Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

allekoo
Příspěvky: 671
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od allekoo »

suhlas s kokosem a preto som za bonusove expy, bonusy do težby atd... pre všetkych :bigwink:

na Eq neni toho moc čo sa da po materialnej stranke dosiahnut a preto čim skor bude na učte niekolko platiniek tim skor sa prestane kolečkovat a začne HCRPIT :biggrin: (na Eq nemaj peniaze žiadnu hodnotu a zo začiatku jen zdržuju. Ked ich potrebujete na zakladnu vybavu tak niesu a ked ich už mate tak ich už nemate ich na čo minut.)
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od dráp »

Vysvětlení:

Po nějakém čase, kdy jsem některé požádal a vyzval aby se vyjádřili a oni tak neučinili přemýšlím, zda má vůbec smysl se o něco na EQ snažit a pokračovat zde v hraní, beztak mé hraní enní z velké části zábava, jako starost o skupinu hráčů. Dostala se mi reflexe od nejmenovaných DM či hostitelů, případně bývalých hostitelů ( nevím jaká je dnes situace), že se nechtějí vyjadřovat vzhledem k tomu, že by to beztak nic nezměnilo.

Na závěr bych chtěl napsat, že někteří nepochopili o čem tento topic je. Není a nebylo to směřováno jako útok na hostitele jako takový, pouze poukázání druhého pohledu, taktéž věci, se kterými nesouhlasím já a pár dalších. Bohumžel, ozvalo se velmi málo lidí, nečekal jsem popravdě ani nic jiného. Stěžovat si, nadávat a nemít snahu s tím nic dělat a potom, kdy jeden něco napíše a ostatní se nepřidají, člověk si pak o všech udělá pěkný obrázek.

Z těch věcí, co jsem tu četl a ty břečky o tom, že hostitel musí mít XP bonus, protože kolikrát dělá autoquesty s jinou postavou atp, to jsou jen žvásty. Jde to i bez toho. Já to tak doposud dělal a nemám s tím žádný problém. Řeči některých, že jsem to napsal ze závisti a dělám to ze závisti, rozmlouvat Vám to nikomu nebudu. Já mám v tomto směru svědomí čisté.

Co mi vadí na EQ nejvíce je zákulisní politika, zákulisní hodnocení hráčů, zákulisní informace, kamarádíčkování. Je snadné říci o někom za zády, jaký je idiot a co dělá špatně, ale vyjádřit se napřímo už nejde. Čekám, že se někdo vyjádří o tom, jak nepíšu napřímo, ale mám k tomu své důvodu (viz. jistí DM jistí hostitelé atp...). Oni samotní, vzhledem k tomu, že se nevyjádřili, chovají se stejně. ( neznamená to soud, nýbrž mé zhodnocení ).

Topic můžete zavřít, zmuchla a hodit do koše.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Woxa »

Je hezké, jak to tu hned ohýbáš, ale on nikdo nepsal, že to nejde bez toho. Samozřejmě, že jde a samozřejmě, že i obyčejný hráč bez bonusů, všech těch možností a povinností může udělat pěkný AQ či něco podobného. Bylo pouze řečeno, že s tím je to snažší.

P.S.: co jiného tu děláš ty, než zákulisní politiku plnou šeptandy?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od dráp »

Woxa píše:Je hezké, jak to tu hned ohýbáš, ale on nikdo nepsal, že to nejde bez toho. Samozřejmě, že jde a samozřejmě, že i obyčejný hráč bez bonusů, všech těch možností a povinností může udělat pěkný AQ či něco podobného. Bylo pouze řečeno, že s tím je to snažší.

P.S.: co jiného tu děláš ty, než zákulisní politiku plnou šeptandy?
Nic neohýbám woxo a to tvé P.S, četl jsi vůbec můj příspěvek a věnoval mu pozornost? Nevšiml sis, že jsem to tam psal sám? Bohumžel, nehodlám podrazit důvěru těch, kteří s tím přišli, kdybych to udělal, jsem si jistý, že by to některým vzalo chuť a odešli by z EQ a přestali hrát. Což by byla škoda, vzhledem k tomu, že pro EQ udělali dost a momentálně mají chuť tvořit.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Woxa »

Takže:
Hostitelé/DX drbou kandidáty na H/SH za jejich zády a na základě těchto drbů se pak volí SH/H => je to špatné, je to hnusná šeptanda a kamarádíčkování
Dráp a jeho "informátoři" drbou za zády hostitelů a na základě těchto drbů zde Dráp svůj názor na H => zcela v pořádku, protože oni informátoři s tím na světlo jít nechtějí a Dráp nemůže zradit jejich důvěru.

Nezlob se na mě, ale já tam prostě rozdíl nevidím.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od dráp »

Woxa píše:Takže:
Hostitelé/DX drbou kandidáty na H/SH za jejich zády a na základě těchto drbů se pak volí SH/H => je to špatné, je to hnusná šeptanda a kamarádíčkování
Dráp a jeho "informátoři" drbou za zády hostitelů a na základě těchto drbů zde Dráp svůj názor na H => zcela v pořádku, protože oni informátoři s tím na světlo jít nechtějí a Dráp nemůže zradit jejich důvěru.

