Aurora Toolset

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Zdravím, už nevím koho se zeptat tak trošku zneužiju tohle fórum.
S kamarádama si občas hrajeme NWN ve vlastním modulu a sem tam napíšu nějaký ten script.

V tuhle chvíli se potýkám s takovým malým problémem a to je, že mi nevyhovuje ten jejich Script Editor.
Chybí mi tam našeptávač, pořádný highlight kódu apod. Nedoplňuje to závorky apod. Takové ty dnes už základní funkce.
Ono se to zdá, ale když je na to člověk léta zvyklý tak ho to strašně zasekává.
Můžu říct, že místo 2 hodin strávím nad scriptem kvůli těmto věcem klidně i 4 protože hledám chybějící závorku, nebo udělám chybu v názvu funkce viz. ActionEquipMostDamagingRanged() apod.

Neexistuje nějaká možnost psát scripty v jiném Textovém Editoru, který by tyto nedostatky neměl a zároveň by mi doešptával funkce z knihoven NWN apod.

Já bych to v tom Textovém Editoru jenom napsal a klidně bych to pak sprostě překopíroval do toho Toolsetu a zkompiloval.
Předpokládám, že každý kdo už dělal v tomhle toolsetu a v tom jejich Textovém Editoru tohleto se snažil řešit.

Díky za případné Info.
Uživatelský avatar
aster3
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 1. 2008 9.44
Bydliště: Hag Hargol

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od aster3 »

Ahoj, nieje to celkom riesenie toho, co dopytujes ale mohlo by ti pomoct toto

Osobne si myslim, ze ked chces scriptovat, tak by si sa to mal naucit tak aby si nepotreboval naseptavac (ak vobec nejaky naseptavac funguje)
Obrázek
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Lexicon znám, programováním se živím přes 10 let a stále neznám nazpaměť přesné názvy některých méně používaných metod/funkcí nebo přesné pořadí parametrů apod.
Každý programátor dle mě ti řekne, že našeptávač je dost užitečná věc a půlka těch programátorů by bez našeptávače nenapsala pomalu řádku.

EDIT: Nebo nějak dohledávat Includy, odkud se daná funkce bere apod. Než bych kolikrát zjistil jak je to naincludované apod. a ručně to hledat, to prostě zasekává. Takhle kliknu na funkci, dám vyhledat a rovnou se mi otevře script srolovaný na tu danou funkci.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od placidity »

Fancy Colors pluginy do txt editorů - na vaultu jsou vedené pro NWN2, takže použitelnost může být omezená, ale asi lepší než drátem do oka (nevím jak moc se mohly syntaxe funkcí mezi jednotlivými hrami změnit)

Neveredit/neverscript pro linux - nikdy jsem nepoužil, jen vím, že existují a možná tam bude psaní scriptů lepší
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

placidity píše: 1. 1. 2018 2.17 Fancy Colors pluginy do …
Takže zde asi neexistuje nějaká možnost někde sebrat knihovny funkcí z NWN a vložit si je třeba do NetBeans a psát si kód tam a potom jenom překopírovat do Script Editoru NWN a zkompilovat?
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od placidity »

Osobně nevím o ničem natolik sofistikovaném.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Škoda, hold nezbývá mi asi nic jiného než se s tím jejich Script Editorem trápit dále.

Ještě taková věc, možná je chyba jen na mé straně, ale z nějakých mě neznámých důvodů, mi nejdou ve Script Editru psát háčky a čárky.

takže třeba oPC = "Hráč" nejsem schopný napsat.
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Celkově mám problém s češtinou. Háčky, čárky apod.
viz. https://ctrlv.cz/wKTg
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 5038
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od The_Balrog »

Musí se někde v konfiguráku nwtoolset.ini přepsat vlastnosti:

CheckBadCharsConv=0
a
CheckBadCharsLoc=0

EDIT: Ale ten druhý problém s češtinou tohle nespraví.

EDIT2: Případně tady je to trochu podrobnější: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop … &view=next
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Díky, už se mi spravila diakritika v toolsetu, ale stále mi nedovolí psát háčky, zmáčknu "ž" a nic se nenapíše.

EDIT: Všude můžu psát háčky, ale ve Script Editoru mi to nejde.

EDIT 2: Všem to jde normálně psát ž,š,č,ř,á … ve Script Editoru?
Salomonn
Příspěvky: 14
Registrován: 31. 12. 2017 22.11

Re: Aurora Toolset

Příspěvek od Salomonn »

Ještě jsem si všiml, pokud napíšu ž,š,ř,… do Filtrů v Editor Scriptu tak to funguje.

Větu obsahující háčky můžu dokonce i vložit do těla scriptu, ale sám je pomocí klávesnice nenapíšu, takže to můžu zatím operativně řešit jenom tak, že si napíšu danou větu někde vedle do poznámkového bloku třeba a pak přes ctrl+v vložím do scriptu.

viz. https://ctrlv.cz/vL9C
Odpovědět