Jiné Nwn servery

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Zdravíčko.
Chtěl jsme se zeptat jestli hraje někdo i na jiných servrech a co mu tady oproti ostatním chybí v rámci RP vývoje světa.

Taky píšu z důvodu toho že chci ozkoušet i jinačí server.

Díky
RIP
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Jakýkoliv vývoj světa větší? Reálie? Nediskriminování více jak jednoho stylu hry?
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Nalk píše:Jakýkoliv vývoj světa větší? Reálie? Nediskriminování více jak jednoho stylu hry?
Mohl bys to trochu rozvést.

Hlavně to poslední.

Díky
RIP
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Jednička a dvojka souvisí...

Norin vládne, co tu hraje. Už tehdy to byl myslím starší pán, dneska mu musí táhnout na stopadesát. To souvisí i s krátkostí reálií, které se jen velmi velmi pozvolna rozšiřují o šlechtu a snahu udělat Desku o něco reálnější. Občasné chybky zamrzí, vyladit trošku modul lvlově (zlepšit AI potvor, je tam dost prostoru atd., na což asi není to správné WB - všechna čest Onyxovi za nové lokace a změny ve světě).

Třetí bod se mi veřejně nechce rozebírat, imho každý kdo tu hraje dýl, ví, co a jak.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Tak já zkusím odpovědět na to, na co se ptáš. Vyskytoval jsem se (a ještě občas vyskytuju) ještě na Thalii, jako hráč i jako DM. Chtělo by se říct, že Thalka má rychlejší reakce WB, ale je to relativní - většina pracuje na Nové Thalii. Ale i tak jsou lokace v případě potřeby změňěny celkem rychle. To je možné jen a pouze tím, že tvorby lokací jsou svěřeny nikoli jen jedinému (dvoum) důvěryhodným, ale celému plénu. Ano, už se vyskytly případy podvodů WB, ale celkový efekt byl myslím velmi kladný.

Na Thalce je to spíš otevřenější (Dx, WB) s tím, že se napravují průšvihy. Na EQ je snaha za každou cenu průšvihu zabránit. Ono se mu stejně někdy nezabrání a pak je o to horší, protože prakticky neexistuje mechanismus, jak si s takovým průšvihem poradit.

Jinak i na Thalce vývoj světa je takový....ne zrovna reálně-časový :D Nicméně je cítit nějaký tah světa, který jako celek reaguje (drowi vypálí osadu, trestná výprava proti drowum, zavalení vlezů na povrch, vykopání nových vlezů, odstranění záterasů). Na EQ vývoj světa jako takového není, po každém DM questu se vše vrací ke statusu quo. Něco jako válka Železné říše proti Tirianskému království, nebo puč a následná mágokracie není myslitelná. Je to podle mě dáno jednak povahou světa, kde dobro má jednoznačnou převahu a druhak extrémně limitujícíjm počtem WB.

Nicméně i díky tvrdému vyžadování RP nemá myslím EQ na NWN servrech v RP konkurenci. Jestli koukáš kolem, zkus Thalku...ale nesmíš se lekat, když ti kolem postavy proběhne creeper v haste, aby stihnul sejmout bosse ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

K jedničce : cokoliv je nezničitelné, defacto. Viz Ajrisina socha, hospoda u spáleniště atd, protože i když se to zničí, tak se to opraví, a není žádná změna, aspoň mně teda přišlo.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Nalk píše:Třetí bod se mi veřejně nechce rozebírat, imho každý kdo tu hraje dýl, ví, co a jak.
Já nemám problém říct otevřeně svůj názor ;)

EQ je vytvořena a nastavena jako podklad pro RP. Věci, co baví velkou část hráčů jako build postavy, hromadění majetku/equipu jsou tady ztěžovány až znemožńovány. Creep a powerbuild jsou věci, které zde mají negativní nádech. Mějme kupříkladu postavu, co by běhala po všech čtyřech dungeonech, které na EQ jsou. Pokud jí nesejme PLACOS, tak potvory po nějaké chvíli (když si toho DM všimne) budou reagovat a to většinou způsobem, který zabrání jejich vybíjení a tudíž hromadění expů/majetečku. Přísun zkušeností z potvor je velmi omezen, majetek není proč shromažďovat.

