Paladin

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Mourisson: Naopak. Vím moc dobře, co má paladin k dispozici, protože se snažím jením být. Mám kodex a mám knihy o paladinech... nemůžeš dělat nic moc právě proto, že musíš dodržovat zákoník a ten je nastavený jasně. Od trestání je tu garda a nikdo jiný.
EDIT: A jsem rád, že se to od flamu otočilo zpátky k původnímu tématu a to je výkonná moc paladina.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Ber zákony jako paladinovu sílu a ne jako jeho slabinu a půjde ti to líp :)
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

To já jsem taky rád...

Ale dejme příklad, když budou dva tvrdit něco jiného, jeden že nic neudělal..že je hodnej...a že nic....a druhej (paladin ze solarova řádu) bude tvrdit opak....komu uvěří? není už to lehká výhoda?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

To že si přečtu knížku o Ajris a udělám si levly kněze ze mě kněžku neudělá, stejně jako tebe neudělá přečtení knihy a levly paladina paladina. Tohle z tebe udělá jen tvoje hra. Takže ne nejsi paladin. Nemluvím ani o tom že pak bychom se mohli ptát: Proč měnavci nemůžou jent ak vzít moc do svých rukou, proč mágové ne? Proč kněží ne.. abla blabla.. Protože prostě zákonodárná moc je stráž, soudy apod. Tečka. Chceš být její součástí - dostaň se mezi ně. Nechceš? Pak nebreč.
Béééé...
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Nebuď arogantní a agresivní. Neplivej na všechny okolo a neposílej je do prdele, oni jsou tví partneři pro hru. Jsi přesvědčen, že Ragmon je úžasný paladin a hraješ jej skvěle, ačkoli ti ostatní říkají, že si to nemyslí.

Takže si běž kam chceš, nebo se seber, buď chlap, něfňukej tu a hrej. Všichni (včetně Dietricha) mají na EQ od začátku úplně stejné podmínky. Pokud někdo něco dokázal a ty ne, není to chyba systému, protože to by nedokázal nikdo nic.

Takže se budu tešit ve hře. Aby se z jednoho stal paladin, obvykle musí od života první dostat pěkné kapky a naučit se pokoře. Nutno podotknout, že ty kapky většinou dostane proto, že z počátku je právě naivní, což v kombinaci s ideály někdy prostě bolí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Prottone buď rád za řád Solara. Hargud třeba nemá nic:)
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Protton píše:Mourisson: Naopak. Vím moc dobře, co má paladin k dispozici, protože se snažím jením být. Mám kodex a mám knihy o paladinech... nemůžeš dělat nic moc právě proto, že musíš dodržovat zákoník a ten je nastavený jasně. Od trestání je tu garda a nikdo jiný.
EDIT: A jsem rád, že se to od flamu otočilo zpátky k původnímu tématu a to je výkonná moc paladina.
Výkonná moc paladina? Nelíbí, nestačí? Chceš-li to změnit, tak se:

a) Staň i strážným, ale ani ten ti nezaručí, že vše vyřešíš. Pátrat a řešit můžeš i jako nestrážný, pouze pro finální krok si musíš strážného/DM přivolat, a i to dává velké možnosti, nebo

b) si od NPC zajisti nějaký glejt lovce vrahů/eviláků nebo vyšetřovatele. Ale ani tohle nedostaneš zadarmo, nejdřív musíš něco dokázat. Zajistit si to. Minimálně se třeba tím paladinem stát, a nebýt jen učedník!

c) Také si můžeš od svého boha odůvodnit, že ty možnosti máš, lovit, zabíjet a pak o výsledku lhát nebo ho zatajit. Třeba ti to Mitan pro větší dobro dovolí a tvůj paladin si to omluví. Ale Solara do toho netahej a počítej s následky od jiných PC a NPC, kterým to nemusí být po chuti.

Zkus si totiž představit tebou navrhovaný systém, kdy level paladina = automatická možnost stát nad zákonem, mít pravomoce stráže, trestat dle svého uvážení a vsázet do vězení každého, kdo se ti bude smát. Tedy tvému paladinovi. Dovedeš si opravdu do důsledku představit moc, která by byla svěřena každému paladinovi, který se tu objeví? Dovedeš si představit jak by fungoval svět, kde by každá postava, co projde sférální branou a prohlásí se za paladina (a dokaž, že jím není!) mohla vyvyšovat nad stráž a zákon?

