Překážky pro hru na EQ

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: World Builder, Dungeon Servant, Dungeon Master

LuckyV

Re: Překážky pro hru na EQ

Příspěvek od LuckyV »

Já budu rád, když se EQ nějakým způsobem probere, ale pokud ne, brečet už kvůli tomu nebudu.
Lorttah

Klid tady bude! Lock.
Zlofas

Příspěvek od Zlofas »

Pád serveru byl jasný od pádu Arnagolské tvrze, za vše viním Zacha! :bash:
Krakenobijec Honza Velton - Smutek poraženým!
Františka - Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P - Solar mě ochrání!
Strigo

Příspěvek od Strigo »

Já myslím, že je čas ji vypnout.

Jop, Zacho v tom má prsty určitě :megalol: :megalol:
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
MR.Kvak

Příspěvek od MR.Kvak »

je mozne získat server EQ nejlepe bez postav ?
Marek

Příspěvek od Marek »

Také bych se přidal k dotazu, jestli budou autoři ochotni uvolnit zdrojové soubory EQ.
Markus Brunus, trochu "blázen", který chce pomáhat a občas na to doplatí
Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Podle mého je v tom má vinu někdo jiný. Každopádně, když už se porcuje medvěd... jde někde získat ty expy a equip co na EQ zbyl? Nejlíp bez hráčů a serveru?
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Alquist

Příspěvek od Alquist »

Nechte EQ spát, díky.
" Kdo nic nedělá, nic nezkazí!"

Mordechaj Rasper - aktivní
Mourisson1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

MR.Kvak píše: 31. 5. 2020 8.42 je mozne získat server EQ nejlepe bez postav ?

Jakoby ziskat EQ jde tak ze vezmes Alquista do tymu, nechas ho na tom tvrde drit a dopracovat to do faze ktera se driv vsem zdala nemozna ("predani" EQ tak aby na tom mohly pracovat dalsi WB) a pak ho proste vykopnes. Overeno EQ Tymem, funguje :smile: :smile: :smile:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Thalii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
George
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od George »

Koukám, že se Mamonínští nenaučili hrát bez Alquista.
Amfiberaiští se nenaučili hrát bez Mamonínských.

No co se dá dělat. Sraz teamu v září (? nenašel jsem) akorát odsunul problém na březen, kdy téma znovu otevřel zdech, kdy se vlákno konečně uzavřelo Balrogem(?). No, máme konec května. Celá karanténa za náma a nikdo se nic nenaučil.

Znovu bych navrhl nějaké to hlasováníčko, ale mám pocit, že už jsou všichni natolik zhnusení, že už to nechcou řešit ani na teoretický úrovni.
Tak nezbývá než popřát hodně zdaru všem, kdo ještě na EQ hrají (haha).
!
Pipin

Příspěvek od Pipin »

Byla pouze ta účelová anketa na vyšachování Alquista. Všechny ostatní následující návrhy byli ignorovány, což jen potvrzovalo, že ta předchozí byla účelová. A jelikož, jak je známo nemá zombie dostatečně rychlé reakce, tak i během potápění se celé EQ se vůbec nic nedělo. Žádné hlasování, žádná nová anketa. Proto pochybuji, že by se něco dělo teď když EQ odpočívá v pokoji. Pokud ano, tak bych byl hodně překvapený.

