Jiné Nwn servery

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Obrázek

...protože jsem nenašel obrázek, na kterém by někdo někam táhl vozík s napalmem. Anyway...

V drtivé většině souhlasím se všemi a vším, co již bylo výše řečeno, takže nemá moc smysl se opakovat (krom zadělávek na flame, na ty vám prdím :) ). Za sebe le stejně vypíchnu věci, které mě žerou asi nejvíc.

1) statický svět a obyvatelstvo

Ano, já vím že bez WB nejde nic měnit, ale i tak by bylo fajn, kdyby celý svět žil. Byly tu zmiňovány reagující NPC, drobné pidiquesty nebo momentky ze života, ale sem patří i klevety v hospodách, na nástěnkách, cvrkot běžného dne. Sem tam ozvláštněný významnější událostí, která propluje na povrch (skandál u stráže, svatba obchodníka, báchorka o inteligentní kryse která umí žonglovat,…). Tyto nemusí být ani přímo odehrávané, stačí noticka na forum, že se "něco stalo". Kombinace toho všeho dělá žijící svět, a takový by se mi opravdu líbil. Není nutné Desku vyhazovat do povětří, jen stačí aby reagovala.

2) napětí mezi státními celky/rasismus/etc.

Asi nejokatější příklad nereakce na PC a jejich akce. IC vztah Říše-Království je politicky napjatý. Prý. Ale není to vidět. Stejně tak se po Desce pohybují občas opravdu divná PC, kterých by se člověk bál dotknout klackem. Přesto ale většina hráčů úlety ignoruje a NPC na ně mlčí. Hodně mě v tomhle směru pobavila debata jakéhosi znepokojeného ovčana co probíhala na nástěnce v Tirianu. Při jejím čtení mě napadaly různé analogie na politickou korektnost a opravdu jsem si říkal, jestli jsou občani Tirianu tak pitomí :)

3) historie? kronika? to je nějaké cukroví?

Nevím kolik postav si udržuje deník či zapisuje významnější události, ale vzhledem k bodu 1. záznamy čehokoliv stojí a padají na hráčích a jejich schopnostech události zaznamenat. Neexistuje žádná centrální (veřejná) časová osa, kam by DX zapisovaly události ve světě a hráči by mohli kdykoliv nahlédnout. Nelze proto vytvořit postavu s historií/vědomostmi o věcech minulých pokud je hráč sám nezažil nebo mu nebyly převyprávěny. Je to trapné, hloupé, a pitomé, a bohužel mě ale nenapadá žádný způsob zpětné nápravy.

4) reálie na draka

Co si budeme povídat, ve srovnání s Thalií jsou vážně k pláči. Osobně bych asi podruhé na server kde si - s jistou mírou nadsázky - skoro všechno musím zjistit ve hře (protože na webu i na fóru jsou tři řádky textu), a teprve na základě toho lze vyrobit "méně vidlák" postavu, nešel.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

placidity píše: 3) historie? kronika? to je nějaké cukroví?

Nevím kolik postav si udržuje deník či zapisuje významnější události, ale vzhledem k bodu 1. záznamy čehokoliv stojí a padají na hráčích a jejich schopnostech události zaznamenat. Neexistuje žádná centrální (veřejná) časová osa, kam by DX zapisovaly události ve světě a hráči by mohli kdykoliv nahlédnout. Nelze proto vytvořit postavu s historií/vědomostmi o věcech minulých pokud je hráč sám nezažil nebo mu nebyly převyprávěny. Je to trapné, hloupé, a pitomé, a bohužel mě ale nenapadá žádný způsob zpětné nápravy.
Konečně zřídit post kronikáře.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Pavel Urban »

O post Kronikáře tu snaha byla. Bylo k němu i nakročeno (i přes to, že byl požadavek, aby byl dané osobě zároveň dán status DM), ale Onyx nakonec řekl, že ho není potřeba, a tak byla celá věc daná k ledu. Pokud se na tom nic nezměnilo, doporučuji spíš zařídit se IC - vytvořit postavu IC kronikáře. Tedy postavu, která bude sbírat události minulé a zapisovat události současné.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od DarckDewy »