Pro hráče, který si chce sednout na půl hodiny navečer každý den ke kompu, aby si odkilloval svoje potvory před večeří je EQ nepřátelský svět, který mu nedovolí dělat to, co chce. Z pohledu hráče, který si chce zaeRPit bez pociťovaného tlaku na levelování postavy a sem tam se vydat na nějakou hrdinskou výpravu se jedná o svět ideální.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

kokosak píše:Já nemám problém říct otevřeně svůj názor ;)

EQ je vytvořena a nastavena jako podklad pro RP. Věci, co baví velkou část hráčů jako build postavy, hromadění majetku/equipu jsou tady ztěžovány až znemožńovány. Creep a powerbuild jsou věci, které zde mají negativní nádech. Mějme kupříkladu postavu, co by běhala po všech čtyřech dungeonech, které na EQ jsou. Pokud jí nesejme PLACOS, tak potvory po nějaké chvíli (když si toho DM všimne) budou reagovat a to většinou způsobem, který zabrání jejich vybíjení a tudíž hromadění expů/majetečku. Přísun zkušeností z potvor je velmi omezen, majetek není proč shromažďovat.

Pro hráče, který si chce sednout na půl hodiny navečer každý den ke kompu, aby si odkilloval svoje potvory před večeří je EQ nepřátelský svět, který mu nedovolí dělat to, co chce. Z pohledu hráče, který si chce zaeRPit bez pociťovaného tlaku na levelování postavy a sem tam se vydat na nějakou hrdinskou výpravu se jedná o svět ideální.
I tak se to dá říct. :shades:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Nalk píše:I tak se to dá říct. :shades:
Jestli se na to díváš jinak, projev svůj názor a neschovávej se za nadhozený tajemnosti ;) Pokud ovšem nejsi mááááááslooooooooooooooooooooooooo :shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Selvagion »

Za sebe souhlasím s tím, že svět na EQ je poněkud zkostnatělý, reaguje jen v omezené míře a ještě se setrvačností tanku. Osobně to považuji za jedinou významnější vadu na kráse.

Jenže když se na to podívám z druhé stránky. Ono by bylo hrozně fajn, kdyby se třeba mohlo stát, že se MUNI nepohodne s Tirianem kvůli něčemu, vznikne mezi nimi spor, napětí roste, stráže najednou začnou perzekuovat mágy a dojde k převratu. Ale po pravdě si to nedokážu v reálu představit. Vždyť by si to DMka musela vpodstatě odehrávat mezi sebou. Není na to podle mne dost hráčů, dost postav v potřebném postavení.

DMka nějaké možnosti, jak hýbat světem, určitě mají, tak ať jich využívají, nakolik jen mohou. Na zbytek se dá, myslím, zvyknout.

Věřím, že by mi nevadilo, kdyby DM občas přitvrdila. Sice tím riskují, že někdo bude řvát, ale myslím si, že jsou chvíle, kdy si IC svět prostě žádá své IC oběti a měl by je dostat.

P.S. Nalk není máslo, kokosáku, jen má od paladina nakázáno, aby si dal majzla na pusu :)
Junior
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 6. 2013 19.04

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Junior »

Sic jsem tady víceméně nováčkem, dovolím se trochu vyjádřit (ať už k tématu a i OT :D).

Jsem čistokrevný papírový DrDař, nestydím se za to a s hlavou vzpřímenou to vyhlašuji do světa. Když se mi rozpadla družina, chvíli jsem vydržel bez své denní dávky fantasy nitrožilně, přeci jen, už jsem velkej chlap, říkal jsem si. Pak sem dostal absťák. Proto jsem narazil na NWN persistentní světy.