Nezlob se na mě, ale já tam prostě rozdíl nevidím.
Už mě to moc nebaví, já nikde nepsal, že to, že nejednám napřímo je lepší či horší, než to co dělají hostitelé. Naopak jsem říkal, že to není zcela košér, můj důvod však je ten, že bych byl rád, kdyby s tím lidé vystoupili sami, protože je to lepší.

Nezlob se na mě, ale překrucuješ to co jsem napsal.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Woxa »

A já zase napsal, že ačkoliv ti takhle politika vadí, tak se do ní sám pouštíš. Že kritizuješ hostitele za věci, do kterých se sám pouštíš. (Takže v mých očích to vypadá tak, že u hostitelů je to špatné, ale u tebe zcela v pořádku. Protože přeci pokud mi něco skutečně vadí, sám se do toho nebudu pouštět.)

Ano, určitě by bylo dobré, aby vystoupili ti lidé, kteří ti to našeptali, jenže když nevystoupí, tak budu "kopat" do tebe, protože ty jsi ten, kdo je tu prezentuje. Stejně tak, jako ty kopeš do hostilelů, protože DX (možná) neobepisují odmítnuté kandidáty.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Ungo »

Svět bez zákulisní politiky, šeptandy. Hm hm hezké, ale raději mám Rychlou rotu nebo Příběhy z Kačerova.

Zákulisní hodnocení hráčů a kamarádíčkování zní také moc hezky. Tak nějak tajemně a zlounsky. Skutečnost je ovšem taková, že to čemu říkáš kamarádíčkování mezi hostiteli neexistuje a zákulisní hodnocení hráčů není nic jiného než systém, kdy váhu má slovo těch, kterým byla svěřena důvěra.

edit: A jinak tedy souhlas s Woxou
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Lomylith »

Musíte ale uznat, že stát se hostitelem nejde bez toho, aby s váma hrál.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od The_Balrog »

Ale to víš, že jde. Může přijít napříkald Arto a napsat: "Navrhuju na hostitele frantu, protože už docela dlouho vede svoje Prznitele panen a dělá s nimi zajímavé questy."
K tomu Onyx napíše třeba: "Jo, franta je dobrej, rád ho mezi hostiteli uvidím," a myslím, že málokdo z hostitelů bude odporovat, že musí být proti, protože ho neznají. Mohou se pak samozřejmě bavit o tom, jestli je ten či onen "důvěryhodný", ale o tom také "proti" bez toho, aniž by měli více osobních zkušeností s daným hráčem, říct nemohou. DM navíc mohou docela snadno ukázat/uvést, zda má dotyčný nějaké nepublikované prohřešky, a jak ho vidí oni. Mají přeci jen (v nějakých ohledech) mnohem víc informací, než normální hráči.

Vůbec tak není nutné, aby ten či onen s hostiteli "hrál", aby byl přijatý.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Ungo »

Poslední navržený a schválený hostitel se stávajícími hostiteli skoro nehraje. Osobně mám nyní v plánu jeden návrh na hráče, se kterým se já a troufám si říci, že i většina ostatních hostitelů, jen tak míjím. Ve tvém případě, a to neber jako nějakou výtku či útok, máš tak trochu pravdu, že lze možná narazit na hráče, který hraje velmi kvalitní a tahounskou hru jen pro malou skupinku hráčů, ale z IC podstaty jsou tyto činy neveřejné a proto neznáme. Ano, pak se dá polemizovat o tom, že takový hráč bude mít obtíženější vstup mezi hostitele. Ale o jak moc? Takový se se jistě nevyhne pozornosti DX ani pozornosti ostatních hráčů, kteří mají (a vždy měli) moýnost takového tahouna na hostitele navrhnout. Osobně nejsem příliš přesvědčen, že se dá taková hra natolik tutlat, aby si o ní potřební lidé neudělali alespoň nějaký obrázek.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Mourisson1 »

Hawkeye píše:Ale o jak moc? Takový se se jistě nevyhne pozornosti DX ani pozornosti ostatních hráčů, kteří mají (a vždy měli) moýnost takového tahouna na hostitele navrhnout.
Equilibrie web píše:Na hostitele mohou navrhnout hráče sami hostitelé a DM. Na nominaci se musí shodnout stávající DM a Hostitelé (respektive nikdo nesmí být proti).
Ne, nemají.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Ungo »

Ale jistěže mají, stačí zaslat žádost libovolnému hostiteli (a jistě i DX) a jsem si na 99,9 % jist, že se v příslušném topicu objeví :smile: To je bez diskuzí
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Mourisson1 »

*pokrčí rameny* V pravidlech Equilibrie na webu stojí tohle.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Lomylith »

Já jsem takového znal a nedostal ani staršího hráče:(
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Ungo »

To je takový dost nicneříkající povzdech. Zkus říct konkrétně, nebo mi alespon pošli do PM. Třebas ti dám za pravdu. Zajímá mne to
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Woxa »

No stejně tak se na SH/H nedostane někdo, kdo o sobě vehementně prohlašuje jak tam nechce. Tedy alespoň já bych měl tolik soudnosti, že bych dotyčného na tu funkci nenavrhl ať by hrál sebelépe.

