Hrajete PnP Hry na hrdiny?

Vše co přímo nesouvisí s hrou na Equilibrii

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Dalcor
Příspěvky: 13
Registrován: 18. 5. 2006 9.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Cybermisa - Jasně vždycky je to otázka lidí, ale DrD je prostě hrozně omezené ;) ale jak díš an systému nezáleží

Photter - jde o to koupit router nebo jak se tomu nadává ;) (resp aby na něj díky magicu a DnD a pivku zbylo), jinak od malička jsem zastánce Lawfull Good (nebo lawfull neutral) charakterů, tak tě asi nepotěším.

Já bych bez RPG nemohl být.
It Happerns Beacause We Choose it to Happen!
Otevřené hraní Dnd od Masters of Many Worlds
RPG Forum
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

hmm, další dobráček *vodplivne si*, no co, aspoň budou mít krabi co žrát...
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Zmlkni vyvrheli jeden. *zamraci se na ni*
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

ty mlč nebo vydám paměti *šklebí se*
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

photter píše:ty mlč nebo vydám paměti *šklebí se*
Ve hře? Jej to by byl asi bestseller... :megalol:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

možná jo ale adult only :megalol: :megalol: :megalol: :megalol:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

há há *ukazuje prstem na Gariona* :bigwink:
Wanting something does not give you the right to have it.
Psanec
Příspěvky: 1377
Registrován: 17. 2. 2006 21.52
Bydliště: Prachatice / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Psanec »

Jen vydej a ukaz primo na sebe ….. *usklibne se ni*
Se slovem se musí zacházet čestně; je to nejvyšší dar, jehož se člověku dostalo.
-- Kniha Sirach

--------------------------
Bojíš se smrti bratříčku ?

Ne …
Smrt je jen vysvobození z bolesti.

Špatně. Smrt je teprve začátek
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arto »

há há *ukazuje prstem na Gil* :biggrin:
Wanting something does not give you the right to have it.
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Já jsem hrál dříve DrD a srovnal bych to asi takhle:

1. Na HC RP NWN se můžeš připojit kdykoli. Společné plánované akce hráčů a DM se předem domlouvají spíš vyjímečně - pouze když situace vyžaduje, aby tam byla celá nějaká skupina. Což má:

Mínus v tom, že se můžeš večer připojit a hrát si RP jen sám pro sebe, protože se prostě nic nestane.

Plus v tom, že když se připojuješ, nikdy nemůžeš vědět, co se stane - koho potkáš a za jakých okolností. Je tu aspekt něčeho, co bych nazval "osud" a díky tomu můžeš prožít něco naprosto nečekanějšího a o to silnějšího. Drobný příklad: Jeden hráč mi povídal, jak jeho postava potkala na cestě během půl hodiny tří různé trpaslíky a všichni se ho naštvaně vyptávali na jedoho elfa. Prý to byla úžasná situace a to hlavně proto, že oni o sobě vůbec nevěděli a celé to byla jen náhoda.

2. Tím, že je to jen přes grafické a zvukové rozhranní a hráče nevidíš, nemáš skoro žádné OOC informace o protějšku.

Mínus to má v tom, že nevíš, co situace s protějším hráčem dělá. Ne každý každou situaci psychicky snáší a ve hře po internetu to nepoznáš, čímž mohou vznikat spory, které je nutno řešit dodatečně.

Plus toho je, že můžeš zažít daleko silnější scény, protože např. dramatické situace ti nic neruší, postavy jsou nepředvídatelnější. A dají se sehrát dost ostré scény třeba "mučení" nebo erotické scény, které bys těžko hrál s kamarádem u stolu.


Srovnávám jen s Equlibrií nebo s Alhambrií, kde jsem hrál dřív. S MMORPG nebo se světy, kde je non-RP tolerováno se P&P srovávat imho vůbec nedá, je tam propastný rozdíl.
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Hustě napsaný. Proti papírovce to má prostě jisté nové rozměry, co se HC RP týče. Tedy bez "rušivých" vnějších faktorů a hlubším vžitím se do postav. Ale jinak to Ježura napsal výstižně, nemohu než přikývnout :yes:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Dalcor
Příspěvky: 13
Registrován: 18. 5. 2006 9.38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Přesto ale jsem omezen nastavením a scriptováním počítače, můžu Ingame ožrrat pivem dva winter wolfy, ktery chtej sežrat mě? Asi těžko.

Každopádně už abych měl router.

Jenže času moc nemám, měsíčně odehraju 3-4 stolní RPG pro veřejnost.
It Happerns Beacause We Choose it to Happen!
Otevřené hraní Dnd od Masters of Many Worlds
RPG Forum
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

Dalcor píše:Přesto ale jsem omezen nastavením a scriptováním počítače, můžu Ingame ožrrat pivem dva winter wolfy, ktery chtej sežrat mě? Asi těžko.
Můžeš. Ale na tohle je třeba DM.
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

tak sem trochu pošmejdil na tom fóru, co máš v podpisu...
tak třeba zrovna v otázkách sexu (btw. zajímavá debata) je online prostředí daleko přátelštější a možnosti řádově lepší :bigwink:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
labir
Příspěvky: 6702
Registrován: 18. 12. 2005 1.27
Bydliště: Sídlo u Amfiberai, sféra Equilibrie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od labir »

photter píše:tak sem trochu pošmejdil na tom fóru, co máš v podpisu...
tak třeba zrovna v otázkách sexu (btw. zajímavá debata) je online prostředí daleko přátelštější a možnosti řádově lepší :bigwink:
A to ještě nevíte plné možnosti grafiky na Equilibrii... :blush:
Když něco chcete, nevynucujte si to od okolí. Ptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
photter
Příspěvky: 1348
Registrován: 18. 2. 2006 22.43
Bydliště: Arnudenské císařství
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od photter »

jestli myslíš to, co já, tak jako ženský postavy se mě to netejká :biggrin:
...terribilis ut castrorum acies ordinata...

"Bohové přicházejí a odcházejí, elfky zůstávaj." Âsar
kolja
Příspěvky: 729
Registrován: 18. 2. 2006 17.01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kolja »

LOL, vážně? já sem to myslim kdysi někde viděl na vaultu, teda určitě je stejně hafo verzí, ale myslel sem že tady to implemetovaný neni
Jo ale myslim že to vlastně je součástí toho datově velkýho packu s naked mode, a systémově je to přes oblečení - pelvis, ne?

Jo a k tomu foru - že ses zrovna dostal do toho topicu co já? :biggrin: Heh... jinak je to fajn forum, asi budu pročítat :)

EDIT: a jo, pelvis 013 , a já si toho nevšim :megalol: :megalol:
Jezura
Příspěvky: 654
Registrován: 18. 12. 2005 5.30
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jezura »

Dalcor píše:Přesto ale jsem omezen nastavením a scriptováním počítače, můžu Ingame ožrrat pivem dva winter wolfy, ktery chtej sežrat mě? Asi těžko.
No, jeden z mých skvělých zážitků byl, když jsme se jako trpaslíci ožíraly se dvěma skřety, co jsme na ně narazili. Chtěli jsme z nich dostat, kde je jejich nový tábor. Byli tak ožralí, že nepoznali, že jsme trpaslíci. :smile: Na druhou stranu jsme z nich kvůli tomu zase žádnou informaci nedostali..

Přirozeně u něčeho takového musel být DM.

btw: S tím sexem jsem to nechtěl rozpitvávat, ale je to tak. Prostě se to nějak semele a ani netušíš, jestli je na druhý straně hráč nebo hráčka :megalol:
snowman
Příspěvky: 405
Registrován: 18. 12. 2005 5.33
Bydliště: Praha

Příspěvek od snowman »

Tak tak. Žádná omezení scripty ani systémy. Omezení máš jen v hlavě. Navíc opít vlky se mi zdá dost nesmysl tak jako tak... :bigwink:
Hluchý slepec někdy vidí a slyší lépe než zdravý, kdož však odmítá vidět věci tak, jak jsou a neumí naslouchat
Alcatraz
Příspěvky: 806
Registrován: 18. 2. 2006 16.19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alcatraz »

snowman píše:Navíc opít vlky se mi zdá dost nesmysl tak jako tak... :bigwink:
nahodou to je vzneseny cil :) Jedna moje hloupoucka, ale uprimna charakter, se taky dostala do situace, ze mela 2 lahve s alkoholem, rozumnou kamaradku, ktera se alkoholu stranila, takze si nepripila a ji samotny bylo hloupy to vypit vsechno sama. Taky dostala ztresteny napad, ze ozere krysy. A tak jak to byla uplna kravina, logicky nesmysl a nemelo to ani zadnej ucel, tak jsme se u toho tenkrat dost nasmaly (jako hraci). Ani to DM nebylo potreba. Trochu me mrzi, ze zrovna semka jsem si vzal nejmin ztrestenou sestricku :) Takze ozirat zvirata neni nesmysl, ale zasluhyhodny cil :)
"Dokud kráčíme po své cestě je to neklamný znak, že svému cíli nerozumíme... nebo jsme ho dosud nedokázali přijmout. "
Cesta života, Serena White
Odpovědět