Houbaření

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Houbaření

Příspěvek od Van »

Přiznám se, že od EQ3 jsem jedlé houby nesbíral. Dnes jsem to zkoušel a jsem z toho poněkud zmaten.

Abych to v kostce popsal:
1) Najdu místo, kde se mohou vyskytovat houby.
2) Zahájím těžbu. Uspěju, dostanu třeba 2 kousky.
3) V nejbližším okolí, ač se snažím, jak se snažím, tak nemůžu těžit, protože jsem moc blízko. Když jdu zase dál, tak to chce nové hledání.

Je tedy limit ten jeden sběr na velkou oblast (ale při úspěchu je více kusů), anebo to chce velmi pečlivě popocházet a hledat, kde je možno tu samou oblast se zdrojem využít znovu? Jaké máte zkušenosti?
Rekwil
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 2. 2010 8.55

Re: Houbaření

Příspěvek od Rekwil »

Je to stejné jako třeba u kytek...nezáleží na tom kolik jich najdeš...jde o místo výskytu...prostě si měl moc malé naleziště nebo špatné místo....ber to tak...jako bys měl rovnostranný trojúhelník....když budeš stát přímo uprostřed ...tak už si znovu nezatěžíš...ale když půjdeš po rozích...tak jo...a vím o nalezištích kde můžeš zkoušet jak chceš....jde to prostě jen jednou...teda systémově to prostě tak funguje :bigwink:
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Houbaření

Příspěvek od Woxa »

Jedlé houby jsem nikdy nějak víc nesbíral, ale předpokládám, že se ten systém moc neliší od těch jedovatých.
Ty oblasti jsou dost velké a osvědčilo se mi po nalezení jít na jednu její stranu, tam něco sebrat a jít dál.
Většinou se v takové oblasti dá na 1 hledání najít 2-5 bodů k vysbírání.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Rekwil
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 2. 2010 8.55

Re: Houbaření

Příspěvek od Rekwil »

kytky,houby,rýžování...je to všechno na jedno brdo prostě určená nejmenší vzdálenost kde můžeš "těžit" když chceš z daného místa vymáčknout maximum musíš prostě zkoušet :smile: u těch míst které hádám že Woxa myslí...je to mnohem jednodušší protože jsou naleziště v podstatě všude...takže je to dost zjednodušené :smile:
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Houbaření

Příspěvek od placidity »

Přesně tak. Místo popojití 2-3 kroků na nalezeném place se musí popojít tak 5-6 aby se dalo znovu sbírat. Nevýhoda hub je ale především v tom, že míst pro sběr je málo a jsou až na pár výjimek malá (na 1-2 úspěšné sběry) nebo skrytá (člověk musí vědět kde přesně hledat). Pro jedlé houby to až tolik neplatí, ale za ně zase nejsou peníze :)
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
divozenka
Příspěvky: 1416
Registrován: 12. 10. 2010 1.24

Re: Houbaření

Příspěvek od divozenka »

Hodně záleží na tom jak si to ložisko rozdělíš, chce si to párkrát vyzkoušet a pak už budeš vědět kam si stoupnout abys ho mohl využít víckrát, je to jako u kytek jen s větší vzdáleností.
divozenka + kopretinka = zlaticko71

Alyshia Kent - hmm nazdar fešáci *svůdně na ně mrkne*
Isandra - podivná strážná :devil_2:
Lucie Dobrotivá - jsem královna!
…………………………………………
Samantha Bel'yn - jmenuji se Firia
Elizabeth
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2723
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Houbaření

Příspěvek od Ungo »

Je to tak, je hloupé to říkat, ještě hloupější to dělat, ale pokud třebas u jedovatých hub člověk nemá vyzkoušeno a čistě ooc rozměřeno, jak sbírat, tak najde velké kulové.

U hub je ještě taková krásná věc, že se plochy jednolivých nalezišt často překrávají s jinými. Důsledkem toho jich lze nalézt více naráz, ale postava pak spíše najde plod z toho s větší pravděpodobností, nicméně možnost těžit to vyčerpá u obou nalezišť.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Rekwil
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 2. 2010 8.55

Re: Houbaření

Příspěvek od Rekwil »

Ergo princip každého naleziště je stejný ….je uplně jedno jestli jedovaté houby(ke kterým se to celé zvrhlo :biggrin: ) nebo jedlé ..prostě příště když půjdeš k tomu místu zkoušej hledat alespoň 7-8 sáhu před ním ….jednoduše ty nejmenší naleziště fungujou tak jako bys měl deseti centimetrový kousek dřeva a potřebuješ dva pěticentimetrové prostě když jeden uřízneš větší....druhý jako by si neměl :bigwink: :biggrin: už mě nenapadá jak názorněji to vysvětlit :biggrin:
Odpovědět