Cítíš tam tu potřebu to omezit a kontrolovat ten chaos? A vítej zpět v systému EQ i Thalie. Můžeš tohle všechno mít, ale musíš se o to zasloužit a pracovat na tom, musíš dokázat, že jsi podobných věcí hodný a schopný! Což opět znamená nějakou z možností a) b) c).

Ale nikde, nikde, nikde se nevyhneš tomu, že budeš-li něco chtít navíc, musíš pro to něco udělat. Ne vždy jsou podmínky stejné, rozhodně ne vždy jsou podmínky rovné, ale abys to měl zadarmo, to už bys asi musel zavést zdejší DM na svou výplatní listinu, nebo s nimi spát. Nebo s jejich ženami. Nebo já nevím co, to si musí říct sami.

Chápeš alespoň ten princip, proč dle mě není tvůj návrh proveditelný?
Naposledy upravil(a) Braenn dne 30. 4. 2012 20.31, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Zase flame... ale přijde mi zajímavé, jak všichni řeší na fóru mojí hru Ragmona... a přitom jsem nikdy nemluvil o tom, jak ho hodlám hrát. Mluvil jsem o jeho minulosti, o svém nápadu pro paladina obecně... a vždy se lidé začali ohánět tím, že jestli ho nehodlám hrát takhle a takhle, tak ať ho nehraji vůbec. Říkal jsem snad někdy, že pokud mi to nepovvolí pravidla, tak že budu chodit a zabíjet? Říkal jsem snad někdy, že chci být někdo kdovíjak zvláštní? Nehci, ale chci, aby bylněkdo ve chvíli, kdy se stanu paladinem. Nechci, aby to tam bylo.. no jo, nějaký paladin... koho to zajímá, stejně na nás nikdy nic nesežene. Hrou jednoho hráče toho jde dosáhnout špatně. A tak jsem řekl svůj nápad na fóru. A udělal jsem chybu, že jsem někdy něco říkal.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

jestli to není tím že mít názor je podle tebe flame, hlavně když je odlišný.

Chceš něco? Hraj a snaž se.. jednoduché. Psaním co chceš na forum cesta nevede.
Naposledy upravil(a) Lassair dne 30. 4. 2012 20.35, celkem upraveno 1 x.
Béééé...
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

Protton píše:Zase flame... ale přijde mi zajímavé, jak všichni řeší na fóru mojí hru Ragmona... a přitom jsem nikdy nemluvil o tom, jak ho hodlám hrát. Mluvil jsem o jeho minulosti, o svém nápadu pro paladina obecně... a vždy se lidé začali ohánět tím, že jestli ho nehodlám hrát takhle a takhle, tak ať ho nehraji vůbec. Říkal jsem snad někdy, že pokud mi to nepovvolí pravidla, tak že budu chodit a zabíjet? Říkal jsem snad někdy, že chci být někdo kdovíjak zvláštní? Nehci, ale chci, aby bylněkdo ve chvíli, kdy se stanu paladinem. Nechci, aby to tam bylo.. no jo, nějaký paladin... koho to zajímá, stejně na nás nikdy nic nesežene. Hrou jednoho hráče toho jde dosáhnout špatně. A tak jsem řekl svůj nápad na fóru. A udělal jsem chybu, že jsem někdy něco říkal.
jaký flame?
1) řekl jsi, že bys chtěl hrát paladina tak a tak, všichni ti řekli, že tak a tak to zkrátka nepůjde. Ať zkusíš tak či onak.
2) řekl jsi, že paladin je tu slaboučký, že nemá možnosti. Bylo ti řečeno, že paladin možnosti má, ale že paladinem se musís stát, že zde automaticky paladinem není postava, co má par levelů paladina.

To je celé.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

A já to všechno chápu, ale také tady byli lidé, co vůbec nechápali (nebo se mi to tak alespoň zdálo) o čem se tady bavíme a že já se nebavil o možném budoucím Ragmonovi, ale o čemkoliv jiném.
A ne, flame není jiný názor. Flame je urážení druhých... a různé další věci. Ano, já jsem tady také flamoval a mé příspěvky tady možná i měli zvláštní efekt tím, že než ho zformuluji, tak je pod původním 5 dalších a vypadá to, že odpovídám na ně.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Woxa píše: jaký flame?
1) řekl jsi, že bys chtěl hrát paladina tak a tak, všichni ti řekli, že tak a tak to zkrátka nepůjde. Ať zkusíš tak či onak.
2) řekl jsi, že paladin je tu slaboučký, že nemá možnosti. Bylo ti řečeno, že paladin možnosti má, ale že paladinem se musís stát, že zde automaticky paladinem není postava, co má par levelů paladina.

