Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

Zdravím.. Chtěl jsem se optat na pár věcí ohledně Pána Smrti.. A jak ho případně hrát.. :smile:


1) Našel jsem zde na Fórum docela zajímavá témata o RDD a o tom jak se případně vyvíjí až se pomalu dostane ke křídlům... A tak jsem se chtěl zeptat.. Jelikož podle bonusů za úroveň.. Se Pán Smrti také vyvíjí z té normální osoby na to co bude nakonec.. Myslím tím bonusy za "Kostěnou Kůži".. A jak zahrát její "naskočení".. Napadla mě možnost že by se pod kůží postavě začali dělat "hrboly" z oných kostí.. A nakonec ( Bonus se zvyšuje za každý čtvrtý lvl ) by tyto kosti prošli skrze kůži.. Nejdříve v malém množství poté již ve větším..

Poté jak zahrát "Vidění ve tmě" budou na postavě ( Na očích postavy ) vidět nějaké změny.. Nebo se jí prostě z ničeho nic zlepší zrak..? Je na to nějaký systém podle kterého bych se měl spíše řídit.. Abych nějak nevyruši Reálie EQ..? Nebo to mohu zahrát jak uznám za vhodné.. Ale zase když už bych si toto prestižní povolání navolil chtěl bych ho hrát a to je také důvod proč se na tohle ptám..

Také by mě zajímal jakým způsobem by jste Vy zahráli onu "Nesmrtelnou Svěžest".. Podle mě je to tedy nejproblematičtější bonus který vůbec nevím jak by se dal zahrát.. Jistě že s bonusem "Tvrdost Kosti" + "Nesmrtelné Mistrovství"..

A teď k tomu nejzávažnějšímu a to je "Nemrtvá Ruka".. To už docela přesně vím jak bych ji zahrál.. Ale jak to zahrát tak aby to náhodou nepoškodilo ony Reálie.. A nevyplynula z toho úplná blbost..?

2) Jaký by byl pohled Desky na takto vyvíjející se postavu..? Bralo by se to jako nemoc nebo by byla okamžitě považována za nemrtvého.. Ale v tom případě by neměla takto braná postava snášet léčení ( případně denní svit ) Musela by si postava po dosažení ruky sehnat Glejt.. Nebo se skrývat a radči nikde nevylézat..? Není moc oblečení které by zakrývalo onu Nemrtvou ruku.. A když už jsem ho někde viděl tak určitě ne na EQ.. A proto se tahle ptám.. Jestli by postava byla "odměnena" odolností na negativní energii a mohla být poškozena pozitivní.. Nebo by to byla prostě osoba která má náhodou kostěnou ruku.. A tvrdčí kůži..?

To je doufám vše.. :biggrin: Děkuji za jakékoliv odpovědi..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od kokosak »

Inu, obecně řečeno si můžeš class hrát, jak uznáš za vhodné. Jsou zloději, co nejsou zloději, druidi, co nejsou druidi... snad jen na paladina jsou kladeny paladinské nároky. A kněze hlásícího se k určitému bohu, samozřejmě. Postupná změna je IMHO lepčejší, než lusk a mám to.

S tou rukou... hm. Asi jeden z důvodů, proč se pán smrti na EQ moc nehraje. Můžeš sice hvězdičkovat jako o překot, že *má rukavice a dlouhé rukávy*, ale jsou postavy/hráči, kterým to prostě nedá a budou do tebe šťourat, až tě vyšťourají. A když tě vyšťourají, tak tě budou autority řešit a rozhodně to nemusí skončit udělením glejtu. Spíš to skončí hranicí. Podle mě by bylo asi nejschůdnější, kdybys to hrál jako *nemoc* proti které se ubožák snaží (za pomoci AQ a oficiální vědomosti NPC) zoufale bojovat. I tak si pak koleduješ o problémy.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od zdech »

Jestli se nepletu, tak kánon pro tahle "povolání" EQ nemá. Ale čistě osobně bych viděl věci takhle (není v tom žádná povinnost):

Lidská kůže je schopná obstojné transformace i za běžných podmínek (mozoly). Nechal bych ji prostě vlivem cílené snahy čaroděje postupně rohovatět. Ne že by svlékání kůže nebylo dramatičtější, ale nebral bych ho hadům.
Trpaslíci a půlorkové nijak viditelně odlišné oči nemají, jestli se nepletu, takže bych jejich případnou proměnu nechal čistě na hráči. Například, když experiment se podaří bez chyby, nenastanou viditelné změny, případné komplikace sebou mohou nést trvalé "následky".

