Usnadnění hry postavám na nízké úrovni?

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Braenn »

Diskuze je lehce úsměvná. Vypadá to, že můj příspěvek s větou na téma "co trochu urychlit tok časovek do lvl 10/12" si odpůrci přečetli jako "všem novým postavám automaticky lvl minimálně 8" a od toho se odráží vše ostatní. Nejvíc proti jsou hráči, které pálí lvlcap 30, padají tu vzletné fráze o padání EQ s hlavou vztyčenou a prohlášení hodná plakátů do demonstrací. Dozvěděla jsem se, že bazírovat na lvl znamená automaticky mít postavu, které jde jen o prolézání dungů, protože si to chce zkusit s jiným povoláním. Také už vím, co si kdo kde musel do krve vydřít, co kde někdo dostává na jistém nejmenovaném místě zadarmo. A ano, také beru v potaz, stejně jako jsem věděla předtím, že dostat se na 10 lvl jde při určitém "stylu" hry i za pár dní, byť jsem netušila, že se to teď tak nějak může. Ve výsledku ta diskuze vypadá, jako když u SPD nahodíte slovo imigrant.

Omlouvám se tudíž, že jsem vyvolala tak zbytečné emoce, a berme v potaz, co asi zaniklo: WB vyjádřili jednoznačné NE tudíž není potřeba se dále rozvášňovat tím či oním směrem, a můžeme vrátit diskuzi o lvl 31. U které se zase vyjádřili, že ano, takže je vlastně také vyřešeno.

Btw Nalku - Labir nechtěl, aby postava končila lvl 30. Myslím že Labir si nikdy ani ve snu nepředstavil, že někdo ten lvl 30 mít bude, a bylo to hraniční spíš pro NPC.
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

Wolf píše: 13. 2. 2019 23.49 Mozna uz kor kdyz se bude zvedat maximalni lvl by to asi chtelo trosku tomu prizpusobit ten svet a expy. Tim se eq posouva zase o lvl jakoby vys. Ale ti co zacnou s novou postavou jsou v podstate na tom jako kdyby zacli pred 15 lety kdy max lvly byl na serveru 18 a tomu i prizpusobeny svet.
Behold, the point.

Přesně tak. Tohle je jedinej problém, kterej teď s tvorbou nové postavy mám. Chtěl jsem vlastně mluvit za sebe, ale když si vzpomenu na pár hráčů, kterým jsem chtěl EQ představit, taky mi zmínili, že už je svět zajetej nováčci jsou prakticky odsouený k hraní druhých houslí, protože tu lítaj nesmrtelný postavy na astronomických levelech, když člověk vezme v potaz čas potřebný pro nabrání téhož.

Já sám aktivně využívám systém kompenzací a životopisů a ten je v rámci mezí v pořádku, až na občasnou přebytečnou rigiditu. Ale rozhodně bych uvítal, kdyby moje postava nebyla 2 reálný roky úplně fucking useless, to už si kde kdo půjde radši zahrát rolpeplay do WoW, Minecraftu, Robloxu nebo jiných nových rakovinotvorných platforem, protože upřednostní lepší grafiku.

Lafayette wrote: ↑
Jako sure, je lepší si říct "lepší žádný než špatný hráče",…

by Hawkeye » 13. 2. 2019 22.11
proč ti pak vadí Žádní hráči?
Tohle byla samozřejmě poměrně okatá nadsázka, pokud rovnou nepoužiju slovo sarkasmus. Žádní hráči mi samozřejmě vadí, protože se sem chodím bavit interakcí s ostatními postavami, nejsem fajnšmekr, který si sem dokáže jít pohrát s NPC jako s panenkami. Kolik "dobrých hráčů" jste měli, když EQ začínala a byla ještě atraktivní tím, co nabízela systémově?
Kolik myslíte, že z těch dobrých hráčů teď preferuje lepší systémové prvky (zejména tedy vzhled)?
Není lepší to, že jste, jak tím tedy naznačujete, oddělili zrno od plev, využít k tomu, abyste přijali i ty non-excelentní a vytvořili z nich alespoň ucházející?
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

Pokud je pro hráče obtíž to, že na serveru uz někdo něčeho dosáhl a oni s tím musí teprve začít, pak bych si dovolil pochybovat o jejich kvalitách.

A pokud jsou mou narážku nepochopil, tak zrovna ty patris k hráčům, kteří do startu dostali něco, k čemu ta stará garda protloukala i reálné roky. Takže nemyslím že jsi ten pravý, kdo by si měl stěžovat na malou podporu nováčků.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Woxa »

To, že někdy něco bylo nějak není argumentem k tomu, aby to tak muselo být napořád.

A kvalitu hráče fakt neurčuje to, zda je a nebo není ochoten dlouhé měsíce stát mimo dění, dělat nějakou podržtašku a všeobecně hrát leda nějaké druhé, třetí housle. Znám hned několik dobrých nebo přinejmenším průměrných hráčů, pro které je toto důvodem se na EQ nevracet a s novu postavou tuplem.

A buďme upřímní, sami jsme ty vysoké levely získali za podmínek, o kterých se "novým" hráčům může jenom zdát. A sami často nadáváme, že nemáme co hrát, nemůžeme se pohnout z místa a tak podobně. Takže co má říkat hráč lowlevlové postavy, která má ty možnosti ještě více omezené?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

Já jsem si naprosto vědom toho, co čerpám a využívám, ale nejsem jedinej nováček, kterej by přemýšlel o hraní na EQ, tak to nepaušalizuj, laskavě. Nepíšu sem kvůli výhodám pro sebe, ale kvůli tomu, aby sem taky ještě někdo hrát přišel. Ale to je přesně ono, ono je jednodušší si říct, že si ten hajzl jen chce přihřejvat polívčičku a starším, veteránským hráčům tak vypálit rybník, než se zamyslet nad tím, jak se nemuset smířit s 10 aktivními hráči a hodinami statické hry.

Edit: A proč to vlastně využívám? Protože nechci hrát na serveru kde je moje postava odsouzená k tomu dělat křoví "staré gardě", která se může opupínkovat, když někdo nedejbože navrhne něco, co by slilo ty astronomický rozdíly mezi postavami. Výrazem dělat křoví rozuměj: "Být jen in-game pozorovatelem jejich hry a jejich příběhu, do nichž není možné aktivně a nijak podstatně zasáhnout"
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2091
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Niko »

Tak to není. Je to o tom jen chtít, snažit se a nedostat všechno na zlatém talíře. Je tu v současnosti několik nováčků, kteří žádné takové výhody nevyužívají a díky své snaze a kvalitní hře se stali plnou součástí toho, co ty nazýváš "starou gardou" a svými příběhy hru zas o něco rozvíjí a posouvají výš.
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

Hele, myslím si, že je poměrně odvážné říct, že tu někdo z hráčů reálně ovlivňuje děj/hru, natožpak nováčci. V podstatě jediný rozdíl mezi nováčky a starou gardou je ten, že nováčci tomu ještě věří, jak jsem tak vypozoroval a mnohdy mi bylo dáno za pravdu.

Opět. Je strašně jednoduchý říct, že celá pronováčkovská argumentace je snahou dostat něco zadarmo, ale rozhodně tomu tak není. Je problém říct nějaké reálné protiargumenty, místo totálně průhledné devalvace těch příznivých různými formulacemi jedné a té samé věty?
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

Lafayette píše: 14. 2. 2019 15.35 Hele, myslím si, že je poměrně odvážné říct, že tu někdo z hráčů reálně ovlivňuje děj/hru, natožpak nováčci.
Myslím, že jako DM a WB, který ty věci řeší, je jeden z nejpovolanějších, kdo takovou věc může říct.


