Mód krytu

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Shan
Příspěvky: 13
Registrován: 4. 2. 2013 17.45

Mód krytu

Příspěvek od Shan »

Ahoj.
Příležitostně jej testuju, ale čím více mu věnuju času tím víc jsem z něj zmaten.

Chtěl jsem se proto zeptat, jestli je na Eq hráč, který ho používá a případné zkušenosti s ním. Neznám pořádně systém hry a přiznávám to.

Dobře, tak podle mého pohopení tohoto módu je využitelný spíš proti jedné postavě, než proti hordám, které na Eq jsou..?
Jsem úplně zmatenej z TO, řekněme že dovednost mám na 10ti a obrané číslo na 12ti, jak je potom možné, že dostanu zásah např při hodu 9..?
Jsem si vědom popisku, kdy TO je upravený hod útoku, ale naprosto jsem mu neporozuměl. Celou dobu jsem si myslel, že dovednost při vyšším čísle nahradí obranné číslo, ale testovací pokusy mi to nepotvrdily.


Rád bych se proto zeptal na Vaše zkušenosti.

Díky za případnou odpověď Shan
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Mód krytu

Příspěvek od placidity »

Parry se aplikuje pouze proti útočníkově prvnímu útoku v každé flurry, tzn, maximálně 3x v jednom kole. (zjednodušeně, protože jsou tam ještě výjimky: Flurry jsou 3 na kolo, každá pojme až tři útoky. Když má útočník čtyři útoky, flurry ti vyblokuje 1. 3. a 4. Pokud jich má 9, vyblokuje jen 1. 4. a 7.)

Zároveň platí, že parry můžeš použít za kolo maximálně tolikrát, kolik máš sám útoků na kolo. (jde tedy teoreticky vykrýt více protivníků zároveň, pokud máš v kole víc útoků než oni dohromady, ale tohle jsem nezkoušel.)

DC je útočníkův hod na útok (1d20 + AB, číslo které vidíš v logu jako výsledné), proti tomu musíš svým hodem vyrovnat (1d20 + parry) jinak dostaneš ránu.

Pokud jsi přehodil o 10 a víc, provádíš counterattack. Pokud jsi nehodil ani vyrovnání, zmasí tě :)

edit: natural 20 projde skrze parry vždycky, nedá se odvrátit
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od The_Balrog »

placidity píše: Zároveň platí, že parry můžeš použít za kolo maximálně tolikrát, kolik máš sám útoků na kolo. (jde tedy teoreticky vykrýt více protivníků zároveň, pokud máš v kole víc útoků než oni dohromady, ale tohle jsem nezkoušel.)
S tímhle si nejsem jistý. Možná se to přebije s krytím jednoho útoku v každé flurry, takže tři krytí za kolo by bylo max. Také jsem to ale cíleně netestoval, třeba to někdy zkusím.

Navíc je u krytu pitomé, že postavička si vybírá cíl, proti kterému se kryje, docela pitomě. Snadno se tak může stát, že bojuješ s něčím velkým (třeba medvědem) a když k tobě přibehne jezevec (který tě třeba ani nemá šanci přes plášť rafnout), postava se na medvěda vykašle a začne krýt jezevce. Geniální. :)

Kryt se proto opravdu hodí jen do duelu, či do souboje s dvěma velmi slabými protivníky.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Mourisson1 »

Akorát v CvC je to dost nic moc, protože většina postav má 4 útoky, ale na NPCčka (když jdou jenom po jednom) to ujde.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Tomas
Příspěvky: 129
Registrován: 25. 9. 2012 10.49
Bydliště: kravín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Tomas »

Výborně... Když jsem s Eq a NwN začínal myslel jsem si, že když budu mít hodně bodů v Perry budu automaticky vše krejt. A proto mam teď na Tomasovi 22 bodů zbytečně v perry a používám velkou sekeru :bang: :smile:
Tomas Blake-Gardista Badatelské Obchodní Společnosti (dead)
Indra Hurakán- musím být rychlejší
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Woxa »

Parry má svý kouzlo, byť to AC nenahradí. Každopádně za Lutze jsem si to sním užíval a specializovaný build může být hodně velkou machrovinkou.
Každopádně souhlas, systémově je to "brak", protože má závažné nedostatky (možná i bugy). Je to prostě záležitost pro fajnšmekry.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Mód krytu

Příspěvek od placidity »

ad Tomas) Ono to tak původně fungovalo, ale v jednom z patchů byl proveden nerf, protože ve výsledku bylo parry moc OP.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Jon »

I teď je na high levelu parry docela OP v "čestným souboji" jeden na jednoho. Rozhodně bych skillpointy do toho vložené nepovažoval za ztracené body - pro deulisty.
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od The_Balrog »

Není.

Ať už kvůli zmiňovaným problémǔm, které získáš při boji s protivníkem se čtyřmi útoky za kolo a víc (těch jsou mraky), nebo třeba ten detail, že v protiútoku nejde používat zvláštní útoky jako je sraźení nebo odzbrojení. (Jsou tedy nějaké speciální případy, kdy to možné je.)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Woxa »

Odzbrojení, sražení atd jsem v krytu používal normálně. Stačí nakliknout mód krytu, pak protivníka a následně postavit frontu speciálních útoků. Když dojde na counterattack, tak se provede ten spec. útok.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od The_Balrog »

Nenee.. tak že bych se pletl? Něco mi v krytu rozhodně nejde; buď tyhle útoky, nebo finesy. Ale finesy by jít z principu snad měly, takže si ymslím, že opravdu mi nefunguje odzbrojení a sražení. Do fronty se mi to nastřádá, ale když mám provést protiútok, fronta se vynuluje. No dobře, tohle budu muset večer na nějakém dobrovolníkovi-druidovi otestovat a uvidíme. Ale mám takový matný pocit, že kvůli speciálním útokům musím z krytu vždycky vyskočit...
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Nalk
Příspěvky: 2560
Registrován: 12. 2. 2007 18.50
Bydliště: Jižní Morava - Znojmo a Brno - stále 100% jižan
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od Nalk »

A dáváš do fronty aspoň dva ty spešl útoky? Se mi s Vanem stává, že útočím na potvoru a nakliknu ji hned sražením, jenže Van příjde a normálně útočí. Nicméně když dám sražení dvě, tak to srazí jen jednou.
Tedy občas takhle srazí dvakrát... :ermm:
"Compared to the "righteous" greed of the rulers, the villains of the world seem much more honorable. When scum rules the world, only more scum is born... You don't even understand that?"
- Eustass Kid (One Piece)

Van, kněz Hrebogův, vyznavač Vyšší cesty
acc.: Nalkanar
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od The_Balrog »

Klidně čtyři, pro jistotu :D … ale nebudu tu fabulovat, večer vyzkouším a pak podám hlášení. *zasalutuje*
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mód krytu

Příspěvek od The_Balrog »

Tak jsem to nyní zkoušel a ať si dám do fronty jeden, dva, či pět útoků (sražení nebo odzbrojení), jako protiútok se neprovedou – fronta se prostě vynuluje. A nikdy mi to nefungovalo, co se pamatuji.

Tak bych rád znal váš recept :)
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Odpovědět