Hostitelé (no flame, pouze konstruktivní názory)

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

dráp píše:Za znásilnění systému považuji to, že mezi hostiteli jsou především hráči (převažuje elfí populace), kteří hrají hlavně mezi sebou. Původní myšlenka, domnívám se měla být taková, že hostitel je hráč, který vede spolek, případně má kolem sebe jiných hráčů, které vtahuje do hry, vymýšlí zápletky a oživuje svět. Né banda lidí, která spolu kamarádíčkuje a odhlasovává se mezi sebou. Takto to na velmi mnoho lidí působí. Bohumžel, přijde mi divné, že hostitelů je tolik, když není tolik spolků. Toto je znásilnění tohoto systému, hlasování kamarád pro kamaráda, spoluhráč pro spoluhráče.

Velice by mě zajímalo vyjádření Aefara, Arta a Olymara a také Nayluna. Zajímají mě názory.

Pavel se již vyjádřil.
1) Nechceš diktovat Hostitelům, jakou rasu apod. mají hrát, že ne? Většina H má několik postav, nezřídka různých ras. Některé z těch postav jsou alternativní postavy k hlavní postavě daného H, jiné jsou jen epizodní postavy.

2) Hostitelé nehrají především mezi sebou. Na mnoho akcí, které tak či onak pořádají se ale příliš hráči nehrnou, pokud tedy zrovna nejde o nějaké procházení dungeonů nebo boj obecně. To zvlášt u některých H vedlo k frustraci (mnoho snahy, příprav a stráveného času a mizerný zájem se účastnit odměnou).

3) I Hostitel je hráč. Má stejný nárok na to bavit se a být zabaven, jako kdokoliv jiný.

4) Protlačování kamarádů je další oblíbená fáma. Hráč buď na H má (splňuje kritéria) nebo ne. Pokud ne, stačí jediný hlas proti, od hostitele nebo ze strany týmu, a daný hráč se H nestane.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

Drápe

Co se týká hry hostitelů s těmi co sem měl možnost hrát se hrálo dobře a bylo mi úplně jedno jestli sem expy dostal nebo ne. Vlastně o těch co o nich vim že hostitelé jsou se snaží a hru pro ostatní dělají. Ale hrát postavu není o tom bavit se se všema a každému pomoci. Takže ani postava hostitele přece nemůže hrát s každým? pravda?

Co se bonusu xp týká je to sprostá závist. Vim že to zní divně od člověka který si k xp pomohl ilegální cestou ale myslim že to tak je.

To že mezi hostiteli převažuje elfí populace je podle mě to samé jako to proč převažuje i na serveru. Buďto ušáci a nebo lidi s ušatýma expama. Možnost dosáhnout efektivně vyššího levelu než 18 nebo kde už to u člověka de po dvou a po jednom. Což mě docela mrzí. A asi to vždy bude ovlivňovat volbu postav u hráčů.

Co se spolků týká kromě tvých nejmenovaných sem vlastně pořádný spolek neviděl. Arnagolská garda... řekněme ale ta se sejde jednou za půl roku. A to taky chápu. když člověk pracuje nemá tolik času na hru každý den. Navíc máme i přátele, vlastní reálnou zábavu a taky pivo není liž pravda? Takže spolky jsou spíš o tom za čas se sejít a uspořádat akci. Myslím já.

Osobně bych hostitelem být nechtěl. Bral bych to jako zodpovědnost. Tvořit hru ostatním a snažit se je zabavit není jednoduché. to samé jako jsem dělal DM v DnD dělal sem DM na iném NwN serveru ale na EQ bych asi DM dělat nedokázal. Hostitel to má ještě složitější vzhledem k tomu že nemá dostupnou paletu a nemá tolik možností takže se musí svým možnostem přizpůsobit a to už vůbec není jednoduché.
Takže bys jim měl vyseknout spíše poklonu.

Co se hlasování týká tam bych se zdržel poznámek. Sám nevím jak probíhá a co všechno se bere v potaz jak pro SH tak pro hostitele. S tím aby byl ten co se o něm hlasuje obeznámen s výsledkem, myslim tim ano nebo ne a proč ne by bylo fajn.

Ale podle toho jak si to napsal mi připadá že kdybys měl být ty hostitelem bral bys to jen kvůli těm bonusúm i když stokrát píšeš že xp tě nezajímaj.

A to že mají přetvořené věci? Však si to zahrej s kovářem nebo třeba s knězem v chrámu a třeba i s hostitelem samotným a za drobnou úplatu a hezkou hru nevidim důvod aby ti někdo na zakázku danou věc nevyrobil v jiné úpravě.

Proti hostitelům jak jsou vlastně nic nemám i když sem dříve možná o některých věcech pochyboval lidé své názory můžou změnit.

