Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

Zdravím,

co si myslíte o tom, že je EQ vlastně uzavřená společnost?

Aneb každý nový kdo sem přijde, musí zde již někoho znát jinak nemá šanci se cokoliv dozvědět např o vydělávání si mincí, jak funguje to či ono a podobně?

Aneb.. Šáhněte si upřímně do svědomí. Opravdu by jste nepřestali po pár minutách takřka mrtví hrát, vědět věci o EQ jen z informací na stránkách a rádoby nápovědy? Opravdu by jste chápali herní principy? Opravdu by jste si dokázali sami se vším poradit aniž by vám někdo pomohl či poradil?



Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.

Například.:
Počáteční kámen
Runy Extras prý si nemůže vzít žádný nováček. Až za nějaké dva týdny či co. Prý je to na fóru. - Do teď jsem to nenašla. Nemá to být napsáno někde předem? Na stránce či alespoň na počátečním kameni?
Vydělávání peněz
Nebýt klíště, jsem do půl hodiny bez jediného měďáku, jídla a noclehu. Kde jsou způsoby jak vydělávat peníze? Neměly by být někde sepsány? Je vůbec někdo, kdo zná všechny způsoby a lokace pro dané crafty/harwesty?
Účet v bance
Jak mám vědět že účet může mít a má každý? Jak přesně funguje? Ano, bankéř něco o tom říká, ale nebyla jsem si jista že jej 100% chápu a musela jsem se raději zeptat..
Summoni a podobná havět
Je někde sepsáno co vše a kdo může mít? Viděla jsem něco mihnout při načítací obrazovce, ale nikdy to nestihnu dočíst. Zajímalo by mě kdo všechno může mít takovouto potvůrku
Jak hrát
Jak dlouho už je to nedodělané?
Jak kontaktovat DM
Je fajn že je napsáno na jakých kanálech se mají či nemají kontaktovat. Ale že se dají kanály přepínat jsem zjistila doslova náhodou a prý nejen já :)

Toto a spousta dalších věcí.
Vlastně drobností a pro ty co hrají dlouho naprosto nepodstatných a automatických. Ale opravdu je tohle server i pro nováčky nebo zde nováček bez kontaktů nemá šanci?
Proč nedáme jako hráči dohromady všechny tyto drobnosti?
Ok. Spousta věcí je ve hře. Ale neměl by to člověk vědět dřív, než si hru vůbec nainstaluje? Aby věděl do čeho jde? Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?


Postřehy nováčka co hraje sotva týden a neumí pokorně mlčet i když by raději měl.
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Mourisson1 »

Začínal jsem asi jako ty, a takovéhle problémy jsem vlastně vůbec neměl. Šáhnu si do svědomí, měl jsem info jen ze stránek, a jedno vyprávění od kámoše co mi o EQ řekl, a takřka mrtvý přestávám hrát až po třech letech co jde EQ do kytek ;)

EDIT : Holt to není WoWko kde tě questík odvodí celou cestu za ručičku, všechno ukáže kde je, a skoro to za tebe i bojuje, tady to chce krapet samostatnosti.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Braenn »

Jeden topik nestačil? Ale že jsi to ty:
Ninquë píše:co si myslíte o tom, že je EQ vlastně uzavřená společnost?

Ne, není. ne tak, jak to myslíš ty. Má jiné problémy, ale na ty si narazíš až po delší době hraní. Jako ostatně každý svět.
Ninquë píše:Aneb každý nový kdo sem přijde, musí zde již někoho znát jinak nemá šanci se cokoliv dozvědět např o vydělávání si mincí, jak funguje to či ono a podobně?

Ne, nemusí. Co neví ze stránkách mu poradí ráda většina hráčů, ať už po tellu, nebo potom po PM. Na slušnou žádost ve chvíli, kdy má hráč čas, ti odpoví a poradí 99,9% hráčů.
Ninquë píše:Aneb.. Šáhněte si upřímně do svědomí. Opravdu by jste nepřestali po pár minutách takřka mrtví hrát, vědět věci o EQ jen z informací na stránkách a rádoby nápovědy? Opravdu by jste chápali herní principy? Opravdu by jste si dokázali sami se vším poradit aniž by vám někdo pomohl či poradil?[/b]

Nováček byl jednou každý. A sotva polovinu sem někdo za ručičku přivedl a vše jim vysvětlil. Ne, nechápala jsem herní principy. Popravdě jsem ani nečetla forum, když jsem se poprvé připojila po singlu a vyběhla z Amfiberai jak torpédo. Asi tři týdny mi trvalo, než mi někdo vysvětlil, jaký je rozdíl v psaní tellů a psaní nahlas krom toho, že telly jsou v logu zelené. Prostě jsem to nevěděla. Ty máš štěstí, že znáš pár hráčů osobně a zbytek herně a ti ti poradí s čímkoli potřebuješ. Sáhni si do svědomí, už jsem ti třeba já někdy neporadila, když ses zeptala nebo jsem viděla, že ti něco viditelně není jasný?
Ninquë píše:Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.

Volat/psát lidem a přisát se jak klíště je přesně to, co jsi udělat měla a udělala správně. Jinak by to otrkávání ve světě trvalo déle.
Ninquë píše:Počáteční kámen
Runy Extras prý si nemůže vzít žádný nováček. Až za nějaké dva týdny či co. Prý je to na fóru. - Do teď jsem to nenašla. Nemá to být napsáno někde předem? Na stránce či alespoň na počátečním kameni?