PS:
Ohledně toho znechucení, tak osobně asi nic takovýho necítím. Všichni jsme jen lidi co dělají chyby. Jsem naštavanej to přiznávám, ale pokud jde o Ogara, nebo Nika, tak si s nima klidně na Thalii zahraju. Jejich postavy nebudu ignorovat atd. Až tak vážný to není. A pokud bude nějaká anketa, tak k nim napíšu i pozitivní věci. :clover: Ono je stejně úplně jasný co bylo to bylo.
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Například arogance člena týmu, který zamkne diskusi.…
A to je přesně to o čem se tady mluvilo, arogance týmu, který něco totálně zlikvidoval a nechytil se za nos. Jinak ano, NIko tvůj názor - nelíbí se ti táhni známe, však jsme taky táhli. Mimochodem hráčů tam bývá tak průměrně patnáct.. A ne nebylo to šest hráčů, ale šest POSLEDNICH hráčů.… Jen aby to bylo přesnější.
Co udělají s Alquistem nebo neudělají je na týmu Thalie, každopádně i tam se potvrzuje, že je skvělý hráč.
To je právě největší překážka hraní tady - Tým. Tým, který něco podělal, nehodlá se poučit, tým, který si myslí, že je vina hráčů, že je tento server mrtvý. Niko mi to opět potvrdil.
Béééé...
Mourisson1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Jelikoz se to tam zamklo tak holt musim sem :no:
Pro informaci:
1) Modul se předávat nebude
2) Zvažuje se nové aktivní (a odolné) DX, které by mělo vizi a umělo ji prodat
3) Zvažuje se posun dějství / času ve světě / změny nastavení světa (politika, nebezpečí, oblasti)
Lidi z Tymu, budte rozumni, a vy***** se uz na to przneni equilibrie :bigwink: Sednete si v klidku, zamyslete se a reknete si: Pos**** jsme to. Chapu ze dnes je v mode davat medaile za snahu, a nikomu nerikat ze neco udelal spatne, ale obcas je holt potreba si to uvedomit. Podivat se do oci te realite, ze proste a jednoduse jste tak trochu to nejhorsi co EQ potkalo, protoze at se na EQ stalo cokoliv, vzdycky tu zustalo nekolik tvrdohlavych lidi, kteri si tu dale hrali, protoze se jim ten svet libil, a byli ochotni nechat si ch*** na hlavu a vydavat to za dest :biggrin: Bohuzel pro vas jste EQ udelali takovou reputaci, ze i kdyz udelate nove aktivni a odolne DX, tak sem stejne vetsina lidi neprijde (minimalne po tom co si precte forum), protoze tohle co tu predvadite a jake jsou reakce lidi, je asi nejnechutnejsi pad NWN RP sveta co jsem videl (a ze jsem za tech deset let NWN prosel dobre mnozstvi ceskych i zahranicnich serveru). To ze se porad tu mrtvolu Labirova a Onyxova ditete snazite drzet na zivu a prznit je akorat zdroj smutku pro lidi kteri maji z EQ dobre vzpominky na super hry (je vtipne ze vetsina Tymu alespon v tech mych vlastne neni, a v pripade napr Nica ani uz pomalu nevim cim se ten farmar odlisil od NPC, klobouk dolu te vyjimce v tymu kterou si pamatuji jako postavu do dneska :biggrin: )

To ze tu Nico pak zablokuje topic s tim ze "Pokud je Thalie tak skvělá, tak tam prosím hrajte a nechoďte sem investovat emoce, čas a cokoliv dalšího. ", mel by sis, Nico, uvedomit ze VELMI dlouhou dobu velka cast lidi na EQ pozadovala EQ za skvelou, a nechteli na TH jit, protoze meli nejaky vztah EQ. A jsi to i ty (jakozto clen tymu zodpovednost neses at se ti to libi nebo ne) kdo pretvoril EQ do takove podoby ze i tito lide jsou ze serveru a jeho vedeni znechuceni natolik ze povazuji Thalii za "tak skvelou a tak tam prosim hrajou".

Bod 3) Z respektu k labirovi a onyxovi a jejich tvorbe by jste tohohle meli nechat, a kdyz uz chcete, tak si vytvorit vlastni server ktery bude v jinem dejstvi, case, se zmenenym nastavenim. Pak uz vam do toho skutecne nikdo nebude kecat, protoze budete zachazet s vami vytvorenou veci, se kterou si muzete rozhodne delat co chcete. A kdo vi, treba s cistou reputaci se tam i ukazi nejaci lide :yes:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Thalii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Fryn

Příspěvek od Fryn »

S velkou částí co tu napsal Mourisson nemohu než souhlasit a i za cenu možné nechuti týmu se mnou kdykoliv znovu komunikovat, budu upřímný a dodám ještě tohle.

Ono už to ani není snaha držet při životě něcí dítě, ale spíš nějaká podivuhodná potřeba hýbat za provázky s dávnou shnilou mrtvolou a nechat ji panáčkovat navzdory jejímu stavu (s přehlížením, že tu a tam odpadla noha, ruka nebo jiná část těla). Nic ve zlém, ale působí to jako byste do svých pazourů dostali hračku, které se nehodláte pustit či lépe nechat pokojně v hrobu, protože velmi příjemně zahřívá vaše ego.

A ještě tento dodatek. Nevím jak ostatní co emigrovali (i když u mě to byl spíš návrat tam, kde mi to vždycky vyhovovalo o kus víc), ale já nehraju na Thalii protože mi tam jdou na ruku, jak často začíná i končí argumentace zdejšího týmu na jakékoliv reptání těch co tu hrávali, ale protože v tom vidím smysl a věřím, že to tak mají i ti další, kteří to tu nakonec vzdali.

