Druhá strana

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Druhá strana

Příspěvek od Selvagion »

Ten kostlivec hned u vchodu Druhé strany má jedinou kliku, že je NPC a že ta lokace je friendly, jinak by asi koupil jednu pokaždé, když se tam Selvi ukázal :biggrin:
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Na Druhé straně je potřeba hlásit DM CvC kontakt, aby to nebylo porušení nepřítomnosti DM? Dnes jsem tam seslal kouzlo zraň na postavu, který mi byl otrokem a chtěl ho potrestat tímhle kouzlem. Okamžitě mě napadla servírka, tak jsem byl nucen odejít pryč.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Druhá strana

Příspěvek od placidity »

Musí se hlásit vždy a všude, ne?
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Onyx
Příspěvky: 1487
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Onyx »

Hlásit se musí jen zabití a vraždy. Když dá někdo někomu přes ústa, tak se to hlásit nemusí.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

Za „modrá“ NPC se nepovažují: zvířata, různí poutníci, pasáčci a sokolníci mimo města, těla bez duše na Druhé straně a piráti a další NPC na Ostrově vyvrženců.
Takže před těly to porušení nepřítomnosti není, jinak je.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od George »

Mourisson1 píše:
Za „modrá“ NPC se nepovažují: zvířata, různí poutníci, pasáčci a sokolníci mimo města, těla bez duše na Druhé straně a piráti a další NPC na Ostrově vyvrženců.
Takže před těly to porušení nepřítomnosti není, jinak je.
Nerozumím, před těmahle NPCs můžu zaútočit na postavu a nebude to bráno jako zneužití nepřítomnosti DM?
Jen k tomu výrazu "modrá NPC" … PGR je (některé z nich, například piráty) vnímá jako modrá NPC a pokud je zabijete, s radostí vám to připomene. Což je mimochodem podle mě podobně zvrácenej systém, jako aura.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

No, já to z pravidel (je to vytržený z pravidel) chápu tak že před nimi se může provozovat CvC beztrestně, není to zneužití, ale co se týče přímo jejich napadení, netuším.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Varování OOC info.
Docela by mě zajímalo, že pokud postava byla popravena a dostane permanetní smrt a někdo otevře bránu na Druhé straně. Vytáhne postavu ven, tak proč má ta postava stále permanentní smrt, když by se měla obnovit zase duše s tělem. Bylo mi řečeno, že todle zavedl Pavel Urban, když byl jako DM. Tímto ale ztrácí ta cesta úplně smysl. Navíc kdo otevře bránu? Vždyť něco takového dokázat je skoro nemožné a dosti obtížné. Prvně jsem to bral, tak, že tohle je možnost pro návrat zlých postav na Desku protože dobré postavy nemají permku, aby se to vyrovnalo. Byl bych rád kdyby se k tomu vyjádřil Onyx proč je to takhle nastaveno. EQ by měla být vyvážena podle toho, co se píše v knihách ale tímto se zamezuje prostě návrat zla na Desku.
Nechci tady brečet mi ty permky nevadí já si to uhraju. Příjde mi to ale prostě opravdu blbě nastaveno pokud to takhle stále je.
Naposledy upravil(a) Lomylith dne 12. 1. 2014 15.05, celkem upraveno 1 x.
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

Co jsem slyšel já bylo že brána se zakázala protože se ní chtěly pouštět tuny lidí co se znaly z OOC aniž by k tomu měli dobrý IC důvod.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2724
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Ungo »

Myslím, že to jsou pomluvy, zvláště tedy když to říkal Strigo. Rozhodně se takové věci nezakazují jako perzekuce určitých hráču. Zákaz sférální brány na DS bych viděl spíše jako operativní řešení něčeho, na co dříve ani nikdo nepomyslel.

Jen jestli dobře chápu otázku. Nemá, v tomto ohledu zkušenosti. Když ale postava odejde z DS bránou po svých, tak se její duše ani tělo neobnoví ne? Neznám tento systém, ale vidím to zhruba tak, že duše/tělo/něco postavy je při popravě „ocejchována“ tak, že ji avataři nepustí. Takto „ocejchovan“ odejde z DS a když pak znovu umře, její „cejch“ tím nezmizí a avataři ji znovu nepustí. Přijde mi to celkem logické. Jinak řečeno, proč by avataři měli změnit názor po tom, co postava utekla z DS nestandardním způsobem?
Naposledy upravil(a) Ungo dne 12. 1. 2014 15.06, celkem upraveno 1 x.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od zuzuPD »

Lomylith píše:To stejné bylo s tou sférální bránou, když ji tam jeden mág otevřel a chtěl nás všechny pustit na povrch. Bylo to údajne hned zákázano protože tam byl Vracas ale kdyby tam byla jen Aris, tak by to DX nechala jednou a pak by to bylo zakázáno. (Takhle to tvrdil tehdy Strigo) EQ by měla být vyvážena podle toho, co se píše v knihách ale tímto se zamezuje prostě návrat zla na Desku.
To je kec. Ať by tam byl kdokoliv, neotevřelo by se to. Údajné teorie jsou nejlepší.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Druhá strana

Příspěvek od placidity »

Ke sférální bráně jen toto: viewtopic.php?p=131314#p131314

Co se obecné permky a odchodu z DS jinak než přes avatary týká, osobně zastávám stejný názor jako Hawk. Ale je to jen IMHO, aktuální stav neznám.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

Placko, co to má za smysl to co říkáš? Tohle je vytváření potenciálu pomocí iluzí, na DS pokud vím ten potenciál dokonce je. Takže tohle pravidlo se na to nezvtahuje.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od zuzuPD »

Není. Na druhé straně se snažili otevřít sférální bránu přesně tímhle způsobem.

Ale možná má Mourisson lepší informace než já, že jo.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Mourisson1 »

Jistě. :)
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od Braenn »

Mourisson1 píše:na DS pokud vím ten potenciál dokonce je.
Není. Pokud nevěříš DM z principu, zkus uvěřit mně.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 12. 1. 2014 15.30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Druhá strana

Příspěvek od placidity »

Ne! Nevěř nikomu! Všichni po tobě jdou!

(A to mi můžeš věřit :) )
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Druhá strana

Příspěvek od zdech »

Stačí trochu zauvažovat. Kdyby mělo být možné se z DS dostat tím, že "mág luskne prstama", sotva by se tvůrci světa snažili o znáročnění ostatních možností a některé historické události by najednou vyznívaly jako "proč tolik cavyků pro takovou blbost?".
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Na tu sferální bránu bych zapoměl. To jsem sem psát neměl a už jsem to vymazal.
Mi bylo řečeno, že plamen solara prostě zničí tělo a duše se nemůže vrátit. Protože, tak Pavel rozhodl. Nedostal jsem nikdy pořádné info jen vždy, že Pavel rozhodl, že to tak bude. Domnívám se, že tehdy o tom nerozhodoval ani jeden z majtelů serveru..nwm. Protože jsem byl asi první a hned jsem kontaktoval DX a ptal se zda mi odstraní tu runu. Naylun mi tehdy řekl, že se musí dohodout na DM foru jak tohle hrát nebo tak něco myslím. za celou dobu, co tu jsem se dostali na povrch asi 2-3 postavy. Tím, že dobrá postava nikdy permku nemůže získat jsem bránu bral jako možnost pro zlé postavy, aby měli šancí opět hrát na povrchu.
Zajímá mě proč je to takto nastaveno a proč takhle Pavel rozhodl? Jak se k tomu staví Onyx?
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3528
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Druhá strana

Příspěvek od zuzuPD »

A ony nemají šanci hrát na povrchu?
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Odpovědět