Pavel Urban píše:O post Kronikáře tu snaha byla. Bylo k němu i nakročeno (i přes to, že byl požadavek, aby byl dané osobě zároveň dán status DM), ale Onyx nakonec řekl, že ho není potřeba, a tak byla celá věc daná k ledu. Pokud se na tom nic nezměnilo, doporučuji spíš zařídit se IC - vytvořit postavu IC kronikáře. Tedy postavu, která bude sbírat události minulé a zapisovat události současné.
Myslím že určitá osoba již takovou postavu délá.. Ale je tolik nesepsaných událostí..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od zdech »

Pavel Urban píše: 4) "Čára" mezi královstvími není tak snadná, jak se na první pohled zdá. Zkoušel jsem něco podobného prosadit již dávno, ale Deska je na to prostě moc malá. V současné době probíhá jen částečné omezení na úrovni politicky významných osob.
Pendlování postav by mělo být omezeno tím, že samy nechtějí, ne tím, že by fyzicky nemohly. V Království ohrnout nos nad říšany, v Říši si odplivnout před královskými a na obou stranách dvojnásob opovrhovat "cestovateli"...hranice se časem vytyčí sama. Jen to chce sem tam zažít i s NPC ať není dosaženo názoru, že tak smýšlí jen tamta nafrněná dámička nebo jen tenhle nasupený trpaslík.

EDIT: Není tu kronika, každému hráči jsou ale k dispozici záznamy veškerých rozšířených klevet snad od počátku světa. Ne že by to bylo kdovíjak přesné nebo pohodlné, ale jako nouzové oživovadlo paměti by se "Kde se co povídá" asi použít dalo.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

zdech píše:
Pavel Urban píše: 4) "Čára" mezi královstvími není tak snadná, jak se na první pohled zdá. Zkoušel jsem něco podobného prosadit již dávno, ale Deska je na to prostě moc malá. V současné době probíhá jen částečné omezení na úrovni politicky významných osob.
Pendlování postav by mělo být omezeno tím, že samy nechtějí, ne tím, že by fyzicky nemohly. V Království ohrnout nos nad říšany, v Říši si odplivnout před královskými a na obou stranách dvojnásob opovrhovat "cestovateli"...hranice se časem vytyčí sama. Jen to chce sem tam zažít i s NPC ať není dosaženo názoru, že tak smýšlí jen tamta nafrněná dámička nebo jen tenhle nasupený trpaslík.
:buba: Přesně tak!
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Netuším jestli to co napíšu bude někoho zajímat ale budiž, udělám to.

Jednou jsem byl před Tirianem na mušlích. Povětšinou tam nikdo není a ani nechodí. Celkově je Tirian jak kdyby tam chcípnul pes. Když jsem na těch mušlích spatřil jak tam přišla jakási lehká děva a dala se semnou do malého rozhovoru velmi mě to potěšilo. Bylo vidět že to nejsou jenom obyčejné textury které pomocí programu chodí jakousi trasu po městě. Dalším příkladem by mohlo být to jak nám sváča upekl ty koblihy nebo co to bylo. Smrtka jak tam přišla na limču ( to mě dostalo nejvíc). Jsou to jenom takové malé útržky co mě zůstaly v paměti ale potěšily mě. Pravdou je že jsem semka šel hrát kvůli RP a taky kvůli tomu že se na stránkách, nebo kde jsem to tam vyhrabal, píše o tom že by se RP mělo s NPC hrát tak jako by reagovali normálně jako hráči ( nejspíš si ty odpovědi domyslet). No popravdě co si budeme nalhávat vyzkoušel jsem to. Jenom tak jsem si šel povídat o tom jak mu jdou obchody se sváčou. Popravdě připadal jsem si u toho jako bych trpěl samomluvou. Ve většině hrách jde pouze o zabíjení bestií v dungách a plnění úkolů které hráči zadávají NPC. No není to špatné ale po čase když dojdou ty úkoly nebo se každý den pořád dokola opakujou to prostě omrzí a chce to změnu. Už asi šest nebo sedum měsíců se snažím dostat na univerzitu v Tirianu abych se mohl dozvědět víc o magii v tom světě. Chápu že osobní život má přednost před hrou ale za celých těch šest měsíců se dostat jenom k tomu že mi je umožněno vypracovat přijímací práci a odevzdat ji, no neuražte se, ale je to dost málo když si vezmu třeba takovou postavu nyame. Ta přišla na přednášku, "dostala přihlášku" a už je na univerzitě jako žák. Cid prakticky ještě ten měsíc kdy se na tom světě oběvil chodil otravovat do obchodu mistra a za šíleně dlouhou dobu dostal teprve "přihlášku" a stále ještě ani nebyl u té zkoušky. Ne opravdu nikomu nevyčítám že se tam někdo dostal dřív než já ikdyž přišel mnohem později ikdyž to tak zní. Je mi to vcelku jedno. Jenom mě zaráží to jak já musel moc otravovat abych se vůbec dopracoval tam kde jsem teď přičemž jsem ještě ani nebyl na zkoušce a jak někdo jiný kdo přišel podstatně později projede tímhle vším hladce jako teplý nůž máslem.

