Stabilní den a noc

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Stabilní den a noc

Příspěvek od Olymar »

Ahoj,

rád bych se zeptal na názor hráčstva ohledně času serveru a střídání dne a noci. Herní čas nyní běží 6× rychleji, tedy jeden den uběhne přesně za 4 hodiny. Vzhledem k tomu, že Equilibrie neměří čas správně (ani přesně), dochází každý den k drobnému posunu, herní čas je mírně pomalejší.

Pokud by čas šel přesně, jak bylo zamýšleno, existovala by pevně daná doba, kdy je na serveru den nebo noc (např. v 18.00 reálného času by bylo vždy 8.00 ráno). Otázka je, zdali toto chceme, protože by se mohlo snadno stát, že hráči, kteří mohou hrát v pevně daný čas, zažijí vždy noc (či den).
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4113
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Arto »

Olymar píše: 27. 8. 2021 18.09

Pokud by čas šel přesně, jak bylo zamýšleno, existovala by pevně daná doba, kdy je na serveru den nebo noc (např. v 18.00 reálného času by bylo vždy 8.00 ráno). Otázka je, zdali toto chceme, protože by se mohlo snadno stát, že hráči, kteří mohou hrát v pevně daný čas, zažijí vždy noc (či den).
Přesně to, co píšeš, bude zřejmě největší problém vzhledem k otevírací době obchodníků. Někteří hráči by se tak třeba nemohli vůbec dostat do obchodů a opravit si věci.
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Olymar »

Neřeknu, o kolik se to dnes posouvá, ale myslím si, že to jde v řádu 30 IC minut denně, takže ze dne se stane noc skoro za čtyři týdny reálného času...
Mithirwen Celeavaeil
eqileus
Příspěvky: 185
Registrován: 25. 2. 2007 20.30

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od eqileus »

Za mě lepší když to bude stabilní - tedy v 18h je vždy 8:00. Pak si každý snadno dopočítá kdy mají obchodníci otevřeno nebo jede loď.
WooDoo
Příspěvky: 141
Registrován: 13. 11. 2006 15.49

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od WooDoo »

Asi bych byl taky pro stabilní nastavení času - člověk si může hru naplánovat i několik dní dopředu úplně přesně =)
Marvin Dall
Uživatelský avatar
redo
Příspěvky: 127
Registrován: 10. 9. 2020 13.30

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od redo »

No já se přiznám, že mám problém odplout z Království, už se o to snažím týden a nedaří se mi to, jak lodě plují jen v 8 ráno :D Den/noc ve hře a jejich délka mi nevadí, možná bych ale nechal krámky otevřené od 6-22 hod aspon, aby se prodloužila možnost prodeje, stejně tak lodě bych nastavil na 2x denně a klidně zvýšil cenu.
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2096
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Pipi_CZ »

redo píše: 27. 8. 2021 23.55 No já se přiznám, že mám problém odplout z Království, už se o to snažím týden a nedaří se mi to, jak lodě plují jen v 8 ráno :D Den/noc ve hře a jejich délka mi nevadí, možná bych ale nechal krámky otevřené od 6-22 hod aspon, aby se prodloužila možnost prodeje, stejně tak lodě bych nastavil na 2x denně a klidně zvýšil cenu.
Souhlasím, prodloužil bych večerní zavíračku a možná nechal lodě vyplouvat dvakrát denně. Delší noc a den mi vůbec nevadí, ba naopak mi to příjde krátký.
A stabilní čas 18h ve hře i IR mi zní docela dobře, pokud to není pro někoho opravdu tak velkej problém v tom ohledu, že se nikdy nedostane do obchodu, protože nemá možnost. V takovým případě by se to prostě mohlo točit.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1846
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od placidity »

Za sebe bych nestabilitu a stávající klouzání času zachoval, protože to naopak přidává variabilitu pro lidi, kteří hrají vždy a pořád (anebo prostě jen převážně) v jeden a ten samý čas. Lognou si navečer v 19h RL třeba. Mě osobně by po to po čase asi štvalo, zvlášť pokud by mi začátek hraní vycházel vždycky třeba na noc (zavřené ochody apod). Nevýhoda je, a to uznávám, horší dlouhodobý odhad kolik hodin IC bude třeba za dva RL týdny v sobotu večer, protože je akce a bylo by fajn aby probíhala od IC večera a ne v pravé poledne.

Obojí řešení má samozřejmě svoje výhody a nevýhody (a lidi si szvyknou ikdyž budou remcat), ale spíš než se vrtat v čase bych šel nedjřív cestou prodloužení možnosti prodeje, častějších lodí apod. Nejsme ve wowku kde je otevřeno nonstop a den/noc je tam jen do počtu.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1785
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Olymar »

Lodě jezdí tak, jak to IC dává smysl. Pokud bude obchod mezi královstvími rozvinutý, budou jezdit častěji a naopak. Nezapomínejte dělat rozdíly mezi systémovou nutností a IC nastavením (a leností WB).

Zatím se tedy kloním spíše k tomu nějakou nestabilitu zachovat. Jestli se nepletu, tak se čas zpozdí o cca 30 IC minut denně. Možná bych byl pro to zvýšit na cca IC hodinu denně.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
George
Příspěvky: 1694
Registrován: 29. 6. 2007 23.58
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od George »

Já bych se přikláněl k nestabilitě (konstantnímu posunu o třeba hodinu za den). Ale pokud by to někomu způsobovalo problémy s domluvou na hru nebo něco takovýho, tak by to za to asi nestálo.

Zároveň by mě (nenavrhuju to, nejspíš je to špatnej nápad) osobně zajímalo, jaký by to bylo, kdyby šel čas pomaleji, třeba 3x místo 6x. Nebo kdyby se délka dní měnila podle ročního období (což chápu, že nejde ani z IC hlediska).
Sell drugs. Run guns. Nail sluts and fuck the law.
Spaja
Příspěvky: 43
Registrován: 1. 10. 2020 16.43

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Spaja »

Tak třeba já mám největší možnost a chuť hrát cca 20.00 - 22:00 :D takže vždy noc :) aktuální stav je třeba pro mě výhodný.
Vilík :clover:
zdech
Příspěvky: 1228
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od zdech »

Když se bude čas opožďovat přesně o IC hodinu na reálný den, dá se relativně snadno dopočítat při plánování akcí dopředu a zároveň nikdo neuvízne ve "věčné noci".

P.S. IC opodstatnění námořní přepravy posledních let má při hlubším zamyšlení potenciálně výrazné mezery.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Woxa
Příspěvky: 3737
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilní den a noc

Příspěvek od Woxa »

A nešlo by udělat systém, kdy by např v liché IRL týdny den startoval IC nocí (00:00 IRL = 18:00 IC) a naopak v sudé týdny by se začínalo dnem?
Znamenalo by to, že by vždy po IRL týdnu muselo dojít k posunu IC času, takže by vznikaly nějaké drobné "nehratelné okna", ale zas by byla zajištěná nějaká konzistence pro plánování akcí.

Absolutní pravidelnost je (podle mého názoru) stav, který časem narazí spíš na nepraktičnost právě kvůli pevným oknům, v kterých se ti či oni hráči dostávájí ke hře.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět