Receptář

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od The_Balrog »

Myslím, že kdyby to bylo od začátku v "OOC: Tématech mimo Equilibrii", že bychom byli ušetření posledních dvou stránek. Tak jsem to přesunul.

EDIT: A aspoň vidím, že jsem neudělal ikonku pro přesunuté téma. Tak se za to teď omlouvám.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Receptář

Příspěvek od Van »

Woxa píše:Jo, jenže podle týhle logiky můžem támhle těžit uran a vést jaderný výzkum, támhle v poušti těžit ropu, o kus dál založit nějaký chemický moloch... a vlastně každý to co potřebujem. Vlastně se tím částečně vracíme i tomu IC pátrání, proč IC pátrat a hledat alternativy, když si teda prostě do tý hry můžu v podstatě vrazit přesně to, co potřebuju.

Já osobně jsem spíš zastáncem toho, že když chci něco navíc, tak to nejprve proberu s teamem. Ne, že si to do tý hry prostě vrazím a když má někdo námitky, tak ho za tím týmem posílám.
web EQ píše:Přijde-li vaše postava s tím, že chce postavit hvězdnou loď, třeba IC přesvědčí někoho dalšího a do stavby se opravdu pustíte. DM Vám takové věci umožní, ale obtížnost dosažení takového cíle bude odpovídat velikosti toho, co jste si vymysleli. Takové věci nejsou snadné, vyžadují notnou dávku trpělivosti a zaberou několik měsíců pravidelného hraní.
Myslím, že je čas založit pana Oppenheimera. :buba:
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Receptář

Příspěvek od Lassair »

Woxa píše:A co je na tom tak špatného, že si chce někdo "zjednodušit práci". On google toho vysype spousty, ale mnohdy oddělit zrno od plev není jen tak. Proč znovu googlit něco, co už vygooglilo x lidí předemnou? Proč se raději nezeptat, zda někdo nemá konkrétní info?

Když to někoho tak hrozně obtěžuje, tak proč vůbec reaguje? Nebylo by lepší, aby svůj čas trávil nějak lépe, než ubohým machrováním, že jako zná nějaký google? A když už tedy machrovat opravdu chci, tak ten google použít a pak zamachrovat konkrétním odkazem?

Přijde mi, že poslední dobou se čím dál tím rozmáhá potřeba druhého shodit nějakým naučeným zaklínadlem, než se nad jeho dotazem více zamyslet a poradit. Případně si prostě říct, že to obtěžuje, nezajímá a k tématu se vůbec nevyjadřovat. Zde je spousta lidí, kteří k tomuto tématu mají blízko, tak proč se neptat zde. Kdyby se Ninque ptala na nějakém astrofyzikálním fóru, pak bych asi ostré reakce chápal.
Mám názor osobně, že když něco nevím, tak se to pokusím nalézt, když to nejde, tak se ptám, hlavně, když to chci hrát. Ale dám si trochu té práce. Samozřejmě se naše názory mohou lišit, jsou zde odkazy,názory, proč co nejde, jak postupovat, je tady toho víc. Takže prosím, žádné nikdo nepomohl. Jestli je můj pocit vycházející ze zkušeností špatný, tak nemám problém se Ninque omluvit (upřímně potěší mě, když se budu v ní mýlit)
EDIT: A také, jak bylo řečeno zjišťuju IC kdo co umí... Prostě nejprve si zkusím nalézt někoho kdo mě naučí něco uvařit, pracuju na tom, ne že napíšu sem, že nikdo takový není (což bylo jasně vyvráceno) a šlus
Další odkaz
http://www.bydlet.cz/365428-ceske-stred … byl-fadni/
Béééé...
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Woxa píše:
Jenže dotaz nezněl "pomozte mi najít relevantní odkaz", ale "udělejme z tohoto topiku seznam jen a pouze IC receptů, to se bude hodit i IR". Prohlášení, že vlastně nezná žádnou postavu, která by se kdy vaření věnovala, takže to nemůže odehrávat, tomu také nepomohlo.
Řekla bych - a už to tu zaznělo - že problém byl krom nadbytečnosti tématu i ve formě a zkušenostech s hráčkou. Z mé strany rozhodně.

Proto byl odpor větší, než by si zasluhoval podobný dotaz, vedený trochu jiným stylem. Na druhou stranu - tvé zvýšené obhajování nápadu zas reagovalo na množství toho odporu, ne?
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

Ano, hledat IC v případě, kdy se chci svou postavu něco nového naučit je správné. Nikdy jsem netvrdil opak. Jenže tohle není jediný případ, ke kterému může dojít. Co třeba v případě, kdy už má postava něco umí (kolikrát třeba i systémově - a zrovna pro tábornické vaření dokonce i "systém" je), ale já jako hráč o tom nemám ty správné znalosti a chci svou hru někam posunout (třeba právě tím, že si ty znalosti doplním).