Blbost. Runy Extras si může vzít každý a popis tam je poměrně přesný. Některé runy si nemůžeš vzít, nejsi li hostitel nebo starší hráč, což ty runy mají napsáno v popisu a to včetně toho, že "pokud nevíš, co to h. nebo sh. je, pak nejsou pro tebe", což jako definice stačí pro začátek bohatě.
Jestli ti někdo řekl něco o dvou týdnech, tak ti pěkně kecal a plave v tom ještě víc, než ty. Ověřuj z ověřených zdrojů, nebo klaď v případě nejasnosti konstruktivní dotazy na forum.
Ninquë píše:Nebýt klíště, jsem do půl hodiny bez jediného měďáku, jídla a noclehu. Kde jsou způsoby jak vydělávat peníze? Neměly by být někde sepsány? Je vůbec někdo, kdo zná všechny způsoby a lokace pro dané crafty/harwesty?
Být klíště je dobrý způsob. :P Sepsáno to být nemá. Ten, kdo ty způsoby zná, tu hraje již delší dobu a zjistil to sám, nebo od jiných, nebo byl klíště. Seznam tu není schválně. Zjisti - dokonce můžeš i IC. Prostě se zeptej, bude ti povězeno. Absence seznamů "modrou růži najdeš v pravém dolném rohu lokace xy" je cílená.
Ninquë píše:Jak mám vědět že účet může mít a má každý? Jak přesně funguje? Ano, bankéř něco o tom říká, ale nebyla jsem si jista že jej 100% chápu a musela jsem se raději zeptat..
Znovu opakuji, zeptat se není chyba, ale to, co děláš dobře. Jako v realitě. Počkej si na první seznámení s vysokoškolskými systémy zápisů známek a předmětů, abys pochopila definici slova "nepřehledné forum a nesepsané informace".
Ninquë píše:Je někde sepsáno co vše a kdo může mít? Viděla jsem něco mihnout při načítací obrazovce, ale nikdy to nestihnu dočíst. Zajímalo by mě kdo všechno může mít takovouto potvůrku
Závidím ti rychlý počítač, já už mám ty nápisy poněkud omrzené, někdy i dobrou půlminutu. A ohledně potvůrek, jestli chceš, písnu ti PM nebo se zeptej ve hře. IC nebo OOC, je mi to jedno. Obecně platí, že potvůrky může mít jakékoli kouzlící povolání včetně toho tvého a aby mohl víc než to jedno základní, musí na to mít určitý předmět.

[
Ninquë píše:b]Jak hrát[/b]
Jak dlouho už je to nedodělané?
Nevím, mám pocit, že co do základu, kterým je RP, tam je všechno. Jestli není, no, ptej se lidí.
[
Ninquë píše:Jak kontaktovat DM Je fajn že je napsáno na jakých kanálech se mají či nemají kontaktovat. Ale že se dají kanály přepínat jsem zjistila doslova náhodou a prý nejen já :)
Jo, viz nahoře já a mé problémy s telly. Ještě, že máme pusu a nakonec se někoho zeptáme. :D Tohle je asi věc, která je počítána coby obecná znalost. A teď už jsi i ty spolu se mnou v klubu výjimečných, kteří to ví. :)

[
Ninquë píše:Vlastně drobností a pro ty co hrají dlouho naprosto nepodstatných a automatických. Ale opravdu je tohle server i pro nováčky nebo zde nováček bez kontaktů nemá šanci?
Nováček bez kontaktů má šanci, protože se může zeptat i lidí, které nezná a kontakty si udělat.
Ninquë píše:Proč nedáme jako hráči dohromady všechny tyto drobnosti?
Protože už nejsme nováčci a spousta věcí nám přijde přirozených a nevidíme, že někdo jiný s tím má problémy. Na druhou stranu, každého nakonec napadne se zeptat. Ale už tím, že jsi tohle sepsala, jsi dala podnět.
Ninquë píše:Ok. Spousta věcí je ve hře. Ale neměl by to člověk vědět dřív, než si hru vůbec nainstaluje? Aby věděl do čeho jde? Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?
Asi nerozumím otázce. Kdekoli jsi někde nová, tak chvíli trvá, než se zorientuješ. Z tvé hry nemám pocit, že bys s tou orientací měla větší problém. Máš koho se zeptat, ptáš se, ptej se dál.
Ninquë píše:Postřehy nováčka co hraje sotva týden a neumí pokorně mlčet i když by raději měl.
Pokorně mlčet nemusíš. Ale možná by snačilo maličko se zamyslet nad některými problémy, než je vůbec lokalizuješ jako problém.

Takže rada na závěr - kdo neví, ať se ptá. Ptát se je dobré a nakonec vám někdo odpoví.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 25. 11. 2013 0.15, celkem upraveno 7 x.
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od cid »