Můj postup byl vcelku (když se podívám zpět divím se že jsem to nevzdal po hodině zkoušení) krkolomný. Objevil jsem zprvu pár AJ serverů.
Za zmíňku stojí propracovaný Sinfar s neuvěřitelně velkou hráčskou základnou (50-80 hračů online) vis. http://sinfar.net/blog/

Další v pořadí byl svět Amia. Jak si tady kluci pohráli s přeprogramováním hry jsem jen čuměl. Přišlo mi, že nechali jen jádro a zbytek přepsali, překodovali, vymodelovali, vytvořili vlastní. vis. http://www.amiaworld.net/
Tyto světy jsem opustil ze zcela očividných důvodů: Rád hraji vzdělané postavy s květnatým proslovem. Nedával jsem to- z hlavní části proto, že archaismy mi v aj nejdou pořádně pod ruku. Moje smůla.

Zkusil jsem tedy německý server, když v němčině se cítím trochu lépe v kramflecích:http://www.hochwaldallianz.de
Bylo to fajn, dokud jsem nenarazil na trpaslíky a jejich řeč. (Představte si zprzněnou mluvu trpaslíků v českém jazyce a převeďte si to do němčiny. Dvě hodiny jsem přemýšlel co může být výrok trpaslíka: "Ischkomajó" - "Ich komme früh morgen" Prostě šílené. Pro zvědavost tenhle výraz se doopravdy používá! :no: Údajně Bavorské nářečí, ale co já vím..:D) Pokud se budeš vyhýbat trpaslíkům, budeš tedy v suchu, ale já radši hrdinně utekl. :-D

Poté mi přišly na mysl české servery.
Demona - nic pro mě. Řezby, powerbuildaři, RP maximálně při obírání mrtvoly.
Thalie - zajímavější svět. Stále ale, pro mne, nepříjemný důraz na sílu postavičky po systémové stránce. A trochu mne odradilo jejich fórum, kde poměrně hodně plivou na své DM a skoro je tam křižují.
Equilibrie- inu, jsem tady. Důraz na RP, to je moje gusto. Build jsem sice řešil až u druhé postavy a to značně okrajově. Přeci jen potřebuji jistá specifika na Demiena. A upřímně zatím nejpříznivější hráčská základna. Poradí, pomůžou, vysvětlí, což já jako hoch zvídavý vyžaduji. :laugh: :laugh:

Ještě mám v zásobě pár NWN 2 serverů, ale to zatím neplánuji a usadil jsem se. :)


Ted krapet toho OT na naražené téma:

Postřehl jsem lehkou laxnost světa na změny. Persistentní světy žijí a mění se. Divím se, že někde nevypuknou menší roztršky, verbování dobrodruhů na kárnou výpravu, shánění mudrců a učenců, podplácení vlivných osobností a jiné drobné machinace. Není potřeba měnit lokace, WB si mohou odpočinout. Ze zvědavosti jsem si vytvořil server a vyzkoušel DM prostředí. Využil jsem i pár užitečných věcí z http://nwvault.ign.com a brzy se to dostane do ruky.
Na druhou stranu chápejme že DM jsou lidé a mají vlastní životy. Nemůžou se věnovat hře stále a co jsem si všiml, počet aktivních DM je značně omezený.


Nicméně, jak jsem již zmiňoval, v EQ jsem našel co jsem hledal a s hráči si vystačím. Jen se bojím budoucího stereotypu, ba i za okolností jako jsou selfQuesty a podobně..




Na závěr jen zmíním že svou výše zmiňovanou eskapádu jsem absolvoval v rozmezí cca 10 dnů a s NWN jsem nikdy předtím do styku nepřišel (ač je to genialně intuitivní hra! :D), takže jsem prvotřídní začátečník a do hry jsem se dostal jen díky zkušenostem z DrD a šťouráním do systému a testovacímu serveru. (Propočítávat buildy je peklo, nebuilděte děcka, nikdy!)


Snad jsem pomohl a omlouvám se za sloh. Když já si nemohu pomoct.. :blush2:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Mně, když uvedu příklad, přišlo divné že ostrovani vypálili Hobitín, a reakce na to nebyl téměř žádná, krom spawnu trochu více NPC stráží k Hobitínu. Na Hobitínu to nezanechalo žádné moc výrazné změny (když si vzpomenu že jsem zachránil zhruba 12ku hobitů a nikde jsem jiný nenašel, což by asi snížilo populaci) atd. A to mi právě přijde dost....výrazné. Nevím jak to bylo dříve, ale ten svět se po čemkoliv vrátí do původního stavu, což působí tím dojmem že se vůbec nevyvíjí.