Cal
Naposledy upravil(a) Calcathea dne 28. 3. 2013 16.30, celkem upraveno 1 x.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
camelie
Příspěvky: 497
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Příspěvek od camelie »

K bodu 4. Pavlova posledního příspěvku:

Chápu a asi je to tak v pořádku, ale co nechápu je, proč není navrhovaný hráč informován třeba PM o tom, proč není mezi SH přijat. Možná dělá chyby, které si sám ani neuvědomuje. Můžou to být drobnosti, můžou to být zásadní věci, ale v každém případě by, podle mého názoru, měl vědět jaké, protože jinak to vypadá, že se opravdu jen někomu nelíbí.
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Edit: omlouvám se za mou reakci, nechci sjíždět do flamů.
Naposledy upravil(a) dráp dne 28. 3. 2013 16.11, celkem upraveno 1 x.
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

Možná sem mimo. Ale přijde mi vážně jasné to že tu celou dobu jen bečíš a nic konstruktivního si nevymyslel.
Vlastně jen opakuješ to co bylo řečeno už stokrát.

A co se týká editace příspěvků.… koukám na ten tvůj a češtin tvuj kobyl :-)
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Calcathea píše:Možná sem mimo. Ale přijde mi vážně jasné to že tu celou dobu jen bečíš a nic konstruktivního si nevymyslel.
Vlastně jen opakuješ to co bylo řečeno už stokrát.

A co se týká editace příspěvků.… koukám na ten tvůj a češtin tvuj kobyl :-)
No dobrá, nevím jestli jsi tak natvrdlý, ale nevím proč vynášíš IC info a ještě píšeš o daném spolku že mi patří. Dej tam EDIT, rozumíš co to znamená?

O češtinovi a kobylovi (jestli máš problém s mou češtinou a případnými překlepy, můžeš mě upozornit po PM, jako jsi to udělal tehdy, když ….)
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Příspěvek od Calcathea »

IC info? Každy už čeká jak by tuto veřejně známou informaci použil ve hře.
Řešíš hovadiny.… a navíc sme totálně OT.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Calcathea píše:IC info? Každy už čeká jak by tuto veřejně známou informaci použil ve hře.
Řešíš hovadiny.… a navíc sme totálně OT.
Jsou hráči, kteří tuto informaci nemají.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Každý na forum si to teď může přečíst, i nováček co neví co ten "bál" je, tak pokročilý hráč který ale hrál s jinými lidmi tohle nevěděl. takže ať to ví lidí kolik chce, pořád to tu vynášíš

Edit : Anurin stihl dřív :)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

camelie píše:K bodu 4. Pavlova posledního příspěvku:

Chápu a asi je to tak v pořádku, ale co nechápu je, proč není navrhovaný hráč informován třeba PM o tom, proč není mezi SH přijat. Možná dělá chyby, které si sám ani neuvědomuje. Můžou to být drobnosti, můžou to být zásadní věci, ale v každém případě by, podle mého názoru, měl vědět jaké, protože jinak to vypadá, že se opravdu jen někomu nelíbí.
Co vím, tak se tohle děje. Nebo tedy snaží se.
Tým je ale malý a málokdy si najde nějaké DX čas odpovědět dotyčnému, jak hraje atp.

Navíc nedávno tu proběhla docela ostrá debata díky které se navrhlo snad 150 000 hráčů (myslím teda), nedivím se, že v tom zmatku se pak nenapsali zpětné PM.

Občas se to bohužel nějak zapomene :ermm:
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Bod 4. je mi velkou neznámou, neznám žádného hráče a žádný případ, kde by se to dělo. Pokud se to děje, tak velmi málo a velice zřídka.

Edit: Nemohu soudit jak moc či málo se to děje, pouze jsem o tom ještě neslyšel, ani o případu, kdyb by se něco takového stalo.

Edit: (chtěl bych požádat moderátora o smazání Calcathovo příspěvků a mých reakcí na ně, nejde totiž o nic co by přispělu, až na osobní útok z X důvodů, které nechci zveřejňovat, chci aby se toto téma udrželo aspon trochu v mezích, dokud se nevyjádří všichni co k tomu mají co říci, zajímají mě především názory na danou věc, né osobní útoky)

Bod 1 Pavle je zcestný, nikde neříkám kdo má co hrát. Myslím, že mě znáš nějakou dobu na to, abys reagoval takto. Viz. bod 1. (ani jsem to nikde nepsal)
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Nu, Mourison ti to potvrdil na předchozí stránce.
To, že to pořádně nevíš neznamená, že se to neděje, nebo se nesnaží dělat.

