Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od pipinzjablickova »

Ahoj,

před několika měsíci jsem zjistil, že nelze koupit klasické NWN na GOGu. Šlo koupit jen NWN EE. Takže kdybych ho nekoupil před tím tak už mám smůlu. EE jsem do teď moc neřešil, ale přibývající vývoj komunity pro EE mě vede k dalším otázkám a uvažuji o koupi NWN EE.

Třeba mi někdo budete moc odpovědět na následující otázky. Předem díky moc za případné reakce. :clover:

  • Dá se někde koupi klasické NWN? (Je mi jasný, že jsou i jiný způsoby, ale když tedy zůstaneme u té koupi.)
  • Hrajete někdo na NWN serveru a máte NWN EE? Jde to v pohodě?
  • Máte někdo zkušenosti se serverem na NWN EE na kterém jsou haky kompatibilní s NWN. (Prostě hra server NWN EE a klient NWN.) ? Jde to v pohodě?
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od BlueOne »

Zkoušel jsem. Nejsem ale žádnej gamer, který by byl znalý v IT věcech okolo, každopádně jsem zkoušel EE přes steam, protože klasické NWN již nikde není k sehnání (alespoň já jsem ho nesehnal). Přes EE to však EQ vůbec nenašlo, našlo mi to jen servery, které běžely na EE.

EDIT: Někde jsem v diskuzích četl, že by měla být možnost v EE zapnout jen klasické staré NWN, ale já na to nepřišel a nikdo mi neporadil (ani na steamu), jak se přihlásit přes EE ke klasickým NWN serverům. (pokud to vůbec jde)
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od pipinzjablickova »

Děkuju za reakci. Zjistil jsem, že EE klasický NWN server najde (použil jsem přímé připojení a zadal adresu serveru), ale při pokusu o připojení se nepřipojí z důvodu rozdílné verze. To samé platí i obráceně. Je to škoda, protože kompatibilita s EE je jedna z cest, jak přitáhnout nové hráče. I když zde už je to stejně jedno. Nejvíc se mi líbí ten EQ instalátor, protože ne každej dneska bude chtít složitě dohledávat vše potřebné. Ještě když to mají jiné servery rozházené po fórech.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od BlueOne »

Jo přesně. Upřímně si ale nemyslím, že by EE byla výrazně vylepšená pro mladší generaci hráčů, kteří jsou zvyklí na jiné kvality. Například grafika atp. Čekal jsem od EE víc.
(Kdyz už to nejde na staré servery)
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od pipinzjablickova »

To jsme dva. Taky jsem čekal víc. Prostě mi to příjde dost komerční záležitost. Pozitivum je, že to v sobě má navíc lepší zpracování textur atd. jenže ty tam nejsou v základu vidět, ale komunita postupně přidává nový věci (za pár let toho bude snad víc, ale zbytek her bude zase někde jinde), který by se na klasickém NWN nemuseli správně zobrazit, nebo by nebyli kompatibilní vůbec.

Třeba:
https://neverwintervault.org/project/nw … tive-heads
https://neverwintervault.org/project/nw … cy-weapons
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od pipinzjablickova »

S tím přilákáním nových hráčů na EE:

+EE se dá koupit, NWN už ne.
- Mě stál cca 500,- Kč, což není úplně málo.
- Základ nic moc

Dle mého asi největší smysl má pro hru na zahraničních serverech, který už nějaký pátek jedou na EE. A mají nějaký know-haw co se týče vylepšených obsahů, systémů atd.

Na naše podmínky by to musel být server, který opravdu dokáže zaujmout hráče, tak aby byli ochotní do toho jít.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
Van
Příspěvky: 422
Registrován: 25. 2. 2012 19.50

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od Van »

NWN EE bylo vyvíjeno ve spolupráci s některými TOP zahraničními světy, takže je v určitých ohledech mnohem více friendly na stavění světa. Práce s haky apod. je mnohem plynulejší a rychlejší, to co dříve trvalo hodiny je hotovo za pár minutek apod. Je tuším i lépe řešená paměť modulu.