Pána smrti vnímám jako takový kariérní mezistupeň na cestě "mág -> lich". Alespoň v principu, ne že by jeho cílem musela být proměna v nemrtvého, stejně tak budoucí lich nemusí projít úrovněmi PS (ale bylo by to stylové). Tahle postupná cesta "znemrtvování" přináší onu navýšenou odolnost (HP), imunity i onu ruku.

Pokud by šlo o odehrávání nějaké neznámé choroby a ne cílenou snahu postavy bylo by na místě připojit nějaké adekvátní slabiny (třeba onu zranitelnost světlem a léčivou magií). Nakonec nemoci své oběti obecně oslabují, ne naopak, tak ať to moc nezavání "tož chci bonusy, zbytek se okecá".
Na odolnost proti negativní jsou runy stejně jako na citlivost vůči pozitivní a zraňování léčivými kouzly je možné s trochou šikovnosti simulovat skrz sebepoškození postavy.

Co se šance na přežití týká, dá se předem jen odhadovat. Ale dle mého by byly největší na Univerzitě a s rostoucí vzdáleností směrem k západu by klesaly k nule. Dost možná glejt neglejt, v zámoří jsou na nemrtvé velmi přecitlivělí.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Dr.Lizard
Příspěvky: 240
Registrován: 13. 4. 2009 13.51
Bydliště: Konec světa

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Dr.Lizard »

Jak se vlastně postava čaroděje stává pánem smrti. Inu je to řízek co se pokouší magickými cestami získat některé výhody, které jsou vlastní nemrtvým a přitom si zachovat "status" živého. Jednoduše na sobě dělá úpravy, pomocí rituálů si změní kosti, nakonec si z rumy udělá kostěnou a zkrátká má dostatek dovednosti aby mu to vyšlo.
Ty obavy ohledně světla a hlavně léčení. Lze to tak hrát, ale z hlediska systému takové omezení nemá. Heal jej myslím nikdy zraňovat nebude stejně jako negativní energie jej nevyléčí.
Stejně jako ty featy na které se ptáš. Jsou důsledkem toho vo sobě dělá, není to přorozený vývoj a myslí že nejlépe by bylo odehrávat přestupy úrovní nějakým rituálem. Kdy už je panáček opět přesveďcen že jeho tělo snese další úpravy.
(Samozřejme je tu i varianta nemoci, nebo raději kletby kdy se mu to děje aniž bych chtěl a cokoliv pro to dělal, ale zase taková postava by se toho měla chtít zbavit)

Co se týče hratelnosti. Asi bych sakra přemýšlel než se do toho pustit. Rozhodně to může být velmi zajímavá postava a i ostatní si s ni užijí spoustu hry. Ale jako hráč bys měl tak nějak očekávat že její osud může být nenadálý, krutý a svižný.
Ludwig von Vergesenburg - "Jen jsem potřeboval na toaletu.… Deska říkáte."
Hubert Boural mladší - už jen nostalgie
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od George »

Co se týče nemrtvé ruky, prostě si nech na zakázku vyrobit/upravit oblečení tak, aby zakrývalo ruce.
Osobně si nemyslím, že by ti nemrtvá ruka ve světě zrovna procházela... maximálně na té MUNI.. být lektorem MUNI, asi by to nikdo neřešil (na západě asi jo, ale nejspíš by to nemělo takové dramatické následky)… Ostatně nekromancie není trestná jako taková.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od zuzuPD »

Jasně, všechny zrůdy na MUNI :smile:
S tím tvrzením, kde by nebyla nemrtvá ruka problém, bych byl opatrný, pokud o daném spolku nic moc nevíte. Je to zavádějící.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od zdech »

Na Univerzitě má určitou šanci na přežití každá stvůra...pokud zaujme...na dobu co bude někým studována. Ne?
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2538
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Jon »