co si myslíte o tom, že je EQ vlastně uzavřená společnost?
Za ten rok co tu hraju mě přišlo že se mě každá postava zeptala jako kdo jsem a tak podobně a když už jsem prostě s postavou neměl co dál nového tak jsem přestal všechny zajímat a každý kolem postavy chodí jako by byla vzduch.
Aneb každý nový kdo sem přijde, musí zde již někoho znát jinak nemá šanci se cokoliv dozvědět např o vydělávání si mincí, jak funguje to či ono a podobně?
Tak trochu máš pravdu já třeba vůbec nevěděl že v tom spacáku jde spát venku jenom u ohně a chtěl jsem si ustlat někde ve městě pod stromem, vůbec jsem nevěděl jak vypadají jaké surovinové zdroje ( chodil jsem poslepu a hledal). Kdyby mi někdo neřekl kde jsou jaké surovinové zdroje a co se kde dá prodat asi by mě postava dřív pošla na únavu, hlad a žízeň. To že jde pronajmout dům, trezor nebo byt jsem se dozvěděl taky až za dýl, že se dají skladovat peníze v bance jsem taky pomalu nevěděl až do chvíle kdy mě někdo zabil do mrtva a sprostě obral o všechny peníze který jsem měl.
Aneb.. Šáhněte si upřímně do svědomí. Opravdu by jste nepřestali po pár minutách takřka mrtví hrát, vědět věci o EQ jen z informací na stránkách a rádoby nápovědy? Opravdu by jste chápali herní principy? Opravdu by jste si dokázali sami se vším poradit aniž by vám někdo pomohl či poradil?
Upřimě já před touhle hrou hrál world of warceraft, dračí doupě a je to docela dost podobný jenom ty mechanismy jsou trošku jiný, např. zapalování ohniště kouzlem - věděl jsem že kouzlem protože jsem to viděl ale nevěděl jakým takže jsem někoho málem při prvním pokusu podpálil. Já osobně měl velkej problém s tím najít ty surovinový zdroje už jenom proto že jsem vůbec nevěděl jaký všechny druhy těch zdrojů můžou být a jak by měli vypadat (myslím tím jak by měla vypadat jabloň nebo hruška, případně třešeň, nebo kde jsou místa na rybolov a kde se dá co chytit a jaká obtížnost tam je.
Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.
Já měl tak trochu to štěstí že mě někteří hráči ukázali kde zadarmo přespat a kde si sehnat vodu a jídlo abych tam vydržel a pak mě postupně ukazovali nejjednodužší dostupné zdroje.
Počáteční kámen
Runy Extras prý si nemůže vzít žádný nováček. Až za nějaké dva týdny či co. Prý je to na fóru. - Do teď jsem to nenašla. Nemá to být napsáno někde předem? Na stránce či alespoň na počátečním kameni?
Já zase pro změnu nepřišel na to co pomě s těma runama tenkrát chce když jsem odtud nemohl odejít ale chtěl jsem si vzít nějáké runy.
Vydělávání peněz
Nebýt klíště, jsem do půl hodiny bez jediného měďáku, jídla a noclehu. Kde jsou způsoby jak vydělávat peníze? Neměly by být někde sepsány? Je vůbec někdo, kdo zná všechny způsoby a lokace pro dané crafty/harwesty?
Upřímě řečeno já jsem takový šetřílek že si vždycky nejdřív pořádně rozmyslím za co peníze utratím takže já si nejdřív koupil prut kvůli jídlu a pak rejžovací pánev kvůli penězům ale měl jsem problém najít ty surovinový zdroje a po čase jsem zjistil že ani ve hře ve veřejné knihovně není kromě rejžovacích zdrojů o ostatních ani písmenko.
Účet v bance
Jak mám vědět že účet může mít a má každý? Jak přesně funguje? Ano, bankéř něco o tom říká, ale nebyla jsem si jista že jej 100% chápu a musela jsem se raději zeptat..
No jasně já celou dobu měl za to že ta banka je pouze pro šlechtu a krále a ne že se tam dají pronajmout trezory a chodí se tam platit pronájem bytu, nevěděl jsem ani to že tam můžu mít nějákej byt nebo si tam ukládat peníze.
Summoni a podobná havět
Je někde sepsáno co vše a kdo může mít? Viděla jsem něco mihnout při načítací obrazovce, ale nikdy to nestihnu dočíst. Zajímalo by mě kdo všechno může mít takovouto potvůrku
Taky mě štve že ty delší pasáže při načítání obrazovky vůbec nestihnu dočíst a že skončím vždycky jenom na konci prvního řádku. Jinak čaroděj a zaklívač mají od první úrovně přítelíčky a druid s hraničářem mají nějáké zvíře ale nevím od jaké úrovně. O jiných nevím a pořádně si nepamatuju ani seznam tvorů na výběr.
Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?
Popravdě mě to tak už nějákou dobu přijde a docela mě dopaluje že jsou všeci z nějákého mě neznámého důvodu nastěhovaní v říši a v tirianu nikdo není, jako by tam chcípnul pes, žádný hráč, profese sistémově nefungují (jde vyrábět jenom přes DM)
Naposledy upravil(a) cid dne 25. 11. 2013 13.36, celkem upraveno 1 x.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Mourisson1 »

cid píše:
Aneb.. Šáhněte si upřímně do svědomí. Opravdu by jste nepřestali po pár minutách takřka mrtví hrát, vědět věci o EQ jen z informací na stránkách a rádoby nápovědy? Opravdu by jste chápali herní principy? Opravdu by jste si dokázali sami se vším poradit aniž by vám někdo pomohl či poradil?
Upřimě já před touhle hrou hrál world of warceraft a je to docela dost podobný jenom ty mechanismy jsou trošku jiný, např. zapalování ohniště kouzlem
Začínám mít podezření že jsi WoWko vůbec nehrál, protože jde trochu mimo mně co je dost podobný. I když, možná je v tomhle tvůj problém. Máš to za wowko kde tě umírání nestojí expy, za wowko kde tě nikdo nemůže okrást, za wowko kde jsi děsně ubersilnej hrdina od začátku, za wowko kde není rp, a nikomu nevadí že 24hodin afkuješ u Inkeepera v OG. Ne, ne, ne, prostě ne. nemůžeš srovnávat WoWko a RP servery NWN, to je upe jiná liga.
Braenn píše: Takže rada na závěr - kdo neví, ať se ptá. Ptát se je dobré a nakonec vám někdo odpoví.
+1
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Woxa »

No, co se tohoto týká, tak ano, web a fórum je chaotické a mnohé informace jsou zastaralé nebo různě zahrabané. To je z velké části dáno tím, že jednak k webu (asi) nikdo z aktivních nemá přístup, aby ho mohl aktualizovat a druhak by to bylo práce jako na kostele a tak se do toho nikomu ani nechce.

Možná se pletu, ale nováčky se spíše myslí nováčci v RP stylu hraní, nikoliv nováčky u NWN. Jistá znalost hry se předpokládá a myslím, že je i někde doporučeno vyzkoušet si hru alespoň v singleplayeru, aby se hráč seznámil s principem.

Další body rozeberu sólo, protože někde to vidím podstatně jinak než ty.

co si myslíte o tom, že je EQ vlastně uzavřená společnost?
Je pravda, že tu jsou uzavřené skupinky, které si hledí spíše sebe a o ostatní se nestarají a stejně tak se mnohdy projevují více OOC známosti a IC známosti tomuto ustupují - což je špatně. Pak jsou tu skupiny jiné, které tě rádi vezmou pod křídlo, pokud ovšem budeš charakterově kompaktabilní.

vydělávání a zdroje, kamarádíčci
Základy se snadno dají dozvědět na webu, ale o nějakých pokročilých fíglech a nalezištích se opravdu musíš dozvěděť IC formou. Ty běžná, byť ne zrovna nejlepší místa se dozvíš vcelku snadno, o některých se dokonce dá dočíst v knihovně. To, že nevíš vše je správné a má to tak být. To, že mnoho kamarádů si všechno rozkecává či, že nekdo založí novou postavu, která hned zná celou Desku, je věc druhá - a rozhodně to nevidím jako věc dobrou.

Počáteční kámen
Že jsou runy jen pro hráče déle hrající slyším prvně a nevím proč by tomu tak mělo být. Já sám jsem si runy vzal hned u první postavy a nikdy mi to nikdo nevyčítal. Snad bych jen podotkl, že neznalost EQ může vést k tomu, že si volbou run postavu "zničíš" (některé runy nejsou tak super jak se tváří, jiné mohou mít opravdu nepříjemné následky pro budoucí hraní atd...)

Je ovšem pravdou, že existuje soubor run, který je přístupný jen takzvaným "starším hráčům". Prý to jsou runy zneužitelné a tedy nemohou být přístupné všem. Já na to mám názor jiný, ale to je věc na jinou debatu.

Vydělávání peněz
viz výše. Nicméně platí a vždy platilo, že nejvíce si vyděláš prací pro jiné hráče a nebo tím harvestrováním "tajných zdrojů". Nicméně pokud jsi hráč, který nechce od rána do večera běhat někde po dungeonech a různých dolech tak je nejlepší volbou dostat se do nějakého npc spolku (stráž, armáda...) nebo si zajistit nějakou jinou pracovní pozici (obsluha v hostinci např.). Pak budeš mít malý, ale pravidelný plat, z kterého se vyžít dá.

Nevýhodou je, že taková věc vyžaduje DX... nicméně pokud si tvá postava (nikoliv ty jako hráč) udělá známosti (nebo jméno), lze toho využít a mnohdy to věci urychlí.

Účet v bance
že je účet pro každého mi přišlo jasné z rozhovoru s npc a stejně tak z webu. Jak je to s úroky je sice na první trochu nesrozumitelné, ale vyčíst se to z toho také dá.

Summoni a podobná havět
základ je na webu, dále se dá něco vyčíst z vyvolávací knihy (pomůcka pro čaroděje), nicméně detailní znalosti summonů dle mého náleží jen postavám, které se o to skutečně zajímají a je dobře, že je nutno si bližší informace získat přímo ve hře. Přecijen asi není úplně žádoucí, aby kdejaký pobuda byl mistrem magie a věděl o každém summonovi vše.

Ano, mohlo by to být vše veřejně na webu a spoléhat na hráčskou soudnost, ale...

Proč nedáme jako hráči dohromady všechny tyto drobnosti?
Ok. Spousta věcí je ve hře. Ale neměl by to člověk vědět dřív, než si hru vůbec nainstaluje? Aby věděl do čeho jde? Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?


Jinak doporučuji nastudovat několik odkazů, s tím já vesměs začínal a jako základ mi to stačilo (nicméně je pravdou, že já na EQ nepřicházel jako úplný nováček. RP hraní sem znal a stejně tak NWN i když spíše singleplayerově).
https://www.equilibrie.cz/equilibri … up=Systemy
viewtopic.php?f=26&t=5591
viewtopic.php?f=51&t=2753
a pokud tě trápí něco specifického, tak se neboj napsat ať už veřejně, zde na forum v PM a nebo klidně i přímo tellem ve hře (rozumný hráč ti odpoví, když mu to hra bude umožňovat)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Rodrigo
Příspěvky: 389
Registrován: 29. 10. 2006 9.48
Bydliště: Zleazná řise sever,Tvrz

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Rodrigo »

Nevím jako postava na 1 lvl nemá lehké moc vydělat. ale jsou způsoby a není to až tak težké.
Postava na 4 lvl za kreladu už opravdu není težké mít vydělaáno.
Chápu že někdy není lehké si vydělat a ono záleží jak žiješ ale pokud nemusí spát v hospodě pokaždé nemusí mít víno, když si vyvoaláš nějakou bytost tak s prakem už ulovíš jelena a máš jidla dost. Porosti někoho aby ti pomohl jít vydělat ní až tak těžké. A když to vemeš tak za jende EQ den utratíš cca 5 střibrných za stravu jidlo tka si na tom fajnově. Nocleh na začatku jde vyřesti jednoduse ohnistě nebo třeba na civšaku ve stanu.
90% elfů jsou rasisté.
Zbraň není předmět ale stav mysli válečníka.
Term jediný elfí čaroděj v plné plátové zbroji.
Istar blia vesela bardka
Adria rudokabatnice
kokosak
Příspěvky: 2998
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od kokosak »

Ninquë píše: …..
Víš, mě se moc líbí, že děláš, že tě zajímá názor jiných lidí. Přitom jen prezentuješ názor vlastní a to formou ufňukańovacsky-stěžovací. Tím mi úspěšně bráníš v tom, abych tebe a tvůj, možná validní názor, bral jakkoli vážně.

edit: jo, teď sem si přečetl ten tvůj podpis. Ano, jasně, ty jsi bojovník za pravdu a lásku a oni jsou na tebe bekaní. Skus se zamyslet nad tím, jakým způsobem se prezentuješ a kde by jaké DM nacházelo jakoukoli chuť se ti věnovat s tím, co tady předvádíš.
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Braenn »

Dodám že už jen ten podpis trochu ukazuje na nesrovnalosti v pojmech "postava" a "já", které je v každém alespoň trochu RP serveru potřeba odlišovat, nechceš-li si přinést zážitky hlavně negativní.
Na postavu si sice DM mohou neudělat čas, ale pochybuji, že má tvá Nin něco proti stavu OOC fora, natož aby s ním hlasitě nesouhlasila. :))
Každopádně doufám, že se nakonec nějak srovnáš s tím, jak NWN a EQ funguje a rozehraješ se ke spokojenosti sebe i okolí. :smile:
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Selvagion »

Já za sebe musím říct, že moje zkušenost se začátkem na EQ je 100% pozitivní. Přijetí hráči skvělé, informací jsem měl do začátku ze stránek a fóra dostatek a raději se o historii a způsobech vydělávání a dalších věcech učím IC za pochodu, než studovat před hrou detailní historii Desky, která by mi stejně v tu chvíli nic neřekla, a ve hře bych pak musel furt někde v ní hledat. Sice jsem volil opatrný začátek, kdy jsem první dny se skoro ani neodvážil zapojit do hovoru a jen vše tiše sledoval, protože to bylo vůbec poprvé, co jsem se rozhodl hrát onlinovku, ale jinak mi nepřišlo těžké se zorientovat a zapadnout.

Bez znalosti NWN může být EQ skutečně problém. Odzkoušeno na dvou mých kamarádkách, které EQ vzdaly hlavně proto, že těžce bojují s ovládáním a systémem NWN.

Myslím, že každého nováčka tu mají všichni hráči tendence se ujmout, ale je třeba si uvědomit, že ne s každou postavou to hráč může udělat.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Lomylith »

Můj první den na EQ vypadal takto. Přepadla mě jedna postava, která mi uřezala špičky uší a pak jsem ji otročil. Popravdě mi ani nikdo neradil. Chodíval jsem vybíjet jezevce u Tirianu a stahoval jejich kůže. Pokud si chceš vydělat, tak je nejlepší makat pro nějaké PC než hledat šutráky atd.
Já osobně vždycky pomůžu nováčkům a věřím, že asi každý, když se zeptáš přes tell nebo IC ve hře.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

Mourisson1 píše:EDIT : Holt to není WoWko kde tě questík odvodí celou cestu za ručičku, všechno ukáže kde je, a skoro to za tebe i bojuje, tady to chce krapet samostatnosti.
To jsem ani neočekávala :)
Braenn píše:
Ninquë píše:Aneb každý nový kdo sem přijde, musí zde již někoho znát jinak nemá šanci se cokoliv dozvědět např o vydělávání si mincí, jak funguje to či ono a podobně?
Ne, nemusí. Co neví ze stránkách mu poradí ráda většina hráčů, ať už po tellu, nebo potom po PM. Na slušnou žádost ve chvíli, kdy má hráč čas, ti odpoví a poradí 99,9% hráčů.
Bohužel Tak velké procento to opravdu není i když to takovým dojmem asi působí :)

Braenn píše:
Ninquë píše:Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.

Volat/psát lidem a přisát se jak klíště je přesně to, co jsi udělat měla a udělala správně. Jinak by to otrkávání ve světě trvalo déle.
Takže musí člověk být nesamostatný a závislý na jiných -> jejích odpovědích?
Nemohu to teď přesně najít, ale mám dojem, že zde někdo zmiňoval, že zde člověka nikdo nebude tahat za ručičku, ale že má být samostatný. Neprotiřečí si tyto dvě věci?
Ninquë píše:Počáteční kámen
Runy Extras prý si nemůže vzít žádný nováček. Až za nějaké dva týdny či co. Prý je to na fóru. - Do teď jsem to nenašla. Nemá to být napsáno někde předem? Na stránce či alespoň na počátečním kameni?

Blbost. Runy Extras si může vzít každý a popis tam je poměrně přesný. Některé runy si nemůžeš vzít, nejsi li hostitel nebo starší hráč, což ty runy mají napsáno v popisu a to včetně toho, že "pokud nevíš, co to h. nebo sh. je, pak nejsou pro tebe", což jako definice stačí pro začátek bohatě.
Jestli ti někdo řekl něco o dvou týdnech, tak ti pěkně kecal a plave v tom ještě víc, než ty. Ověřuj z ověřených zdrojů, nebo klaď v případě nejasnosti konstruktivní dotazy na forum.
Ujišťuji tě že žádné runy pro zkušenější hráče tam nebyly. Zkoušela jsem různé kombinace schválně, počty vycházely, "špatná" runa tam nikde nebyla. Pustilo mne to pouze když jsem si nevzala žádné a známý, který zde již rok hraje se mi doslova vysmál že mám přece na fóru že nováčci runy nemohou bo se to zneužívalo. Prý je to jen dočasné či co
Braenn píše:
Ninquë píše:Nebýt klíště, jsem do půl hodiny bez jediného měďáku, jídla a noclehu. Kde jsou způsoby jak vydělávat peníze? Neměly by být někde sepsány? Je vůbec někdo, kdo zná všechny způsoby a lokace pro dané crafty/harwesty?
Být klíště je dobrý způsob. :P Sepsáno to být nemá. Ten, kdo ty způsoby zná, tu hraje již delší dobu a zjistil to sám, nebo od jiných, nebo byl klíště. Seznam tu není schválně. Zjisti - dokonce můžeš i IC. Prostě se zeptej, bude ti povězeno. Absence seznamů "modrou růži najdeš v pravém dolném rohu lokace xy" je cílená.
Pardon Blbě podaná myšlenka :) Spíš jen jako že jde sbírat kytky, jaké a že (mnohdy logicky působící věci) je lze najít jen tam, tam a tam. Aby je člověk nehledal třeba někde mezi ledem a podobně.
Spíš jsem myslela nějaké ukázání textur kde hledat například růže a vypsání lokací. Spousta textur je prázdný a když člověk netuší že něco může takto najít.. Aneb..
IC je tvá postava vlastně totálně slepá i když doslova stojí na houbách kolik jich tam je.
IC by se tvá postava měla zaplést do trnů růží jak v nich stojí a pod.
(Tak a teď nwm zda sem podala myšlenku konečně líp :D )
Braenn píše:
Ninquë píše:Je někde sepsáno co vše a kdo může mít? Viděla jsem něco mihnout při načítací obrazovce, ale nikdy to nestihnu dočíst. Zajímalo by mě kdo všechno může mít takovouto potvůrku
Závidím ti rychlý počítač, já už mám ty nápisy poněkud omrzené, někdy i dobrou půlminutu. A ohledně potvůrek, jestli chceš, písnu ti PM nebo se zeptej ve hře. IC nebo OOC, je mi to jedno. Obecně platí, že potvůrky může mít jakékoli kouzlící povolání včetně toho tvého a aby mohl víc než to jedno základní, musí na to mít určitý předmět.
Myšlenka: Neustále se zdůrazňuje že EQ a NWN je rozdíl. Obecně NWN a jiné onlinovky je rozdíl. Nebylo by trošku na hlavu třeba hrát to či ono povolání buhvijak dlouho a pak ve hře zjistit že například přítelíčka vůbec mít nemohu i když kvůli němu jsem si třeba to povolání vybrala a pod? Prostě.. Co vše jde za summony a mounty je vždy u každé hry napsané. Jen pro přehled. Připomenutí "existence" aby každý neměl třeba jen psa bo neví že jde i kočka a tak. (Žádný hráč nemůže vědět vše)
Braenn píše:
Ninquë píše:Jak hrát Jak dlouho už je to nedodělané?
Nevím, mám pocit, že co do základu, kterým je RP, tam je všechno. Jestli není, no, ptej se lidí.
Od 8.1 myslím to chybí.. :) Ptala sem se asi 5ti lidí a nikdo mi nebyl schopný říct jak se používá např. Voiceset :)
A upřímně.. Nemít zkušenosti s RP nevím, zda bych z toho byla moudrá. Takhle jsem si spíš jen zopakovala co vím.
Braenn píše:
Ninquë píše:Vlastně drobností a pro ty co hrají dlouho naprosto nepodstatných a automatických. Ale opravdu je tohle server i pro nováčky nebo zde nováček bez kontaktů nemá šanci?
Nováček bez kontaktů má šanci, protože se může zeptat i lidí, které nezná a kontakty si udělat.
To je pravda. Ale člověk musí mít štěstí
Braenn píše:
Ninquë píše:Proč nedáme jako hráči dohromady všechny tyto drobnosti?
Protože už nejsme nováčci a spousta věcí nám přijde přirozených a nevidíme, že někdo jiný s tím má problémy. Na druhou stranu, každého nakonec napadne se zeptat. Ale už tím, že jsi tohle sepsala, jsi dala podnět.
Jdeš do toho? :) Já nováček jsem takže spousta věcí které ty bereš automaticky mi uplně jasná není :)
Braenn píše:
Ninquë píše:Ok. Spousta věcí je ve hře. Ale neměl by to člověk vědět dřív, než si hru vůbec nainstaluje? Aby věděl do čeho jde? Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?
Asi nerozumím otázce. Kdekoli jsi někde nová, tak chvíli trvá, než se zorientuješ. Z tvé hry nemám pocit, že bys s tou orientací měla větší problém. Máš koho se zeptat, ptáš se, ptej se dál.
Myšlenka: Představ si, že jsi tu hru ještě nezpala. Vše nastuduješ, zapneš a.. "O tomhle jsem nečetla", "O tomhle jsem neslyšela", "Co je tohle", "Co mám dělat s tímhle" atd.? Já se sekla na extras a i to stačilo k tomu, že jsem málem skončila na druhé straně skrz únavu, hlad, žízeň - natož abych projížděla celou komplet nápovědu.
Dobře. Asi je to jen má pohnutka. Taková ta myšlenka že když jedu na larp, vím kam jedu, jaké jsou reálie a pod. A ne že to zjišťuji během hry.
Braenn píše:
Ninquë píše:Postřehy nováčka co hraje sotva týden a neumí pokorně mlčet i když by raději měl.
Pokorně mlčet nemusíš. Ale možná by snačilo maličko se zamyslet nad některými problémy, než je vůbec lokalizuješ jako problém.

