Aktualizace fóra

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Jak jste si jistě všimli, po delší době se nám zadařilo aktualizovat fórum Equilibrie a vyřešit tím hezkou řádku obtíží, které nás u původního fóra dosti sířily. Samozřejmě, ani tato nová verze není ideální a bude na ní třeba udělat nemálo práce, abychom se dostali k dobrým vlastnostem té staré, ale významným milníkem budiž to, že to konečně můžeme reálně udělat (povšimněte si jiné URL na naše fórum).

Máte-li tedy připomínky, nápady nebo jste potenciálně ochotni i přiložit ruku k dílu, rád si v diskuzi vyslechnu, čemu je nutno věnovat pozornost nejdříve.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Niko »

Nevím jak ostatní, ale ocenil bych profily na levé straně (není to kdovíjak složitá úprava), ale najdou se určitě důležitější věci k úpravě.

http://www.phpbb.cz/knowledge/navod.php?id=19
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

lukasaspire píše:Nevím jak ostatní, ale ocenil bych profily na levé straně (není to kdovíjak složitá úprava), ale najdou se určitě důležitější věci k úpravě.
http://www.phpbb.cz/knowledge/navod.php?id=19
Také jsem na to uvyklý, ale víc mi vadí ta šířka (na velkém monitoru to zabírá zbytečně místa), až se k tomu dostanu, upravím to obojí.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od zuzuPD »

Schází mi odkaz na stránky equilibrie.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od The_Balrog »

Co se týká avatarů – důležitá změna je v tom, že nyní je maximální výška a šířka pevně daná, a to 128 pixelů. Taktéž velikost souboru. Dříve tato omezení neexistovala, a proto avatar nemála hráčů tuhle velikost v jednom či více parametrech přesahuje. Připravte se tedy na to, že si svého avatara budete muset nějak upravovat.

Edit: vlastně bych se docela rád přimluvil za zvýšení či odstranění těchto limitů (no dobře, odstranit asi nepůjdou), protože výška 128 pixelů není nic zázračného.
EDIT2: Moje avatary se pohybujou zhruba mezi 140–170 pixely na výšku. Dal bych proto nahoru klidně 180 nebo 200 (to už je možná hodně). Velikost souboru je pro průhledné PNG akorát, nepůjdou sem dávat animované gify (což je možná dobře :P).
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
camelie
Příspěvky: 510
Registrován: 12. 6. 2010 19.56

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od camelie »

Měla bych malou připomínku. Nešlo by trochu zvětšit písmo jména v novém příspěvku? Dost mi to splývá a hůř se v tom hledá.
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Niko »

The_Balrog píše:vlastně bych se docela rád přimluvil za zvýšení či odstranění těchto limitů (no dobře, odstranit asi nepůjdou), protože výška 128 pixelů není nic zázračného.
Souhlas, alespoň těch 150px by bylo fajn.
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od allekoo »

šlo by dat na vyber ako inu variantu tmavši odtien hnedej na pozadi ? trochu to v noci vypaluje oči :)
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od The_Balrog »

Jsou zde koukám povolení boti. Aktuálně je online "MSNbot Media". Co se pamatuju, tak boti byli kdysi původci děsně velkého trafficu, takže forum vypadávalo, protože ho hosting vypínal. Proto doporučuju zkontrolovat nastavení a boty vykopnout. :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mini
Příspěvky: 262
Registrován: 24. 5. 2010 15.22

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Mini »

Nový vzhlad fóra je.…… neštěstí! :-)
Mad Lay
Laura Boo
Rozy
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Ungo »

Jsem jediný, komu se nové forum líbí? :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od placidity »

Mně se taky líbí :)

A teda doufám, že s novou verzí zmizí technické problémy a některé bezpečnostní díry.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Mourisson1 »

Mně tedy děsně chybí (a nebo jsem to nenašel) že na záložku nové příspěvky, se musím proklikávat přes obsah dóra, dřív to šlo z kteréhokoliv topicu, myslím
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

zuzuPD píše:Schází mi odkaz na stránky equilibrie.
Určitě přidáme, až se dostanu k úpravě hlavičky stránky.
camelie píše:Měla bych malou připomínku. Nešlo by trochu zvětšit písmo jména v novém příspěvku? Dost mi to splývá a hůř se v tom hledá.
Nevím přesně, který máš na mysli, ale jméno uživatele je takové malé všude. Uvidím, jestli s tím půjde něco udělat.
lukasaspire píše:
The_Balrog píše:vlastně bych se docela rád přimluvil za zvýšení či odstranění těchto limitů (no dobře, odstranit asi nepůjdou), protože výška 128 pixelů není nic zázračného.
Souhlas, alespoň těch 150px by bylo fajn.
Nad těmi limity jsem chvíli přemýšlel a chtěl se vyvarovat přílišnému roztahání krátkých příspěvků na výšku. Nezapomeňme, že ještě přibudou ikony statusů apod.

