Jiné Nwn servery

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Selvagion »

Holt za plotem je tráva vždycky zelenější. Ale tak každý svého štěstí strůjcem. Jděte kam vás srdce táhne. Smažte tu postavu, uvolněte byty a trezoy a hodně štěstí. Tomu říkám odchod.

Ani trochu se mi ale nelíbí, že tu někdo bez uzardění dokáže hájit nějakou Thálii. Tohle téma tu nemá vůbec co dělat. To je jako přijít na zápas Sparty v dresu Slávie.

Já jsem si tenhle server vybral, jsem tu doma, a protože jsem paladin, půjdu odtud leda nohama napřed :biggrin: A s nějakou Thálií jděte všichni k šípku :bleh:
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

2Nalk:
Protekce v tvém slova smyslu není pravdou, nýbrž tvým subjektivním názorem, nepodloženým racionálním vysvětlením.

2others:

Hrál jsem jak na Thalii, tak na EQ a musím přiznat, že Thalie je server (mluvil jsem na srazu s Rejtym o Thalii docela dost a vím přesně co mi o thalii řekl), který je zde pro všechny. Zahrnuje širokou škálu hráčů a to od "creeperů" "MMORPGčkařů" po "RP" hráče. Samozřejmě, že na Thalii se dá hrát RP a pokud ho člověk hraje, jistě brzy najde další hráče, kteří RP hrají. Bohům žel jsou tam i ti ostatní, kteří s RP nemají nic společného a pouze předstírají že "RP" hrají. Jedna věc je, že "RP" je vyžadováné, druhou věcí je skutečnost. Osobně bych se nedohadoval, kde se "RP" hraje lépe nebo hůře. Na obou serverech dochází k blamážím a blbostem, které s "RP" nemají nic společného. Na obou serverech jsou určité skutečnosti, které jsou nereálné, ale prostě tak nastavené jsou. Hádat se o tom, co je lepší a co horší je v tomto případě zcela irelevantní, jelikož a protože se vždy bude jednat o subjektivní názory. Nemá tedy smysl hanit ani jeden ze světů, jelikož každý svět má svůj osobitý přístup, který někomu vyhovuje, dalšímu prozměnu ne.

Co se reálií týká, tak reálie začal psát Gras. Jakožto dobrý kamarád mi řekl, že EQ má dobré reálie, dobrý potenciál, jen bohům žel, přístup k některým věcem není příliš dobrý a vhodný. Některé systémy jsou zbytečné až otravné a svět je mrtvý. Souhlasím s Johnem, že EQ nutí hráče hrát sociální "RP" a na to ostatní se příliš nedostává. Byla by paráda, kdyby se na EQ začlo hrát i politické "RP" ve větší míře, kdyby svět ubral z plyšovosti, kdyby se trochu zredukovala města, kterých je na málo hráču pomálu a kdyby hráči byli "nuceni" potkávat se s ostatními postavami a vznikali IC konflikty. (mohu rozvést do PM, těm, kteří by to snad nepochopili). Jakožto každý projekt se i EQ a Thalie vyvijí a věřím, že některé věci, které jsou EQ vytýkány se chytí za správný konec. Vývoj je někdy pomalejší, někdy rychlejší. Co se Thalie týká, svět má své mouchy a né zrovna maličké (nemluvím o NT, ta má chybek trochu více). Na druhou stranu se svět snaží vyvýjet a něčím oživovat, i když se občas šlápne vedle, je pokrok znát a tento pokrok láká hráče. Třeba k tomu EQ také dospěje a opět ožije a někteří se vrátí, jiní se nevrátí. Thalie má prostě jiný a volnější přístup. Blbosti jsou tak prostě tolerované a dost věcí se přehlíží, pokud to někoho neruší a nevadí mu to, tak hurá na Thalii. Toto je zároveň i můj názor.

Myslím si ale, že hlavní důvody, proč většina hráčů odešla jsou jejich OOC křivdy, které na Thalii zatím nejsou, vzhledem k volnějšímu přístupu vedení. Taktéž bych tu mohl vyprávět o světech, které jsou o 80% lepší než Thalie a EQ. Proč ale? Mají prostě jiný přístup a především na jednom konkrétním světě DM berou peníze za support a čas, který hře a serveru věnují.

