Neverwinter Nights 2

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

No Já to na svým železe asi nerozběhám. Musel jsem dlouho šidit než jsem domluvil hrám jako Quake 4 a Doom 3 aby nezlobily.

Musím zase zapracovat a vodit babičky přes přechody, a musím přestat oblíkat křečky do oblečků od Barbie, aby si mě Ježíšek všimnul že jsem hodnej... :biggrin:
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Na Bonuswebu jsem našel celkem dobrou sbírku screenu, někde mezi nima je i obrázek jak bude vypadat ToolSet . No řeknu vám že oproti toolu v NWN celkem změna... :smile:
Wanting something does not give you the right to have it.
Jindragon
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 11. 2006 23.07

Ohlasy na NWN2

Příspěvek od Jindragon »

Ohlasy na NWN2
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

NWN2 budu mít v úterý nebo ve středu večer (pokud se něco nepokazí). Tak kdyžtak napíšu první dojmy
Game ID: Reverend_Malthas
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

Pokud všechno dobře vyjde budu mít NWN 2 dneska večer nejpozději zítra ráno. (což ovšem neznamená že ho rozběhám na svým PC krámu)

AMD 1800+
1 GB Ram
Geforce 5200 FX AGP 8x, 128 MB DDR video RAM, podporující Shader 2.0 a DirectX deváte řady
120 GB HDD

Nevím moc s tím nepočítám, někde jsem četl že pokud rozběháte Oblivion rozběháte i NWN 2 ale Oblivion jsem neměl takže nevím.


Jinak koukal jsem na oficialní stránky a našel pár zajímavostí:

3. Will Neverwinter Nights 2 make use of dual core CPU's?
The Neverwinter Nights 2 Toolset is a multithreaded application; as a result, it will utilize the benefits of dual-core processors from both AMD and Intel.

4. Does Neverwinter Nights 2 still use the Aurora graphics engine?
Neverwinter Nights 2's graphics engine has been replaced by the next-generation Electron engine, which supports advanced graphical features like fully dynamic lighting, normal mapping, specular mapping, shadow maps, and more.

5. Will Neverwinter Nights 2 make use of advanced features of newer video cards?
Yes. The game fully supports Shader Model 2.0 and 3.0 cards (such as the NVIDIA GeForce 6 and 7 series and the ATI Radeon X1800) to achieve stunning visual effects at a much higher framerate than possible on older video cards.

The game requires at least a DirectX 9.0c compatible video card that supports at least
Wanting something does not give you the right to have it.
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

co se tyka technickych naroku, tady je par ohlasu z hofylandu:

graficky to vypadá sice relativně zajímavě, ale teda žádná sláva to není a že by se mi to hejbalo nějak svižně (a64 3200+, gigo ram 6600GT) se říct taky nedá. Pozitivní je že si můžeš různé věci na monitoru přetahovat tak, aby ti to vyhovovalo, ale to je jen kosmetika.


barton 2500, giga ram, radeon 9k6 pro. - a "nejede to nejlépe"
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Kdo je z Prahy a má to a přinese mi to ? :biggrin:
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Psanec píše:Kdo je z Prahy a má to a přinese mi to ? :biggrin:
počkej si na patnáctého, až se to bude prodávat :D
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Psanec píše:Kdo je z Prahy a má to a přinese mi to ? :biggrin:
Já :) Až to budu mít :biggrin:

edit: ale to bude drahý.…
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

čekat na 15 ? To nemyslíš Vážně :))

Kolja sem stím a za hubičku :megalol:
Naposledy upravil(a) Psanec dne 5. 11. 2006 12.43, celkem upraveno 1 x.
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
The_Balrog
Příspěvky: 4924
Registrován: 3. 8. 2006 7.37
Bydliště: (ಠ_ృ)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od The_Balrog »

Psanec píše: Kolja sem stím a za hubyčku :megalol:
Hubičku od Paks, nebo od Gariona? :DDD
„Jmenuju se Natalie. A dělám si, co chci.“
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

The_Balrog píše: Hubičku od Paks, nebo od Gariona? :DDD
No jednu od Gariona :bleh:
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

Psanec píše:No jednu od Gariona :bleh:
Timhle si mojí postavu nekoupíš, leda facku pak dostaneš ;) (tak za 45... omylem asi vylítne i koleno :biggrin: se mi děje pořád a nedovedu to vysvětlit, asi má takový reflexy no :smile: )
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Takže sem to nainstaloval... a tady sou první poznatky: (Hrál sem to jen pár minut)

- Špatný je to co se hardwaru týče.. mám A64 3000+ na 2 Ghz, 1024 RAM a Radeona 9600. Na 1024x768 špatně hratelný i na střední detaily. Hratelný to bylo až v 800x600 při low deatilech, což bylo vzhledem k 19" monitoru trochu pixel party.

- Při chůzi postava divně pohybuje rukama.. vypadá to fakt divně. Když běží tak fajn. Ale to je detail.