Přijde mi, že si to hlasování představujete jako anketu ano/ne/nevím, kde se něco okliká a hotovo. Skutečnost je jinde, pokud přijde návrh, ostatní se ptají proč, "navrhuji Lojzu na hostitele" obvykle nestačí. Pokud dá někdo proti, opět to něčím musí obhájit, "jsem proti" opět nestačí. Když se někdo nevyjádří jasným pro/proti, tak hlasování nijak neovlivní. Podmínkou pro hostitelství je jediné, nemít žádné proti.

Teoreticky se tedy hostitelem může stát i někdo, kdo si hraje zcela mimo komunitu, se svými dvěma kamarády. Tuším, že na podmínka "alespoň jedno pro" jaksi chybí a tedy by mohl stačit samotný návrh, na který nepadne žádné pro/proti a všichni se jen zdrží. Zda je to dobře nebo špatně těžko říct :)


A co se webu týká, tak prosímtě své další návrhy pošli CM, Naylunovi a nebo Jonovi. Také by možná nebylo od věci stornovat několik posledních návrhů, které přišli přes Arta či Onyxe, protože ti jsou dle všeho neaktivní DM a jako hostitelé snad ani vedeni nejsou. Argumentovat webem mi fakt přijde vtipné, zvlášt když každý hrající dobře ví, jak je na tom web s aktuálností. Mám pocit, že už bylo několik nominací z nižších míst a problém to nebyl (a teď hurá s klackama na hostitele a DX, protože porušili pravidlo).
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Příspěvek od Onyx »

Koukám, že se zde rozpoutal další flame. Sice má v záhlaví, že to flame není, ale osobně mi to přijde jen jako sprostý výsměch.

Co se týče napadání hostitelů, tak se jim vytýká jakákoliv výhoda, kterou mají, jejich tajné hlasování, které prý není korektní a tajné fórum. Nepřipadá vám to k smíchu? Hlasování hostitelů zde soudí lidé, kteří jej nikdy neviděli, argumentuje se tím, že hostitelé porušují pravidla pro hostitele a přitom jsou tyto pravidla tajná a zároveň zde nepadlo ani jedno jméno, kdo tyto pravidla porušoval. Připadá mi to jako útoky za cílem pošpinit hostitele a ti, kdo jim závidí se rádi přidají. Už zde není diskuze, ale pouze další napadání a další osočování bez udávání konkrétních případů. Spoustu lidí to pochopitelně otráví a já se jim nedivím, protože jsem jeden z nich. Pokud víte něco konkrétního, tak mi to napiště, ale lkaní nad tím, že oni mají bábovičku a já ne, mi přijde ubohé a když si uvědomíte, že toto je jen hra, tak to vlastně ani nic jiného není.

Proto zde píšu tento závěr a celou diskuzi zamykám a přesunu ji mezi flamy, kam patří.

1) S hostiteli jsme si toto vyříkali a jediný hostitel, který porušoval pravidla neudržel kritiku a odešel. Ostatní hrají dle pravidel a korektně, takže v tomto problémy nevidím.
2) Hostitelské fórum je tajné, protože se tam probírají tahjné věci. Jedním z důvodů je fakt, že někteří lidé zde na veřejném fóru neumí diskutovat a uznávat vlastní chybu a také to, že zde bují zákulisní šuškanda, která je schopna převrátit cokoliv, co je zde napsáno.
3) Žádná odpověď od DM/DS je také odpovědí. Říká vám, že DM/DS nevidí v dané věci problém a nebudou se jí zabývat. Pokud ji budete dále veřejně rozpitvávat, tak porušujete pravidla dle trestníku. To jen pro příště..
4) Pokud někomu vadí výhody, které mají Hostitelé, tak mu radím, aby hrál tak, aby se mezi hostitele dostal. Pokud se tak nestalo, tak bude spíš chyba v jeho hře, než v hostitelých. jenže to se dostáváme k tomu, že hráči neradi uznávají vlastní chybu a spíš se jí snaží najít v jiných.
5) Hostitelé samozřejmě budou zaujatí. Každý z lidí je mějak zaujatý, ale to je lidská přirozenost a s tím nic neuděláte. Osobně se snažím rozhodovat tak, abych co nejvíce pomohl serveru, protože to je jediný můj skutečný záměr, jako jednoho z majitelů světa. A mohu říci, že jsou momentálně hostitelé dost nestranní.
6) Uvědomte si, že je to hra. Aby jste nebyli stejní, jako malé děti, které se na pískovišti poperou o kyblíček.
Zamčeno