Co se týče mně a jiných serverů, zkusil jsem jen TH, a ..hm... TH má něco do sebe. Posadilo mně na zadek jaká je tam aktivita DX a rychlost reakce (i když to možná bylo jen zrovna aktivnější období) na vyskytnuté problémy (ani jsem nenapsal do PJ nebo družiny že se něco děje, to DM přišlo samo od sebe). Co se týče RP tam, jak říkal kokosák chce to prostě ignorovat ty hardcreepery tam, ale když si najdeš skupinku se kterou se dá hrát RP, tak mi přijde že v mnoha věcech se to RP vyrovná EQ (což bude možná tím že dost hráčů je tam z EQ). Navíc se mi zamlouvala absencePLACOSu. Když chci na EQ prozkoumat nějaká místa, a jsem postava co nemá invis, hide apod, tak to sežere tolik placosu, že se projdu jednou a další tři hodiny mám utrum. Reálie. Ty má podle mě TH jedny z nejlepších, a když jsem poprvé viděl stránky EQ a stránky TH, a porovnal ty reálie... .Myslím si že kdybych na TH začal od začátku tak mě odtama nic neodtáhne, protože jediný co mně vrátilo sem zpátky na EQ byla známost tý hráčský komunity, a celkově to že se mi nechtělo opouštět známý svět, postavy apod.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Lomylith »

Reálie EQ sou hodně divné. Proč vlastně zachraňovat Desku před zlobry atd. když vím, že dojde mocnost a všechno bude v cajku. Souhlasím s Mourissonem. Vývoj světa je 0. Všechno je furt stejné. Já můžu jen doporučit zahraniční server EFU kde sou ochotná DM změnit všechny lokace podle reakce světa. Vypukla tam válka a bylo zničeno celé hlavní město, tak ho WB změnilo. Labir s Onyxem nemají tolik času a myslím si, že WB další hledat asi nebudou. Přesto pro mě zůstává EQ nejlepším serverem v ČR. Co je ale škoda, že na EQ není moc frakcí. No a Q kolem světa se odehrávaj většinou kolem stejných postav. Všude kde se něco děje je Alkaran mi příjde. (No offensive) Vytvořil ten svět Labir s Onyxem a je jen na nich zda se bude rozrůstat nebo pomalu upadne. Možná se pletu ale nové věci do světa může nahrát jen Labir? Tohle je můj názor, tak doufám, že někoho neurazím.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Selvagion »

Já když jsem si vybíral server rozhodoval jsem se mezi Equilibrií a Thálií. Po pravdě mě na Thálii odradila právě rozsáhlost a z mého pohledu nepřehlednost reálií. Equilibire byla v tomhle ohledu mnohem přístupnější a líbila se mi ta filozofie maximálního prosazování RP. Jak už řekl kokosák, kdo chce pobíjet příšery před spaním, pro toho EQ není. A já to osobně považuji za jedno z největších plus tohoto serveru.

Dá se říct, že tu hraju vlastně zatím ještě krátce v porovnání s jinými, ale osobně zatím nepociťuji, že bych ke štěstí potřeboval obsáhlý dějepisný text jako na Thálii. Hráčská komunita mi tu přijde natolik vstřícná, že úvodní neznalost první postavy lze celkem dobře překlenout, a pak už člověk tak nějak ví. A co neví, to se vyptá třeba i OOC cestou, když si připravuje novou postavu.