Věřím a domnívám se, že EQ se taktéž vyvijí, bohům žel pomaleji a opatrněji a doufám, že brzy dojde k jistým změnám, aby svět přestal být tak statický a někam se pohnul. Dost věcí na EQ je nastaveno skvěle (Placos vůbec neřeším, nikdy jsem s tímto "programem" neměl problém. Nikdy mě neomezoval, nepřidával výhody a nic.) a zároveň ty další špatně. Domnívám se však, že ty co jsou nastaveny špatně se v brzké době změní. (Víc mohu po PM)

Na závěr chci říct, že EQ i Thalie jsou docela obstojné světy, které mají své mouchy. Oba světy se musí ještě mnohé naučit a především jsou oba světy jiné. Každý svět je lepší v něčem jiném. Dělání reklamy a pomlouvání .. otázkou je co je to reklama a kdo dělá reklamu a co je to pomluva a kdo pomluva. Z některých příspěvků cítím spíše zlost, zášt a snahu o pohnojení EQ jakožto trapné msty. U jiných přispěvatelů je to třeba reklama, či radost. Ostatně ani dobré, ani špatné reklamě, ba dokonce ani pomluvám člověk nezabrání. Třeba nebudou tady na fóru, kde to každej vidí, ale budou skryté po jiných kanálech a beztak se to všichni lidé dozvědí. Nemá smysl se tím trápit. Kdo odejde, odejde.. kdo zůstane, zůstane. Třeba se někteří z těch co nadávají vrátí a ještě budou rádi. Třeba je přiláká prozměnu nová EQ a nové systémy. A nebo taky ne.

Myslím, že nemá smysl se tím více zabývat.
(podotýkám že toto je můj a z části Grasův názor a nevydávám ho za pravdu, nýbrž subkektivní pocit)
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

Ještě dodám, že tvrzení že 90% věcí co je na EQ špatně je spíše na hráčích je podle mě hloupost. EQ jakožto svět má některé věci nastavené nesmyslně a dají se upravit. Jen k tomu musí svět a tým dospět a vydat se tím správným směrem. Samozřejmě, že něco bude i na hráčích, ale 90% O.o …. číslo bez hlubšího zamyšlení.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od cid »

Nulový postih za smrt je pro mě (s výjimkou WoW) docela nová představa. Neubírá to ještě víc na určité snaze o alespoň nějaký pud sebezáchovy?
Tak samozdřejmě ten pud sebezáchovy by tam nebyl kdyby se umřelo jenom tak. I ve wow se za smrt zaplatí ale jenom tím že oživení u mrtvoly je na snížení durability (opravenosti vybavení které má postava na sobě) u věcí o několik procent a u oživení u anděla je za to ještě větší poškození výbavy a postih na velikost obrany, útoku, životů, no snad úplně všeho takže si hráč tam rozmyslí jestli se půjde oživit k mrtvole nebo k andělovi.

Tady mě to přijde už opravdu moc že smrt strhnout zkušenosti a ještě za průchod přes avatary když časovky dají nula, nula prd a z potvor je ehm taky prd?
Zase ale chápu že ve snaze aby to tady nebyl samý maximálně úrovňový hrdina je asi tohle jediné řešení.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Líbí se mi, jak mi každý čte myšlenky a ví přesně, co ve hře dělám. :biggrin:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Ungo »

dráp píše:Ještě dodám, že tvrzení že 90% věcí co je na EQ špatně je spíše na hráčích je podle mě hloupost. EQ jakožto svět má některé věci nastavené nesmyslně a dají se upravit. Jen k tomu musí svět a tým dospět a vydat se tím správným směrem. Samozřejmě, že něco bude i na hráčích, ale 90% O.o …. číslo bez hlubšího zamyšlení.
Mohl bych říci, že toto je reakce bez hlubšího zamyšlení :smile:
Hawkeye píše:Ano, EQ má velkou spoustu potíží. Ale z toho, co jsem si zde přečetl, je 90 % problémů založeno na hráčích a nikoli na podmínkách serveru.
Tím bylo myšleno, jak je psáno, 90 % problému v tomto topicu právě teď vytýkaných.