- Teď něco pozitivního. A to hlavně atmosféra. NWN2 na mě působí hodně baldur's gate - like a to i když je to v 3D. To samý interface, který je dost přepracovaný a víc user-friendly. Taktéž lze sledovat shodné prvky s BG.
- Krásná grafika

- Tvorba postavy.. hm, smutný, že při úpravy vzhledu je dost omezená. Je tam víc variant jak v NWN1, ale pořád to má k Oblivionu daleko. Tohlenc ale dost vynahrazuje tvorba charakteru jako takového. Přibyly věci jako nabídka bohů z FR, nové featy, kouzla, planární rasy, nový class warlock a asi cca 8 nových prestige classů jako divine champion nebo duelist :dribble: , takže piplalům (jako mně :biggrin: ), kterým předtim trvalo půl hodiny vytvořit postavu to bude trvat tak hodinu ne-li víc.
Game ID: Reverend_Malthas
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

steel_martin píše: - Špatný je to co se hardwaru týče.. mám A64 3000+ na 2 Ghz, 1024 RAM a Radeona 9600. Na 1024x768 špatně hratelný i na střední detaily. Hratelný to bylo až v 800x600 při low deatilech, což bylo vzhledem k 19" monitoru trochu pixel party.
Takovy dotaz pac mam celkem podobnou sestavu (horsi procik). Na co je hra podle tebe asi tak nejnarocnejsi? Grafika, pamet nebo prave procik?
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

Když mám Athlon 3000+, RAMku 1024 a Radeon 9800 XT, pojede to?
A když to hodim na Athlon 3500+, stejnou RAMku, Radeon 10800 (nebo X800, jestli chcete), do vedlejšího pokoje, pojede to?
=))
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Nevim. V hardwaru mám jen obecný znalosti, ale můj názor je, že je to hlavně o grafice, ostatně jako ve většině případů současných her. Paměti mam starý 333 Mhzový, ale rychlost načítání lokací a hry samotný je solidní. Jak na to budou reagovat 2 jádrový procesory nevim, ale vzhledem k tomu, že se Obsidian (nebo Atari?) oficiálně nezmínil o tom, že bude NWN2 vícevláknovka (jen toolset) by měl stačit výkonnej jednojádrovej.

Takže podle mě grafika, ale znáš to - de to ruku v ruce, takže upgradem pamětí nebo procu nic nezkazíš..
Game ID: Reverend_Malthas
cybermisa
Příspěvky: 6078
Registrován: 20. 2. 2006 2.46

Příspěvek od cybermisa »

steel_martin píše:Nevim. V hardwaru mám jen obecný znalosti, ale můj názor je, že je to hlavně o grafice, ostatně jako ve většině případů současných her. Paměti mam starý 333 Mhzový, ale rychlost načítání lokací a hry samotný je solidní. Jak na to budou reagovat 2 jádrový procesory nevim, ale vzhledem k tomu, že se Obsidian (nebo Atari?) oficiálně nezmínil o tom, že bude NWN2 vícevláknovka (jen toolset) by měl stačit výkonnej jednojádrovej.

Takže podle mě grafika, ale znáš to - de to ruku v ruce, takže upgradem pamětí nebo procu nic nezkazíš..
No :biggrin: V mym pripade, lepsi procik do stary desky uz nedam, pameti jsou pomaly, grafika stara … Takze to vidm na novy comp … Asi budu muset min hrat a vic chodit sbirat kaminky :biggrin:
steel_martin
Příspěvky: 324
Registrován: 9. 3. 2006 11.03
Bydliště: Plzeň / Železná Ruda / Hobitín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od steel_martin »

Gran píše:Když mám Athlon 3000+, RAMku 1024 a Radeon 9800 XT, pojede to?
A když to hodim na Athlon 3500+, stejnou RAMku, Radeon 10800 (nebo X800, jestli chcete), do vedlejšího pokoje, pojede to?
=))
Na tom druhym snad jo. Na tom prvním nevim.. na low detaily určitě, ale potom to vypadá hůř jak nwn1 :megalol:

Ne vážně.. ty obrovský pixelový kostky na texturách mi přišly smutný :(
Game ID: Reverend_Malthas
Gran
Příspěvky: 913
Registrován: 18. 9. 2006 13.26
Bydliště: Pražské království
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gran »

steel_martin píše:
Gran píše:Když mám Athlon 3000+, RAMku 1024 a Radeon 9800 XT, pojede to?
A když to hodim na Athlon 3500+, stejnou RAMku, Radeon 10800 (nebo X800, jestli chcete), do vedlejšího pokoje, pojede to?
=))
Na tom druhym snad jo. Na tom prvním nevim.. na low detaily určitě, ale potom to vypadá hůř jak nwn1 :megalol:
Oh crap, budu muset čórovat bráchovi =P
steel_martin píše:Ne vážně.. ty obrovský pixelový kostky na texturách mi přišly smutný :(
Holy crap...
Eigmar, syn Igmarův - Zatčen a zabit
Galf Steel - Zatčen, vyhnán a zabit
Areena Welteel - Servírka v krčmě U Umrlce
Khadur, syn Aghda - Zabit a obětován
Sebastian Gall - Zemřel na útěku
Mona Taret - Pohledná servírka, kdo ví, kde skončila
Odpovědět