Mimochodem, jak uvidím někoho, jak chodí po Desce a po každém Palemasterovi chce, aby si sundal rukavice, tak mu pěkně vyčinim :))
Kraki Skengdrang
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

Jon píše:Mimochodem, jak uvidím někoho, jak chodí po Desce a po každém Palemasterovi chce, aby si sundal rukavice, tak mu pěkně vyčinim :))

Je pravda že se toho taky docela dost bojím... Že by prostě hráči reagovali na Pale Mastera.. Jen podle tožo že vidějí v logu že je Pale Master..a
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Mourisson1 »

DarckDewy píše:A nakonec ( Bonus se zvyšuje za každý čtvrtý lvl ) by tyto kosti prošli skrze kůži.
A to bude na postavě znát tam kde má kůži, ne jen ruka. Takže když moje postava zahlédne kousek podivné kůže tvojí PM postavy, můžu mít seriozní podezření, můžu to zjistit co je zač a může to bejt konec postavy. Holt tam to riziko je. Smiř se s tím a hraj s tím, a nebo to neriskuj :smile:

EDIT : Mimo to nemusí tě podezřívat jen kvůli tomu že máš PM v playerlistu. Když se bude postava (celá v černorudém, zahalená jak nevím co) strašně "nenápadně" vyptávat na nekromancii, děsně se o ní zajímat atd...tak i to bývá podezřelé (viz tvoje první)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

Ano myslím že s tím sem smířenej... Celou dobu.. :biggrin: :Biggrin:

Ehm.. Nechci aby to někdo bral jako útok.. Ale myslím že za Tvrdou, Suchou a bílou kůži.. Nemusí zrovna vždy moci přeměna do PM.. Ale třeba jen ona suchá pokožka... A myslím že tohle je přímo případ o kterém tu píše Jon akorád v jiném provedení... Zajímal by jsi se tahle o postavu která by měla v popisku to že má kůži na několika místech dvrdou.. A loupe se jí..? Určitě ne.. A nevěřím v opak.. :bigwink:

For Edit: No... Myslím že moje postava nechtěla být a nebude nenápadná.. Kdyby měla chodí v bílé.. A dělá že se hlásá např.: K Ajris . On má takovej charakter, nebojí se svého pohledu na Nekromancii a už vůbec mu nevadí co si o něm někteří myslí.. Což již by jsi měl vědět když pokaždé kdy Lothias.. Fina potkal byla na něj narážka ohledně Nekromancie.. A že je Nekromant.. Myslím že kdyby mu to vadilo už by se ozval..(Teď myslím že se jednou ozval ale nijak to neřešil.. ) Takže nemyslím že jsem dělal něco špatně.. Hrál jsem a i teď hraju charakter své postavy... Která je prostě taková... A nebude se měnit jen kvuli tomu aby ji někdo za Nekromanta nepovažoval..

To samé s příjmací prací na MUNI.. Nebo když se řešil přízrak u Kasiny hospody (v Říši) Nikde neměl problém se k Nekromancii přiznat.. A to věděl jaký je na ni pohled v Říši..
:smile:
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od zdech »

DarckDewy píše:.. Ale myslím že za Tvrdou, Suchou a bílou kůži.. Nemusí zrovna vždy moci přeměna do PM.. Ale třeba jen ona suchá pokožka... A myslím že tohle je přímo případ o kterém tu píše Jon akorád v jiném provedení... Zajímal by jsi se tahle o postavu která by měla v popisku to že má kůži na několika místech dvrdou.. A loupe se jí..? Určitě ne.. A nevěřím v opak..
Pravda, na druhou stranu by asi bylo chybou AC +4 (a výš) popisovat jako "na několika místech tvrdá kůže", když to má obranyschopnost srovnatelnou s kroužkovou košilí. O suchou kůži si prostě při facce prsty nezhmoždíš. A jít po někom proto, že čím dál tím víc začíná připomínat chodící mrtvolu už může být vcelku přijatelné.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