Hostitelé se většinou zříkají "kritiky" pro daného hráče, protože to nemusí dělat dobrotu, navíc to nedokážou tak dobře popsat jako z pozice DX, přenechává se to tedy jim, ale ty pochopitelně na to nějak čas nemají.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

Wolf píše:Nu, Mourison ti to potvrdil na předchozí stránce.
To, že to pořádně nevíš neznamená, že se to neděje, nebo se nesnaží dělat.

Hostitelé se většinou zříkají "kritiky" pro daného hráče, protože to nemusí dělat dobrotu, navíc to nedokážou tak dobře popsat jako z pozice DX, přenechává se to tedy jim, ale ty pochopitelně na to nějak čas nemají.
Ano, až zde na foru jsem se to dozvěděl.… přesto se však domnívám, že se to neděje tak moc.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzuPD »

Zaslechl jsem, že ju tu nějaké zábavné téma, tak jsem se na vás musel podívat :biggrin:

Důvody pro nepřijetí na nějakou pozici jsem svého času některým navrhnutým a nepřijatým hráčům psal. Že to není extra časté (pokud se tak teď děje a spíše myslím že ne) je dáno tím, že je to v první řadě hrozně nevděčná práce, která taky stojí spoustu času. A čím víc času na (úmornou) administrativu, tím méně času na hru.

Jestli opravdu velmi toužíte po znalosti důvodů vašeho zamítnutí, tak vám nic nebrání napsat PM někomu z týmu, nebo požádat některého hostitele ať vaši žádost přednese na hostitelském uzavřeném fóru.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Příspěvek od Mini »

camelie píše:K bodu 4. Pavlova posledního příspěvku:

Chápu a asi je to tak v pořádku, ale co nechápu je, proč není navrhovaný hráč informován třeba PM o tom, proč není mezi SH přijat. Možná dělá chyby, které si sám ani neuvědomuje. Můžou to být drobnosti, můžou to být zásadní věci, ale v každém případě by, podle mého názoru, měl vědět jaké, protože jinak to vypadá, že se opravdu jen někomu nelíbí.
Také myslím, že to, že se k hráčům nedonesou přímé informace k věci důvodu nepřijetí je VELIKÁ CHYBA, přesně z důvodů, které Camélie píše..
Těžko se po PM ptát proč nebyl zvolen, když podle mého většinou ani neví, že byl navržen. A často ani ten, který navrhoval (pokud neni z řad H) nějak včas legální cestou nezjistí, jak hlasování dopadlo, zda je u konce, nebo ne a důvody které k zamítnutí vedly.
Přínos pro svět v existenci hostitelů, tak jak jsem některé měla možnost zažít... vidím a velký. Nezávidím jim a děkuji.
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Odmítá mse znovu babrat v tom, o čem už tu jsou tuny nepodložených teorií a osobně podbarvneých výtek. Ale ohledně onoho hlasování.
Svedete si představit co by se dělo, kdyby návrhy na SH nebo nedej bože hostitele, byly vyřejné, nebo snad dokonce hlasování o nich? Že přínos pro nezvolené hráče? Ale kdeže, obyčejná prachsprostá závost by opět zatnula svá kusadla. Proč ten byl navržen? Proč já ne? To neni fér, To je protože to to to a to a to je špatné!. Brr, uplně se mi ježí chlupy.

