Dolování, sběr a looty

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Chtěl bych jen poprosit, nebo možná navrhnout a zkrátka hodit do diskuse toto téma.

Chápu, že nás je v království strašně moc, začátky postav jsou těžký, málo peněz atp. Tím spíš bych rád viděl, kdyby hráči trochu přemýšleli nad výdělkem. Pokud dotyčný logne třeba kolem 10. ráno a je všechno vytěžený a vylootovaný od Tirian po Hobitín, nedivím se, že Labir zakládal PLACOS :biggrin:
Ok, kdo dřív přijde, dřív asi mele. Chudáci pracující co lognou večer nebo zkrátka později odpoledne...

Nicméně další věc, co mě trochu pálí je ničení lootů. Asi pochopím, když jde skupinka několika postav a nezvládnou odpastit/odemknout, tak rozbíjejí. Kor jestli to je někdy odpo/večer (nebo když má zámek TO 100).
Ale když jde někdo solo, nebo jen ve dvojici třeba a rozbíjí looty, na kterých je past nebo zámek :pinch:
Uvědomte si, že loot se do restartu neobnoví, takže jste ho vypli prostě všem, kdo lognou později.

Možná dotaz na DM? Zda jde nějak ošetřit to dolování sběr? Je mi jasné, že jste něco přidali, když jste věděli, že dost postav bude začínat v Království, ale možná nějak vytvořit, aby vytěžený zdroj byl vytěžený jen pro postavu co ho vytěžila? Částečně alespoň nějak? Nebo nějaký nápad co s tím?

Případně co navrhovala Braenn, do lootu dát větší pravděpodobnost alespoň jednoho předmětu i pro solisty? Mohlo by to pak zajistit třeba to, že solista neproleze všechny looty ráno.… doufám :wacko:

Nebo prostě kdo dřív přijde ten dřív mele a hotovo? Nastavím si budíka na 5. ráno a jedu :biggrin:
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Nastavení mi přijde za mě zcela v pořádku. Jako jednotlivec máš obrovskou možnost dobře si vydělat a to přes celý den. Když pak jdeš s někým někam, tak to můžou být dobré pálky. Naopak bych loot ještě omezil pro skupiny. Brzy budou na EQ mít zase všechny postavy spoustu platinek.
Karolina
Příspěvky: 65
Registrován: 26. 1. 2012 20.29
Bydliště: Dubí

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Karolina »

Zdroje se postupne obnovuji. A jak pise redo, ve slupine se da vydelat raketa
Helga Zlomená Sekera
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Tak mám na to asi smůlu. Poslední dobou kam jdu, je vše vytěženo. Nebo když jdu se skupinkou někam na loot, nic tam není protože tam před námi někdo byl no.

Zdroje se sice obnovují. Když někam ale přijdu těžit a je to vytěžený, případně mi vypadne jen jedena věc, dojdu za pár hodin. Zdroj už se tolik neobnoví, navíc nejsem jedinej, kdo ten zdroj chce taky těžit, takže ve finále je to pořád dokola o tom, z každýho zdroje vytěžit tak jednu věc - pak je to hned zase vytěžený. A tímhle stylem až do večera mi přijde.

Nevím Redo, jak si vyděláváš, třeba mám fakt jen smůlu nebo nevím o více zdrojích a tak podobně. Ale zase nebudu s postavou třeba těžit šutry, když to neumí/nedělá, záleží taky na charakteru a tak. Ale pro moji postavu vše co dělá, je běžně hned vytěžený a zůstává to tak po celý den, pokud viditelně nelognu ráno nějak hodně brzo.

V lootech buď není nic, nebo nějaká drobnost, nebo je zničenej. Když jdem odpo nebo večer ve skupině, tak jsou looty už vybraný.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

BlueOne píše: 4. 11. 2020 11.07 Tak mám na to asi smůlu. Poslední dobou kam jdu, je vše vytěženo. Nebo když jdu se skupinkou někam na loot, nic tam není protože tam před námi někdo byl no.

Zdroje se sice obnovují. Když někam ale přijdu těžit a je to vytěžený, případně mi vypadne jen jedena věc, dojdu za pár hodin. Zdroj už se tolik neobnoví, navíc nejsem jedinej, kdo ten zdroj chce taky těžit, takže ve finále je to pořád dokola o tom, z každýho zdroje vytěžit tak jednu věc - pak je to hned zase vytěžený. A tímhle stylem až do večera mi přijde.

