Jiné Nwn servery

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

Zdech a necestování: Nojo, ale zase lze namítnout, že lodě mezi zeměmi jezdí třikrát denně plné nákladu (viz rozhovory s kapitánem) a jezdí oklikou přes střed moře, takže je cesta vcelku bezpečná (opět reklamní řeči kapitána). Tu a tam sice někdo ztroskotá, ale přijde mi, že se to děje méně často, než když se v našem reálném světě bourá v autě. Dopravní dostupnost mezi zeměmi mi přijde hodně dobrá, ač pro chudší obyvatele docela drahá. Obchodní vztahy pravděpodobně jakbysmet.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od zdech »

Obchodní lodě jezdí, pasažéry občas přibírají, to ano. Ale co je to za pasažéry? A také jak je ta cesta bezpečná fakticky? Ostrovní piráti přece nejsou "piráty" jen proto, že žijí uprostřed moře. Lodě netroskotají ani nejsou přepadávány jak na běžícím pásu, ale občas ano. A to je stále častěji než člověk potká na palubě cestující NPC. Což může znamenat cokoliv od "cesta je bezpečná" až po "je to o hubu, ale dvě přepadení denně vám tu Dx odehrávat nebudou". IC zkušenosti ve mne vyvolaly dříve popsanou představu. Je chybná? Kde?
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

IMHO to znamená spíš "DX mají důležitější věci na práci, než hrát pasažéry." :)

Ale hlavně tohle všechno spadá spíš do kategorie "tohle je systém optimalizovaný pro hratelnost a neměly by se z něj vyvozovat pro svět závažné důsledky."
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od zdech »

Správně. A realizací neomezované informace o dobré a bezpečné dostupnosti zrovna moc nemluví.
Tohle mohou rozseknout jen výše postavení.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Je hezké, jak Balrog oponoval a pak sám sebe vyvrátil. :shades: *žvejká popcorn*
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Lomylith »

Piráti, taky skoro nic nepřepadnou. Za celou dobu, co tu jsem, tak jsem zaslechl o dvou přepadech lodí. Kdyby se to občas někde napsalo, tak bych se bál jezdit, že mě přepadne DM. Za Awrixela jsem chtěl vyrazit a přepadat lodě ale DM se nikdy nechtělo. Proto to budu hrát, že prostě piráti si sedí na ostrově a jednou za 10 let někem vyjedou.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

zdech píše:Správně. A realizací neomezované informace o dobré a bezpečné dostupnosti zrovna moc nemluví.
Tohle mohou rozseknout jen výše postavení.
Měl jsme hlavně na mysli systém náhodného spawnování dalších cestujících a vychytání systému tak, aby všichni dohromady stále splňovali povolenou kapacitu lodi. Je to zbytečný systém, který kromě zátěže prakticky nic nepřinese, kromě atmosféry. Mohl by tu být, proč by ne, ale z jeho neexistence bych nic nevyvozoval. (Tedy absence pasažérů spadá do "realizací omezené informace").

Naopak kapitánovo vyjádření "Jezdím prostředkem a proto je cesta bezpečná" mi naopak přijde jako jasná informace. :) IC informace různých postav se také mohou diametrálně lišit. Nevím, jakými informacemi disponuje Serbitar, ale ty, které za pětatřicet let nasbírala Alkaran, hovoří o tom, že jí na moři, kde cestuje často, ještě nikdo nepřepadl (o několika přepadech sice slyšela, ale to číslo nebude dvojciferné a prakticky se rovná ztroskotáním z bouře). Tisíckrát nebezpečnější je jít v noci z Tirianu do Amfiberai nebo do Jezevčin.

Nicméně to, že IC informace jsou různé, je správně :) Jen je potřeba brát velkou opatrnost na to, vyvozovat z nich něco závažnějšího. Rozseknout to opravdu mohou ti výše postavení... jenže co by měli rozsekávat? Míra rizika je jasně daná a nic se v tomhle směru rozsekávat nemusí. Obchod mezi říšemi také v nějaké slušné míře probíhá, viz například zásoby amfiberaiského vína v mithalirských hostincích a nákladní lodě v přístavech. (OK, existuje ještě nákladní cesta Fagad - Tirian, ale jinak to musí být meziříšský styk.) Takže příliš nechápu, co rozsekáváme. :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od George »

kokosak píše:BTW postavy typu "šlechtic" (nebo lektor) se chovají jako něco víc, protože JSOU něco víc. A uklidním tě, standardní dobrodruh není občan města, ale jakási naplavenina. Deal with it :shades:
Myslel to tak, že s těmato postavama si jeho postava prostě nezahraje. Nemyslel to špatně.

Rozsekáváme přibližně to, jestli je cesta bezpečná nebo ne -> jestli po lodích pravidelně cestují denně desítky cestujících, nebo jen hrstka odvážných dobrodruhů občas. -> Jestli jsou kultury Království a Říše provázané -> Jestli je jejich vzájemné odloučení reálné.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Jon »

...a proto se tenhle topic jmenuje "Jiné NWN servery".
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Však téma už bylo vyčerpáno, teď už se jen spamuje a čeká na nějaký pořádný flame, aby došlo k zamknutí.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Jon píše:...a proto se tenhle topic jmenuje "Jiné NWN servery".
Protože
Alquist píše:Zdravíčko.
Chtěl jsme se zeptat jestli hraje někdo i na jiných servrech a co mu tady oproti ostatním chybí v rámci RP vývoje světa.

Taky píšu z důvodu toho že chci ozkoušet i jinačí server.

Díky
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

Jon píše:...a proto se tenhle topic jmenuje "Jiné NWN servery".
Tak jednou za čas tu je konstruktivní neflejmovací debata, za kterou můžeme bejt jedině rádi, protože třeba se něco nového dozvíme, nebo se něco hne v týmu... Jestli ti to tak moc vadí, tak použij moderátorský práva a přesuň některé příspěvky do nového tématu v Nápadech a připomínkách, aby se tam dalo pokračovat. Ale fakt nechápu, čemu má pomoci tohle.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Pokud si to zase rádci a tak nezametou pod koberec.
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od placidity »

Balrogu, přeci tomu flamu. Nevidíš, jak krásně se rozhořívá? ;)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od The_Balrog »

Nebo pokud to nějací všechnovímexperti nerozdrolí osobními útoky. Je to těžký, to jo.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Alquist
Příspěvky: 3700
Registrován: 11. 2. 2012 10.47

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Alquist »

Není to o "zametení" pod koberec spíš - nemožnost účinně s tím něco dělat.
Mluvim jen za sebe ale mám ve spoustě věcí ruce svázané ( a někdy si je raději svážu sám abych něco zas nepodělal )

Jinak zpátky k dvoum věcem:
1. Padouši :
Nejsou... a je to špatně. Ale tentokrát v tom nevidim chybu týmu ale hráčů
Padouši jsou tady na jedno brdo. Udělám nějakou kravinu a nechám se zavřít atd...
Proč?
Proč nemít padoucha obchodníka s bílým masem.
Intrikána a tak... tohle tu vidi m děsně málo a je to strašná škoda.

Rád bych i takový "svině" podpořil protože tyhle postavy tomu dávaj štávu - ne že všichni jsou na LSD a " je to báječnej deeeen...!!" což tu vidim skoro pořád.

2. Lodě:
Pokusim se nějak dohodnout s Onyxem a dát někam veřejně popis ohldně přepravy a tak dále.
Dle mého to trochu pomůže.

Pokud máte někdo něco na srdci tak to prosím napiště a TAKTO zvýrazněte.
Já si to rád (a snad i ostatní z týmu) přečtu a pokusím se odpovědět.
Pokud to nechcete sem tak do PM, díky.
RIP
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od George »

1. Padouši:
- Stejně jako u jisté nejmenované menšiny IR to není ani tak menšinou samotnou (hráčema), jako spíš nastavením systému.
Snad nemusím jmenovat všechny mechanismy, co jsou proti evilákům.. evilačit se na EQ prostě nevyplácí.
- Další věc je extrémní plyšovost.. hráči neradi konfliktní situace, neradi CvC - to je chyba hráčů, ale těch nesprávných, ne těch, co by snad chtěli hrát evily. Nedokážu si představit, kolik naštvání bych v hráčích vyvolal, hrát třeba někoho, kdo by je unášel a prodával na ostrov. No z toho by se momentální EQ hráči nevzpamatovali.

EDIT: No vidíte, na Metagame jsem uplně zapomněl :D
Naposledy upravil(a) George dne 18. 7. 2013 15.30, celkem upraveno 1 x.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Mourisson1 »

Já osobně jsem o hraní eviláka přemýšlel, odradilo mně od toho několik věcí.

- Kdybych hrál eviláka, chtěl bych spíše hrát se skupinkou než solo, a na to nejsou lidi. (což není chyba serveru nebo dm nebo tak)
- Metagame (od té doby co mi jednou přišel tell od někoho koho skoro neznám, typu "tenhle a tenhle je evil a je v říši bacha na to v noci", jsem si říkal že bejt ten evil a vědět to tak mě to dost nas***)
- Pokud nechceš být intrikán, či něco na ten způsob, ale spíše jak já říkám "akční evilák" (tzn ten v terénu, vrah atd) chce to nějaký rozumný lvl, přizpůsobený build apod (ano, aefarův obrázek 9lvlu nekromanta byl sice hezký na pohled, ale neužitečný v terénu)

Uznávám že intrikaření je asi fajn, ale od toho mně odradilo to že nevím jestli bych to uhrál, přeci jen to chce mít nějaké zkušenosti či znalosti. Těžko hrát intrikána pokud se v něčem takovém nevyznám já jako hráč. A já osobně mám prostě radši ty "akční eviláky".
Postavy typu "udělám-jednu-kravinu-a-nechám-se-zavřít" se tu podle mě vyskytujou dost často, ale to je zase tím že to hráči prostě nezvládají uhrát a i přes to chtějí být eviláci. Eviláci jsou fajn, to ano, ale ti promyšlení, charakterní apod.

Další věc k evilákům je to že když někomu něco provede, tak hráči často brečí. Pokud půjdu někoho přepadnout s úmyslem ho zabít (a ano, můžu mít postavu psychopata co bude zabíjet jen pro potěšení) tak přijdu, zabiju, těla se zbavím, zu ende. Je tam menší riziko odhalení apod, než si pak na cestě s mrtvolou hrát, či ji obětovat apod.

Aura. Proč jsou eviláci tak NECHUTNĚ znevýhodněni oproti dobrákům aurou?

No, bylo by toho asi víc, pokud si vzpomenu na další, připíšu

EDIT : George mě v pár bodech předběhl
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od Nalk »

Již zmíněné:

DS činnost
- raději oživovat každodenní život na Desce, než vymýšlet questy, tzn. mluvící servírky, hospodští, kováři, strážný, co si zajde po službě na pivo, nebo na polední přestávku

Zásahy do světa
- občas nechat "ty špatné" něco uzmout a posunout tím svět nějak pro změnu
- netrpět dlouhé neaktivní questy (ehm ehm Aefar)

Spory aneb hnací síla
- více rozjet soupeření mezi jednotlivými silami na Desce, především Říše a Království, případně rasy a jejich spory
- v důsledku toho tlačit i na hráče, aby si vybrali a tak dále, neumožnit každému se vetřít do každé záležitosti
- s tím souvisí i snaha nedělat většinu questů jen v Říši

Reakčnost světa
- velmi těžký bod - zlepšit reakční čas při řešení něčeho ve světě na snesitelnější hranici (tzn. pravděpodobně více aktivity DM anebo jistých PC - viz níže)
- to značí rozšíření hráčů na specifických pozicích (lektor, strážní, apod.), kteří mohou řešit vzniklé problémy a zmenšují práci DMkům

Reálie a herní styl
- konečně nějaké použitelné sepsat, uveřejnit nějaké ty infa o rodech apod., ideálně dát dohromady různé události, aby vznikla časová osa
- trošku slevit z plyše a snažit se o "reálnější" situace a přístup, nedívat se skrz prsty na každého, kdo není stopro plyš
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiné Nwn servery

Příspěvek od kokosak »

Inu, zlato za auru není tak děsný (pokud člověk není masový vrah co jí chce mít zářivě bílou). Moc pěkné jsou volby po sražení postavy do bezvědomí, několikrát horší, než prostý kill. Prakticky jediný skutečně proti-evil systém je permka při popravě, ale to mají snad všude. Krom toho permanentní smrt na EQ <> konec postavy, že ;)

Celkově nevnímám, jako že by eviláci byli nějak systémově znevýhodňováni. Ostrov je sice malej, ale jde se celkem úspěšně vyhýbat zákoným NPC jak v říši, tak v Tiru a dokud člověk nepotřebuje něco opravit, tak je vpoho. Ano, není tu celý alternativní realm pro eviláky (něco jako podtemno), ale to by IMHO vedlo jen k tříštění hráčské základny.

K nedostatku eviláků - spousta postav (a hráčů) si o sobě myslí, že jsou kladné postavy a přitom chodí kupříkladu cíleně zabíjet myslící bytosti pro mrzský zisk ;)
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Odpovědět