To jestli by se na Thalii měl Alquist stát nebo nestát DM (podle mě se nestane a navíc si myslím, že on sám se baví v pozici hráče), není vůbec žádnou podmínku pro zájem o hru na tomto světě, tu si získává (přípaně odpuzuje) aktuálním týmem, nastavením světa a hráči, kteří světu dodávají život.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
zdech

Příspěvek od zdech »

Niko píše: 14. 4. 2020 10.05 Pokud je Thalie tak skvělá, tak tam prosím hrajte a nechoďte sem investovat emoce, čas a cokoliv dalšího. Opakovat pořád stejné nářky nikam nevede (váš názor dobře známe) a že se cca 6 hráčů v čele s Alquistem rozhodlo odejít jinam respektujeme. Vy respektujte to, že si z vás nikdo nesedne na zadek a nebude vám nastavovat hru, jak by se hodila zrovna vám.

Pokud je Alquist tak skvělý DM, jak tu všichni tvrdíte, tak ho určitě tamní tým požádá, aby se k nim přidal. Upřímně mu to přeju.

Nevidím rozdíl v serveru, na kterém loguje 6 lidí jednou za čas na konkrétní domluvenou hru, proti serveru, kde nehraje nikdo. Svět je mrtvej v obou rovinách, dokud na něm nebude probíhat generická hra, nezávislá na domluvě.

Pipin svou odpověď dostal, toto téma zamykám a podobné příspěvky na téma zlá EQ a skvělá Thalie si nechte prosím od cesty. Nikoho nebaví číst pořád ty stejné věci, natož na ně neustále dokola reagovat.
Thalie je z mého pohledu napůl domyšlený, přeplácaný binec, který má jednu jedinou výhodu. Dostatečně širokou hráčskou základnu. Shodou okolností jde ale o výhodu pro hraní tak klíčovou, že se za ní pohodlně schová celá řada neduhů.

Dávejte si pozor na plošná tvrzení, snadno se dá poukázat na jejich častou nepravdivost. A prohlašovat nepravdivé věci z pozice moci je jen na škodu.
Od listopadu minulého roku si říkám "Proč?". Co bylo motivací kroků týmu, které byly zdánlivě vedeny nesmyslným směrem a "přes mrtvoly".
Zdá se mi, že jsi poskytl odpověď. Ale teď se zase ptám, proč jste několik let kroužili kolem cizího "mrtvého" výtvoru s populací pod 10 kusů s konečným cílem ony počty zaokrouhlit na stovky? Kdybyste si totiž tu snahu odpustili, ubyla by hromada obtížných věcí jak ke čtení, tak k reagování.

A jeden svět ve tvých očích roky mrtvý, by ještě nějakou dobu mohl bavit lidi, kterým jeho životaschopnost postačovala.
Serbitar Draga - Služebník Říše
Woxa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Niko píše: 14. 4. 2020 10.05 Pokud je Thalie tak skvělá, tak tam prosím hrajte a nechoďte sem investovat emoce, čas a cokoliv dalšího. Opakovat pořád stejné nářky nikam nevede (váš názor dobře známe) a že se cca 6 hráčů v čele s Alquistem rozhodlo odejít jinam respektujeme. Vy respektujte to, že si z vás nikdo nesedne na zadek a nebude vám nastavovat hru, jak by se hodila zrovna vám.
Ano, v poslední fázi to bylo jen několik málo hráčů, posledních pár hráčů, kteří byli ochotni alespoň občas lognout. Ať už na nějakou domluvenou hru mezi sebou nebo s DM, ale logli, slo je potkat, k něčemu se přivařit. Nicméně, za cca poslední půlrok to bylo mnohem víc hráčů, kteří to na EQ zabalili. A noví hráči nepřicházeli. Ve výsledku je asi celkem jedno, zda chyba byla na straně teamu a nebo byla chyba v hráčích, podstatné je, že team nehledal řešení tohoto problému (a nebo alespoň žádnou vizi řešení problému nedokázal představit).

Nevím, zda někdy někdo chtěl, abyste si sedli na zadek atd... když budu mluvit za sebe, já jsem vždy chtěl pouze team, který by byl otevřený kritice, ochotný naslouchat a třeba si z toho i něco vzít. Praxe byla taková, že team buď mlčel, hodil to na Alquista a nebo rovnou zeměšňoval. A to přetrvává dodnes. GM sice má mít poslední slovo, ale není to vztah "Pán a otrok", měl by to být víceméně rovnocenný partnerský vztah. GM bez hráčů je nic.