Nevím Redo, jak si vyděláváš, třeba mám fakt jen smůlu nebo nevím o více zdrojích a tak podobně. Ale zase nebudu s postavou třeba těžit šutry, když to neumí/nedělá, záleží taky na charakteru a tak. Ale pro moji postavu vše co dělá, je běžně hned vytěžený a zůstává to tak po celý den, pokud viditelně nelognu ráno nějak hodně brzo.

V lootech buď není nic, nebo nějaká drobnost, nebo je zničenej. Když jdem odpo nebo večer ve skupině, tak jsou looty už vybraný.
Moje postava hlavně loví (i přes časté breberky), něco vyrýžuje a pak zajde s někým do dungu. To je vše. Myslím si, že máš spíše smůlu a nebo je na čase pokusit se něco objevit, nebo zjistit o dalších místech, kde se dají dané činosti provádět. Míst je celá řada.
Uživatelský avatar
OneIceOne2
Příspěvky: 85
Registrován: 23. 1. 2016 13.25

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od OneIceOne2 »

Příklady za mnou postavu za poslední čas:
- Postava má přistup k nevce a získává trochu lepší ceny u obchodníků.
1. Procházka solo, od Fagadu až Jezebergu (17-19h večer real), sběr zdroje tak na 0-20%, výplata cca 40 stříbrných
2. Správně postavená parta 3-5 lidí, (1-2 hodina real), výplata 0,5-4 zlaté na osobu
Markus Derk
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Asi mám fakt smůlu. A to loguju dopoledne! :D

Klidně to sem hodím hele, postava převážně sbírá květiny a rýžuje. Květiny kolem Tirianu nechávám low levlům, protože se dostanu na hůře dostupná místa. Jenže už i tam to dneska je vysbírané. Ale něco se ještě dá najít. Tak ok. Vím o 3 dostupných naleziští v Tirianském království (nepočítám Amfiberai, asi hory atp). Kromě toho před Tirianem, vše vyrýžované. A to loguju před 10. hodinou! :D A právě před Tirianem chci zase třeba nechat low levlům.

Jeden z mála lootů, které mi něco hází a které dám, jsou skřeti u Hobitína. Rozbitá bedna. Looty kolem Tirianu opět nezkouším a nechávám je low lelvum aby se to trochu rozdělilo a neměl jsem pocit že kolečkuju.

Jako takhle - samozřejmě, že prostě kdo dřív přijde ten to prostě může vytěžit. Dobrodruhu a hráčů je kolem Tirianu fůra. S tím nic asi neuděláme.

Spíš jsem chtěl hlavně a především poukázat na to, abychom byli jako hráči trochu ohleduplný na ostatní hráče a nesnažili se vydolovat všude a všechno. Neříkám, že to někdo dělá! Třeba ne.

Ale raději jsem právě zmínil nešvar rozbíjení beden (loot se neobnoví do dalšího IR dne).
Případně vysbírání všeho a všude co kde je.

Bez PLACOSU teď postavy maj asi nárok všechno sbírat a ničit looty. Asi vlastně bych proti tomu neměl říkat ani Ň :D kor když viditelně vy ostatní máte štěstí a nebo mě zkrátka předbíháte :D
Nicméně je to hra a jsme jen lidi a hrajeme tu spolu, tak prostě taková OOC shovívavost no :)
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

OneIceOne2 píše: 4. 11. 2020 11.201. Procházka solo, od Fagadu až Jezebergu (17-19h večer real), sběr zdroje tak na 0-20%, výplata cca 40 stříbrných
Tady asi dost záleží, co sbíráš. Já teď taky našel nějaké zdroje květin nevytěžné, ale v podstatě jsem tím jedním zdrojem způsobil to, že už jsou všechny zdroje vytěžené pro následující hráče na pár hodin, kteří by chtěli něco vytěžit.
OneIceOne2 píše: 4. 11. 2020 11.202. Správně postavená parta 3-5 lidí, (1-2 hodina real), výplata 0,5-4 zlaté na osobu
Jo to záleží. Poslední dobou jsem měl asi fakt smulu na to, že to před náma někdo vybral, nebo že to nehodilo nic než pár stříbrných. A taky ta parta nejde složit každej den. Já zrovna nejsem ten typ hráče, co si hodí do družiny všechny kamarády a jde se lootit, jako spíš vyhledávám tu RP hru, která ne vždycky vede k lootu.