Jistě.. To chápu.. ohledně té srovnatelnosti.. :smile: zde jde o to že se má postava s Lothiasem nikdy nebavila.. A už vůbec se má postava jen tak s nekým nemlátí.. Tudíž kdyby si najednou všiml toho že má zrohvatělou kůži.. Tak je tu to vysvětlení které tam uvádím.. A to že to může být ona stvrdlá a suchá kůže.. Tedy nemyslím že jen tak z dálky.. Navíce když má postava nikde obličej či něco podovného neukazuje ( Tedy skoro nikdy ).. pozná že je to kost.. To je podle mě tedy kravina.. A bral bych to jako že jsem řešenej jen kvuli tomu že v Playerlistu viděl že mám PM na určitém levelu... Navíce když se o mou postavu žádná jiná nějako extra nezajímá.. A spíše ji většina ostatních přehlíží... + Nezdá se mi že by postava, která takovýto jev nikdy neviděla.. Mohla okamžitě usoudit že se jedná o kost.. To je vše..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
allekoo
Příspěvky: 681
Registrován: 16. 1. 2007 0.52
Bydliště: SR - ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od allekoo »

Zaujemcom povedz že maš Lepru a ako spravnej nemrtvak po nich hod ešte jeden prst a budeš mat klid od podrobneho priezkumu. :bigwink:
Because I'm Batman !!!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Mourisson1 »

DarckDewy píše:Nezdá se mi že by postava, která takovýto jev nikdy neviděla..
1. Nevíš jestli moje postava někdy něco takového neviděla, klidně mohla, rozhodně nejsi a nebudeš první ani poslední PM na Desce.

2. Jak a koho Lothias zná, to nech stranou, já ti jen říkám že když se budeš chovat takhle nenápadně, vzbudíš pozornost, vzbudíš pozornost, někdo zjistí že jsi PM, zu ende.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

1) Určitě nejsem a určitě nebudu..První ani poslední PM na Desce.. Ale vím že budu jeden z mála.. Který nebude mít problém hrát i ty bonusy které dává.. Když nepočítám "Nemrtvou Ruku" která se nic jinýho než zahrát nedá..

2) Viz. to co jsem psal.. Nechová se nenápadně.. Jelikož je takovej.. A zůstane takovej i po tom co mu naskočí ona "Kostěná Kůže" nemůžeš jen tak měnit bez příčiny Charakter postavy.. Teda alespoň já to nezvládám a ani nehodlám dělat.. Pokud pro to nebude pádnej důvod.. Ehm.. Myslím že tu už zaznělo že je Druid co není Druid a Zloděj co není Zloděj.. Tak do toho nemíchej název povolání.. Když to bude furt obyčený půlelf který umí kouzlit ale i tak bojuje ve zbroji.…. Děkuji...
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od placidity »

Mourisson IMHO ale narážel především na to, že čím víc se postava odlišuje od průměru, tím víc si koleduje o zájem okolí. Pokud v takovém případě nepostupuje obezřetně v tom, co dělá (a také jak to dělá), říká si rovnou i o problémy.

Třeba zrovna kapucáři a další kukly jsou vděčné sousto pro strážné, kteří je klidně prošacují shora dolů, protože zahalená osoba je automaticky podezřelá.
To samé platí pro podivné chování, lehkovážné překračování zákonů, zanechávání stop, otevřené klábosení o všem se všemi, a tak dále...

Drtivá většina postav v tomhle ohledu dojela nikoliv na metagameované odhalení, ale na svou vlastní blbost, kdy se chovali sebedestrukčně a hloupě.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Lomylith »

Když tě bude nějaká postava podezřívat, tak ji prostě zabí. Budeš to ty nebo ona.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od Mourisson1 »

placidity píše:Mourisson IMHO ale narážel především na to, že čím víc se postava odlišuje od průměru, tím víc si koleduje o zájem okolí. Pokud v takovém případě nepostupuje obezřetně v tom, co dělá (a také jak to dělá), říká si rovnou i o problémy.
Jop
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Pán Smrti - Vývoj - Pohled světa..

Příspěvek od DarckDewy »

Lomylith píše:Když tě bude nějaká postava podezřívat, tak ji prostě zabí. Budeš to ty nebo ona.

V tomhle případě se mi to zdá jako nejlepší přístup... Jelikož tím končí spor pro obě strany.. A když bude ohledně toho otravovat i potom.. Tak co..?
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Odpovědět