Zimní EQ sraz - 10.01.2015

Vše ohledně plánovaných akcí, srazů a srázků.

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Van »

Braenn píše:
placidity píše:Buď udělat sraz těžce soukromý s vlastními zdroji, nebo ať každý jede na svůj lístek. Jinak se tomu předejít nedá (a s těmihle divnými doplatky jsem se párkrát setkal taky, takže...). Jinak ještě přidávám třetí možnost, někdo cizí pije na společnost a pak uteče :)
Těžce soukromý sraz s vlastními zdroji je Chlébské, ale to by bylo v zimě lehce sebemrskačské.
I u Chlébského je to diskutabilní :megalol:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Braenn »

George - No jo. Ale rezervuju celej salonek/půlku hospody na svý jméno. Dotyčný neplatič odejde dřív a na konci... co. Jestli má někdo koule na to, říct jim "sorry, ale ten, co to měl platit už je v háji, mějte se hezky" a odejít, tak - má koule, no. To je morální stránka věci. Jestli by oni z nás (zbylých na konci, resp. ze mě, jakožto pronajímateli místa) mohli nedoplatek dostat nějakým zákonným způsobem, to netuším.

Ale můžeme zamezit větším nedoplatkům třeba pravidlem (i u obsluhy), že tvrdé se platí na hned a jídlo se musí namarkovat nejpozději v deset. To by mohlo částku významně zkrouhnout.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od placidity »

IMHO když by každý jel sám na sebe, není pro hospodu šance jak nedoplatky vytřískat po tobě, a to ani kdyby se to dostalo k soudu (jakože nedostane, protože škoda <5k není trestný čin), protože placení si musí hlídat především oni a je to jejich chyba. Správně by totiž měli mít v takovém případě otevřený účet pro každého jednotlivce (což na akcích mám pocit nikdo nedělá, všichni účtují hromadně a pak z toho jen vyjíždějí dílčí platby).

Tohle ale celkem řeší pravidlo, že se platí ihned na baru. Nejsou účty, není manko, lidi jsou i méně ožralí (někdy :), záleží jak moc se jim chce co chvíli vstávat pro pivo)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Braenn »

To si v takovém počtu neumím představit, pro obsluhu docela peklo.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Woxa »

Ještě jsem nezažil případ, kdy by hospoda kejvla na to, že u skupiny cca 30lidí udělá účet každýmu extra. Zaprvé na to v kasách většinou nemají prostředky (mají to tam nastavený na jednotlivý stoly) a za druhý, to je pro ně šílenej blázinec s tím, kdo všechno jim (ne)zaplatil.

Podle mýho je jedinej kompromis trhnout se na pár skupinek cca po 5 lidech a pro tyhle skupinky mít extra účty, ale jako jednotlivci mi to přijde nereálný.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Van »

Já to zažil. Každý měl lísteček a nebyl problém. A to to byl malý podnik s dvěma obsluhujícími a měli nás tam cca 20 + dalších asi 10 místních různě po skupinkách či sólo.
Uživatelský avatar
Alfray
Příspěvky: 1189
Registrován: 15. 8. 2006 20.59
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Alfray »

Pokud jste měli každý tři piva a jídlo, zvládl by to ohlídat i šimpanz. U +/- 40 lidí ti číšník pro každého účet neudělá při těch kvantech chlastu, co se protočí a prolije hrdlem. Rozumný je, jak psala výš braenn, jídlo zaplatit se zavíračkou kuchyně, pivo na společný účet a panákovat (nebo kupovat lahve x_x) ať si každý chodí na bar dle libosti.
acc.:skarbi
postavy: Luthor Waldenn
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Van »

Jen popisuju, že to jde. A nešlo o jedno jídlo a pár piv. Nicméně holt asi v Praze nejsou ti správní borci. Každopádně je to třeba pro mě jeden z faktorů - pokud tam budou určití jedinci, kteří se podle všeho loni dobře bavili a moc neřešili placení, tak mě to neláká. Už jen proto, že pro mě je sraz spíš o tom si pokecat a né prolít se alkoholem. Od toho jsou jiné akce a jiná místa.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Braenn »