Co se aktuální debaty týká, tak já nesouhlasím s tím, že vysoký level je podmínka pro to, si hru na EQ užít, a víc se k tomu asi zatím říct nedá.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

The_Balrog píše: 14. 2. 2019 15.53
Lafayette píše: 14. 2. 2019 15.35 Hele, myslím si, že je poměrně odvážné říct, že tu někdo z hráčů reálně ovlivňuje děj/hru, natožpak nováčci.
Myslím, že jako DM a WB, který ty věci řeší, je jeden z nejpovolanějších, kdo takovou věc může říct.


Co se aktuální debaty týká, tak já nesouhlasím s tím, že vysoký level je podmínka pro to, si hru na EQ užít, a víc se k tomu asi zatím říct nedá.
ad 1/ Nejpovolanější určitě, ale také má největší důvod oponovat, nezávisle na validitě opozičního tvrzení, ze stejného důvodu, který uvádíš.
ad 2/ Určitě není podmínkou pro to, si hru užít. Rozdíl mezi mezi těmito levely a frustrace, kterou později způsobuje tahle propast, je dost pádný důvod pro to, aby si člověk hru neužil. Diskutuje se tady o tom, aby se tahle propast vlastně ještě protáhla, ale naprosto se nebere v potaz její zdánlivě nenapravitelná existence.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

V čem podle tebe spočívá frustrace z toho, že nemáš level jako letití hráči?

A abych se vratil na začátek k prvnímu poštu. Zvýšení levelcapu bude mít naprosto minimální důsledek protože level 31 je otázka i několika roku hrani. A lvl 10 vs lvl 30 nebo lvl 10 vs lvl 31 je vážně úplně jedno.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od The_Balrog »

Lafayette píše: 14. 2. 2019 16.01
The_Balrog píše: 14. 2. 2019 15.53
Lafayette píše: 14. 2. 2019 15.35 Hele, myslím si, že je poměrně odvážné říct, že tu někdo z hráčů reálně ovlivňuje děj/hru, natožpak nováčci.
Myslím, že jako DM a WB, který ty věci řeší, je jeden z nejpovolanějších, kdo takovou věc může říct.


Co se aktuální debaty týká, tak já nesouhlasím s tím, že vysoký level je podmínka pro to, si hru na EQ užít, a víc se k tomu asi zatím říct nedá.
ad 1/ Nejpovolanější určitě, ale také má největší důvod oponovat, nezávisle na validitě opozičního tvrzení, ze stejného důvodu, který uvádíš.
ad 2/ Určitě není podmínkou pro to, si hru užít. Rozdíl mezi mezi těmito levely a frustrace, kterou později způsobuje tahle propast, je dost pádný důvod pro to, aby si člověk hru neužil. Diskutuje se tady o tom, aby se tahle propast vlastně ještě protáhla, ale naprosto se nebere v potaz její zdánlivě nenapravitelná existence.
Hele, když ti někdo, kdo tomu rozumí, řekne, že se pleteš, a ty to stále rozporuješ s postojem, že (právě proto) má nejlepší důvod si ohledně toho vymýšlet, tak to je pro mne docela dobrý znamení, že nemá cenu snažit se pokračovat v téhle debatě.
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

A mě se zase zdá, že pokud tomu někdo rozumí, a server zeje prázdnotou, asi by stálo za to přehodnotit pár maličkostí.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

Nejvyšší čas, aby jsi si založil vlastní server. Takových co tu byli za 14 dní týden a chtěli měnit server už tu bylo.

Edit: což vím sám podle sebe
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Woxa »

Hawkeye píše: 14. 2. 2019 17.03 Nejvyšší čas, aby jsi si založil vlastní server. Takových co tu byli za 14 dní týden a chtěli měnit server už tu bylo.
Braenn tu 14dní není, já také ne a přesto máme podobný názor.
Ale samozřejmě i 24h Le Mans jde jet v lehce potuněný stodváce, jenže...
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

Tento post byl také cílem pouze na jednoho hráče.