Přemýšlel jsem a došel jsem k tomu, že to, že my hráči víme, že opravdu nehrozí, že by zlobři někdy srovnali Mithallir se zemí, má i své výhody. Svět je vpodstatě v rovnováze a lze ho z ní jen dočasně vychýlit, ovšem po čase se vrátí vždycky do výchozího bodu. Mourek tu zmínil Hobitín. A co přesně by se vlastně mělo stát? Měli být hobiti vyhubeni? Hobitín vypálen do základů a místo něj by tam teď měly být jen rozvaliny? Měl Tirian podniknout trestnou výpravu na Ostrov a všechny tam pověsit? Opravdu je to, co bychom chtěli? Hobitín byl chvíli v troskách, chvíli byla stráž na každé mezi a po čase se všechno zase vrátilo do starých kolejí, a je to připraveno pro další příběh.

Já si nemyslím, že EQ potřebuje nutně nějaké významné zásahy do světa ze strany WB. Podle mne na to není svým pojetím ani stavěná. Dokonce i ta korunovace Nargiena, jakkoli by byla vítaná, je dvousečnou zbraní. Protože kdyby se začali pravidelně obměnovat panovníci, jak by stárli a předávali vládu, co pak takový Mardo nebo Svačinka. Neměli by nakonec umřít sešlostí věkem i oni? Opravdu bychom to chtěli?

Můj osobní závěr je, že EQ potřebuje hlavně pár aktivních DM a to, čemu já říká DM trolling :) Víte, takové to, že si pohladíte kočku a chytnete od ní blechy. Že přijdete do hospody a dozvíte se nějaké pomluvy o nějakém NPC. Nebo hospodská rvačka. Farmář hledající zatoulané prase. Nebo ta myš U zdi, co mi o ní někdo vyprávěl. Splašená kráva. Vzteklej pes, co nechce nikoho nechat projít. Prostě takové ty obyčejné všední věci. Nebo jen vyvenčit nějaké NPC, aby si zašlo do hospody, na cvičiště a tak. Vzpomínám si, jak jsem koukal, když jsem v chrámu Solara nenašel Voxeose a on po chvíli přišel s tím, že si byl na cvičišti zabojovat, aby se trochu protáhl. To by podle mého názoru stačilo na vytvoření pocitu, že svět žije.

Epické questy jsou čas od času příjemné zpestření, ale já si myslím, že to hlavní je v maličkostech. A ke spoustě věcí není třeba epický důvod. Copak drowové nebo Arnuden potřebují nějaký zvláštní důvod, aby vylezli ze svých děr a dělali chvíli bordel, dali si s hráči přes tlamu a zase zalezli? Nebo skřeti či gnollové - stačí, že jim někdo furt leze do pelechu, aby se naprdli, a šli někomu rozbít hubu, vyvztekali se a zase se vrátili domů.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Braenn »

EQ nepotřebuje epické Q, ale potřebuje žijící reálie. Epických Q je spousta, obvykle začínají slovy "strašný nepřemožitelný mág/démon hrozí, že zničí Desku". Politika, žijící reálie a vyvíjející se NPC nejsou epický Q, to abychom si ujasnili termíny.
A ohledně argumentu s Mardem - Asi by bylo divné, že Mardo neumírá, a král už nastoupil druhý v pořadí, ale je to stejně divné, jako že neumírá ani Mardo, ani král. U Marda můžeš ukecat výskyt elfí krve u pradědy, nebo to je taky Mardův syn, synovec. Taky Mardo. Mardo totiž nikoho zas tak nezajímá, dokud tam stojí a dělá své. Ostatně není divné, že tam je 24/7? A nikoho to nevzrušuje. Proč? Protože není důležitý pro svět v globálním měřítku. Ovlivní, jestli máš studené pivo, ale ne jestli je válka s Tirianem.

Král je jasně řečený člověk, druhý půlelf starý i na vlastní rasu. Nezastupitelný, a jeho smrti nebo nekonečného života si lidi prostě všímaj. Takže proč by neměli umřít? To bude donekonečna Nargien kralevic, Elenis jeho snoubenka a Norin starý král, který už je tak 40 IC let na "umření"? Zatoulaná kráva je super mini Q, ale rozhodně to není debata, která by rozbouřila vody Desky. Status quo můžu udržet i tak, že jednoho krále nahradí další, a postavy, zajímající se o politiku, nebo jen tak plkající, budou mít co probírat, teoretizovat, přemýšlet, vyvíjet snahu, snažit se intrikovat - a NPC budou žít. Je poněkud obtížné hrát žijící politickou situaci, když asi tak 10 IC let vykládám, jak už už už už umírá jeden král a NPC xy se chystá do říše, aby odpovědělo na žádost o ruku, která hrozí vypuknout v yx... a tak dále. Vrčící pes je super, díky za každý takový AQ, ale desce chybí živost ve sféře NPC. A ani nemusí být epické. Král může umřít v klidu, stářím. A tak dále. Na to se ptal Alquist - vývoj světa. MiniQ nejsou vývoj světa. Epické Q taky ne.