Myslím že bylo dost povídání takže abych to něják zakončil.
Moje představi o tom že ten svět bude "žít" byl asi hodně skreslený. Po pročtení záznamů ve veřejné knihovně v Tirianu jsou záznamy jenom do data asi -50 až 100 let od data co je teď. Kde je ten zbytek? Jak se někdo kdo přijde nový a bude se chtít něco o světě dozvědět kde to vlastně je a co se dělo něco dozví když takových 50 let chybí? Prostě nedozví protože to tam není. Další věcí je jak tu někdo psal že prej nějákej král už pomalu umírá nějákých 40 IC let. Kdybych takhle dlouho měl umírat já tak to dřív zaklepu bačkorama než bych tu dobu vydržel. Další věcí je to že stařičký král Teskenter pověřil správou království regenta, je to sice pěkný ale je to ten král co už několik let umírá nebo je to jenom starý unavený král co už nemůže a je toho naněj moc? To nemá potomky? Proč nepředá vládu svému synovi? Další věcí je jakési panství nebo co je to rozestavěného na tom kopci za tou školkou. Jasně asi je na to potřeva nějáký WD nebo jak se tu označují ale stavět to nějákých no nevím taky hodně IC let je trochu dlouho nemyslíte? Dál tu někteří psali reakce světa na činy a působení ostatních. Nemyslím si že by bylo vhodnou volbou udělat to že při procházení třeba dungu kde jsou stigeři nebo gnollové by jako reakce světa bylo vhodné ty NPC ještě víc zesílit ( uděla je silnějšími). Ano nejspíš budou víc tránovat a nejspíš trochu víc zesílí ale co třeba při opakovaném vybíjení jich tam dát míň a taky třeba dát úplně prázdné truhly bez pokladu nebo když něco tak mnohem míň toho a ne třeba tak cenného, zabarikádování vstupu do jejich pevnosti nebo co největší zhoršení přístupu. Pak tu máme ty každodení restarty servru. V zásadě nejsem proti, myslím si že se tím dají omezit možnosti výskytu bugů. Proč se ale svět vždycky vrátí do původního stavu co byl předtím? Jako kdyby byl nastavenej jakejsi vzor mapy kterej se vždycky po restartu znova oběví a jako by se naněm mělo začít odznova. Příčinou bude možná to že je čas zrychlenej, no nikdo by asi nechtěl aby jeden reálný den byl jeden den ve hře a tudíž se tam nic nedělo. Tím narážím na to výše zmíněné že když čas běží tak se prostě se světem nic neděje, jako by se tam čas zastavil a živý tam byli pouze postavy. Pak tu ještě zaznělo něco o tom že by se měli říše a království rozdělit pomyslnou čárou. No nevím jestli by pomohlo třeba to aby měli tyhle dvě království mezi sebou válku ale docela mě štve že jsou všeci (jak už tu bylo taky psáno) naložení pomalu pořád v říši a v království nebo Tirianu nikdo není, nebo že se všeci přesouvají jenom tam kde se něco děje ( například ta karavana s pískem). Jasně je to práce, doprovod dostane zaplaceno. Najdou se ale i tací kteří podle mě na jednom místě jsou pořád, podle mě např. Caled a Te'lyn, možná Ryalin ( pardon nevím jak se to píše), sem tam vidím Alfraje, i někoho z MUNI když vylezou z ulity a mám štěstí je potkat, jenom mě mrzí že většina těch postav jsou, jak to říct abych nikoho nepohoršil nebo neurazil, takoví ti šlechtici nebo někdo kdo si myslí díky svému postavení že je něco extra než všichni obyčejní občani. Občas jsem se jenom tak prošel po městě nakouzlenej co mi na to řeknou strážný. Graficky po mě otáčeli od určité vzdálenosti hlavu což dělá úplně každá postava ale že by se něco dělo? Ehm vůbec nic, hrobové ticho. Už mě ani ty questy co tu hráči vymýšlejí nebaví. Nechápu jak si někdo může myslet že když zabije jinou postavu a okrade jí že to ten dotyčnej hráč bude brát jako nějákej quest když si z toho postava hov.… pamatuje. Případně třeba okradení jiné postavy. Dobře tak někdo krade ale hráč (když to bude v jeho silách ) tak ho na místě zabije nebo zajmě a odtáhne strážím a co tím je konec. možná jako mini q dobrý ale znám spoustu jiných mnohem lepších mini q. Jak bylo dříve zmíněno nalezení zatoulaného dobytku, doručení něčeho někam ( ještě se mi nestalo aby třeba farmář dal vývěsku že hledá někoho kdo by mu pomohl sklidit úrodu, teda když nepočítám PC farmu v říši ) nebo že někde nabírají učedníky nějákého řemesla ( zlatník třeba, krejčí, kožešník nebo švec ). Sistémová stránka NWN ani neumožňuje podle mě kvalitní a dlouhodobější procházení dungů pokud se z postavy pomocí power buildu neudělá třískací mašina zakutá do zbroje s možností podpory vlastníma kouzlama. Kupříkladu samotný čaroděj, k čemu je v boji kouzelník co nemá magienergii? Podle mě úplně k ničemu je to jako by tam nebyl. Ale to je tím jaká je hra ne jaký je server. Co se týče RP je to až tolik nepodstatné. Celou dobu mi přijde že svět prostě stojí, není v pohybu. to je asi tak všechno.

Co mě ve hře chybí? Většina už tu byla řečená ale za mě je to:
- rovnoměrnější rozložení hráčů po světě ( jak toho docílit netuším, možná tím že by svět byl "v pohybu" a "žil by"
- když už dělat nějáké questy tak nějáké inteligentní ne takové tipu odkrouhnu tě a schválně jestli mě najdeš
- třeba doplnění záznamů historie a tak ve veřejné knihovně by nebylo naškodu
- potěšilo by častější oživování NPC ve světě s možností se někam dostat nemuset se pořád třeba živit tím že bude postava obchodník nebo chodit rejžovat a tak, naučit se třeba nějákému řemeslu případně dvěma a pak se jimi živit
- napadá mě ještě kdyby se dal do hry naprogramovat sistém kde by se dalo u správce nemovitostí zjistit kdo byl původní majitel dané nemovitosti, podle mě je neskutečný bordel a je to nepřesně definované komu pak náleží ty věci které tam zůstanou ( je tam obrovská díra pro podvod s téměř absolutní nemožností dohledání pravdy) a správce by měl znát jména těch komu pronajímá byt.
- taky by se po restartu nemělo hned všechno vrátit jak to bylo ( třeba rozbořené nebo nedostavěné stavby které se zrovna začaly stavět) restart je pro mě to že se svět uloží, vypne a nechá znova naběhnout a načíst, přece když dáte restart nebo vypnutí a taknutí počítače tak taky disk na kterém něco máte není prázdný, předtím než restartujete počítač si taky práci v textovém editoru uložíte a pak pokračujete, není to tak že to musíte psát odznova

To je asitak všechno, víc mě teď asi nenapadá.