Jinak EQ má mnohem více problémů a rozhodně souhlasím s tím, že je zde mnoho neštastných nastavenmí ze strany týmu i koncepce.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

cid píše:
Zase ale chápu že ve snaze aby to tady nebyl samý maximálně úrovňový hrdina je asi tohle jediné řešení.
Nechápeš. Postih za smrt je tu kvůli tomu, aby hráči více cítili pud sebezáchovy. Popravdě bych zavedl pernamentní smrt a bylo by. Hra by hned působila reálněji a nebo bych případně za smrt odečetl celý lvl. Na jednom nejmenovaném serveru se odečítají až 3 lvly za smrt. Smrt je brána jako OOC věc a pouze v CvC je brána jako pernamentní. Více to nebudu rozebírát, bylo by to na dlouhé psaní.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

Hawkeye píše:
dráp píše:Ještě dodám, že tvrzení že 90% věcí co je na EQ špatně je spíše na hráčích je podle mě hloupost. EQ jakožto svět má některé věci nastavené nesmyslně a dají se upravit. Jen k tomu musí svět a tým dospět a vydat se tím správným směrem. Samozřejmě, že něco bude i na hráčích, ale 90% O.o …. číslo bez hlubšího zamyšlení.
Mohl bych říci, že toto je reakce bez hlubšího zamyšlení :smile:
Hawkeye píše:Ano, EQ má velkou spoustu potíží. Ale z toho, co jsem si zde přečetl, je 90 % problémů založeno na hráčích a nikoli na podmínkách serveru.
Tím bylo myšleno, jak je psáno, 90 % problému v tomto topicu právě teď vytýkaných.

Jinak EQ má mnohem více problémů a rozhodně souhlasím s tím, že je zde mnoho neštastných nastavenmí ze strany týmu i koncepce.
Jsem rád, že se schodneme. :shades: A palec nahoru za tuhle reakci Tobě.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

Neodpustím si rýpnutí, ale ta NT asi nebude tak skvělá, když mají její nejvěrnější zastupitelé čas číst EQ forum a psát tu své povedené příspěvky. :-D
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Multitasking
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Tomyn »

Ohledně protekcí zde atd.

Co se týče teamu nemyslím si že to tak úplně je, spíše vidí jak jsou postavy hráči hrány, sledují je a vidí jestli hrají život postavy a postavu jako celek, prostě jak tomu všichni říkáte hraju teď RP, ale mě tahle hláška přijde stupidní, s prominutím.
Jdu si do dungu a pak si zahraju RP v hospodě, slyšíte to....dle mého je prve si uvědomit co to RP vlastně je, dle mé zkušenosti to zde dosti hráčům nedochází, že se to netýká pouze částí hry, ale mělo by to být po celou dobu co se lognou, být vcítěný do postavy, řídit se jejím dopředu vymyšleným charakterem, snažit se přemýšlet a ještě jednou to slovo plně se vžít do psotavy jak by se v každé chvilce zachovala atd atd.
(vždy je dobré si sepsat aplikaci před hraním nové postavy, i když pro nové hráče, kteří hru na EQ neznají to může být těžké a omezující, každopádně kdo tu hraje déle měl by tak vždy činit, přeci jen aplikace pomáhá pro DX team cosi o ní vědět a případně na ní pak reagovat)

Trochu jsem odbočil a vrátím se k té protekci, dle mého jde o to, že to je syndrom závisti, kdo si toto myslí, kdo hraje zde postavu a její život, sám pozná, že když se fakt snaží hrát charakter postavy, její cíle atd., tak svět - DX na to reagují, to souvisí i právě výše s tou aplikací postavy. Nemusí se dít třeba dva měsíce nic....a pak najednou si vás někdo všimne, je to tu o trpělivosti, viz. článek Braen o nedostatku DX, to tak bohužel zde je, ale svět je nastaven tak, že ku běžné hře nepotřebujete DX(pokud se nejedná o větší ovliňování světa) jen trochu větší představivost.
A ještě poznámka, myslíte si, že Ti kdo tady pláčou a stěžují si jak je to děsné s tím protěžováním, že na vás pak ty lidi co dělaj DX budou mít náladu, nebo je lepší zavřít ústa a snažit se zamyslet sám nad sebou, trochu sebereflexe a udělat něco se svou hrou více se do ní vžít, snažit se bavit sebe a ostatní a najednou bum....jejda všimlo si mě DX a pomáhá mi s mou hrou, protože třeba jsem zapojil do svých AQ více postav a hru si všichni užívají?

Jinak na konec zmíním, že v minulosti jsem tu taky zaprudil ohledně DM, že na nás kašlou a že hrajou jen se svými oblíbenci, v té době jsem to tak viděl, neuvědomoval jsem si ještě na tolik samotný smysl a styl hry na EQ, a také jsem jen chtěl a na oplátku je otázka jestli jsem něco dal. A pokud na tom bylo něco pravdy, v dnešní době je tomu již zcela jinak, team se obměnil a v současné době si nemyslím, že tomu tak je, spíše je to hodně o času lidí z teamu, který jak každý ví se postupně změnšuje jak se člověk sociálně zapojuje v reálném životě, práce, jiné koníčky, rodina atd.

Dle mého hráč, který zde začne hrát, řídí se pravidly a opravdu se snaží hrát postavu, její charakter, touhy, emoce, cíle. Tak pro něj nebude problém skončit ve větším měřítku DX, či ve větší oblibě. Je to jen o tom nepřemýšlet co za co, ale prostě bavit sebe a ostatní, i když tahle hláška zní jako klišé je to prostě tak.

Ohledně Thálie, abych nebyl až toliko OT, zkusil sem starou Thálii a nezaujala mne, nebo spíš hrál sem jí necelý měsíc a radši si zahraji DDO, když si chci zakidlit.

Pro mě je EQ nejlepší český HCRP server, může mít mouchy, je to dosti stará hra, která má své limity, a je tu ten věčný metagame a další věcičky co kazí hru, ale pro mě to tak je. A samozřejmě kvalitu světa kor EQ určují především hráči co na ní hrají, a jejich schopnost odpoutat se od postavy a brát její smrt sportovně, což zde bohužel hráče v reálu kolikrát staví k sobě a vytvářej se tady pak právě ty partičky co mezi sebe další nepouštějí, čímž OOC zasahuje i do IC chování, ne vždy, ale jistě to dosti hráče ovlivňuje,
To je právě jeden z velkých problémů na EQ dle mne...nevraživost a braní si útoku na postavu, s jasným a dostatečným IC důvodem, osobně.

Myslím, že by jsme se všichni měli podat ruce v kruhu a tancovat kolem ohně, třeba by to pomohlo. :bigwink: :smile: :clover:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

dráp píše:Neodpustím si rýpnutí, ale ta NT asi nebude tak skvělá, když mají její nejvěrnější zastupitelé čas číst EQ forum a psát tu své povedené příspěvky. :-D

Prsa jsou důkazem toho že se muži dokáží soustředit na víc než jednu věc najednou :bigwink:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Braenn »

Abych k tomu taky něco řekla - protože je to za poslední dva dny asi po čtvrtý - já se píšu s dvěma N! :pinch:
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2668
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Tomyn »

Dobře Braen....nééé prosím nebij mě Braenn :clover:
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Shaman88
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 1. 2013 3.10

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Shaman88 »

Onyx píše:Problém je asi v tom, že Thalie je server pro creepery na kterém je tolerováno RP. Kdežto Equilibrie je server pro RP kde se creepení moc netoleruje. Pak najednou má PLACOS smysl a je pochopitelné, že zde hráči chtějí hrát i charakter postavy a ne jen něco vraždit.

A co se bodů zde řečených týče:
- Nový server vždy přiláká lidi. Ale jen do té chvíle, kdy je většina lokací prozkoumána a většina dungeonů objevena. Pak se hráči zase rozejdou tam, kde je nejvíc baví hrát.
- Úprava předmětů jakýmkoliv hráčem je fajn, ale pouze za předpokladu, že vám nevadí plná plátová zbroj, která vypadá jako ježek nebo bikiny.
- A nakonec. Nestydíte se sami před sebou, když propagujete Thalii na fórech jiných serverů, aby jste jim odvedli lidi? A přitom se nestydíte pomlouvat, že je zde protekce a skoro nikdo ničeho nedozáhne. Jestli se takhle na Thalii řeší všechny problémy, tak potěš koště.
Viditelně pomluvy rozšiřuje každý.
Shaman88
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 1. 2013 3.10

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Shaman88 »

dráp píše:Neodpustím si rýpnutí, ale ta NT asi nebude tak skvělá, když mají její nejvěrnější zastupitelé čas číst EQ forum a psát tu své povedené příspěvky. :-D
Analýza chyb a problémů cizích světů pomáhá.
Taky je to reklama.…
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od zdech »

Ona to není jednovětná definice? Ještě zkráceněji něco jako "RP = OK, Zabíjení = OK" pro Thalii proti "RP = OK, Zabíjení = NOK" pro Equilibrii? Tedy servery mají podobné, ne zcela totožné zaměření...což je dobře, protože víc lidí najde to, co jim sedí tak akorát.

Někdy míru (ne)vhodnosti věci určuje nejen druh činnosti, ale i místo jejího provádění.