To je celé.
3) i přes bod 1 a 2 si stále dokolečka povídáš tu svojí pravdu.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Tak myslím, že tu mezi vším tím urážením ode mě i na mě a všeobecnou diskuzí a ano, máte pravdu, psal jsme tu jak kokot a měl jsem si promyslet lépe, jak budu hrát svou postavu, zapadl jeden dobrý nápad. A to je zrušení možnosti vidět lvly toho, kdo je online. Šlo by s tím něco udělat?
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Protton píše:A to je zrušení možnosti vidět lvly toho, kdo je online. Šlo by s tím něco udělat?
Už se to tu objevilo a jestli si dobře pamatuju závěr, zněl nějak jako "to se dělá pomocí ne zrovna legální manipulace s hrou, nebude zavedeno". Nebo něco takového.
Nejlepší co můžeš udělat v tomhle směru pro sebe je nepřeklikávat při logování do inkriminované záložky (a být tak dobrovolně v nevýhodě vůči jiným zvědavcům). Ale fajn by to bylo ne že ne.
EDIT: viewtopic.php?p=72239#72239 tady je o tom cosi z nějaké třetí čtvrté ruky.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Protton píše:
Působíš na mne, s prominutím, teď jako hráč, který nedokáže unést následky hraní své postavy.

My jsme ti řekli, jak je to s paladiny na EQ, a proč tedy Ragmon naráží a bude narážet, protože je nestandardní.

Hraju tu už dost dlouho, abych věděl, že tady nejsou žádné zkratky.

Hraj Ragmona tak, jak se ti líbí, prosazuj s ním ve hře klidně všechny svoje názory, které jsi tu prezentoval, ale nečekej, že to bude snadné.

Chceš respekt, chceš něco změnit, musíš to dokázat uhrát. A nikdo ti neřekne, jak to máš udělat, nikdo ti nedá nic zadarmo.

Mám pocit, že si hledáš cestičky, jak si věci usnadnit, a zlobíš se, že to tady prostě nejde.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Nechte se prosím chvíli vychladnout. Protton už mluví sprostě a správně bych mu měl dát varování. Chápu, že se nechal trochu zapáleně rozhodit, když se do něj pustili skoro všichni, tak teď ať o tom všem zapřemýšlí... Přeci jen, EQ prošla poměrně mohaletým vývojem a ledacos už tady bylo, ledacos už se ví, že se nikdy nezmění a ledacos se změnit může, ale nikdy ne takto. Tož... tak dobrou :smile:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Nemusíte mi už radit, jaký mám být ve hře. Kdyby to nějak šlo, tak bych ho hrál úplně jinak. Například bych byl pořád paladin Mitana a nesnažil bych se být paladinem Solara. Ale to už asi IC těžko změním, nebo to bude vypadat neuvěřitelně křečovitě. Jak říkám, přejdu na Thalii a tady budu hrát jen v domluvené chvíle proto, abych bavil ty, kterým se moje hra líbila a kteří se mnou hráli rádi. Ale Ragmon už tady aktivně asi těžko bude.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Hmm..to už jsem někde četl...asi v deseti tvých předchozích příspěvcích?
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Tohle je ohraná písnička už od LordAladara... a obecně od hráčů, kteří od počátku od EQ očekávají něco jiného než drtivá většina hráčů, kteří zde hrají, nerespektují názor této většiny a snaží se vynutit přizpůsobení světa svým představám způsobem, kdy kolem toho, co se jim zrovna nelíbí, vždycky udělají velký humbuk a vyhrožují, že půjdou jinam (zpravidla na Thalii). Přitom ale žádné řešení jejich problému, které by bylo přijatelné pro ostatní, nikdy nenavrhnou, pouze opakují dokola, co chtějí (i když ani to mnohdy není jasné).

Jo, ještě většinou jakékoli příkoří, které se jejich postavám IC událo, a jakékoli neúspěchy svých postav svalují na nastavení světa, zásah či zlou vůli DM a na zvýhodnění těch, kdo něco dokázali... a hledají chybu všude, jenom ne u sebe.

Obvykle, jakmile rozpoznám takovýto (z mého pohledu sobecký) přístup, odkazuji hráče výhradně do IC roviny, protože jejich stížnosti a přání nemají s OOC rovinou co dělat (aneb schopnost a moc paladina, aby se jej zlo bálo, nemá nic společného s nastavením světa a classu paladina, v tomto případě).
Naposledy upravil(a) Aefar dne 1. 5. 2012 11.51, celkem upraveno 8 x.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Odpovědět