Jak to funguje? - Nekroskopie

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Zajímalo by mě okolo toho pár věcí. A mám i pár nejasností.

Podle všeho co vím tak Nekroskopie je obor školy Nekromancie. Tím by se dalo říct že patří Kouzelníkům/Zaklínačům. Ale v zápiscích kněze z Arnudenu je něco ve stylu "..obětuji pár otroků Hargudovi abych zjistil to a to.." Bylo to ovlivněno jeho Fanatismem nebo je to opravdu tak? Nezdá se mi to jako boží moc ta přeci funguje na principu: Poprosíš->Vyslyší->Otevře bránu do sféry ze které je ta "energie"->Pošle "energii" ve tvaru o který prosíš..
Jak by tím pádem mohlo toto fungovat u Nekroskopie navíc tam by stačila oběť tak proč prolejzat vnitřnosti?
U Kouzelníků/Zaklínačů mám ale také pochyby jelikož ti tu přeměnu energií dělají sami z všudepřítomné magie. Ale tam by se dalo najít vysvětlení.

Pak by mě zajímalo co se tím zjišťuje. Nejdřív sem si myslel že enem budoucnost. Ale jestli si pamatuju dobře tak v zápiscích popisuje jak i minulost nebo něco co se obecně neví, takže rozsah nekroskopie není omezený?

Co se na nekroskopii používá? Jenom střeva nebo jsou tím myšleny všechny vnitřnosti?

Dá se vůbec hrát bez DM a kdyby dala nebude to Metagame? A dá se tím zjistit existence DS? Postava si to nepamatuje ale její tělo by mohlo.
(Případné chyby ohledně fungování a zápisků mi promiňte a opravte děkuji.)

Předem děkuji za názory a odpovědi.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od zuzuPD »

No, právě tohle jsou otázky, na které ti tu nikdo nesmí odpovědět. Všechno jsou to výlučně IC záležitosti. Navrch pochybuji, že by se našlo víc lidí, kteří by dokázali opravdu odpovědět, než napočítáš na prstech jedné ruky. Jak, jestli, co je potřeba dělat, co tím zjistíš a podobně, jsou otázky, po kterých musíš pátrat IC.

Bez DM se, stejně jako žádný jiný magický rituál, nebo jiné věštění, hrát nedá a byl by to metagame. Už jen pro to, že pokud nevíš, jak to opravdu funguje, nemůžeš to provést. A pak si samozřejmě žádný hráč nemůže vymyslet proroctví, vyjma bludu, který nemá se skutečností nic společného.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od placidity »

Já se obávám, že směrodatné informace co/proč/jak zjistíš pouze IC, a to od někoho, kdo tomu rozumí (namátkou Univerzita, Ostrov).

Co se metagamu týče, bez požehnání (nejlépe za dozoru) DX bych věštění nebo zjišťování konkrétních informací jakýmikoliv "divnými" způsoby rozhodně neprováděl (snad s výjimkou vlastního AQ, kde si vyvěštíš informace, které nikoho jiného neovlivní ale pro běh Q jsou podstatné - vždy je to ale o míře a velmi bych se nad tím zamýšlel).

Anebo můžeš být šarlatán, který jen hraje divadélko a všechno už dávno ví :)

...a zuzu je ninja a nemám ho rád :P
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Pavel Urban »

Z DS se klasickými cestami nedají přinést žádné informace. I ty nějak zaznamenané jsou nečitelné a nerozluštitelné (včetně např. tetování apod.). Ani ve střevech se tedy enjspíš nenajde nic smysluplného.

Jinak s tím věštěním... představ si to jako věštění cikánek (z ruky, z čaje, …). Kromě toho, že je to nechutnější a zakázané, je to v podstatě stejné - jsou ti, co v tom něco vidí (s asistencí DX) a ti co si vymýšlejí. :bigwink:
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Braenn »

