Jiné Nwn servery

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

kokosak píše:Inu, zlato za auru není tak děsný (pokud člověk není masový vrah co jí chce mít zářivě bílou). Moc pěkné jsou volby po sražení postavy do bezvědomí, několikrát horší, než prostý kill. Prakticky jediný skutečně proti-evil systém je permka při popravě, ale to mají snad všude. Krom toho permanentní smrt na EQ <> konec postavy, že ;)
Ono přepadání zrovna nevynáší platinky, takže se těžko dávají zlatky do chrámu a ani sběr není až tak růžový, aby pokryl výdaje za pasti, lektvary zapomění, pouta, lana, plus navíc kdo ví kolik do chrámu na auru. A mít pak nejhorší auru co tě údajně permanentně zraňuje? Nebo to že tě (znovu údajně) nechtějí pustit z DS? (píšu údajně, protože jsem o těchle postizích slyšel, ale nikdy jsem neměl to štěstí je mít)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Evilačení se dá dělat jen jako hobby. Pokud použiješ lektvary, auru šetříš, pouta sou absolutně super (kdo vyzkoušel ví). Pasti a lana jsou víceméně k ničemu. S horšíma aurama je ve skutečnosti jeden jedinej opravdovej problém - mít ji je trestný, někde dokonce hrdelně. Všechno ostatní je řešitelný a zvednutí aury na neutrál je prakticky zadarmo.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Já největší problém evilačení vidím v tom, že se rozkecá ooc. Zbytek jsou jen výhovorky, hráčká blbost nebo nechopnost jiného než silového řešení (jak ze strany evila tak jeho oběti).

ad PC s hodností) zrovna post strážného není myslím nijak těžké získat. Spíš se do těhle pozic lidi zrovna nehrnou
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Taky proč by měli?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Lepší postavení ve společnosti? Možnost terorizovat své okolí s odznakem? Možnost pro eviláky sabotovat? Dělat pořádek ve světě? Být za to placený? Atd atd.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

No, a za to všechno zaplatím jen tím že když se něco stane v tirianu, a typicky se tam přesunou všichni, můžu si za mithallirského vojáka odznak leštit na hlídce kam nikdy nikdo nepřijde a využívat svého postavení ve společnosti která je na druhé straně desky. Já jsem o těch uskupeních přemýšlel, a přijde mi že většina jich chce jistou věrnost atd, což nestojí za to co dává.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Ono to souvisí s jedno druhým neodvratně. Pokud zlepšíte řešení světa a omezí se tak přesouvání 90% obyvatel Desky (imho je to u mnohých neuhrání charakteru, ale kdo ví), tak bude mít funkce v Mithu i v Tiru smysl, protože se hráč zabaví se svojí postavou na obouch místech, nikoliv jen tam, kde se zrovna něco děje. Jenže aby tohle fungovalo, tak se musí nejdřív zařídit ta rivalita.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Nalk píše:Ono to souvisí s jedno druhým neodvratně. Pokud zlepšíte řešení světa a omezí se tak přesouvání 90% obyvatel Desky (imho je to u mnohých neuhrání charakteru, ale kdo ví), tak bude mít funkce v Mithu i v Tiru smysl, protože se hráč zabaví se svojí postavou na obouch místech, nikoliv jen tam, kde se zrovna něco děje. Jenže aby tohle fungovalo, tak se musí nejdřív zařídit ta rivalita.
:yes: :yes:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Nalk to v podstatě řekl za mě, byť moje původní myšlenka byla pouze "přidat se k frakci není těžké". Že je to omezující vzhledem k dalším faktorům je pochopitelně věc druhá.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Víš, ono bez zmínění ostatních faktorů to vyznívalo tak, že očekáváš, že lidi se nadšeně budou hrnout do pozich, které je svážou a unudí. Hra má být pořád zábava, takže právě tam jde o ty další okolnosti... :smile:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Což jsem nenapsal a ani to tak nevyznělo, pouze mi teď strkáš do pusy věci, které jsem neřekl ;)

Já vidím největší problém v tom, že hráči nechtějí hrát postavy upnuté na jedno místo i kdyby nevím co. V Říši je živo v podstatě pořád, ale aktivních hráčů s funcí v říšké mašinerii taky moc není (dva?).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

V říši je celej Arnagol, Alquist a jeho dva podřízení (nejsem si jist jestli Bennet byl nebo nebyl podřízený, ale dejme tomu). Aktivita je hodně subjektivní věc.

Necpu ti nic nikam, říkám, jak mi to vyznívá, když dáváš apel na jednu věc a neřešíš s tím související věci. Samozřejmě, pokud chceš ve všem co píši vidět osobní útok, tak se nikam nedostaneme... a já jsem neútočil.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

placidity píše:Což jsem nenapsal a ani to tak nevyznělo, pouze mi teď strkáš do pusy věci, které jsem neřekl ;)

Já vidím největší problém v tom, že hráči nechtějí hrát postavy upnuté na jedno místo i kdyby nevím co. V Říši je živo v podstatě pořád, ale aktivních hráčů s funcí v říšké mašinerii taky moc není (dva?).
No, já na to reagoval právě kvůli tomu, takže to asi tak vyznělo *pokrčí rameny* Ale co, to není až tak důležitý.

Nicméně aktivních hráčů...hm...pokud vezmeme v potaz arnagol, a zrovna ty mithallirské vojáky/strážné (nevím co to přesně je zas) co jsem dnes dva potkal, myslím že to bude víc.

Nalk je rychlejší i přes to že u toho žvejká...
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Nevim.
Já ihned jak jsem tu začal hrát ( moje 2. zkušenost s NwN servrem po TH kde jsem vydržel 3 dny ) tak jsem si udělal psotavu řemeslníka, který se chtěl dostat do armády ( protože IC je to prostě postavení a je mi to příjemnější než hrát dobrodruha a na to Alquist nemá.… koule)
Takže prostě tak...
Je to o přístupu hráčů...
Když jsem se hlásil nevěděl jsem jaký jsou stavy DX, že se skoro nic neděje atd …
Hrál jsme si prostě blba kterej opravoval tarasy v Mamoníně a bylo to fajn ikdyž si každej klepal na čelo co to sakra je za vola.
A kde ten vůl je teď. Seržant armády a je mi hej...
Je to jen o tom co hráč chce dosáhnout. Buď může bejt slavnej dobrodruh x řemeslník x opilec x voják x šlechtic. Je to jen na něm a v tomhle ohledu se mi líbí co ma napsaný Labir : "Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat."
RIP
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Alquist píše:Je to jen o tom co hráč chce dosáhnout. Buď může bejt slavnej dobrodruh x řemeslník x opilec x voják x šlechtic. Je to jen na něm a v tomhle ohledu se mi líbí co ma napsaný Labir : "Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat."
Což je krásné, než narazíš na zeď, kterou prostě nepřekonáš jen tak sám, snahu uděláš a čekáš na reakci druhé strany.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3712
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Což je krásné, než narazíš na zeď, kterou prostě nepřekonáš jen tak sám, snahu uděláš a čekáš na reakci druhé strany.
uveď příklad prosím.
Pokud čekáš že DX bude reagvat na něco o čem neví (viz JÁ) tak se načekáš.
Rád pomůžu s přelezením zdi ale musim vědět kdy se o to pokusíš či kdokoliv jinej.

Pravda Alquist měl v tomhle výhodu, že když se objevila zeď tak ji buď prorazil hlavou a nebo obešel.
RIP
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Pro Nalka a Mourisona:

Arnagol je trochu divná záležitost, alespoň z toho co vím IC, a zatím bych ho jako permanentí upnutí se k říši nebral. Už jen proto, že někteří arnagolsští to jako službu říši moc nebrali a moc se divili nad reakcemi, kterých se jim dostávalo. Plus se tam postavy i celkem potočily, hrají tam i alti, no... Zkrátka je - z mého pohledu - ještě stále neusazené a trpící dětskými nemocemi. Co se pak regulérní stráže týče, tak je to 3:2 pro Říši (pokud v poslední době nenabrali další lidi).

Pro Nalka:

A naopak, odpověděl jsem přesně na to, na co jsem byl dotázán. "Stát se strážným je těžké. Není. Proč by měl někdo chtít být strážný? Protože..." A pouze se preventivně ohrazuji, protože mi přijde, že nečteš co se píše, ale co si myslíš, že se píše. A v tom je trochu rozdíl ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2616
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Alquist, PM, ale v zásadě jde o to, že některé věci mohou odehrát jen DM, která nyní nejsou aktivní. A i když v posledním půlroce byli aktivní, tak zrovna nefušují a nechtějí fušovat do určité oblasti (šlechta/stráže/MUNI/podsvětí), protože je to spíše píseček jiného DM. DS to odehrávat taktéž nemohou, takže je to čekání na to, až se někdo pohne.

Placidity: Arnagol možná není přímo stráž, ale jakožto léno říšského šlechtice je myslím nezpochybnitelné, že patří k říši. Krom toho pokud vím aktivně spolupracují s jinými složkami říše a řeší tamější záležitosti (do jisté míry dle aktivity atd.)
A Placko, máš pravdu. Nechci se dohadovat.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Jon »

Ono se hráčům jednoduše řekne "víc moci hráčům". Jenže pro to nic nedělají. Postavy jako kdyby neměly cíle. Nebo cíle mají a s postavením ve světě nijak nesouvisí, což není naše chyba. Myslím si, že co se rozdávání postů týká, panuje v týmu konsensus, že stačí ukázat snahu a zájem - a postavu přijmeme kam chce s tím, že pokud se nám její hra nebude líbit (resp. pokud udělá IC nějakou hovadinu), tak jí vyčiníme/vyšoupneme jí. Samozřejmě že u nějakých postů je vyžadována nějaká podmínka jako třeba dobrá reputace (mithallirská stráž) nebo prokázání nějaké schopnosti nebo znalostí (MUNI).

Jsem ve hře celkem často kvůli pozorování a vyřizování restů. Jenže se ve hře nic neděje. Skoro nikdo nedělá nic, na co by se dalo kloudně reagovat. Jinými slovy: chcete ve světě něčím být? Dělejte pro to něco. U mě (a u Alquista) jsou dveře dokořán.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Samozřejmě, Nalku, máš také pravdu :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Odpovědět