S většinou co tu bylo psáno dřív ostatními souhlasím.

za případné chyby a příliž dlouhý a nudný příspěvek se omlouvám ale řekl bych že tohle je můj pohled na Equilibrii tak jak jí vnímám já
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od George »

WOW, to byla smršť :biggrin: ..
cid píše:Pak tu máme ty každodení restarty servru. V zásadě nejsem proti, myslím si že se tím dají omezit možnosti výskytu bugů. Proč se ale svět vždycky vrátí do původního stavu co byl předtím? Jako kdyby byl nastavenej jakejsi vzor mapy kterej se vždycky po restartu znova oběví a jako by se naněm mělo začít odznova.
Tak to skutečně je, je to daný systémovou stránkou věci, i takhle, jak to je, je NWN tlačený do svých limitů a dělá věci, na který původně připravený tak uplně nebylo. Persistentní úpravy (různé umístitelné věci, popisky atmosféry (?)) udělané DM, věci v trezorech, postavy a jejich inventáře, nemoci a stavy (hlad, žízeň...) postav, poloha postavy, PGR... to vše se ukládá do databáze jako změť čísel a písmen. Spousta úprav .. umístitelné, popisky atmosfér, věci poházené po zemi a v různých neperzistentních kontejnerech.. apod. dokáží vytěžovat server a pokud nejsou persistentní, prostě se při restartu spolehlivě vymažou. Na solidní úpravu lokace je potřeba změnit samotnou lokaci v toolsetu.. a to musí udělat nějakej člověk, co tuto změnu pak nahradí a modul se znovu načte (to znamená, že pro projevení změny je potřeba restartovat server)).
Tím chci říct, že byť by si asi každej přál, aby to bylo jinak.. hold bychom nesměli hrát 10 let starou hru.
cid píše:- když už dělat nějáké questy tak nějáké inteligentní ne takové tipu odkrouhnu tě a schválně jestli mě najdeš
Neber to jako quest, je to součást příběhu/hry jiné postavy, která tak jako tvoje, má nějaké své motivace a cíle. Ten hráč to nedělá s přímým cílem tě zabavit, ale s cílem hrát svojí postavu takovou, jaká je... ideálně tak, abyste se bavili oba.. jenže každýho baví něco jinýho. Nebuď plyšovej :)
cid píše:- taky by se po restartu nemělo hned všechno vrátit jak to bylo ( třeba rozbořené nebo nedostavěné stavby které se zrovna začaly stavět) restart je pro mě to že se svět uloží, vypne a nechá znova naběhnout a načíst, přece když dáte restart nebo vypnutí a taknutí počítače tak taky disk na kterém něco máte není prázdný, předtím než restartujete počítač si taky práci v textovém editoru uložíte a pak pokračujete, není to tak že to musíte psát odznova
V počítači to funguje obdobně, ukládají se ti důležitý data a nedůležitý se zahodí. Stejně jako na EQ, kde.. by ses divil, co by se stalo, kdyby se neuložily data, co měly.. ostatně občas při pádu serveru se to stane (a vrátí se třeba o pár IR hodin čas na EQ). Kvůli zahazování nepotřebných dat se taky stává to, že restart občas vyřeší nějakou nefunkci něčeho.