A ano, nešlo o konkrétní odkaz atd... ale jasně v tom zaznělo, že hledá inspiraci jak pro reálné vaření, tak i pro obohacení hry. Neřekl bych, že nějak zvýšeně obhajuju ten topic/nápad, jak už jsem napsal je mi fuk jestli to tu vznikne nebo ne. Možná je to zbytečné, ale nevidím na tom ani nic škodlivého. Našla by se tu spousta jiných témat mimo EQ či EQ se týkajících jen okrajově. Jsou tu topicy na téma "jak bejt dobrej mág/paladin", "jak fachá to či ono kouzlo", proč by tu nemohl být topic "jak dobře vařit", "co se jak vaří".

Co se mi nelíbilo a proti čemu bojuji je ten postoj, který tu někteří zaujali. Přislo mi to prostě zbytečně agresivní.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Sakura
Příspěvky: 164
Registrován: 1. 6. 2011 12.58

Re: Receptář

Příspěvek od Sakura »

IMHO jsou tyto reakce na tento návrh vážně přehnané.
°Ano, lze si to vše zařídit čistě IC.
°Ne, nevidím problém v tom, že to nejdříve navrhla OOC a že to udělala takovým způsobem, jak to udělala. Stačí říct "Bude lepší, když tohle začneš řešit IC ať už s PC nebo DX". KONEC. Za prvé by nás to ušetřilo ostřejšího vyjadřování a zlobení se a za druhé, nemusely by tu být tři dloouhé stránky které trvá než si někdo přečte.

A teď mě taky sežerte. :bang:

EDIT: Trochu mě předběhl Woxa, zkrátka s ním souhlasím.
Sakura Fearin : Sloužíš-li silám zla, pak nečekej slitování.
Ker'ethis Iannol: Mhmmm, ano ano-… Počkat, sníh?!
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

Ja to vidím spis jako seznam IR receptu s tím, ze se jich par Treba bude dat použít i IC.
A já se třeba raději ptám a dozvídám se info ústně.
Kdyby mela moje postava umet střílet z luku a já to neumel, zalozim tu topic na střílení z luku klidně taky...a vuuubec se za to nestydím.
Jenze Nee, tady založit topic a o něčem s hráči diskutovat jen tak, protože jste Treba všichni v "pohode" se nedá.
Protože haf haf haf haf.
Moc to hrotíte imho :D:)

Tohle téma myslim není tak žhavé, aby muselo byt OOC tabu.
Jsem cekal jak jeden hráč napíše: Hele k tomuhle já davam bramboru, zkus to, je to dobry.
Druhej: ne ne, lepší je vajíčko se soli.
Třetí: hele zkusil jsem brambor a je to fajn. A možná by se mohl dat ten brambor na tousťak a bude to jeste lepší.

Ne. Jen samy stiznosti dokola.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Mourisson1 »

No wolfe, vítej na EQ xDxDxDxD
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Braenn »

Wolfe, jdi příkladem, a hoď sem místo řečí první várku svých oblíbených receptů. A vzhůru do diskuze.

Pokud toto téma vydrží být aktivní diskuzí alespoň týden, pak jsem se sakra pletla v tom, že na podobné účely slouží absolutně jiná fóra a stránky. A víc než ráda se omluvím.
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od George »

Jste neuvěřitelní (použil bych jiný slovo, být to na mě) hateři. Abyste se nepotrkali (zase bych použil jiný slovo). Místo konstruktivního nasměrování téhle diskuze jen držkujete... Přitom sama Braenn by jistě ocenila nějakou diskuzi na téma jasmínu, šeříku apod.
A to, že si Nin vysloužila hate kvůli tomu, že to téma bylo od ní a podaný nějakou konkrétní formou je jen hledání.. hole.
Co se týče postav kuchařů, tak většina z výše jmenovaných dávno nehraje... krom toho zjišťování informací od nich není o nic víc vypovídající, než vymyšlení si informací vlastních (protože předpokládám, že ty postavy si to v konečným důsledku vymyslely taky (resp. hráči)).