EDIT: Reklamu si tyhle dva servery dělají vzájemně už na hlavních stránkách. Bez durdění.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 395
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od dráp »

Hele tenhle topic směřuje kamsi, kam by neměl. Alqist položil otázku a myslím že se sám vyjádřil k Thalii. Ani jeden server si nemusí honit navzájem triko. Nerad bych aby tu vypukla válka mezi EQ a Thalkou. Je to zbytečný. Každej server má něco do sebe. Komu tohle nestačí a myslí si něco jiného, nechť si myslí a neotravuje s tím ostatní. No ne?
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Ono NT je jiná z mého pohledu těmito aspekty:

- nižší práh požadavků jak na hráče, tak na tým. Z toho plyne větší množina kandidátů na obé. A větší počet skutečně zoufalých případů na Thalii.
- vstřícnější přístup týmu. Kupříkladu na ST spadnul server (často) a DMka nahrazovaly věci z craftu, co lidé ztratili... bez důkazu, lidi napsali a dostali.
- větší svět, k objevování i výpravám
- zásadně otevřenější WB tým <=> zásadně větší počet dungeonů. Něco jako léta zavřený Gnorris neexistuje.

Na EQ vidím o hodně větší tlak na směřování hráčů určitým směrem hry. Creeper je implicitně považován za nevhodný element a z hlediska IC realit skutečně je. EQ se snaží víc blížit realitě, Thalie spíš zábavě. EQ má mnohem přísnější pravidla na všechno a všechny, což samozřejmně generuje i určitou atmosféru... neříkám špatnou, ale naprosto jinou, než má Thalie. Pro mě osobně na EQ prakticky už není, co hrát. Není moc velký prostor pro konflikty, nejsou nepřátelské frakce, není něco, co by mě táhlo do hry. Z mého čistě subjektivního pohledu je EQ jako čajový dýchánek v unaveném letním odpoledni. Slyšel jsem mnoho pochvalných zpráv o činnosti týmu v poslední době, což je super... ale pro mě to není dostatečná motivace. Doufám, že nikoho neurazím, když napíšu, že z mého pohledu zajímavých postav je na EQ tolik, že se mi nejenom na prsty jedné ruky vejdou, ale těch prstů ještě i celkem dost zbyde. A bohužel díky backgroundu své postavy se jen těžko lognu, abych nebyl zataženej do něčeho, co musím IC řešit, i když na to OOC nemám ani trochu náladu.

Onyxi, nemáš pravdu, když říkáš, že je to svět pro creepery s návažkem RP. Je to svět pro RP, který umožňuje i creep. Kdo chce creepovat, může. Kdo chce erpit, může. Ale skutečnou IC moc a postavení získávají postavy čistě na základě RP a toho, co dokážou hráči uhrát. Což znamená, že creepeři vidí příklad RP hráčů a jestli si zvolí, nebo nezvolí ho následovat je na nich. Ale nikdo se před ně nepostaví s vyčítavým ukazováčkem a nebude je kárat za to, že procházejí dunžny, které mají k dispozici. Není separování hráčů do skupin podle názoru jiných na jejich hru. Opět z mého čistě subjektivního pohledu bych NT přirovnal k svěžímu ránu, kdy se otevírá spousta možností a je na každém, jak je využije.

Co se reklamy týče, tak sdělení názorů nemůže nikomu škodit. EQ je jiná, než NT a komu vyhovuje jedna, tomu nebude vyhovovat druhá. Ale nevidím žádnou přidanou hodnotu pro nikoho, aby se dělalo, že svět A je lepší, než svět B, případně dělat, že svět B neexistuje. Oba se mohou v něčem u druhého inspirovat. Krom toho otevřeným sdělením si mohou hráči vybrat takový svět, který je pro ně přitažlivější. Ostatně i na Thalii je EQ brána jako "vyšší meta" RP, místo, kde se RP bere opravdu vážně. Alespoň takový je můj dojem.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Onyx »

Za ten výrok o creeper serveru se omlouvám. Přiznávám, že jsem to psal v rozčílení a podle zpráv z druhé ruky. Ale na druhou stranu sami přiznáváte, že na Thalii je creep povolený a z vlastní zkušenosti vím, že creep a RP nemůže vedle sebe bez konfliktů existovat. Proto na EQ je creep zakázán. Ale to by bylo na zcela jinou diskuzi a jestli chcete, můžete o tom založit nové vlákno. Myslím, že by bylo hodně zajímavé.
Odpovědět