Takže rada na závěr - kdo neví, ať se ptá. Ptát se je dobré a nakonec vám někdo odpoví.
Znovu.. Neměl by být člověk trošičku samostatný? Ono furt se ptát určitě každého naštve a omrzí.
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Braenn »

Ohledně run mne ujištovat nemusíš, já tou lokací taky občas projdu s nějakou epizodkou, takže se opravdu, ale opravdu pleteš:)
Runy pro - ne zkušenější, ale hostitele a starší hráče - tam jsou, obecně se jedná například o "začít na pátém levelu" a "černá aura". Je jich minimum. A opravdu byly vzaty z obecného použití, protože je někdo užíval jak neměl.

Na druhou stranu, pozor! Ty runy mají popis, klikneš na ně očičkem, a tam stojí psáno, jako mají cenu, případně zda pro sh a h nejsou.
Některé jsou plusové, některé minusové, a ty, abys mohla projít do světa, musíš mít nulový součet run +-, nebo být v mínusu. Prostě musíš negativy vyvážit plus. To ti i říká ten pán, co tě pouští dál, přímo tuším "nemůžeš projít, protože součet tvých run není rovný nule nebo v minusu". Ale to cituju zpaměti. Ale to je taky někde psáno, nevím jestli na foru ve změnách z doby, kdy to přišlo, ale nic za to nedám, že to je i v té lokaci a přinejmenším to říká ten kosťa, který ti je schvaluje.

Jestli nevěříš mně, ta si to nech potvrdit od nějakého DM, ale ten tvůj kamarád tě buď popletl, nebo si myslel, že máš právě runy pro sh a h. To je fuk. Funguje to, jak má.

A k tomu zbytku - zopakuju radu o ptaní. Pokud se ti nechce prohrabávat forem a stránkami, tak se prostě ptej, tečka. Já jsem zas asi opačný případ než ty, představa, že dostanu nějakou 50stránkovou práci na téma "chceš li přepnout družinu, klikni do levého spodního rohu a vyber vhodný kanál", kde by byla každá maličkost, na kterou může člověk neznalý nwn narazit, tak to odkládám a jdu hledat štěstí jinde. Raději to zkusit a třeba za cenu pár bot a pár prootravovaných odpolední se doptám, na co kde narazím.
To to vnímáš jako takový problém? :(
Naposledy upravil(a) Braenn dne 25. 11. 2013 15.17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

cid píše:
Ninquë píše:co si myslíte o tom, že je EQ vlastně uzavřená společnost?
Za ten rok co tu hraju mě přišlo že se mě každá postava zeptala jako kdo jsem a tak podobně a když už jsem prostě s postavou neměl co dál nového tak jsem přestal všechny zajímat a každý kolem postavy chodí jako by byla vzduch.
Souhlasím :) Bohužel pro některé hráče jsem vzduch rovnou i kdybych se na hlavu postavila. Škoda
cid píše:
Ninquë píše:Aneb každý nový kdo sem přijde, musí zde již někoho znát jinak nemá šanci se cokoliv dozvědět např o vydělávání si mincí, jak funguje to či ono a podobně?
Tak trochu máš pravdu já třeba vůbec nevěděl že v tom spacáku jde spát venku jenom u ohně a chtěl jsem si ustlat někde ve městě pod stromem, vůbec jsem nevěděl jak vypadají jaké surovinové zdroje ( chodil jsem poslepu a hledal). Kdyby mi někdo neřekl kde jsou jaké surovinové zdroje a co se kde dá prodat asi by mě postava dřív pošla na únavu, hlad a žízeň. To že jde pronajmout dům, trezor nebo byt jsem se dozvěděl taky až za dýl, že se dají skladovat peníze v bance jsem taky pomalu nevěděl až do chvíle kdy mě někdo zabil do mrtva a sprostě obral o všechny peníze který jsem měl.
Přesně o tomto mluvím!
cid píše:
Ninquë píše:Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.
Já měl tak trochu to štěstí že mě někteří hráči ukázali kde zadarmo přespat a kde si sehnat vodu a jídlo abych tam vydržel a pak mě postupně ukazovali nejjednodužší dostupné zdroje.
Ale nebýt hráčů, jsi za chvíli mrtvý a nevíš nic.. Mám pravdu?
cid píše: [quote="Ninquë]Účet v bance
Jak mám vědět že účet může mít a má každý? Jak přesně funguje? Ano, bankéř něco o tom říká, ale nebyla jsem si jista že jej 100% chápu a musela jsem se raději zeptat..
No jasně já celou dobu měl za to že ta banka je pouze pro šlechtu a krále a ne že se tam dají pronajmout trezory a chodí se tam platit pronájem bytu, nevěděl jsem ani to že tam můžu mít nějákej byt nebo si tam ukládat peníze.[/quote]
Stejný názor :) Obecně o účtech jsem se dozvěděla náhodou, protože jsem se uklikla. Že se tam platí nájem mi bylo řečeno.

cid píše:
Ninquë píše:Summoni a podobná havět
Je někde sepsáno co vše a kdo může mít? Viděla jsem něco mihnout při načítací obrazovce, ale nikdy to nestihnu dočíst. Zajímalo by mě kdo všechno může mít takovouto potvůrku
Taky mě štve že ty delší pasáže při načítání obrazovky vůbec nestihnu dočíst a že skončím vždycky jenom na konci prvního řádku. Jinak čaroděj a zaklívač mají od první úrovně přítelíčky a druid s hraničářem mají nějáké zvíře ale nevím od jaké úrovně. O jiných nevím a pořádně si nepamatuju ani seznam tvorů na výběr.
[/quote]
A co klerik třeba? A mimo tato povolání můžou mít lidé přítelíčka jen cez q.? Proč toto není nikde napsaný? Lidé by si ušetřili spoustu otázek a odpovědí.
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

Woxa píše:No, co se tohoto týká, tak ano, web a fórum je chaotické a mnohé informace jsou zastaralé nebo různě zahrabané. To je z velké části dáno tím, že jednak k webu (asi) nikdo z aktivních nemá přístup, aby ho mohl aktualizovat a druhak by to bylo práce jako na kostele a tak se do toho nikomu ani nechce.
Tak jsem to myslela. Ale myslím si, že by se snad i našel někdo kdo by si to klidně vzal na starost :)
Woxa píše:Další body rozeberu sólo, protože někde to vidím podstatně jinak než ty.

Počáteční kámen
Že jsou runy jen pro hráče déle hrající slyším prvně a nevím proč by tomu tak mělo být. Já sám jsem si runy vzal hned u první postavy a nikdy mi to nikdo nevyčítal. Snad bych jen podotkl, že neznalost EQ může vést k tomu, že si volbou run postavu "zničíš" (některé runy nejsou tak super jak se tváří, jiné mohou mít opravdu nepříjemné následky pro budoucí hraní atd...)
Je ovšem pravdou, že existuje soubor run, který je přístupný jen takzvaným "starším hráčům". Prý to jsou runy zneužitelné a tedy nemohou být přístupné všem. Já na to mám názor jiný, ale to je věc na jinou debatu.
Jak jsem řekla výše.. Prý je to tak teď *krčí rameny* Já to nikde nenašla. Mě prostě runy nešly
Woxa píše:Vydělávání peněz
viz výše. Nicméně platí a vždy platilo, že nejvíce si vyděláš prací pro jiné hráče a nebo tím harvestrováním "tajných zdrojů". Nicméně pokud jsi hráč, který nechce od rána do večera běhat někde po dungeonech a různých dolech tak je nejlepší volbou dostat se do nějakého npc spolku (stráž, armáda...) nebo si zajistit nějakou jinou pracovní pozici (obsluha v hostinci např.). Pak budeš mít malý, ale pravidelný plat, z kterého se vyžít dá.

Nevýhodou je, že taková věc vyžaduje DX... nicméně pokud si tvá postava (nikoliv ty jako hráč) udělá známosti (nebo jméno), lze toho využít a mnohdy to věci urychlí.
Ano. Tato věc vyžaduje DX. Bohužel. V tom je asi ten problém :)
Woxa píše:Summoni a podobná havět
základ je na webu, dále se dá něco vyčíst z vyvolávací knihy (pomůcka pro čaroděje), nicméně detailní znalosti summonů dle mého náleží jen postavám, které se o to skutečně zajímají a je dobře, že je nutno si bližší informace získat přímo ve hře. Přecijen asi není úplně žádoucí, aby kdejaký pobuda byl mistrem magie a věděl o každém summonovi vše.
Sáms to řekl. Pomůcka čaroděje. A čaroděje se mi kvůli tomu zakládat nechce :)
Woxa píše:Proč nedáme jako hráči dohromady všechny tyto drobnosti?
Ok. Spousta věcí je ve hře. Ale neměl by to člověk vědět dřív, než si hru vůbec nainstaluje? Aby věděl do čeho jde? Není to zde nakonec opravdu jen pro uzavřenou společnost?


