Stránka 1 z 1

Zpěv bardí uchu lahodí

Napsal: 21. 1. 2015 18.35
od Protton
Jaký je váš pohled na zpěv bardů? Tedy kopírování předepsaného textu do hry? Bard při tom moc nesleduje hru a jenom kopíruje text z dokumentu otevřeného vedle NWN...

A jak by to bylo lepší? Kopírovat naráz odstavce a verše oddělovat třeba čárkou nebo středníkem a nebo kopírování po verších a tím zaspamování celého chatu?

Jakékoliv rady, připomínky a cokoliv jiného k tématu vítány.

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Napsal: 21. 1. 2015 19.54
od Woxa
Hraju barda a nejvíce se mi osvědčila metoda kdy kopíruji vždy nějaký větší blok, v kterém jednotlivé "řádky" vždy oddělím pomlčkou.
Nepřijde mi, že by to nějak příliš překáželo ve sledování hry. Spíše je potřeba kopírovat to s citem a nedělat nějaký šílený spam, ať to nezahltí hru ostatních.
Polámal se mraveneček, - ví to celá obora, - o půlnoci zavolali - mravenčího doktora.
Doktor klepe na srdíčko, - potom píše recepis, - třikrát denně prášek cukru, -bude chlapík jako rys.

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Napsal: 21. 1. 2015 19.56
od DarckDewy
Nu, já jsem pro to zaspamování chatu. Je to hezčí a člověk si k tomu dá nějakou melodii, jinak já si představuji zpěv bardů spíše jako básnickou recitaci :) k melodii hudby

A to že bard nesleduje okolí. Se ani nedivím, vím jaké je to hrát na hudební nástroj a k tomu zpívat. Taky si moc nejde všímat okolí takže to bych neřešil.

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Napsal: 21. 1. 2015 20.35
od placidity
Záleží na situaci. Když hráči okolo dodržují rádiový klid nebo si převážně šeptají, dá se hra sledovat, ale v momentě kdy se rozjede spamfest, to je bez šance. Člověk je rád když chytá očima v chatu svoje vlastní verše, natož aby na něco reagoval. Ale vesměs se nám s woxou osvědčilo to, co psal výše. Psát uzavřené verše po 1-2 řádích je poměrně přehledné.

Re: Zpěv bardí uchu lahodí

Napsal: 22. 1. 2015 6.55
od Anade
Zmíněný postup s pomlčkami používám také:
Francesca de Guilliamo píše:Anade: Život je černobílá šachovnice – figurky postavené v svitu svíce. – Počátkem života si každý strany volí, – někdo je změní, někdo nepovolí.
Anade: Tu bílý král se dvořil černé dámě, – on rytíř byl a ona žoldák právě, – on stranil slunci, ona zvolila si noc, – však oba nade všechno milovali moc.
Anade: Refrén 2×: Že zraněná je pýcha, – kde pravda je, kde lež? – Jsou s dámou černí střelci – a s králem bílá věž.