Tyjo, to je samej určitej jedinec, nějací neurčití špatní HCRP eviláci, jste chlapi tajemní jak hrad v Karpatech. Když už máte potřebu vyjadřovat se na foru o tom, že někým pohrdáte, nebo máte s někým problém, tak co takhle konkrétně? :)

A Nalku - doraž, nebo nedoraž. V prvním případě snad nebudeš nikomu vadit, někoho třeba potěšíš, někomu to bude fuk - v případě druhém to bude stejné. Ale je hezké, že to podáváš jako kdovíjakou čest. My, pražáci i pražské náplavy, pokorně skloníme hlavu a přivítáme tvou osobu do naší špinavé metropole, pakliže shledáš dostatečně hodné, abys sem nakonec dojel. Klidně se složíme i na kytky.

A když zveřejníš onen tajný seznam lidí, kvůli kterým bys nepřijel, nebo naopak přijel, třeba tím dosáhneš kýženého výsledku. Ať je jakýkoli. :bigwink:
Uživatelský avatar
Grovel
Příspěvky: 4
Registrován: 18. 9. 2014 10.39

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Grovel »

Stačí se domluvit s obsluhou, aby se platilo přímo na baru. Zrušit lístky a rovnou platit. Je to sice drobné zdržení, ale aspoň tam nebudete muset někdo platit za druhé. :beby:
"Upřímná koboldí radost" - https://www.youtube.com/watch?v=5yXR-FG … e=youtu.be
"Já sssem Grovel mališšká ješštěrka" - https://www.youtube.com/watch?v=8hjV6-GKbCI
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Mourisson1 »

Braenn píše:Tyjo, to je samej určitej jedinec, nějací neurčití špatní HCRP eviláci, jste chlapi tajemní jak hrad v Karpatech.
Pak jednou člověk přestane být tajemný a jsou z toho drby a tragédie kdo s kým spí, kdo o tom mluví, a tak dále :crazy: :crazy: To tak. :megalol: :megalol:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Braenn »

Víš dobře, oč mi šlo. Prostě si neurčité narážky a urážky v tomto topiku nechte od cesty.
Prosím.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Van »

Omlouvám se, pokud to někoho urazilo. Ale myslím, že je o mě celkem známo, že nemám rád bandy opilých osob. Zmiňoval jsem to u více srazů, sama to víš Braenn. Osobně netuším, o koho šlo loni, bylo mi to popsáno velmi obecným termínem, takže jsem nechtěl jmenovat, když jsem tam nebyl. O nic víc nejde.
Už se nebudu vyjadřovat, termín stejně bude až v lednu, takže nejspíše tak jako tak nedorazím, protože budu mít plný ranec zkoušek.
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1350
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Lomylith »

Ty si ale princezna...
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Van »

A jak jistě víš, tak my, vznešená aristokracie, můžeme dorazit jen a pouze na místa, která jsou prověřena královskou službou a která určí, že účastníci splňují kritérium snášenlivosti. :shades: :megalol:

EDIT: ano, velice se bavím, když tu jsem urážen, zjevně i méně zjevně :bang:
Naposledy upravil(a) Van dne 7. 10. 2014 19.23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Ungo »

Se teda as stavim.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Ondrasman
Příspěvky: 511
Registrován: 5. 4. 2010 17.21
Bydliště: Ostrov vyvrženů

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Ondrasman »

Hahahah, Vane, to je srandy...
Chard
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Braenn »

Hawkeye píše:Se teda as stavim.
Neke! Teda ke... ne že to vzdáš!
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Wolf »

Taky bych se rád ukázal, pokud budu v ten den schopný a bude to v rozumné lokalitě někde =)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Anade
Příspěvky: 989
Registrován: 20. 8. 2008 23.54
Bydliště: Pardubice

Re: Velký EQ sraz

Příspěvek od Anade »

Wolf píše:Taky bych se rád ukázal…
Už bylo na čase… Kolik let tě už přemlouvám, abys na nějaký sraz dorazil? Pět? :) Tak už žádné výmluvy!
Anade Be'lein – rozporuplná, (pro některé) nevypočitatelná, nedůvěřivá elfka za půl druhé platinky
We do what we must because we can.
O papoušcích…
Odpovědět