Z těch technických věcí, co jde zodpovědět na foru:
DarckDewy píše:Podle všeho co vím tak Nekroskopie je obor školy Nekromancie. Tím by se dalo říct že patří Kouzelníkům/Zaklínačům.
Máš v tom zmatek. Rozdělení kouzel do škol nemá co dělat s tím, jesli patří zaklínačům nebo klerikům, nebo druidům nebo komukoli. Nekromancie je obor, do kterého spadají všechna kouzla, která nějakým způsobem manipulují s duší. Dobrá, špatná, zakázaná, povolená, po mágovsku, po klerikovsku, to je jedno. Je to jméno kategorie.
A nekroskopie, pokud tím myslíš věštění z mrtvých těl, je někde na pomezí škol Věštění a Nekromancie, podle toho, čeho se v té mrtvole ptáš a jakým způsobem k tomu přistupuješ. Může to být také zcela jen Věštění, tak to dělají právě z tělesných orgánů haruspikové. Pak záleží, zda tak činíš jako mág, nebo jako klerik. Zas, zjisti IC.
K tomu dodám, že žádný rituál ti nikdy nebude moci udělat zaklínač, pouze mág (ten by ho měl dokázat sám sestavit) a nebo klerik (hodně, hodně silný a protěžovaný klerik a pouze skrze svého boha). Oboje na 100% s DM. Malé věštbičky ala zítřejší počasí si můžeš klidně zahrát sám, s úspěšností, kterou ti ukáže až jestli sprchne.
DarckDewy píše:Nezdá se mi to jako boží moc ta přeci funguje na principu: Poprosíš->Vyslyší->Otevře bránu do sféry ze které je ta "energie"->Pošle "energii" ve tvaru o který prosíš..
Velmi zhruba to funguje přesně tak. Ale to poprosíš znamená vyznávání, žití podle principů boha, naplňování jeho vůle a teoreticky (v ideálním RP případě) pak samozřejmě platí, že čím víc a čím silněji naplňuješ vůli svého boha, tím větší moc ti propůjčuje. A ano, činí tak obvykle skrze sféry s energiemi, ze kterých pak nečerpá klerik přímo, ale ze kterým mu bůh jako prostředník poskytuje onu sílu. (Proto se nezapočítává postih za zbroj, proto může klerik léčit takovou positivní sílou, která by jinak mága jako přímého čerpatele třeba sežehla. Ve hře jsou na to knihy i postavy, co ti poskytnou detaily.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Děkuji za všecky odpovědi.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Onyx
Příspěvky: 1484
Registrován: 20. 12. 2005 4.25
Bydliště: Někde pod Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Onyx »

Jen doplním info k nekroskopovi

Nekroskopije je schopnost vyčíst z něčích střev a vnitřností to, co ví a myslí si a tak trochu i budoucnost. Informace se doslova čte z toho jak jednotlivé orgány vypadají, jakou mají barvu, jak jsou zakrouceny atd.. Nekroskopem se nemůže stát každý, není to studijní obor, ale spíš tak trochu zvláštní nadání. Je v tom i magie, ale také velký díl normálního pitvání. Nebo spíš vivisekce, protože oběť by měla být živá, nebo mrtvá jen po velmi krátkou chvíli. Veškerá nekroskopije je možná pouze s asistencí DM a postava nekroskopa musí být i předem schválena DM.
Jesper
Příspěvky: 627
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Jesper »

Onyx píše:Jen doplním info k nekroskopovi

Nekroskopije je schopnost vyčíst z něčích střev a vnitřností to, co ví a myslí si a tak trochu i budoucnost. Informace se doslova čte z toho jak jednotlivé orgány vypadají, jakou mají barvu, jak jsou zakrouceny atd.. Nekroskopem se nemůže stát každý, není to studijní obor, ale spíš tak trochu zvláštní nadání. Je v tom i magie, ale také velký díl normálního pitvání. Nebo spíš vivisekce, protože oběť by měla být živá, nebo mrtvá jen po velmi krátkou chvíli. Veškerá nekroskopije je možná pouze s asistencí DM a postava nekroskopa musí být i předem schválena DM.
Nebylo by lepší Onyxi, nechat hráče, aby si i tyhle základní drobnosti zjistili sám ve hře? Mám za to, že ani takovéto informace o nekroskopii by na desce neměly být běžné k dispozici.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Měl bych ještě jeden dotaz i když je trochu OT ale proč kvuli němu zakládat nové téma.

Mám postavu Čaroděje. A chcel jsem se optat na pár věcí co já nechápu ale má postava by měla. Přeci jen nehraju Zaklínače.
Jak funguje vyvolávání Nemrtvých u Mystického kouzlení? U božského si to představit umím ale u tohodlenc ne. Postava by to jakožto Kouzelník vědět měla.

Pak jsem se chtěl ještě zeptat. Plynou nějaké IC výhody z zaměření na Školu? Které se volí při tvorbě postavy nebo jen systémově ničí možnosti důležitých kouzel?

Vím že se to týká hodně IC ale tu první otázku by postava vědět měla. A proto jestli je to moc destruktivní pro Forum, žádám o PM. Děkuji
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Jesper
Příspěvky: 627
Registrován: 17. 12. 2008 15.30
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Jesper »

Vědět to nemusí, i když hraješ čaroděje.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Nemusí? Že by mi utekl někde rozdíl mezi Čar. a Zak. nebo jsem jen špatně pochopil jak to je s tím rozuměním kouzlům.

Tak snad odpovědět alespoň na rozdíl mezi Wizovím a Klerdovím vytvoření jde ne?
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Ungo »

Rozdíl ti patrně neunikl, ale jde o nastavení získávání inforací na EQ, které má z cca 90 % probvěhnout IC. Jednoduše řečeno. Nezkládej si starého a moudrého mága, pokud o magii nic nevíš. Založ si mladého studenta a otázky nad rámec startovních informací a IC knih pokládej IC formou. Uznávám, není to vždy štastný systém, ale je tak nastaven.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Mourisson1 »

A nebo si založ wiznu a hraj to jako zaklínače, beztak tu běhají paladini co nejsou paladini, druidi co nejsou druidi, banda kleriků, apod. Aspoň zapadneš xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od placidity »

Nebo si vymysli teorii vlastní a tu prosazuj a rozšířuj. Že třeba nebude platná z pohledu herního světa v zásadě nevadí, o Zemi si také svého času myslelo, že je placatá.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Anó. Jenže já už mám postavu založenou. A hodlám v ní pokračovat jelikož se ke svím cílům zrovna moc nepřiblížila.
Postava začínala jako mladý učeň jelikož já jsem teď bez přístupu k EQ a už to vidím. "Zdravím, kde jste byl tak dlouho vaše přihláška na Muni již propadla," Odpověď "Ále pár let v lihu ještě nikomu neublížilo".. To prostě nejde získat IC info když nemáte možnost být IG. Navíc když postava celý (teď nevím přesně) 4 roky studuje a připravuje plány. Aby pak přišla a nic nevěděla.

