Deník postavy

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Deník postavy

Příspěvek od Tomyn »

Dostanete se tam srze kliknutí na deník questů ve hře. pravá karta ze tří.

Doporučuji tam psát zážitky postavy a i důležitější věci, klidně i část knihy pro paměť postavy.
Výhody: zůstáváte ve hře

Deník se ukládá u vás na disku, v adresáři: …\NeverwinterNights\localvault\ + jméno postavy.

Z něj si můžete pak cokoliv zkopírovat (nebo do něj vložit)(dodržujte znakovou sadu NWN)

prosím přidat do rad a toto smazat, pokud je to vhodná info.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Deník postavy

Příspěvek od Selvagion »

Jo, to jsem dělával. Ve chvíli, kdy se mi to otvíralo dobrou minutu, jsem to odtamtud vyhodil a začal to psát na papír. A nakonec zlenivěl tak, že jsem deník postavě přestal vést úplně. Tedy datum pasování na paladina jsem si samozřejmě zapsal :)

Teď už tam mám jen ty nejdůležitější věci.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Deník postavy

Příspěvek od Braenn »

Rada ve formě "V NWN existuje deník a zapnete ho tak a tak, lze ho otevřít ve složce NWN tam a tam i jako textový soubor a upravovat" je dobrá a do rad systémových jistě patří.
Plus nevýhody - zůstává ve hře jen na PC, na kterém jste ho napsali.

Osobně bych, jak psal Selv, spíš nedoporučila užívání na cokoli delšího než čísla schránek a drobné poznámky. Nepřehledné, zmatečné, nedostačující.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Deník postavy

Příspěvek od DarckDewy »

Já to používal na zápisky z Přednášek..

Datumy, jména atd..:
Narození Fina
Jméno Matky
To co si měl pamatovat a já bych to asi nezvlád..
Nebo to co Fin potřeboval vědět..
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Deník postavy

Příspěvek od Tomyn »

Já ho používám na nedokončené AQ a drobné poznámky, jako hlavní výhodu považuji právě možnost editace v texťáku, takže co tam napíši není ztraceno.

Dobré vědět, že když je tam hodně textů, že trvá načtení a také že se ukládá pouze lokálně. Děkuji za info.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Deník postavy

Příspěvek od George »

Tomu načtení bych moc nevěřil, je v tom něco jinýho.
Zkusil jsem otevřít svůj největší log (1MB) a otevřelo se to do 1 sekundy. Můj deník u Nicky má 20kB .. pro srovnání.
EDIT: Zkusil jsem vytvořit 14MB soubor a ten se vskutku otevíral nějakých 10 sekund.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Odpovědět