Samo o sobě (= pokud si pustíte běžný singleplayer), tak to nenabízí nic nového, natož převratného. Výhoda je zkrátka pro tvůrce světů a pro novější stroje.
Uživatelský avatar
pipinzjablickova
Příspěvky: 322
Registrován: 23. 12. 2015 23.16

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od pipinzjablickova »

Díky Vane, za užitečný informace :smile: . Zkusím si udělat srovnání a případně budu vyvíjet v EE.
"a největší díky Alquistovi za to, co tu udělal, že to tu s EQ vydržel a že mě dokopal k rozšíření WB týmu." Onyx

https://www.youtube.com/watch?v=02gVFzPuHRg
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od DarckDewy »

Zdravíčko, po dlouhé době, když už je na to čas jsem se chtěl k NWN a tím i k EQ vrátit. Bohužel(jak tak čtu) jsem koupil NWN:EE jinou jsem nesehnal. Neví někdo jestli už se vymyslelo to připojení k EQ přes onu steamovou kopii hry? Na forum mě napadlo se podívat až s ohledem na to že ani starý typ češtiny dostupný na stránkách EQ jsem nebyl schopný do steamové verze nainstalovat. Děkuji za případné rady. Ať tak či tak nějak to zkusím rozjet stylem pokus omyl.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od Niko »

Myslím, že i na steamu dostaneš k nákupu NWN:EE verze původní NWN v Diamond edici.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od DarckDewy »

Dobře, jdu se v tom pohrabat. Děkuji za vodítko. :smile: :smile:
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2138
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od Niko »

Na GOGu to tak je 100 %, pokud bys ji neměl ve steam knihovně, tak můžeš uvažovat o refundu (myslim, že nesmíš mít nahráno víc jak hodinu času) a koupit na GOGu. Ale neověřoval jsem jak to přesně je a možná ti někdo poradí lépe.
Uživatelský avatar
DarckDewy
Příspěvky: 234
Registrován: 18. 10. 2012 13.07

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od DarckDewy »

Bohužel jsem kupoval v kameném shopu kvůli tomu že tam to obsahuje krabičku (uvnitř byly pouze steam klíče jistěže) chtěl sem jí mít u sebe z důvodu nostalgie. :megalol: :megalol: :megalol: :megalol: takže refund není možný.
Eluriorfin Patson- Mladý, depresovní.. Krev Milující, nemrtvé obdivující.. -Popraven sťatím a následným spálením.
Kricík Šmatalko- Já jsem obchodník, nechceš si zahrát vo zlatku? *Škodolibě se usměje a promne si ruce.* - Zmizel při svých nekalých obchodech
Lembas
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od BlueOne »

:wow: :wow: :wow: :wow:
9fmYZl8.jpg
9fmYZl8.jpg (244.62 KiB) Zobrazeno 2065 x
58SpntJ.jpg
58SpntJ.jpg (216.83 KiB) Zobrazeno 2065 x
iogPI3J.jpg
iogPI3J.jpg (119.86 KiB) Zobrazeno 2065 x
O59QVv1.jpg
O59QVv1.jpg (304.7 KiB) Zobrazeno 2065 x
Pvr2GjE.jpg
Pvr2GjE.jpg (479.09 KiB) Zobrazeno 2065 x
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od Woxa »

To asi nejsou screeny z EQ? Ty lokace totiž vůbec nepoznávám :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od BlueOne »

Ne, to jsou screeny od někoho z NWN EE a jsou libový! :D
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od eqileus »

NWN EE běhá o moc lépe, ale je to pořád stejně hnusný...
Isph
Příspěvky: 4
Registrován: 11. 6. 2021 5.34

Re: Vývoj NWN a Neverwinter Nights: Enhanced Edition

Příspěvek od Isph »

Bump na tohle.

Pokud někdo přemýšlí o hraní a potřebuje koupit NWN1, teď je to na GOG se slevou za 5 eur. Enhanced Edition obsahuje i Diamond, ani se to nemusí patchnout. Stačí nainstalovat, hodit češtinu a EQ pack a může se hrát. Možná by bylo dobré poradit lidem v návodu k připojení, kde tu hru sehnat. Dneska už to není nejjednodušší :)
Odpovědět