Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Mourisson1 »

Bohužel ve WoWku nejsou ryby kdekoliv ve vodě ;)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Lassair »

Tak to já si vzpomněla na otázku jak rozdělat ohen mi tehdy hráč napsal "Hele to je snadné, sesbíráš dřevo.. dáš ho na hraničku, potom křešeš křesadlem... dokud není jiskra a zapálíš to.." a já koukala jak puk:D
pak se smiloval a řekl mi jak se zapaluje ohniště:D
Béééé...
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od George »

Při mých začátcích jsem příliš problémy neměl. (Myslím s ovládáním hry apod.)
Stalo se mi, že byla moje postava už opravdu unavená, skoro umírala a já nevěděl, jak se sakra spí.. ale zeptal jsem se někoho tellem a on mi to vysvětlil.
Se sháněním peněz to bylo tehdy opravdu snažší a dnes je to velice nešťastně vyřešeno.. jak říkáš, opravdu můžeš stát po krk v růžích, ale máš smůlu. Osobně nevím, jak bych to řešil, být nováček a nevěděl, kde a jak obvykle vypadají ty surovinový zdroje. Drtivou většinu jich znám prostě z dob, kdy to fungovalo jinak. Ty, který jsem našel později, jsem našel postupným hledáním s tím, že už jako zkušenej hráč přibližně poznám, co by mohl být a co ne surovinovej zdroj. Nejde to 100% určit.
NWN i EQ mají opravdu hodně různých mechanik, do kterých není snadný se dostat a snad ani nejde vytvořit dostatečně hutnej návod, aby obsáhl všechny potřebné informace. Přesto pokud se dostaneš přes několik prvotních problémů, další objevování není nic dramatickýho, příjde to přirozeně.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od DarckDewy »

Já nevím jak ostatní.. Ale musím uznat že EQ je uzavřená společnost.. Ale asi ne tak jak to myslíš..

Když se nepotopíš svým chováním tak je dle mého názoru otevřená dost.. A začátečník se zde musí chytit postav které potká.. Jinak se stratí v té spoustě informací..

Já to měl ze začátku docela lehké.. Věděl jsem o co se jedná bylo mi to řečeno.. Měl jsem výhodu že jsem hrál textovou RP hru takže jsem chápal jak asi tak RP funguje.. A vysvětlení co je to HCRP mi do začátku pomohlo alespoň tak že jsem rozlišoval co Já a co Postava.. I když jsem s tím měl a do dnes mám problém.. ( ale myslím že když se trochu víc vžiješ do postavy, tak tím nic nezkazíš.. :) ) Ze začátku mi pomohl kamarád.. Já bych se jinak k EQ nedostal jelikož jsem neznal NWN a už vůbec ne systémy.. Takže jsem si nechával radit.. Pak hned první den jsem udělal problém s tím že jsem se překlik a hned na to mě zabila prostitutka.. :D jenže to vidělo pár postav se kterýma jsem se předtîm bavil a po tom co se to zahrálo.. Jsem zjistil že nováček tu má strašně moc podpory.. Byl jsem rád i za to že mi jistý hráč opravoval pravopisné chyby..

Je to jednoduché.. Uzavřená společnost s otevřenými dveřmi..

A jak jsem zjistil i když občas nechceš, vtáhnou tě dovnitř.. Sice se ti to možná líbit nebude ale bude to úžasná hra a všechno díky ní pochopíš.. Tak to alespoň vidím já..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Lassair »

Souhlas, to já první den uklikem snědla syrové maso a vyvrcholilo to tím, že jsme poblila Dinovi boty.. to byly časy:D
Béééé...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Braenn »

Mne by spíš zajímal aktuální pohled teď. Vzniklo tu několik ne zcela lichotivých topiků o tom, jak hrozné to je pro novou postavu a s DM, ale hráčka tu už snad druhý měsíc hraje dál, dost aktivně, našla si skupinu, ve které se - no, našla :) - a k tomu už zdá se zvládá i forum.

Tak jestli stále vnímá ty samé problémy a má stejný hluboce negativní pohled jako na začátku, nebo se něco posunulo a změnilo. Zkrátka, byl tu vstup, byly tu odpovědi, vyvracení i návrhy, jak se k čemu postavit, tak by byla dobrá i zpětná vazba. Neříkám, že nutně positivní. Až si ten topik někdo přečte po roce, ať má nějaký smysl.
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

Z mého pohledu bych řekla asi jedno...

Tak nějak souhlasím s prvním dojmem ocaď, jež je v současnosti tak nějak útlumu právě díky té skupince, avšak zvlášť občas mám dojem že nebýt tohoto topicu jsem po týdnu hraní nenávratně pryč a odcházím celkem dost zhnusená.

Impulsivní okamžitá odpověď bez několika hodin přemýšlení nad "správnou" odpovědí.
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Braenn »

Tak hlavně, když se ti tu už líbí. :shades:
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Selvagion »

Ninquë píše:Z mého pohledu bych řekla asi jedno...

...avšak zvlášť občas mám dojem že nebýt tohoto topicu jsem po týdnu hraní nenávratně pryč a odcházím celkem dost zhnusená.
Možná jo,a možná taky ne. To se ale už nikdy nedozvíš :bigwink:
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od George »

Selvagion píše:
Ninquë píše:Z mého pohledu bych řekla asi jedno...