Nicméně pokud se vám zdá stávající systém nevhodný. Navrhněte konkrétně co by jste rádi změnili. Ale docela se podívuji, že zrovna ty máš výtky k podpoře nováčků, když jsi o pár postu výše sám psal, že jsi vlastně zatím byl líný zjistit, jaká je stávající situace.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

To jo, ale já tu hrál střídavě od roku 2012/3, ale v pohodě.
Zeerit
Příspěvky: 29
Registrován: 4. 10. 2018 13.52

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Zeerit »

Ale no tak, chlapci, přece se nebudete takhle hašteřit na Valentýna.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Zeerit dne 14. 2. 2019 18.20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Ungo »

Lafayette píše: 14. 2. 2019 17.54 To jo, ale já tu hrál střídavě od roku 2012/3, ale v pohodě.
No já držím střídavě dietu od roku 2009, ale ani u jednoho z nás to zjevně nepřináší kýžené výsledky. Rozdíl je, že já nenadávám, že ty diety jsou špatně vymyšlené.
Woxa píše: 14. 2. 2019 15.12 A kvalitu hráče fakt neurčuje to, zda je a nebo není ochoten dlouhé měsíce stát mimo dění, dělat nějakou podržtašku a všeobecně hrát leda nějaké druhé, třetí housle. Znám hned několik dobrých nebo přinejmenším průměrných hráčů, pro které je toto důvodem se na EQ nevracet a s novu postavou tuplem.
Vážně si nemyslím, že stát mimo dění, dělat podržtašku nebo nedejbože hrát druhé housle má něco společného s levelem. Za normálních okolností prostě trvá, než se nová postava začlení. A to je ideální doba na překonání prvních nudných levelů. Vejít do hry s levelem deset žádnou hru nezaručuje. A já bych mohl zase vyjmenovat několik hráčů, kteří EQ opustili pro upadající standardy.
Woxa píše: 14. 2. 2019 15.12 A buďme upřímní, sami jsme ty vysoké levely získali za podmínek, o kterých se "novým" hráčům může jenom zdát. A sami často nadáváme, že nemáme co hrát, nemůžeme se pohnout z místa a tak podobně. Takže co má říkat hráč lowlevlové postavy, která má ty možnosti ještě více omezené?
Že občas není co hrát a že se nejde posunout opět nemá nic moc společného s levelem. Vážně opět nerozumím, jak mi onen, dejme tomu, level 10 zaručí, že budu mít co hrát. A klidně budu upřímný řeknu, že nemám tušení co myslíš těmi podmínkami, za kterých stávající high level postavy získaly svou úroveň. Já si rozhodně nepamtuji, že by mi do začátku někdo nabídl odměnu za životopis postavy, ani si nepamtuji, že by bylo nějak výrazně víc s kým hrát, byť hráčská základna byla větší. Za to si pamatuji spousty DM questů, které více než často vedly naopak ke ztrátě zkušeností.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Lafayette
Příspěvky: 46
Registrován: 17. 10. 2018 3.23

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od Lafayette »

To je hrozně warm and fuzzy, ale argumentuješ ne kolem problému, ale kolem člověka.

To, že někdo nebude čekat na 10. level kde je schopen být plnohodnotnou součástí výprav nebo konkurenceschopnou postavou v na mezicharakterně kompetitivní úrovni, je naprosto validní důvod pro antipatie vůči zavedenému systému.

Ocenil bych konečně argument vůči jaké.ukoliv z mých, místo snahy o devalvaci mých argumentů na základě zpochybňování toho, zdali vůbec mám nárok argumentovat.

:wacko:
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 311
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Zrušení lvl. cap 30

Příspěvek od pipinzjablickova »

Ze začátku jsem chtěl taky co nejrychlejš nabrat lvly, abych mohl projít dungy (ne jen kvůli potvorám, ale spíš prozkoumat Desku. Do teď mě zajímá kde co je :D). Jenže kvůli dlouhotrvajícím problémům s technikou, kdy se mi lehce začne lagovat hra při 5+ potvorách a při 20+ mám lagy totální. Tak jsem prostě tohle z části zavrhl a zkusil vést char trošku jinak a s postupem času jsem zjistil, že je pro mě důležitější mít co hrát než lvl. Nemít co hrát mě víc omezuje než nemít lvl.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Odpovědět