Koutek realističnosti

Vše co nejde zařadit jinam

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Calcathea »

To jo. Vallador na tom dělá všechno a zbraně ošetřuje taky. takový vyžraný jezevec ho bude mít :-)
Myslim že by ho do hry měli přidat.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1652
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od George »

Rád bych připomněl, že tohle odehrává systém tím, že se vám rozpadá zbroj jen díky samotnýmu nošení.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Braenn »

Teď sem chvíli zírala prázdně na monitor a přemýšlela, jaký jiný vosk než včelí by mohl jít použít, než mi to došlo - takže jestli jsi měl Cale na mysli parafín, tak ten teda ne. :biggrin:

O kvalitách toho kterého sádla nemohu soudit, někdo od toho odrazuje a říká, že to pak smrdí, žlukne, chytá plísně, někdo si nemůže vynachválit. Já za sebe doma fixluju a používám Konkor 500.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Selvagion »

Já plně věřím, že Solar, když světil mou zbroj, myslel i na protikorozní požehnání :megalol:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Mourisson1 »

Já věřil vždycky všem těm u kterých jsem si to nechal opravovat. :D
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Calcathea »

To jo. Já slyšel že husí sádlo je prý skvělé.
nemáte někdo jezevce? nebo známýho myslivce co by o kvalitách jezevčího sádla předal nějakou zkušenost?
I když si myslim že na jezevci sádla moc nebude :-)

Georgi. Ono proč si nezahrát údržbu věcí občas je to fajn zpestření hry. opotřebení zbroje bych hodil spíš na takový to "vyklepat plechy, helmu"
No věřit jim jde. ale přecejen... ono to sádlo z jezevce má to... tajemný vlastnosti dodává to sílu prej :-)
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 404
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Van »

Wolf píše:
Calcathea píše:Moc dobře vím kdo si domlouvá hru na pivě a kdo je na TS. A kdo komu leze do zadku.
Je pravda že byl čas kdy jsem to taky dělal.
Mě přijde, že toho víš až nějak moc.
Ono to ví skoro každý, Wolfe.
Mourisson1 píše:
Wolf píše: Když se podíváte na náš IR svět, tak taky spíš vidíte převažující "dobro" (nemluvím o intrikách a podvodech třeba), než nějakej pekelnej svět (navíc každej si svůj život dělá sám :D =P).
:megalol: :megalol: :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:
A ty se moc netlem nebo ti dám banán!
Ukázka zneužití moci aneb svět neladěný do dobra.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Selvagion »

tak z reálného jezevce možná sádla moc nebude, ale ti vypasení zmetci v jezevčinách co se cpou low level dobrodruhama, tam už bych to viděl nadějněji

začněte někdo prodávat jezevčí sádlo - skvělé na smažení, výborné na leštění, zdravé a za přijatelné ceny :biggrin:
Calcathea
Příspěvky: 114
Registrován: 11. 12. 2006 22.33

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Calcathea »

Jezevec krmený nasem čaroděje.….
Jeho sádlo mude mít zázračné účinky.
Calcath: Bývalý otrok poznamenaný Ostrovem.
Vallador: "Jsem lovec. Luk pasti a tak."


Každý z nás žije ne každý ale skutečně umírá!
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Woxa »

No, v určitých případech může být dobré i na potenci :)
http://magazin.osobnosti.cz/sefkuchar-g … zevec-3216
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Wolf »

Van píše:………..
Ty mlč taky nebo dostaneš banán i s Mourisonem Nalku :bleh:

A ne, nikdo neví praveze nic. To je snad tej nejčastější nešvar.
A kdo si mysli, ze vi všechno, je hlupák a brzo naleti.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Mourisson1 »

Opiš tam místo těch teček to zneužití moci, ať to víc bije do očí xD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Tomyn »

Tak o důkazech to tady rozhodně je, DX po tobě vždy chce důkazní materiál - screen ohledně nějaké události, jinak s tím nic neudělá.

Mě jde taky o to, aby se hrálo čistě a nezneužívali neprávem mimo postavu nabyté informace O TO MY HLAVNĚ JDE. Proto když sem jednou udělal kravinu a připojil se na OOC volání do hry, jsem se hned nahlásil, popravdě metagame se strašně těžce dokazuje.

Co se týče skype, ano myslím že jsem Tě slyšel též na skype, což je asi už pár let.
Někdy v té konferenci bylo hodně lidí, nejen z EQ, kor když sme se chystali pařit LoLko. Na tom neshledávám nic špatného, že si lidi co spolu hrají občas pohovoří, obvzláště když se znají z reálu.
Na skypu jsme měli i Nayluna se kterým jsme hráli LoLko a EQ tak nějak všeobecně řešili z pohledu ku jeho zlepšení a proč odešel a podobně.

Mě osobně komunikace přes OOC kanály, ale při hře vadí, a vyhýbám se jí, ruší to soustředění na charakter postavy a její reakce a celkově atmosféru, čili za sebe to silně nedoporučuji. Je to silný rušivý element.

