomeň na tu druhou stránku hostitele, co taky všechno musí (měl by)…
Naposledy upravil(a) Wolf dne 28. 3. 2013 14.47, celkem upraveno 1 x.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Tak jsem si to tu přečetl...

Drápe, prosím, opravdu buď konkrétní. Protože já teď nevím, chceš diskutovat nebo jen znát názory ostatních?

Ne že by na tom v zásadě nějak záleželo, argumentace davem je strašné krásný bič na všechno, ALE! Pokud ti jde jen o názory a nehodláš vést věcnou polemiku, prosím zdrž se jí v jakémkoliv jiném podání. Když si totiž odmažu veškerou slovní ekvilibristiku okolo, zbyde mi jen vesměs prázdná sláma na kterou se argumentovat nedá.

A i když bych třeba k tématu měl co říci, prostě mi to za to v tuto chvíli nestojí, protože z toho bude zas jen flame nad "někde něco všichni vědí, protože jsme to slyšeli a říkal to někdo".
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

dráp píše:
Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo informoval někoho o tom, že byl nepřijatý do řad SH a nebo H a to z důvodu X,Y. Pouze s tím, že se na dotyčného vytáhla věc X,Y a on sám se bránit nemohl.
No, s tímhle jsem se setkal, pokud to chceš konrétně, šlo o můj případ, a musím říct že jsem to hodně ocenil že jsem byl informován o tom co dělám špatně, a tudíž jsem věděl co napravit, bylo by fajn kdyby to tak fungovalo hroamdně (třeba funguje, jen o tom nevím, v tom případě je to paráda)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

A už je to tu zase, jako by ten topci nebyl už jednou někde zamčený. Očividně není vůbec předmětem trápení to jací jsou hostitelé, ale kdo konkrétně jsou hostitelé. A ano, buď konkrétní drápe, ohánět se neučitými věcmi na neurčité osoby je poměrně k ničemu, Je hezké vědět, jak ty to cítíš, ale možná bys mohl bzít v potaz, že tvé cítění není nutně automatická pravda. To, že ty nevidíš práci hostitelů, neznamená, že neexistuje. A vážně envím co můžeš asitak vědět o objektivitě či neobjektivitě hlasování. Nezlob se, ale plakat, že jsou nedoceněni hráči, co hrají dobře, ale nejsou vidět, to je asi jako stížnost kapely, co nikdy nevytáhla paty ze zkušebny, že není slavná.

Tvrdí se tu, že mezi hostitelé se dostávají hlavně oblícenci stávajících hostitelů. Mě se azse zdá, že na hostitele nadácají stále ti samí, kteří mají naopak osobní problém s některými z hostitelů.

Podívejme se na to z druhé strany.
Hráč XY hrající super hru, by neměl být zvolen mezi hostitele, přestože splňuje nároky, protože hraje s jiným hostitelem?
Ten stejný hráč má být zvolen hostitelem, ale přinucem zmenit IC hru a oddělit se od stávajících hostitelů?
Mají si hostitelé na radu o zvolení hráče mezi SH či hostitele brát celý server Či skupinu hráčů m,ajíích již nějakou důvěru? Škoda, že tu taková skupina.. a vlastně je, hostitelé.



Být vámi si vystačím s
Onyx píše:To co se zde řeší je z části opravdový problém a z části je to uměle nafouklé.

Na jednu stranu je pravda, že se někteří hostitelé nechovají tak, jak by se hostitelé měli chovat, ale mohu vás ujistit, že o tomto chování víme a hodláme jako DM tím v tom udělat přítrž. Pouze sbíráme důkazy, aby naše jednání nevypadalo zaujatě. Na druhou stranu zde byly argumenty, které se sice snaží některé hráče usvědčit ze zneužívání výhod, ale ve skutečnosti jsou dané pouze neznalostíá IC pozadí světa, nebo prostou závistí.

Jinými slovy. Nemyslím si, že by chování všech hostitelů bylo katastrofální, a že jsou hostitelé pouze na obtíž, jak se zde někteří snaží dokázat. Je sice pravda, že u některých hostitelů není korektní, ale toto pozorování pak nelze házet na ostatní a navíc by zrušení statutu hostitele přineslo více škod než užitku.

Nadruhou stranu tu někteří lidé bijí do hostitelů a je jim jedno jaká hůl jim zrovna padne do ruky. Myslím, že všichni, kdo tu měli nějaký útočný a agresivní příspěvek by se měli zamyslet sami nad sebou. Podobné flamy pouze znechucují hru pro
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Zamčeno