Mimochodem, proč přestala hrát i skupina okolo Amfiberai? Vždyť ti přeci nespadají to té "Alquistem zkažené grupy", troufl bych si říct, že to byli zapřísáhlí anti Alquisťáci :)
Niko píše: 14. 4. 2020 10.05 Nevidím rozdíl v serveru, na kterém loguje 6 lidí jednou za čas na konkrétní domluvenou hru, proti serveru, kde nehraje nikdo. Svět je mrtvej v obou rovinách, dokud na něm nebude probíhat generická hra, nezávislá na domluvě.
Pokud tam není rozdíl, není mi moc jasné, proč bylo vynaloženo tolik snahy, aby se server, kde občas hraje pár hráčů přetvořil na server, kde nehraje nikdo.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Když jsem přišla na Thalii tak mi nedal nikdo nic, prostě jsem začala hrát a potkala různé postavy a hráče Takže ne.. opět stejná chyba jako v případě Mamonína, není potřeba hráče uplácet, o to aby zdrhli z EQ se skvělý Tým dokázal postarat sám... Místo aby Tým přiznal, jaké udělal chyby, poučil se s z nich, nebo si vytvořil něco vlastního...Ale jako chápu, že je jednodušší něco přebrat, jediné schopné DM vykopnout a totálně to svým přístupem a neschopností rozložit. Takže si dál masírujte ego, jak jste velké DM v prázdném světě...
Kdyby totiž byla situace jen trochu jiná, tak by mě na Thalii nedostali ani heverem, na druhé straně, jak jsem zmiňovala, hráči mě příjemně překvapili a je to menší hrůza, než jsem čekala.
Zkrátka a jednoduše jste to totálně podělali a nepřiznáte si to. Dobrá zpráva pro vás je, že místo vinice, kde vám skoro nikdo kromě vás nepáchl, máte celý server, kde vám kromě vás opět nikdo nepáchne. Čím to asi je že?
EDIT: No ono asi i grupa kolem Amfiberai měla plné zuby schopností Týmu že... Alquist nealquist. JO a s Woxou naprosto souhlasím.
Béééé...
Fryn

Příspěvek od Fryn »

Lassair píše: 5. 6. 2020 0.41 … na druhé straně, jak jsem zmiňovala, hráči mě příjemně překvapili a je to menší hrůza, než jsem čekala. …
Sice trochu odbočuju od tématu a rozumím tomu, že každý má nějaký svůj názor, ale tahle část, působí s prominutím dost nadutě.

To je právě jedna z těch nehezkých věcí, kterou nám tu EQ zanechala a které si všímám už pěknou řádku let. Někdy až směšné elitářství, kdy čistě na základě obyčejné věci, tedy hry na EQ, se někteří automaticky považují za lepší hráče než ti na ostatních servrech.
"Asi zase zastřelím televizi, Featherstoneová..." Herr Starr, Preacher
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Fryne prdlajz nadutě... Před lety jsem kvůli kokosáka logla na Thalii a čekala nějaké RP a nedostalo se mi vůbec žádné, dopadlo to tak, že mě to znechutilo. Ano, mohla jsem dát tomu více šanci, ano, mohla jsem tam zůstat déle...MOhla jsem to napsat taky asi i jinak... Ale nebudu říkat jak to tam před lety bylo super, když se mi tam prostě nelíbilo.
Byla jsem přijemně nyní překvapená a zahrála si jak s hráči tak s DM a mám z toho radost.
Béééé...
camelie

Příspěvek od camelie »

Je to smutný čtení od začátku do konce. Byla jsem pořád přesvědčená, že se EQ zase zvedne, ale EQ je bohužel mrtvá.
Ogar si sice posypal hlavu popelem, ale on nebyl jediným členem týmu. Nejen že se nikdo další z týmu nepokusil ani náznakem o jakousi sebereflexi, ale teprve Nikovo vyjádření mě utvrdilo v tom, že už je EQ minulostí.
Přechod na TH byl pro mě těžší, než pro ostatní. Podařilo se to díky pomoci lidí z EQ a jim patří můj dík.
Ale názor, že parta z Mamonína nedokáže hrát jinde a jinak než z Alquistem je zcela zcestný. Potkáváme se ve hře a věřím, že i nadále budeme, ale naše cesty se rozdělily.
Nechme si ty hezké vzpomínky a zapomeňme na aroganci a naprostou neschopnost současného týmu se vcítit do doby, kdy byli jen obyčejnými hráči. Jen čas může potvdit, jestli měli pravdu a podaří se jim EQ znovu oživit. Bavte se tam, kde jste teď a spoléhejte na to, že tým TH si vidí dál, než jen na špičku vlastního nosu :bigwink:
Camelie - hubatá čarodějka
Ania - bledá druidka
Kasiopea
Lassair

Příspěvek od Lassair »

Naprostý souhlas a jak jsem říkala, jsem moc ráda, že jsi na Thalii taky:) Chyběla bys tam
Béééé...
Odpovědět