Co se týče toho přijetí na Univerzitu, souhlasím, že nemožnost dokomunikovat se výsledku je dosti demotivujícím činitelem (jsou 2 hodiny ráno a jsem unavenej, tak píšu jak Tatar :D).. místo toho, aby se hráč soustředil na hru samotnou.. v CIDově případě hru na Univerzitě, která by ho očividně naplňovala, když se tam snaží dostat, musí se věnovat neustálému nahánění DX - to je otrava. Osobně bych upřednostnil vyřešit přijetí/nepřijetí do nějakýho spolku před nějakým konkrétním questem pro několik postav. Quest není fakticky potřebný pro ty postavy, zato ono vyřešení přijetí postavy např. do spolku je docela klíčovou záležitostí, bez které se hráč nemusí hnout z místa. Nebo minimálně není motivován, ale jen znechucen statikou.. neživostí světa.
Samozřejmě můžeme se dobrat k tomu, že to, co chce hráč hrát v daném uskupení, zvládne hrát i mimo něj... ale to už je na delší debatu (jen můžu říct, že to tak může a nemusí platit).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Odstavce jsou tvůj přítel ;)

BTW postavy typu "šlechtic" (nebo lektor) se chovají jako něco víc, protože JSOU něco víc. A uklidním tě, standardní dobrodruh není občan města, ale jakási naplavenina. Deal with it :shades:
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Pavel Urban »

Rozdělení světa musí být dané reáliemi, jinak to bude jen povrchní póza několika NPC ala nafrněná dámička. To právě ale není tak jednoduché, nedá se protě jen říct, že tak by to bylo lepší a tak to tedy bude. Země na EQ jsou do jisté míry provázané a tak se i přes stálé neshody nedají prostě postavit proti sobě, natož aby spolu začaly třeba dokonce onu válku (v týmu v tomto ohledu určité úvahy proběhly už dávno a nakonec se to zavrhlo). Byl zde i návrh jakéhosi systému občanství (občan smí to a nesmí ono, občan má právo/výsadu a cizinec utírá nos...), ale ani ten neprošel.

Pokud vám vadí to, že se postavy pohybují po celé Desce, nečekejte na to, že s nějakým pliváním začnou NPC. Dělejte to sami, držte se jedné země a koukejte se s postavami skrz prsty na občany té druhé. Když vás bude dost a budete to dělat tak, že si toho bude někdo všímat, třeba se někdo (NPC) přidá a nejen, že tak budete vytvářet onu kýženou atmosféru mezistátní nesnášenlivosti, ale třeba to povede i k něčemu víc (např. k tomu pozměnění reálií). Cestovat po celé Desce a být všude doma, a přitom si stěžovat, že postavy ve světě toto dělají, je alibismus.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

Nebude to ale zase jen "povrchní póza několika PC", jak jsi psal na začátku? :)

// zkušební edit...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Vztahy zemí:
I teď je snaha některých hráčů a jejich postav, nicméně bez reakcí u NPC apod. je to často velmi marná snaha, která se ve světě neprojeví. Proto je právě potřeba, aby se to projevilo i skrze NPC více a snad se to více zmínilo v reáliích. Jsou tu postavy, které prostě hrají ty předsudky, případně se i maskují při cestě mimo svoji zemi, protože mají třeba nějakou funkci a nemůžou otevřeně pendlovat. A pak je tu hromada těch, kteří pendlují jak se jim zachce, jen protože je zrovna v jiné části víc zábavy a to bez ohledu na původ či post postavy.

Spolky apod.:
Zde by imho bylo ideální vytvořit, co největší hráčskou samosprávu. Svého času na Univerzitě fungovali tři lektoři, kteří mohli přijímat na Univerzitu. Sice finální krok - zapnutí stipendia a předání adeptského roucha - mohlo udělat jen DM, ale bylo to i tak dost dobré, protože hráči stačilo uhnat jiného hráče, který byl celkem pevně vázán na Univerzitu a nebylo až tak těžké ho najít (pokud hrál aktivně). Obdobně Aktivní strážný v Mithu a Tiru, případně vyšetřovatel (aby nebyl omezen jen na jedno město) by mohl řešit záležitosti na dost velké oblasti, často bez nutnosti mít DM (sbalí podezřelého, vyslechne, strčí na IC týden do chládku, vyzpovídá další, po týdnu buď pustí podezřelého, anebo předá materiály DMkům na spešl fóru, kde mu můžou snadno vydat verdikt a jednoduchá přečinění opět může řešit ono PC).
Nahánění DM je opravdu náročná snaha, kdy prostě může postava celé reálné měsíce viset a nic. Pak je DMko najednou týden dva aktivní, když hráč třeba nemůže a rázem čeká další měsíce.

EDIT- BTW:
napadlo mě založit staršího elfa nebo dědu, prostějšího človíčka, který by mohl vyprávět historii toho, co jsem hráčsky zažil. Nicméně po dlouhém zamyšlení jsem došel k tomu, že by bylo opravdu těžké to seskládat dohromady. Včera jsem doplňoval Vanovu historii za poslední rok a něco a je to peklo :megalol:
Naposledy upravil(a) Nalk dne 18. 7. 2013 10.11, celkem upraveno 1 x.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

K NPC reakcím a názorům: v diskuzi s DX jsem na tohle párkrát narazil a situace se má (měla) tak, že NPC se nebudou podřizovat názorům a chování PC (diskuze se točila převážně kolem etikety, ale myslím že závěry z ní lze zobecnit). Mělo by to být (je) právě naopak, ale vzhledem k dlouhodobé mrtvosti světa není (nebylo) možné cokoliv rozumně odpozorovat nebo se dozvědět a dále rozvíjet.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Jon »

V Tirianu i v Mithalliru určitě jsou mocná NPC, co chovají ke druhým státům nevražiivost. Osobně jsem chtěl vždycky rivalitu Království - Říše podporovat. Teď je ale problém, že DS nemohou hrát za důležitá NPC, takže si akorát tak s tirínským nepojmenovaným šlechticem u Svačinky postěžuju na buranství těch z Říše. Nebo vytáhnu tři mladé mithallirské rytíře, kteří mají dobrý důvod nenávidět jeden šlechtický rod z Tirianu.
Kraki Skengdrang
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Pavel Urban »

Pokud hrající/reagující vzorek bude tvořit danou atmosféru, ta atmosféra bude. To znamená určitě hlavně aktivitu PC, protože NPC se projevují jen velmi omezeně, když se za ně zrovna blýskne DX. NPC ale mohou sekundovat PCčkům při nějaké při apod., mohou dobře onu atmosféru doplňovat občasnými postoji atd. Základ ale musí jít z aktivně působící strany, protože jinak to bude jen občasně se objevující rýpal a ne atmosféra nesnášenlivosti.
Etiketa je daný systém chování, který nejspíš nepůjde tak dobře ovlivňovat jako občansné názory. Podívejme se třeba na měnnost móda vs etiketa v reálu.

Ano, pozice Kronikáře je práce na plný úvazek. Navrhovaný post, měl mít pouze tuto funkci a dávat dohromady odehrané/dané reálie a vztahy NPC (s jinými NPC a s PC). A i takto relativně úzce daný by měl dotyčný práce až nad hlavu.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Pavel Urban píše:Pokud hrající/reagující vzorek bude tvořit danou atmosféru, ta atmosféra bude. To znamená určitě hlavně aktivitu PC, protože NPC se projevují jen velmi omezeně, když se za ně zrovna blýskne DX. NPC ale mohou sekundovat PCčkům při nějaké při apod., mohou dobře onu atmosféru doplňovat občasnými postoji atd. Základ ale musí jít z aktivně působící strany, protože jinak to bude jen občasně se objevující rýpal a ne atmosféra nesnášenlivosti.
Pokud se to toleruje, tak ti to vždy nařčený "cizák" zahlásí, že kdyby to skutečně vadilo tak ho stráž/whatever vyhodí. Což se nestane, jelikož není žádná reakce světa na tohle.