Získat status SH či hostitel není nic, čeho by jednou měl nebo musel dosáhnout každy hráč. Bylo by sice krásné, kdyby všichni hráči tak hráli, ale co si budeme povídat. Cíleně proto vysvětlovat hráči po hráči co by měl dělat jinak, aby se stal SH, je jednak nesmysl, druhak nereálné a do třetice vážně nevím kdo by to stíhal dělat. Navíc by to díky staré dobré povaze lidí vedlo jen k rozkecávání a následovalo by to co je popsáno v prvním odstavci.
Pokdu si představujete že hlasování o SH je exaktni věda, tak není. Těžko proto určovat co by měl hráč změnit. Proto jednak nelze stručně říci, co by měl daný hráč změnit, aby se Sh stal ani nelze objektivně vysvětlit, proč nebyl přijat.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Já si myslím, že je prostě celý systém hostitelství a částečně i starších hráčů vcelku zbytečný. Dlouhou dobu jsem se chtěl stát starším hráčem, abych mohl podpořit možnostmi (o kterých jsem, pravda, neměl zas tak velkou představu) hru ostatních (jak v Hag Hargol, tak třeba v kasínu a tak), nakonec jsem zjistil, že to vůbec nepotřebuji, že hra je bez jakýchsi titulů ještě daleko lepší (nechci se navážet, prostě má zkušenost, že tituly vůbec nic neznamenají, naopak jsem byl často zklamán). Zábava, kterou jsme měl možnost zažít s, troufnu si říci (na EQ jsem začal hrávat v roce 2007, takže jsem měl možnost zažít opravdu spoustu hráčů), desítky hráči, kteří neměli žádné tituly a žádné možnosti jak "navíc" vylepšit hru ostatním, byla ohromná. Vím, že hostitelé vytvářejí AQ, ale můžou se tím ohánět jak chtějí, to není na EQ (resp. nebylo) nic neobvyklého. .. Je pravda, že spousta rozjetých věcí, které byly vytvořeny zcela nezávisle na nějakém hostiteli či DM zkrachovalo, ale to jenom protože jsme v té dané věci příliš spoléhali na pomoc "z hůry" a když jsme se naučili být bez pomoci, šlo to perfektně a bavilo nás to. Kdo se mnou hrál, ví, že jsem rozdával prakticky každý den zkušenosti postavám, jejichž hráče jsem chtěl ocenit za pěkné RP, ale nepotřeboval jsem na to několikaprocentní zvýšení zisku EXP. --- Prvního, kdo vykřikne, že závidím, opravdu bacím omiktonovým palcátem po hlavě! Rozdrcení hlavy není zrovna bezpečná finta... --- Prostě si myslím, že by se EQ obešla bez tohoto zavedeného systému, netvrdím, že nepřinesl/nepřináší něco dobrého, ale přesto je dle mého nepotřebný. (a to, že jsem zmínil EXPovní zvýhodnění, berte z rezervou, ano, je to často zmiňované z určitou závistí a podobně, ale hlavně jde o jednu z nejméně pochopitelných věcí na statusu "hostitele"/"staršího hráče")
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Sice jsem Akrua nepřečetl komplet, asi jen pár řádků, ale přesně tak. Já bych všechny ty internety zrušil. No vážně, se podívejte jak se kvůli tomu hádáte, kopete, vraždíte a co bude dál? Smazal bych všechny statuty, serveru by to výrazně ulevilo, Týmu sice přitížilo s větším množstvím žádostí, ale když na to kývli a chtěli to dělat, tak ať se k tomu postaví s hlavou vzpřímenou. Já jen lituju toho, že jsem na takovou p(ýtlovinu) kývnul. A vám ostatním radím stejně tak. Vykašlete se na to, protože to je jak pro dobrotu na žebrotu. Jen se postavíte ke zdi s terčíkem na obličeji. Tenhle EQ systém už nikdy správně fungovat nebude. Ne u čechů.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Já bych na ni naopak kývl pokaždé. Hostitelé nebudou, uplákánci zůstanou. Vždy se najde něco, nad čím se dá plakat, jen když to dodá ten správný pocit nespravedlnosti a namaluje dostatečně rudý terč na neoblíbené osoby. Jedna zabanebá osoba převáží tucet takových notorických rýpalů.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Hawkeye píše:Já bych na ni naopak kývl pokaždé. Hostitelé nebudou, uplákánci zůstanou. Vždy se najde něco, nad čím se dá plakat, jen když to dodá ten správný pocit nespravedlnosti a namaluje dostatečně rudý terč na neoblíbené osoby. Jedna zabanebá osoba převáží tucet takových notorických rýpalů.
Ungo, ty jsi troll. Samozřejmě, že vždycky si někdo bude stěžovat, samozřejmě, že vždycky někdo bude rozviřovat "poklidné vody". Kde bychom byli, kdyby to nefungovalo? Kde bychom byli, kdyby neexistovala nějaká forma diskuze? Ta věta: "Vždy se najde něco, nad čím se dá plakat, jen když to dodá ten správný pocit nespravedlnosti a namaluje dostatečně rudý terč na neoblíbené osoby.", je fakt krásná. :crazy: Možná, že právě takovým postojem degraduješ konkrétně SVOU osobu, k postu neoblíbené, vždyť tím hážeš do jednoho pytle úplně stejně jako tebou blíže nespecifikovaní... Samozřejmě, že chceš asi to, co všichni, prima hru a zábavu pro VŠECHNY, ale třeba k tomu vede i jiná cesta než je systém hostitelů (minimálně tak jak je nastaven) a co když je vskutku nastaven (nyní) špatně?

EDIT: omlouvám se za toho trolla, sám k němu mám často sklony, ale tvůj příspěvek mi přišel tak nějak mimo. Uplakánci, je docela dobré zaříkávadlo. O "ně" se nestarejte, jsou to jenom "uplakánci" ...atd.

EDIT2: podle tvých reakcí mám pak dojem, že si vystačíš sám se sebou, což asi není záměr, ale rozhodně to nepomáhá
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Zamčeno