Ohledně Hobitínu srovnaného se zemí - a proč jako ne? Vypálili ho. Tak tam bude dva tři IR měsíce lokace s troskami, staveniště. Dvojnásobek stráží. Pak jen větší hlídky. Zákaz nočního vycházení. A pak, postupně, se to může srovnat. Ne že za restart už pomalu nevíš, že se něco stalo. Ať se to vrací do svých kolejí, ale když už se dělá válka, tak chci mít alespoň pocit, že se něco může pokazit a změnit, jinak to cítím jako šaškárnu a moc se mi nechce účastnit. Je to jako dívat se na horor, když mi někdo dopředu říká, kde na mě kdo bafne, kdo je vrah a jak to skončí. Takové to mrazení a napětí je pryč.

Ale co mi na EQ ještě vadí je tendence zmenšování světa a už tak řídkých dungů. Modří zlobři, dvě zabité lokace a jeden obří dung, teepekové k tomu mají nakročeno, chodba hádanek, Wasperdhar.… pokud se něco mění, no tak ať se to zavře, až se to opraví, viz část Arnundenu (který tedy je také poněkud nevyvážen a problém by na něm měli i epici s výbavou TH, natož EQ, tudíž ho považuji za zavřený). Možná se zdá, že tímhle prohlášením popírám to předchozí, o změnách, ale tohle je zrovna z těch věcí, kdy měl být status quo zachován - kde jsou ty časy, kdy člověk s plnejma gatěma rýžoval a hlídal po očku, jestli se neblíží zlobr... teď je z toho prostě obří zkratka a prázdná průchozí lokace, a to tu byli na ně výpady, byla válka, ale stále to jsou super plyšoví kámoši. A už když bych náhodou do těch zlobrů chtěla praštit, pošle mi to Placos kamsi k peklu, protože jsou "modří". Ach jo.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Braenn »

A ještě dodám - málo postav v NPC spolcích s mocí výkonou. Když vidím, kolik srandy si na TH užijeme ve funkci invizitora, kolik nenávisti, agitací, kolik hráčů neustále chodí a předkládá své problémy - no, zkrátka, je co hrát, když se dá zatýkat, věznit, vyšetřovat - protože s většinou těch případů by hráči u DM pro vytíženost neuspěli, a takhle se rozjíždí výslechy, v extrému mučení, shánění důkazů... Nebo epizodní postavička kata. A přitom jeden by řekl, že EQ na to bude uzpůsobena mnohem víc. A není.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Woxa »

Rovnou řeknu, že EQ je pro mě na české scéně nejlepší volbou, protože jak řekl Kokos, není to server, kam si před spaním lognu abych si vybil dung. Nicméně EQ má pár problémů, které souvisí i s tím vývojem svět a ty tři co uvedu vnímám jako ty nejvíce klíčové.

1) Nevyváženost mezi říší a královstvím, případně mezi různými spolky
Je tu hrozně malý IC tlak, k volbě strany. Postavy se zapojují do dění na celé Desce, podle toho co se kde zrovna děje, ale jinak většina postav zevlí v Říši, protože ta je všeobecně více zajímavá (větší, rozmanitější svět + výraznější akce či podpora ze strany DX). Náklonost k jednomu "státu" (nebo dokonce upsání se nějakému konkrétnímu spolku) hráče spíš omezí, než že by mu přineslo nějakou výraznější porci zábavy.