Ale Pavel... máš pravdu
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Hráči se řídí příklady, které vidí okolo sebe. Když tu nevraživost (nebo cokoliv jiného, nejde jen o onu "nenávist" mezi územnímy celky) nikde nevidí, je méně pravědpodobné že budou se svou postavou odehrávat něco jiného. Když nevraživost existuje jen na papíře někde na skrytém fóru a nemá přesah do hry (byť by jej z logiky věci mít měla), tak ji nikdo hrát nebude. Schválně mi ukažte kolik PC má problém s "těmi za mořem", případně se zdráhá něco s "tam těmi" provádět, protože by bylo doma za spolupráci nepochváleno.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od zdech »

Hráčské postavy jsou populační menšina, názor světa je tak udáván NPC (ono se to podobá té válce, na hrstku PC je to prostě moc velké). Reálie mluví o značné toleranci (rasové, což není divu z válek bychom nevyšli), přesto je zmíněno, že elf bude trpaslíka soudit přísněji. Rozšířit tohle smýšlení z trpaslík/elf i na Království/Říše vidím jako záhodné.
Upravte mou představu o světě, pokud se mýlím: Jediné spojení mezi zeměmi tvoří moře kde loví piráti a soutěska, kterou drží jejich suchozemské protějšky. Cesta za moře tak rozhodně nejde označit za něco bezpečného. Což vede k myšlence, že běžné obyvatelstvo moc necestuje. Kdo jsou tedy představitelé zámořské kultury vedle diplomatů (chladné vztahy), obchodníků (lze si oblíbit někoho, kdo na vás chce vytřískat i poslední měďák?) a hrdlořezů (mezi PC se jistě najdou i civilnější charaktery, ale to je menšina v menšině)?
Nakonec je propastný rozdíl mezi tím někomu zarazit do hlavy sekeru za to, že je cizinec a mít o někom nevalné mínění, protože pochází z druhé strany moře.

EDIT: O tom, že svět nereaguje tu padl víc než jeden povzdech. Šance, že bude náhodnému střetu dvou hráčských postav přítomen Dx aby mohl připojit reakci světa je mnohonásobně menší než naděje, že akci Dx bude přítomen nějaký hráč, aby se mohl s postavičkou přidat.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Akruo »

zdech píše:
+1
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
cid
Příspěvky: 116
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Pavel Urban píše:Rozdělení světa musí být dané reáliemi, jinak to bude jen povrchní póza několika NPC ala nafrněná dámička. To právě ale není tak jednoduché, nedá se protě jen říct, že tak by to bylo lepší a tak to tedy bude. Země na EQ jsou do jisté míry provázané a tak se i přes stálé neshody nedají prostě postavit proti sobě, natož aby spolu začaly třeba dokonce onu válku (v týmu v tomto ohledu určité úvahy proběhly už dávno a nakonec se to zavrhlo). Byl zde i návrh jakéhosi systému občanství (občan smí to a nesmí ono, občan má právo/výsadu a cizinec utírá nos...), ale ani ten neprošel.

Pokud vám vadí to, že se postavy pohybují po celé Desce, nečekejte na to, že s nějakým pliváním začnou NPC. Dělejte to sami, držte se jedné země a koukejte se s postavami skrz prsty na občany té druhé. Když vás bude dost a budete to dělat tak, že si toho bude někdo všímat, třeba se někdo (NPC) přidá a nejen, že tak budete vytvářet onu kýženou atmosféru mezistátní nesnášenlivosti, ale třeba to povede i k něčemu víc (např. k tomu pozměnění reálií). Cestovat po celé Desce a být všude doma, a přitom si stěžovat, že postavy ve světě toto dělají, je alibismus.

Já spíš myslel to že mě štve že všeci jsou třeba navežení v říši ale vůbec nikdo v tirianu ( když teda pominu některé jedince co mají něco v Amfiberai nebo okolo Tirianu) už jenom proto že se každý přesune tam kde se něco děje. Já, prakticky ze zásady bych řekl, nejezdím do říše a ani tam nepřebývám, pokud tam nemám něco nutného na vyřízení, protože nemám rád to počasí co tam je. Jo možná tam míň prší než v Tirianu ale co nesnáším je když tam s postavou sedím v hostinci, pohoda, klídeček. Vylezu s postavou ven a v tom oblečení co má běžně na sobě, a že to je teplé oblečení a v tirianu mi to normálně prakticky pořád hlásí že mu je teplo nebo dost teplo v některých případech, mu tam začne prakticky hned mrznout zadek a je naprosto nemyslitelné uprostřed zimy v noci vyjít ven kvůli umrznutí.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Odpovědět