The_Balrog píše:Jsou zde koukám povolení boti. Aktuálně je online "MSNbot Media". Co se pamatuju, tak boti byli kdysi původci děsně velkého trafficu, takže forum vypadávalo, protože ho hosting vypínal. Proto doporučuju zkontrolovat nastavení a boty vykopnout. :)
Nyní máme hosting neomezený (co železo zvládne), takže by tyto problémy nastávat neměly, ale uvidíme.
Mini píše:Nový vzhlad fóra je.…… neštěstí! :-)
Je to spíše nouzovka, ale původní vzhled bohu6el nebylo možno přenést, pokusil jsem se jen zachovat barevný odstín, aby přechod nebyl úplným šokem.
Mourisson1 píše:Mně tedy děsně chybí (a nebo jsem to nenašel) že na záložku nové příspěvky, se musím proklikávat přes obsah dóra, dřív to šlo z kteréhokoliv topicu, myslím
Máš asi na mysli odkaz Zobrazit nepřečtené příspěvky na hlavní stránce.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Mourisson1 »

Nojoo, jenže ten je přístupnej jenom z hlavní stránky, na starým byly "Novinky" nakliknutelný z kterýhokoliv topicu
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

Mourisson1 píše:Nojoo, jenže ten je přístupnej jenom z hlavní stránky, na starým byly "Novinky" nakliknutelný z kterýhokoliv topicu
Aha, to jsem ani nevěděl. Nebude to problém, plánuji obnovit hlavičku z původního fóra.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Mourisson1 »

paráda, díky :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1416
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od divozenka »

Mini píše:Nový vzhlad fóra je.…… neštěstí! :-)
Souhlasím, musím říct že jsem z toho v šoku a asi mi bude nějakou dobu trvat než si zvyknu :pinch:
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od The_Balrog »

Mm, taky bych se přimlouval za to, najít nějaký jiný skin, co forum zpřehlední. Aktuální defauiltní vzhled mi přijde docela agresivní. zatím jsem nasbíral tyhle postřehy:
  • Podklad je opravdu hodně světlý.
  • Oči musí hodně lítat do stran, protože ikonky a jména autorů příspěvků jsou napravo.Text také začíná až příliš u levého okraje obrazovky. Přesunout autory nalevo by nejspíš hodně pomohlo.
  • Nejdůležitější věci jsou nejméně viditelné. To je asi to nejhlavnější. Stačí se podívat na tento topic. Výrazný je nápis "Re: Aktualizace fóra" u každého příspěvku, pak tahá oči pravá strana, aby se člověk podíval, kdo co píše, pak jsou výrazné podpisy Lothiase a divozenky, které v sobě mají obrázky a tučné a barevné písmo, a až pak teprve se v tom všem vyklube text příspěvků - což je podle mne to nejhlavnější. Také hodně září obří uvozovky u citací a rámeček u citací také není zrovna dost viditelný, obzvlášť v sudých příspěvcích, které mají světlejší pozadí, než ty liché.
  • K předchozímu bodu patří i to, že obarvení ikonek nových příspěvků - na tmavě červenou - je od černé v oranžovém pozadí těžko rozeznatelné. Čtenář musí chvíli náročně luštit, než najde topicy, které mají nové příspěvky.
Tato šablona mi opravdu nepřijde moc vhodná a zkusil bych se porozhlédnout po jiné. Třeba tady: http://www.phpbb3styles.net/db/ případně bych nějakou mohl já upravit.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Aktualizace fóra

Příspěvek od Olymar »

The_Balrog píše:… případně bych nějakou mohl já upravit.
Věděl jsem, že to řekneš. :smile:
Mithirwen Celeavaeil
Odpovědět