2) Vyhnívání postatného, přehřšel aktivity u kravin
Mnohdy se IC či OOC děje něco závažného a team tomu nevěnuje pozornost a naopak nemá problém věnovat se v té době nějakým nepodstatným blbostem (např X hráčů chce řešit "válku", DX k tomu neseženou, ale přesto nemají DX problém rozjet si nějaký další miniquest, aby se zabavili-zabavili na večer hráče) . Mnohdy to budí dojem, že sám team nemá v té či oné věci jasno, tak dělá mrtvého brouka. Někdy mám dokonce pocit, že to team nechá úmyslně vyhnít, protože nemá sílu to či ono řešit.

3) Laxní přístup DX
Komunikace s DX je tu hrozně flustrující. Hráči kolikrát nevědí na koho se tím a oním obrátit, na čem vlastně jsou, musí se neustále připomínat a mnohdy se nedočkají odpovědí na své dotazy. Většina teamu má "akční období", kdy se zjeví, něco udělá, občas se k něčemu vyjádří a pak zas z ničeho nic na dobu neurčitou zmizí ze scény (či se věnuje jen něčemu). Mnohdy mi přijde, že pokud chci získat k něčemu verdikt v nějaké věci, či dokopat DX do hry, tak musím "otravovat" u piva či na icq atd. Zkrátká mám pocit, že čím víc vlezlý jsem, tím mám větší šanci něčeho dosáhnout. Já chápu, že to není práce, ale pokud chci mít post DX, tak s tím holt nějaké povinnosti a zodpovědnost souvisí.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Braenn »

Jedička - je to tak. Navíc bych dodala, že ono "co se zrovna děje", beru-li významnější události posledních let, se v 99% procentech týká Říše, což to omrzení jen prohlubuje. K tomu třeba já osobně trochu pokřiveně vnímám současný zbrklý vývoj říše směrem k pravidelnému vojsku a střelnému prachu. Když existují tak velká a precizní děla, z logického vývoje by tu měly běhat první arkebuzy a ručnice, o primitivních píšťalách a houfnicích ani nemluvě. A to tak nějak prostě... není směr, ze kterého bych byla šťastná.

S dvojkou sice souhlas, ale nevnímám to jako chybu, spíš přirozený důsledek - vždyť je to logické a souvisí to s trojkou. Když nemám čas/sílu na to, být ve hře 24/7 následující měsíc, dělám alespoň co můžu na jeden večer s tím, že se k tomu nemusím vracet. Navíc ber v potaz rozdělení pravomocí - Ds nic podstatného řešit nemůže, ani hrát za pojmenované NPC bez souhlasu shora, i kdyby nakrásně chtělo, Tak díky Bohu za ty miniQ.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

1 a 3 určitě. S jedničkou souvisí to, že se tu opět mnozí obávají zneužívání pravomocí (u Alquista to myslím vůbec není, zbytek to docela dost řeší), takže vůbec se dostat na ten post je docela dlouhá čekací doba (u Vana je to tři čtvrtě roku pořád na stejné základní příčce, kde nic nemůže). Ta trojka se mi taky nelíbí - osobně bych byl radši, kdyby svět (=tým) byl schopný reagovat i na pozitivní snahu postavy dostatečně rychle a získání pozice by nebylo otázkou OOC statusu anebo dlouhodobého uhánění DM.

Ta dvojka, jak píše Braenn - když nemůže, nemá čas na ty hlavní posuny, tak může aspoň zabavit nějak jiné hráče. Viz Selviho představa DM oživování světa ("DM trolling"). Osobně jsem měl hodně rád tu část, kdy Pitikule, či Naylun skutečně DSkovali - tzn. hráč mohl ve světě potkat oživlá NPC, která si (hospodský/servírka) dali pauzu, případně si přišli s dobrodruhy pokecat (Mardo a jakýsi Olíkův hobit a debata o pivu). Tohle myslím světu docela chybí, i když jedna taková návštěva hráči zpestří celodenní hraní.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Děkuju všem za příspěvky.
Pokusim se s tím něco udělat co bude v mých silách.

Díky a příjemnou hru,
Alquist
RIP
Odpovědět