Jinak pravidla hovoří jasně a já je respektuji:
4.2. Je zakázáno opakované zasílání TELL zpráv, pakliže druhá strana nereaguje. Používání OOC kanálů (TELL, ICQ, IM, Ventrilo aj..) pro sdělování IC informací je přísně zakázáno.
Nekažte hru sobě ani druhým. Výmluvy typu "vždyť to nikdo neviděl" nejsou omluvou. Používání OOC kanálů pro OOC komunikaci během hry není doporučeno.
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Protton »

Poprosil bych, abyste si své flame-war odnesli do anální krajiny, případně si založili vlastní vlákno, pojmenované: Konspirační teorie a obviňování s občasným brekem.

Co ke zbytku: Plnoplát je nesmysl a chodit se ti v tom fakt nechce déle, než je nutné. Na druhou stranu ale lehčí zbroje a to polopátem počínaje, koužkovou pokračujíc a destičky atd... to už se dá nosit třeba každý den 14 dní v kuse. Zkoušel jsem to. Dá se.

Co se týče tepla... ve zbroji samotné bez helmy se přehřát dá, v helmě je sakra lehké dostat úžeh (či úpal či co, to je jedno, víte, co myslím) ale to jen při aktivitě. Při normálním použití se chová plát jako izolant, vytvoří se mikroklima a je dobře a příjemně, nechce se to ani sundávat. Po velké aktivitě je to o něčem jiném, tam se celé tělo přehřívá.

Co se týče sluníčkovosti: Nemyslel jsem to tak, že celý svět je plyš. Ač trochu je, ale jen tak v mezích hratelnosti a kvůli nedokonalému systému (třeba vražda tady je docela problém, ale s tím se nic neudělá.) Co jsem tím myslel je i to, jestli se tady může někdo smířit s tím, že paladin (ne nutně Solarovec) se je schopen bavit s Poletuchou (promiň, ale pobavilo to až moc) a nechce ji zabít ani upálit. Stejně tak, že místo hnaní se za viditelným zlem se snaží dostat se ústupky vysoko v nějaké hierarchii, aby mohl zakročit a pomoci tak daleko více, ale ne přímo, spíše později, a možná se bude muset pohybovat na hranici paladinské morálky, ač ji nebude překračovat (Ono všechno se dá ohnout, koukněte na Křížové výpravy a jejich názory, podpořené svatým písemem, koukněte na všechnu smrt ve jménu jakéhokoliv náboženství. Vždy je to překrucování, i ten Islám to tam napsané nemá. ).

Pláty a rez: Dá se pláty ošetřit tak, že nereznou. Vůbec. Je to nějakým lněným produktem, už nevím, jak přesně. Ale šlo to. Jinak... sádlo je na nic, žlukne a smrdí, fakt nechcete. Včelí vosk je super, ale něčím by se musel ředit, aby se nerozpouštěl. Jinak je to výborná impregnace na kůži i bez příměsí. Jakýkoliv olej se dá použít, ale lepší je nějaký nezápalný... z jasných důvodů.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Selvagion »

Protton píše:Co jsem tím myslel je i to, jestli se tady může někdo smířit s tím, že paladin (ne nutně Solarovec) se je schopen bavit s Poletuchou (promiň, ale pobavilo to až moc) a nechce ji zabít ani upálit.
Tak Selvagion je poměrně hodně tolerantní solarovec, i když je k různým křídlatcům a podobné havěti obezřetný, drží se toho, že za svůj původ by nikdo souzen být neměl, ale za své činy. Takže s nimi vychází poměrně dobře, dokud se chovají slušně a nedělají bordel. Ono pomáhá i to, že to jsou všechno kříženci, kdyby to byl čistokrevný démon, asi by konverzace byla dosti krátká :)

Takže já myslím, že hodně záleží na povaze a postojích paladina. On ten paladinský kodex totiž sice říká chraň Dobro, potírej Zlo, ale už neříká nic o tom jak.
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Woxa »

Uvědomte si jedno, kdyby se zde Solarovec rozhodl vést "křížovou výpravu" a její smysl nějak pokroutit ku prospěchu svému nebo něco podobného, případně kdyby tak pokrucoval celou víru, tak co se stane?

Zjeví se Solar a dá mu řádně za vyučenou (No dobře, možná se to nestane, protože team, ale stát by se to mělo vzhledem k tomu v jakém settingu se pohybujeme). Takže dávat za příklad nějaké křižáky a jejich křížové výpravy z reálu mi fakt přijde úplně mimo.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Selvagion »

Pokud by nebyl Servates rychlejší :megalol:
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Ungo »

Musím říct, že tenhle topic mně baví. Způsob jakým dokáže skupina lidí řešit asi 5 věcí naráz v jednom topicu, je úctyhodný :smile:

Nejvíce mne asi zaujala žádost o prokázaní komunikace přes TS screenem :biggrin:

Pardon za OT. Jakmile zjistím o čem je tu vlastně řeč, tak se tématu chytnu :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Tomyn »

tak to bylo spíše o tom, že když konkrétně jmenoval, aby dodal důkazy, a je logické že asi screen na TS je nesmysl, nic takového řečeno nebylo v přímé souvislosti, koho to napadlo je asi sám datel, ale taková audionahrávka jistě vhodná
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Koutek realističnosti

Příspěvek od Ungo »

Jen co tě napadne postup, jak se taková nahrávka získává, tak se s námi o něj určitě poděl :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Odpovědět