Je tu zkrátka dost proměnných. A jak to vidím - mám prostě smolíka :D
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Woxa »

Uklidním tě, mám stejnou zkušenost. Pokud jdu po kytkách, mám tak 30% úspěšnost, abych narazil na nevytěžené zdroje.
Pokud jde o looty, solovatelných je jich pro mě minimum, většinou to jsou ty podřadnější a ty jsou většinou prázdné, nebo je tam nějaká cetka za drobák. Na rozbité jsem měl štěstí/smůlu jen párkát.

Nicméně, team toto vnímá asi spíše jako žádoucí stav a měnit ho nehodlá, alespoň co jsem tak pochopil z debat na discordu.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Já teď zjištuju, že asi záleží zkrátka i na hodině, kdy logneš. Když lognu dopo mezi 9-10, lognu přímo po tom, co většina ranních ptáčat těžila.
V poledne a po obědě většinou neloguju a to je chyba! Protože to se několik zdrojů celkem asi doplní. Sakra to sem možná neměl psát :D

Nicméně jsem rád, že to taky tak vnímáš. Neříkám, že si nemužu vydělat nic. To zas ne. Na druhou stranu až se hráči rozprostřou bude to asi víc v pohodě.

Jen jsem hodil námět k diskusi alespoň :) a poprosil o shovívavost.
Uživatelský avatar
Luelle
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 8. 2007 12.24
Bydliště: Dějiště bitvy národů

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Luelle »

Já jsem zrovna ten pracující, kterej logne když celej Home Office vsechno vysbiral a jsou nateseni na hru. Já bych ten home Office zakázala!
16? Tak to je v pohodě
Uživatelský avatar
OneIceOne2
Příspěvky: 85
Registrován: 23. 1. 2016 13.25

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od OneIceOne2 »

Já si myslím, že za měsíc bude klid, hranici bohatství cca 150 zlatých ve výbavě a jiných statcích si lidi už seženou a klesne prostě zájem o zdroje jako takové.
Markus Derk
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od George »

Spíš bych něco udělal s tím, že se vše po restartu obnoví a kdo dřív (v tom konkrétním dnu) příjde, ten dřív mele.
Třeba kdyby bylo něco ve smyslu, že se zdroje obnovují v náhodném čase (nevím, jak je to teď) a po restartu se vše spawnuje prázdné a doplní se to až časem. Ve 4 hodiny ráno stejně nemá kdo co lootovat/harvestit.

Nad individuálním vytěžením surovin (tj. jeden vysbírá jahody, ale pro druhého tam stále jsou) jsem přemýšlel před touhle diskuzí a nelíbí se mi to, nedělejme z toho WoWko.

BlueOne: Upřímně se chováš nekapitalisticky a divíš se, že nevyděláváš. Když chceš vydělávat, tak nenechávej záměrně zdroje ostatním. To nedává smysl.

Co se týče rozbíjení lootů... třeba to někdo dělá schválně? Nevím, proč bych měl komukoliv nechávat cokoliv, když mě může následující den bodnout do zad. Hajzl.
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4943
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Braenn »

Loot, co je rozbitý (ale zůstaly pozůstatky) už se neobnovuje? (Pokud si někdo dá tu práci a vybere rozbité věci, protože ty zastavují další loot 100%.)

A další dotaz ohledně rozbíjení: když rozbiji truhlu, je vůbec nějaká šance, že tam najdu něco nerozbitého? Vím že se to občas stávalo, ale děje se to pořád?
Pokud ta šance není, rozbíjet pochopitelně nemá smysl, pochybuji, že to někdo dělá, aby nasral hráče po sobě. (Je tam prostě dost vysoká šance, že tam někdo přijde a neumí sundat past/zámek, ty se navíc obnovují i v průběhu dne - ergo v lokacích, kde je hodně hráčů a dostupný loot je skoro zázrak, když bedna přežije.)