Ohledně toho pseudo. Beru když je to kvuli IG povolání. Špech může být kdokoliv kdo to zvládá uhrát ale asi nepošlu špiclovat postavu co se neumí skrývat. Já beru asi moc Build jako to kam postava směřuje. Takže když si dám Paladina budu mít boha kterého postava uctívá. A IMHO je rozdíl mezi Paladinem (Systém) a Paladinem (IG).. Stejně tak prostě když někdo řekne že je to Čáryfuk tak to může být od Kouzelníka po Barda. Ale to už je OT.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Ungo »

Chápu tvůj problém zapříčiněný tím, že nemáš přístup hrát. Jistě je záhodno doplnit si IC informace, které by tvá postava měla znát. Informace jako:(nadsázka) „V Tirianu mají novou pekárnu“ „V jezevčinách vysadili nové stromy“ „V Mitharillu zrekonstruovali toalety“. Zkrátka informace běžného života. Pokdu tvá postava žije v Tirianu, jistě by jí některé zásadní změny neušly. Takovéto informace si můžeš doplnit buď na IC nástěnce nebo v topicu Co se kde povídá.
Rzhodně ale není možné dožadovat se ooc cestou informací, které bys zjistil, kdyby jsi hrál typu: „Moje postava by za tu dobu, stihla přečíst to a to“ „Moje postava by se stihla podívat tam a tam“. To je stejné, jako kdybys chtěl přidělit expy, které ti utekly za dobu co jsi nehrál :smile:
Co se týče tvé přihlášky na MUNI. Pokud napíšeš danému DX a vysvětlíš mu svou situaci, jsem osobně přesvědčen, že ti ono DX vyjde vstříc.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od placidity »

IC informace ale nelze získat jinak, než IC. (Tedy, lze, ale,… ;) )

Že nemáš možnost hrát a tím pádem postavu rozvíjet je sice nemilé, ale je to zapříčiněno OOC faktory - povinnostmi v reálném životě - a IMHO není problém se s DX (nebo kýmkoliv jiným, kdo je zrovna v daném případě relevantní protějšek) domluvit, aby toto bral v potaz a nepotahoval kvůli tomu postavu ve hře. Ostatně viz Hawk nade mnou, co se budu rozepisovat :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od Mourisson1 »

DarckDewy píše:Špeh může být kdokoliv kdo to zvládá uhrát ale asi nepošlu špiclovat postavu co se neumí skrývat.
(špeHovat ne špeCHovat ;) )

A proč bys neposlal? Skrývání není podmínka pro to bejt špicl, co někdo kdo předstírá že je já nevím součástí nějakýho spolku a získává tak info? Ten nepotřebuje skrývání :bigwink:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 223
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od DarckDewy »

Nedožaduji se informací. Teda ano ale jinak než myslíš. Já nechci aby mi někdo řekl jak tohlenc a tohlenc udělat. Jestli to tak v mém podání zní tak se omlouvám.

Chtěl bych jen znát rozdíl. Protože IMHO by ho postava znát měla. Přeci jen vidí rozdíl mezi B a M magií. Ale my ne. Neříkám ale systém to nepovoluje. A tak je to hloupé když se systém IC zjišťování informací počítá i k tomuhlenc.

Nechci info co bych zjistil za tu dobu co nehraju. Jelikož jsem hráč co na EQ tvrdl od rána do rána. A těch informací by byla spousta. A knihy mám skorem všecky přečtené.
Navíc na Forum těch IC informací moc není. Co to tak sleduju tak budu vědět o tom že Orlando je mrtvej, stráže kontrolujou a stojej vždy jinde. To není moc věcí na 4 roky..

For Mouriss:

Ano já jsem hrozný Češtin hlavně když píšu z Mobilu.

Jistě to jsem bral jako vyjímku. Myslel jsem špehování. Jakožto plížení mezi něčím co špehuji.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Jak to funguje? - Nekroskopie

Příspěvek od placidity »

ad rozdíl mezi sesíláním) Kněz nemá na magii ani špetku talentu, pouze požádá boha a ten za něj zakouzlí. Kouzelník si to musí odedřít sám, protože k tomu má vlohy. Tohle je, myslím, v obecném povědomí. Detaily ale jsou buď v (ne)veřejných knihách nebo se předávají ústně mezi zainteresovanými. Takže víc nemůžu sloužit.

ad IC dění) Ono se taky v Království za ty 4 roky nic víc zásadního (alespoň veřejně) nestalo.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Odpovědět