...avšak zvlášť občas mám dojem že nebýt tohoto topicu jsem po týdnu hraní nenávratně pryč a odcházím celkem dost zhnusená.
Možná jo,a možná taky ne. To se ale už nikdy nedozvíš :bigwink:
Spíš ne.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Protton »

Nedočetl jsem tu všechno, tak jenom přihodím vlastní názor:

Mělo by tu být pro nováčky o dost víc, než tu je. Nějaké popisy atd... jak fungují EQ mechaniky. Kde se dá koupit troud a ocílka jsem se dozvěděl jenom od jiných hráčů. Jak se dá vydělat taky. Bohatě by tady stačilo napsat, že vydělávat se dá trháním květin a jejich prodejem nebo těžbou dřeva nebo lovem a prodejem masa/kožek. Tohle by stačilo, nemusí se psát, kde co je. Ale ať se ví, že to existuje a že to funguje. Taky že je možné získat od DM práci pro postavu... To, co vám všem přijde samozřejmě, je pro dost lidí naprosto nepochopitelné na začátku. Jak si mám utrhnout jablko na Vypálené Farmě jsem pochopil až po 30 minutách. Taky PLACOS by měl být někde vysvětlen. Nechápu ho řádně ani já, jak má potom chápat nováček?

Všeho všudy by to chtělo aktualizovat tu zatracenou webovou stránku. Proč ji EQ má a proč platí hosting? Když je na tech stránkách kulové a nikdo se o to nestará?
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Mourisson1 »

Až těm dnešním rozmazleným nováčkům to strašně vadí, dřív to nikomu nevadilo, takže nevím proč to hrotit, holt si zvykej že to není svět pro plyšáčky, a snažit se tu rozproudit tenhle starej flam? :bang: :bang: :bang:

EDIT : Proč už po několikátý meleš o stránce když ti NĚKOLIKRÁT bylo řečeno že stránka prostě zastaralá JE, a nikdo s tím nic neudělá?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od zdech »

Sběr, dolování, PLACOS a dost dalšího na těch "zatracených webových stránkách" popsáno je. Ne vždy přehledně, ne vždy zcela podrobně, ale třeba PLACOS tam je rozvedený na nějakých dvou A4 a Sběr tě alespoň navede kde hledat ty správné čudlíky. Aktualizace by nebyla od věci, ale mám pocit, že stránky víc než nedostatkem informací trpí rostoucí nechutí cílové skupiny číst cokoliv.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Selvagion »

Je zajímavé, že když já jsem začínal, tak jsem neměl problém. Buď jsem skrytý génius, a nebo by měli nováčci začít číst taky ty knížky, co dostanou na Prvotním kameni.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Van »

A ty knihy si kdykoliv mohou vyspawnovat znovu.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Woxa »

Když jsem tu před několika lety začínal, tak ty zatracené stránky byly v tom stejném stavu jako jsou dnes.
Velkou část těch informací, které ti chybí, jsem tam já tehdy zevrubně našel (a na zbytek se pak doptal prvního hráče, kterého jsem potkal).
Takže možná to jen chce číst pozorně?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Protton »

Ok ok... info tam tedy o tomhle je, jenom jsem ho nenašel pořádně (ani jsem ho vlastně tak zevrubně nehledal, protože to není můj styl... ale někdo to potřebuje), ale pořád nechápu, proč se nedá stránka aktualizovat? Co na to koukám, tak jen stačí přepsat texty? Poupravit nějaké informace? To je to fakt tolik práce? Nevím, jak je to dělaný... ale přepisování textu je docela lehký v každým případě. A než dostanu flame, proč si to něudělám sám, když je to tak lehký: Protože nejsem ani DM, ani DS, ani hostitel ani jakákoliv jiná vyšší role tady, vím o EQ v podstatě prd, tak co bych tam psal...

Ale ta stránka je první vizitka serveru, když se někdo bude chtít na to podívat. A tam najde, že je server offline a informace zastaralé. Já kdybych nevěděl, že to pořád běží, tak jdu někam jinam, kde to bude dle stránek fungovat. A než to někdo řekne: Aktivní forum nepomůže. Na forum se podíváš až po přečtení stránek, ne před tím.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Niko »

Na webu je toho celkem dost, jen je potřeba pochopit strukturu a pak to celkem jde. Nemluvě o tom, že si ve hře můžeš přes "Pokročilé možnosti postavy" vyvolat dalších x OOC knih, kde jsou tyhle základy popsaný taky.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Van »

Protton píše:(ani jsem ho vlastně tak zevrubně nehledal, protože to není můj styl... ale někdo to potřebuje)
Tohle vypíchnu - tvým stylem je co? Nic nehledat a jen křičet na fóru? Protože přesně tak to teď vypadá a to není myslím přístup, se kterým se hodí vůbec být na EQ.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Protton »

Van píše:
Protton píše:(ani jsem ho vlastně tak zevrubně nehledal, protože to není můj styl... ale někdo to potřebuje)
Tohle vypíchnu - tvým stylem je co? Nic nehledat a jen křičet na fóru? Protože přesně tak to teď vypadá a to není myslím přístup, se kterým se hodí vůbec být na EQ.

Tohle zase vypíchnu já. Já tady nemluvím o sobě, já už to dávno všechno umím. Ale musím podotknout, že ne díky stránkám a fóru, až jsem se tam občas snažil něco najít. Ale jen díky radám ve hře... a někdo (zvláště úplně nový od hry) často nemívá odvahu někomu náhodnému napsat tell, jak se co dělá. A hlavní podíl křičení tady děláš ty. Já říkám, že stránky opravdu nejsou v ideálním stavu a že není takový problém texty přepsat/dopsat. O webdesignu nevím mnoho, ale přepisovat text by měl zvládnou i začátečník.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Odpovědět