Jinak doporučuji nastudovat několik odkazů, s tím já vesměs začínal a jako základ mi to stačilo (nicméně je pravdou, že já na EQ nepřicházel jako úplný nováček. RP hraní sem znal a stejně tak NWN i když spíše singleplayerově).
https://www.equilibrie.cz/equilibri … up=Systemy
viewtopic.php?f=26&t=5591
viewtopic.php?f=51&t=2753
a pokud tě trápí něco specifického, tak se neboj napsat ať už veřejně, zde na forum v PM a nebo klidně i přímo tellem ve hře (rozumný hráč ti odpoví, když mu to hra bude umožňovat)
Omlouvám se, ale asi už nemám sílu se snažit si nacpat do hlavy ještě něco :) Navíc... Není trošku špatně že člověk každou jednotlivou věc musí hledat jinde?
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Ninquë »

Braenn píše:Dodám že už jen ten podpis trochu ukazuje na nesrovnalosti v pojmech "postava" a "já", které je v každém alespoň trochu RP serveru potřeba odlišovat, nechceš-li si přinést zážitky hlavně negativní.
Na postavu si sice DM mohou neudělat čas, ale pochybuji, že má tvá Nin něco proti stavu OOC fora, natož aby s ním hlasitě nesouhlasila. :))
Každopádně doufám, že se nakonec nějak srovnáš s tím, jak NWN a EQ funguje a rozehraješ se ke spokojenosti sebe i okolí. :smile:
Na to řeknu jen.. :biggrin: (Aneb.. Víš že jsem občas horká hlava)
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Woxa »

Mno, jestli to tu chápu správně tak jsi klerik a i ten může vyvolávací knihu používat.
A jinak samozřejmě, není dobře, že informace jsou zde rozstříštěné a rozházené, ale dát tomu nějakou formu a zavděčit se všem je vážně těžké.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od zdech »

Zásahy do systémového fungování povolání popsané jsou (a není jich moc), stejně jako zásahy/rozšíření kouzel (těch už je menší kopec). Umí to povolat Familiara v NwN? Umí to i na Eq.
Pokud už se postava dostane do hry (s těmi Runami to zní divně, má tu někdo podobnou zkušenost s čerstvým účtem?), má velice vysoké šance na přežití, pokud ze sebe dokáže vypravit alespoň pár souvislých slov. Konec konců zmatený "cestovatel odjinud" je na Desce pravidelným jevem, proč by měl být někdo takový schopný zahnout za chrámem doprava na jahody (jak na to systémově snad zvládne každý vykoumat, těch předmětů k prohlížení nebývá ze začátku moc).

A pro jistotu zopakuji: Odděluj hráče od postav. Hráčů tě tady bude ignorovat hrstka, pokud vůbec někdo, když se slušně zeptáš. Postavy jsou ale něco odlišného, ty tě mohou ignorovat, pomoci, zlikvidovat...čistě dle toho co jsou vlastně zač (můj první kontakt s hráčskou postavou na EQ měl formu docela nevybíravého seřvání. O nějaký týden později mě zase jiná postava "přikovala" ke hře. Zjištění, že obě setkání měla na svědomí jedna a ta samá hráčka mi bylo velice užitečnou lekcí o oddělování Postav a Hráčů).
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od Lassair »

A nejlepší je, že stejná postava seřvala mě jako psa tehdy v Tirianu :D Jo to byly začátky:) (přesněji den předtím)
Dobrý takový tip abys měla představu co dané povolání umí je si udělat postavičku v Hordes of Undedark (druhý datadisk) není to všechno stejné ale představu získáš.
Když něco nevíš jak bylo psané mockrát, klidně se ptej, myslím že většina hráčů ti rada poradí, bude-li to možné (pozor jak bylo psáno, hráčů.. ne postav.. ty tě klidně mohou poslat do háje)
Co se týče platů a ostatního.. prostě si to musí Nin zasloužit, nemůžeš čekat, že jí na začátku každý nabídne někde hned místo.. když jsi v práci nová tak taky nesedíš hned v kanclu ředitele např.
Béééé...
cid
Příspěvky: 119
Registrován: 10. 12. 2012 14.57

Re: Uzavřená společnost - Jako fakt? A co nováčci?

Příspěvek od cid »

cid píše:

Ninquë píše:Já osobně jakožto nováček a dosti pečlivý tvor jsem po proštudování veškerých informací a rad na stránkách (kde je spousta věcí nedoděláných prý i několik let a od poslední aktualizace uběhlo moře času) byla uplně v háji a jak kdybych nečetla nic. Kdybych co chvíli nevolala lidem, kteří zde již dávno hrají a po prvních pár minutách hry se doslova jak klíště nepřišla na prvního hráče jehož jsem potkala, hru s odporem a nepochopením vypínám po pár sekundách.


Já měl tak trochu to štěstí že mě někteří hráči ukázali kde zadarmo přespat a kde si sehnat vodu a jídlo abych tam vydržel a pak mě postupně ukazovali nejjednodužší dostupné zdroje.


Ale nebýt hráčů, jsi za chvíli mrtvý a nevíš nic.. Mám pravdu?
Nebýt ostatních hráčů co mě řekli nebo ukázaly zdroje měl bych koupené nářadí na získávání předmětů z těch zdrojů nanic a chcípal bych hlady, žízní a unavou a bez peněz. Věděl jsem že se ve spacáku můžu vyspat (přišlo mě to logické) ale neměl jsem ani tušení kde. Věděl jsem že se na prut dá chytnout nějáké jídlo nebo s pánví něco narejžovat a pak to prodat ale neměl jsem tušení kde je ten zdroj. Pokoušel jsem se poprvé rybařit v Tirianu vedle mostu u svačinky. Nebylo mi taky úplně jasné jak mám používat runu pokročilého ovládání postavy. Z dračího doupěte nebo World of warcraft mě přišlo logické že ryby můžou být kdekoli ve vodě, takže i tam kde se potok/řeka prolévá městem, zradilo mě ovšem to že jsem nevěděl kde jsou ty surovinové zdroje. Dobu jsem ani nevěděl že jdou sbírat houby a kde když nejsou vidět. Byla by toho ještě spousta co bych tu mohl napsat k surovinovým zdrojům.
:mellow: já nic to ostatní
odmítám psát reporty!
Odpovědět