Dolování, sběr a looty

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Skurkaa
Příspěvky: 651
Registrován: 21. 2. 2009 8.14

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Skurkaa »

S tím lootem to děláme s Jizvouny podobně. Když to nedokážeš otevřít, tak to nech pro ty co se sem vydají později. Rozbíjet nemá smysl.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Pipi_CZ »

Ja mam teda jeste jeden pripad kterej me posledni dobou dost vytaci. Vybiju dung, najdu dve bedny, na nich pasti. Odpastim, odemknu.. vsechno jak po dratkach. Ale uvnitr uplny nic! Tohle je pripad asi poslednich osmi otevrenenjch beden v prubehu nekolika poslednich dni. WTF!
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Pipi_CZ píše: 5. 11. 2020 9.28 Ja mam teda jeste jeden pripad kterej me posledni dobou dost vytaci. Vybiju dung, najdu dve bedny, na nich pasti. Odpastim, odemknu.. vsechno jak po dratkach. Ale uvnitr uplny nic! Tohle je pripad asi poslednich osmi otevrenenjch beden v prubehu nekolika poslednich dni. WTF!
Musíš jít v partě a nechodit sám :)
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od placidity »

Já bych třeba ocenil aby i na sólo člověk loot nacházel, jen aby jej bylo méně (zastropovat jej na jednom předmětu místo snížení šancí?), protože spousta pokladů je přístupná lehce a podle všeho je zamýšlená pro jednoho člověka. Parta si má jít vytřískat těžší lokace a za to dostat i adekvátní odměnu, ale aby v těch low lvl pokladech co jsou třeba okolo Tirianu člověk v 90% na solo nenašel nic je dost demotivující (A jakože jít lokaci-dvě za Tirian kvůli jednomu pytli v partě o x lidech... ehm...).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2097
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Pipi_CZ »

redo píše: 5. 11. 2020 9.41
Pipi_CZ píše: 5. 11. 2020 9.28 Ja mam teda jeste jeden pripad kterej me posledni dobou dost vytaci. Vybiju dung, najdu dve bedny, na nich pasti. Odpastim, odemknu.. vsechno jak po dratkach. Ale uvnitr uplny nic! Tohle je pripad asi poslednich osmi otevrenenjch beden v prubehu nekolika poslednich dni. WTF!
Musíš jít v partě a nechodit sám :)
Update: 13 odpastěnejch/odemknutejch lootů s nulovým lootem

A nesouhlasím s tebou Redo. Teda ne s tebou. S tebou teda sakra souhlasím :D nesouhlasím s nastavením. Tohle je hra na hrdiny která není v omezení 3+ hráčů. Tohle nastavení naprosto diskriminuje samotářský postavy (a to prosím nehraju samotářskou postavu, ale sem tam se stane, že jdu někde sám). Za mě je tohle nastavení absolutní nesmysl. Postava by měla najít loot i sama. V případě skupiny by měl bejt loot navýšenej, aby se nestalo že postavy budou chtít chodit raději samotný (což teda nastavený je). Nebo se na to dívám úplně debilně? Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Mě přišlo, že sólové postavy ve smyslu lootění a výprav nebyli nikdy vítaný. Ale asi máš pravdu, že 13 lootů, které se viditelně díky pastím/odemykání respawnuli nově, by alespoň pár z nich něco mít mohlo.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Bylo by fajn, kdyby se šance zvýšila. Mě do velké míry přijde, že jsou looty už někým prošlé. Nevím. Kdyby šance byla třeba

1 postava 50%
2 postavy 75%
3 postav 100%
4 postavy 125%
5 postav 150%
8 a více postav 200%

13 lootu a nic nenajít je docela už smutné. Ze startu serveru jsem to měl zhruba 10 truhel z toho 3 plné. Ted mi to přijde 30 truhel 1 plná. (ale může to být tím, že už to někdo vyraboval, přecijen kolem Tirianu je dost postav)
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Arto »

Sledoval jsem to včera a dnes a bilance mi přijde OK. Včera jsem sám prošel asi 8 lootů a padlo mi něco ve 2. Dnes ve dvou prošlých 8 lootů a padlo nám něco ve 4. A to tam ještě vlaje možnost že to vybral někdo chvilku přede mnou, protože některé jsou kolečkovány velkým počtem hráčů. Do toho bordel z kapes mrtvých NPC a ten taky něco hází.
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 517
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Zlofas »

V říši se dalo, před úpravou balancu, nalootit díky nízké aktivitě hráčů za dva týdny dvě platinky, takže tu úpravu chápu. Jedna nezapastěná mrtvola u sebe rekordně měla loot za 30 zl v běžných věcech dokonce. Takže chápu, že v tíríndském mraveništi je těžké získat peníze, ale tímto tempem by z říšských dobrodruhů byli boháči v důchodu za měsíc hraní.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

Ono kalibrovat přísun peněz do světa podle jednoho dvou dnů sledování se moc nedá, ani podle týdnů.
Ale jak to tu čtu, nemuselo by být na škodu u přírodních zdrojů urychlit obnovování (a případně snížit maximum). Když vytěžíte, jdete dál, nečekáte až to znovu "naroste". Ale když o hodinu později příjde někdo další, nemusel by být zrovna "na suchu".

Obdobně truhlám apod. by neuškodilo pár doplnění za den v náhodných intervalech (náročné kousky hluboko pod zemí tohle asi nepotřebují).
A pokud se tak ještě nestalo, tak dohnat do maxima smysluplnost, pasti/zámky nechat truhlám a dravou zvěří ožrané mrtvoly a jejich baťůžky nechal volné.

Všechno přefiltrovat přes úvahu o "Maximální výnos oblasti na den" taky neuškodí, pokud jsou k tomu dostupné údaje.
Celkově raději častěji a méně než občas a hromadu.

EDIT: Narazit v troskách uprostřed lesa na "Dinovu pokladnici" bylo skutečně "uff, to je trochu moc ne?".
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

redo píše: 5. 11. 2020 10.25 Bylo by fajn, kdyby se šance zvýšila. Mě do velké míry přijde, že jsou looty už někým prošlé. Nevím. Kdyby šance byla třeba

1 postava 50%
2 postavy 75%
3 postav 100%
4 postavy 125%
5 postav 150%
8 a více postav 200%

13 lootu a nic nenajít je docela už smutné. Ze startu serveru jsem to měl zhruba 10 truhel z toho 3 plné. Ted mi to přijde 30 truhel 1 plná. (ale může to být tím, že už to někdo vyraboval, přecijen kolem Tirianu je dost postav)
Tak upřímně bych zvýšil šanci na najití a klidně výrazně snížil hodnotu obsahu. Zcela upřímně, postava má šanci dnes vydělat cca 30 zlatých úplně v pohodě, když se na to zaměří. Klidně i 50, záleží na době hraní. Výnosy jsou na EQ přehnané, v nějakou ekonomiku nevěřím, je to jen otázka času. Lidi řvou po tom, aby měli velké zdroje zlata, které mají (pro některé i tak málo) ale není pro mnoho postav za co utrácet.

Moje postava denně utratí cca 10 zlatých. Nepřijde mi, že bych přehnaně lootoval, nebo věčně harvestil. Těch cca 10 zlatých denně vydělám vždy a to se vůbec nesnažím.

Edit: Každopádně to vypadá, že hodně pokladů je prostě prošlých a vylootěných.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

To mi až strašidelně připomíná léta starou debatu na téma "vydělat víc jak zlatku za den může být pro někoho vážný problém". Opravdu může a jedním z důvodů (vedle maličkostí jako Role Play) může být i to, že kolega vedle vydělá za den zlatých deset a ještě se vlastně ani nesnaží.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

zdech píše: 5. 11. 2020 14.49 To mi až strašidelně připomíná léta starou debatu na téma "vydělat víc jak zlatku za den může být pro někoho vážný problém". Opravdu může a jedním z důvodů (vedle maličkostí jako Role Play) může být i to, že kolega vedle vydělá za den zlatých deset a ještě se vlastně ani nesnaží.
A ještě u toho hraje dlouhé hodiny RP. Z 5 hodin hraní "vydělává" řekněme hodinu. A dokonce i u toho hraje RP. Jo, když víš jak na to, je to snadný a to nemusíš dělat všechny aktivity, jen ty, co k postavě sedí. Kdyby se člověk vykašlal na RP, dělal vše co je možné a seděl tu X hodin, je schopen vydělat obrovské jmění. Ale to můžeme jít hrát Wowko.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

Promiň blbě jsem to napsal. Nebylo cílem naznačit, že na Role Play ty kašleš, ale že spoustu charakterů může Role Play omezovat. Protože "vědět jak na to" je většinou dost specifický způsob hry, který nemusí sednout na každou postavu.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Tak jsem se dostal někam, kde nikdo asi nechodí nebo tam zkrátka nebyl. Dvě bedny (jednu jsem rozbil), druhou otevřel. V rozbité bedně bylo rozbitá velká věc, bílá perla, Šípy bodání a v druhé bedně byl drahokam. Looty jsou asi nastavený v pohodě, jen to věčně všechno bývá pryč vzhledem k počtu lidí.

Druhé místo - jedna bedna plná, druhá prázdná.
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Tak otázka co u koho znamená, že se nesnaží.
Viditelně lootujes víckrát denně. Ja se k tomu treba dostanu 1/den.
Mas schopnější build, vyssi level. Dostanes se k vice penězům.
Nemuzes prece vubec srovnavat podle sebe, ze se nesnazis a vydelavas desitek zlatek.
Kazda postava to ma jinak, kazdy hrac to ma jinak.
Dneska jsem se dostal dokonce jen k jednomu lootu kde byla jen hulka. Toť vše. A to hraju od rana do odpoledne dejme tomu - to je nesnazit se vydelat.
Ty se imho snazis vydelat uz jen tim, ze denne projdes xx lootu.
Tak netvrd jak je to easy a na pohodu a ze se nesnazis.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

BlueOne píše: 5. 11. 2020 20.25 Tak otázka co u koho znamená, že se nesnaží.
Viditelně lootujes víckrát denně. Ja se k tomu treba dostanu 1/den.
Mas schopnější build, vyssi level. Dostanes se k vice penězům.
Nemuzes prece vubec srovnavat podle sebe, ze se nesnazis a vydelavas desitek zlatek.
Kazda postava to ma jinak, kazdy hrac to ma jinak.
Dneska jsem se dostal dokonce jen k jednomu lootu kde byla jen hulka. Toť vše. A to hraju od rana do odpoledne dejme tomu - to je nesnazit se vydelat.
Ty se imho snazis vydelat uz jen tim, ze denne projdes xx lootu.
Tak netvrd jak je to easy a na pohodu a ze se nesnazis.
Edit : Nemá smysl se snažit něco vysvětlovat.
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od zdech »

Neříkáš "vydělat je snadné" říkáš "vydělat je pro MĚ snadné". Podle toho nedá nastavovat svět. Na jedné straně máš půlorky co lámou žulu málem holýma rukama, na druhé straně máš čaroděje co...co se dá vytěžit inteligencí? Šanci uživit by měli mít oba extrémy a vše mezi tím.

Druhou kapitolou je pak Loot, tedy obírání mrtvých, okrádání, zabíjení, řezničina a případně nějaké to vykrádání hrobů. Ač předešlou větou záměrně přeháním, není to moc velké přehánění a i postavy, které svým charaktem podobným činnostem neholdují by měli mít šanci na existenci. Ne třeba "stejně snadnou existenci", ale hratelnou určitě.

Království má výraznou převahu postav a s tím jsou spojeny všechny tady zmiňované problémy. Loot má k tomu vlastní nesmyslné zvláštnůstky, ale řešením není prohlášení "Já si vydělám mnohonásobně víc než vy a ještě je to pro mě snadný". Ok, gratuluju ti. A?
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Co si najít způsob ve hře jak vydělat? Bez lootování se dá vydělat spousta zlatých mincí. Nemusíte tomu věnovat ani dlouhé hodiny, stačí třeba hodina herního času denně a za týden máte klidně platinku/dvě. Jak toho dosáhnout? Třeba začít hrát a pídit se po tom, když máte s postavou nouzi. Možnosti mají všichni hráči a všechny postavy stejné.

Řešíte lootování :
Arto napsal že se mu nastavení zdá v pořádku. Já na to konto šel někam, kam bych se sám normálně nevydal a ověřil si to. Loot je zkrátka vybraný od jiných hráčů. A světe div se, sám jsem nenašel nic přeš týden (když nepočítám dnešní test).
Sběr/dolování:
Zdrojů je celá řada. Je tu mnoho odvětví a každá postava se něčemu takovému věnuje (pokud ne, sháněj si obživu lootem nebo RP hrou, každého věc). Podmínky jsou pro všechny stejné. Pokud rýžuješ a vše je vyrýžováno, tak neplakej na foru a řeš to zkrátka ve hře, najdi si jinou činnost, zeptej se kde jsou jiná rýžoviště a snaž se tam dostat. Třeba nakonec zjistíš, že to není otázka buildu ani lvlu, ale líné huby.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

zdech píše: 5. 11. 2020 21.55 Království má výraznou převahu postav a s tím jsou spojeny všechny tady zmiňované problémy. Loot má k tomu vlastní nesmyslné zvláštnůstky, ale řešením není prohlášení "Já si vydělám mnohonásobně víc než vy a ještě je to pro mě snadný". Ok, gratuluju ti. A?
Mrzí mě, že daný příměr oba berete tak jak berete. Měl to být jen příměr toho, jak snadné může být na EQ vydělat. Jsou postavy, co vydělají za den mnohonásobně více. Berete to jak kdybych se tím chlubil. Já to zmínil jen z důvodu, že se dá vydělat a NESNAŽIT se, zkrátka hrát s partou a občas něco dostat, občas si zajít něco vyrýžovat a zbytek dne chodit po světě, sedět v knihovně a věnovat se tomu, čemu zkrátka postava chce. Chtěl jsem tím naznačit, že nemusíte farmit, lootovat dlouhé hodiny a pak už jen odlognout, protože na nic jiného není čas, aby jste se uživili.
Odpovědět