No a poslední - opravdu se při rozbití truhly musí rozbít i plus minus nerozbitné věci? Nejde snížit pravděpodobnost? Jakože... urazím zámek a u toho zničím meč, zbroj a třeba drahokam?
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Ogar »

Braenn píše: 4. 11. 2020 12.47 Loot, co je rozbitý (ale zůstaly pozůstatky) už se neobnovuje? (Pokud si někdo dá tu práci a vybere rozbité věci, protože ty zastavují další loot 100%.)

A další dotaz ohledně rozbíjení: když rozbiji truhlu, je vůbec nějaká šance, že tam najdu něco nerozbitého? Vím že se to občas stávalo, ale děje se to pořád?
Pokud ta šance není, rozbíjet pochopitelně nemá smysl, pochybuji, že to někdo dělá, aby nasral hráče po sobě. (Je tam prostě dost vysoká šance, že tam někdo přijde a neumí sundat past/zámek, ty se navíc obnovují i v průběhu dne - ergo v lokacích, kde je hodně hráčů a dostupný loot je skoro zázrak, když bedna přežije.)

No a poslední - opravdu se při rozbití truhly musí rozbít i plus minus nerozbitné věci? Nejde snížit pravděpodobnost? Jakože... urazím zámek a u toho zničím meč, zbroj a třeba drahokam?
Když rozbiješ truhlu, je šance najít něco rozbitého, nerozbitého, ale i nic. Nebo nějaký mix z toho.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

Ogar píše: 4. 11. 2020 13.08
Braenn píše: 4. 11. 2020 12.47 Loot, co je rozbitý (ale zůstaly pozůstatky) už se neobnovuje? (Pokud si někdo dá tu práci a vybere rozbité věci, protože ty zastavují další loot 100%.)

A další dotaz ohledně rozbíjení: když rozbiji truhlu, je vůbec nějaká šance, že tam najdu něco nerozbitého? Vím že se to občas stávalo, ale děje se to pořád?
Pokud ta šance není, rozbíjet pochopitelně nemá smysl, pochybuji, že to někdo dělá, aby nasral hráče po sobě. (Je tam prostě dost vysoká šance, že tam někdo přijde a neumí sundat past/zámek, ty se navíc obnovují i v průběhu dne - ergo v lokacích, kde je hodně hráčů a dostupný loot je skoro zázrak, když bedna přežije.)

No a poslední - opravdu se při rozbití truhly musí rozbít i plus minus nerozbitné věci? Nejde snížit pravděpodobnost? Jakože... urazím zámek a u toho zničím meč, zbroj a třeba drahokam?
Když rozbiješ truhlu, je šance najít něco rozbitého, nerozbitého, ale i nic. Nebo nějaký mix z toho.
Ta šance mi přijde jako 95% rozbité věci a 5% že mezi tím bude jedna nerozbitá. (jen hrubý odhad)
Karolina
Příspěvky: 65
Registrován: 26. 1. 2012 20.29
Bydliště: Dubí

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Karolina »

Šance že najdeš nerozbitou užitečnou věc /na prodej/ je prakticky nulová... jestli jednou se někde našla lékárna? a to ještě nebyla ani kompletní
Helga Zlomená Sekera
Uživatelský avatar
BlueOne
Příspěvky: 373
Registrován: 1. 5. 2019 12.36

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od BlueOne »

Tím spíš důvod nemlátit do lootů no.

Braenn: Myslím, že loot když se rozbije, tak se fakt neobnovuje. Může DM potvrdit? Ani když vybereš rozbité věci tak se neobnoví imho. Navíc rozbité věci nikdo nevybírá :D
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2825
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od Ogar »

Když někdo rozbije vyloženě bednu, tak se do restartu neobnoví (zkoušel jsem to sledovat u pár rozbitých pokladů a zatím to odpovídá). Ale když někdo nerozbije a vylootí bednu, tak je šance, že se za X hodin loot obnoví.
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Dolování, sběr a looty

Příspěvek od redo »

No z toho my vyplívá, že bedny mohou být nerozbitné a počkat si na zloděje, co je otevře. No a pak budou nadávat ti, co nemají zloděje, že se do lootu nedostanou a nový koloběh může začít.

Zároveň z toho vyplívá, že kdo dřív přijde (i když bednu nerozbije) tak zkrátka víc žere.
Odpovědět