Co se týče koření a jídla, zahrnul bych na EQ všechny koření a jídla, co byly k dispozici u nás ve středověku.
Otázkou by pak bylo, co ostatní koření a jídla? Protože EQ zahrnuje hodně podnebných pásů jdoucích dokonce do větších extrémů, než na zemi...
Je na EQ:
skořice? (využívala se ve starověkém Řecku, v Česku známá od 15. stol.)
pepř? (podobně jako skořice koření dovezené z okolí Indie)
bambusové výhonky? (míli na sever od fagadu je bambus (alespoň graficky))
kakao? (EQ nemá žádnou džungli, přesto se na EQ vyskytuje běžně čokoláda)
vanilka?
marihuana? (předpokládám, že ji nahradila dryanka)
mák? (zcela běžná věc, ale nejsem si jistej, jestli je z něj něco na EQ)
kokos? (zcela běžnej produkt různých palem.. a že jich na EQ je.. včetně třeba datlovníků) //Což mi připomíná, že pomerančovník je listnáč, ne palma.. alespoň v našich reáliích :)

… taky je třeba otázka.. když moje postava bude dělat něco s kaviárem... kolik hráčů se urazí, že to na EQ nepatří?
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Woxa »

Ach jo, tohle je zas topic... Nalk se mě zastává, s Georgem se tu shodnu... :megalol:

Ale k tématu, já mám pocit že v Oáze pomeranče rostou právě na listnáčích a jinde je nenatrháš.
A u kaviáru nevidím důvod, proč by tu být nemohl. To jsou v podstatě jen jikry, ne? Takže když se nebudeme bavit vysloveně o tom "pravém ruském", ale spokojíme se s nějakou obvyklejší "náhražkou", imho tu něco jako kaviár být servírováno může. Spíš je otázkou, jak to IC přijme veřejnost.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od George »

Jo, máš pravdu, roste to na listnáčích..
U kaviáru jsem se snažil naznačit, že i relativně exotická věc se může na EQ vyskytovat a přesto by asi nebylo uplně špatný se nejdřív poradit s ostatníma hráčema, jak by na to přistupovali, vzhledem k tomu, že si myslím, že by ne každej přijal kaviár tak snadno... K tomu jen podotknu to, že skořice je jakoby podobně exotická jako třeba pepř. (wiki)(?)
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Ungo »

OOC se spekulovalo a dokonce i od DX IC odehrálo, že funguje jakési dovážení surovin ze sfér. Tudiž na desce může být dostupné prakticky cokoli, i když asi za jistou cenu.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

Braenn, já vůbec recepty neznám, ale treba bych se tu i rad něco klidně dočetl v rámci OOC :)
Ostatne topič uz je mimo Eq, takže proč ne :)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1255
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Re: Receptář

Příspěvek od Selvagion »

No, vzpomínám si, že babička dělávala kuře na soli, prostě do pekáče nasypala celou sůl a na tu tlustou vrstvu to kuře dala. Mělo pak fantasticky křupavou kůžičku. Asi to moc zdravé nebude :) ale bylo to hrozně dobré. Dovedu si představit něco takového jako beduínskou úpravu potraviny, která se k nim příležitostně dostane ze severu. Ostatně v poušti by o sůl nemusela být nouze.

EDIT: když tak nad tím přemýšlím, není pečené kuře na EQ vlastně nelogické? Nebo že by mágové vymysleli brojlera :-D
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

V moři sul nehledej, Equilibrijské moře není téměř slané.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Uživatelský avatar
Ninquë
Příspěvky: 390
Registrován: 18. 11. 2013 17.09
Bydliště: Šumperk

Re: Receptář

Příspěvek od Ninquë »

Asi nikdo nemáte nááááhodou nějaký soupis toho, co prodávají hospody různě po Desce, že? :shuffle:
Rosse Anne - mladičká hudebnice - MIA

Ninque Ju´eine - elfka, léčitelka, matka - věčně na cestách
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4080
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Wolf »

To už je IC věc Ninque, jak jsem ti psal do PM.
Tohle už tu vyžadovat na foru nemůžeš.
Jsou různá místa, více dostupná či méně, která prodávají různé suroviny a pokrmy, které jsou pak spestřením hry, protože jsou třeba vyjimečna a jedinečná.
Navíc je ve hře spoustu jídel přidaných jen tak hráči, nebo vytvořených DM, nebo kombinace potravin v paletě (viz jak vařila Kasiopea).
Takže takový seznam ti stejně nedá nic moc informací, jak a co lze na EQ vařit.
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Lassair
Příspěvky: 493
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Re: Receptář

Příspěvek od Lassair »

Logni si, obejdi si hospody a udělej si seznam sama:)
Béééé...
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1735
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Re: Receptář

Příspěvek od Mourisson1 »

To pro některé asi zní jako moc zbytečné zabíjení času :megalol: :megalol:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět