Lékárna

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Lékárna

Příspěvek od Strigo »

Zdravím,

chci se zeptat, nešlo by nastavit lékárny tak, ať se stackují na sebe a tudíž bych mohl mít třeba 10 v jednom slotu v actionbaru?

Ono pak musím hledat lékárny pracně v inventáři a v boji to zrovna není efektivní a nejlepší.

A když je chci dát do actionbaru tak zaplním celý řádek.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2052
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

A ty se ovazuješ (nebo cokoliv děláš s lékárnou) v boji?
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Pipi_CZ píše:A ty se ovazuješ (nebo cokoliv děláš s lékárnou) v boji?
Ovazuju během boje jiné :biggrin: .

EDIT: Nikde není definována lékárna, takže ji používám tak jak mi systém umožňuje.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Je možné nacpat lékárničky do batohu/tašky/atp. ten hodit do slotu a stisknutím si tak otevřít batoh plný lékáren. Není to až TAK pohotové, ale hledání po inventáři odpadá. Vzato kol a kolem, ono ovazování ran taky nebývá tak pohotové jak čtyři máchnutí mečem.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

zdech píše:Je možné nacpat lékárničky do batohu/tašky/atp. ten hodit do slotu a stisknutím si tak otevřít batoh plný lékáren. Není to až TAK pohotové, ale hledání po inventáři odpadá. Vzato kol a kolem, ono ovazování ran taky nebývá tak pohotové jak čtyři máchnutí mečem.
Dík za radu, netušil jsem, že se dá batoh otevřít v quickslotu.
EDIT: taky to vyvolává opportunity attack a target je napaden do flat footed
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Mě spíš zaráží, že i když systémově to jde, tak zdravý rozum velí, že je to blbost obvazovat někoho, kdo v té samé chvíli zároveň máchá mečem nebo je požírán za živa.

Ona asi nestačí definice lékárny, která je v popisku a říká, že je plná obvazů etc.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

placidity píše:Mě spíš zaráží, že i když systémově to jde, tak zdravý rozum velí, že je to blbost obvazovat někoho, kdo v té samé chvíli zároveň máchá mečem nebo je požírán za živa.

Ona asi nestačí definice lékárny, která je v popisku a říká, že je plná obvazů etc.
Hlavní sílu v lékárně vidím v tom, že se dají léčit ostatní, pokud se by se nedala použít v boji tak by byla naprosto k ničemu.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Pipi_CZ píše:A ty se ovazuješ (nebo cokoliv děláš s lékárnou) v boji?
Strigo píše:EDIT: Nikde není definována lékárna, takže ji používám tak jak mi systém umožňuje.
Snažil bych se vyhýbat používání lékárniček na někoho pod přímým útokem. V boji obecně ale není problém.
EDIT: V rukou zkušeného medika je lékárnička aplikovaná v klidové situaci rovna 40+ životům/1kolo za cenu pár stříbrných. Nikdy nekývnu na to, že je to úplně k ničemu.
Naposledy upravil(a) zdech dne 12. 12. 2012 12.37, celkem upraveno 1 x.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Wolf
Příspěvky: 4056
Registrován: 25. 4. 2008 16.37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Jo, ale chápej, že těžko budeš obvazovat, potírat rány atp. někomu, kdo se brání, máchá mečem a prostě bojuje. To na HCRP svět nepatří přece.
(chápu tedy, že to používáš takhle)
Neutral Good Dungeon Master :clover:
Strigo
Příspěvky: 175
Registrován: 22. 7. 2011 23.22
Bydliště: Ostrava, Výškovická 136

Příspěvek od Strigo »

Ikdyž musím říci, že máte pravdu, v určitých situacích se nedá logicky využít.

Bohužel, takovýchto věcí, které logicky nejdou, nebo jsou obtížná, ale systémově ano, je na EQ nespočet a využívají je i DM samotné.
Elnor Lethi - zdrcen společností
Zeerith'Zakn Olath
Teldrin De'Thein
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Strigo píše:
placidity píše:Mě spíš zaráží, že i když systémově to jde, tak zdravý rozum velí, že je to blbost obvazovat někoho, kdo v té samé chvíli zároveň máchá mečem nebo je požírán za živa.

Ona asi nestačí definice lékárny, která je v popisku a říká, že je plná obvazů etc.
Hlavní sílu v lékárně vidím v tom, že se dají léčit ostatní, pokud se by se nedala použít v boji tak by byla naprosto k ničemu.
Je zásadní rozdíl zavázat někoho za bojovou linií, kde nejsi pod přímým útokem ani ty ani pacient (alias polní medik), nebo když někomu škrtíš tepnu a zároveň dotyčný kolem sebe mává zbraní a je požírán potvorou (alis hráčská vypatlanost, protože jsme na RP serveru a ne PG serveru).

První případ mi nevadí. Druhý naopak velmi.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

placidity píše:
Strigo píše:
placidity píše:Mě spíš zaráží, že i když systémově to jde, tak zdravý rozum velí, že je to blbost obvazovat někoho, kdo v té samé chvíli zároveň máchá mečem nebo je požírán za živa.

Ona asi nestačí definice lékárny, která je v popisku a říká, že je plná obvazů etc.
Hlavní sílu v lékárně vidím v tom, že se dají léčit ostatní, pokud se by se nedala použít v boji tak by byla naprosto k ničemu.
Je zásadní rozdíl zavázat někoho za bojovou linií, kde nejsi pod přímým útokem ani ty ani pacient (alias polní medik), nebo když někomu škrtíš tepnu a zároveň dotyčný kolem sebe mává zbraní a je požírán potvorou (alis hráčská vypatlanost, protože jsme na RP serveru a ne PG serveru).

První případ mi nevadí. Druhý naopak velmi.
Myslím, že tohle trochu přeháníš. Každý Woxo není tak geniální jako ty a nedochází mu vše rychle a skvěle jako Tobě. Někdo má holt hlubší cit pro RP, někdo né tak vydařilý jako ty, ale nazývat lidi vypatlanci, že něco hrají jinak než ty a nemají takový cit pro RP jako ty je podle mě vypatlanost tvoje. Zkus trochu zmírnit své výrazy a přestat hráče urážet i když nepřímo.

Mě se osobně také nelíbí používání lékáren v boji, ale systém to nezakazuje a když to uvidím, nebudu hned někomu psát, že je vypatlanec, nebo se nad tím pohoršovat. Někdy je dobré nepřehánět své RP cítění, jak ve hře, tak tady na foru. :dry:

Tvé názory respektuji a mnohdy s nimi souhlasím, ale opravdu se mi nelíbí občas tvé vyjadřování! Trocha úcty k lidem by ti prospěla.

Edit:
A není to poprvé, co tohle děláš. Napíšeš svůj názor a podtrhneš ho tím, že ostatní lidi odsoudíš svou nadávkou, i když nepřímou. Kdo s Tebou nesouhlasí a dělá něco jinak, neznamená, že je nutně vypatlanec, debil, hovado, cvok, troll atd.


Edit2: Ještě doplním, že lékárna má v klidovém stavu TO 20+ skill, v bojové akci je to 1k20+skill proti TO, takže se nemusí povést. Je to systém NWN, který to dovoluje a háže se tam právě na to, zda se to v boji povede, či ne. V konečném důsledku nevidím problém používání lékárny v boji, protože je to ošetřené hodem a né vždy se to povede. Na druhou stranu mě osobně to moc nevoní. Ale to je pouze můj pocit a názor na danou věc.
Naposledy upravil(a) dráp dne 12. 12. 2012 13.00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Za prvé jsem to psal já (placka).

Za druhé uznávám, že jsem měl asi volit jiné slovo, ale mám ve zvyku občas říct co si myslím nahlas a bez příkras, zvlášť když je to takováhle do očí bijící kravina (a za tím si prostě strojím, je to lékárna, proboha, elementární logika anyone?).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Aplikaci lékárny na bojujícího rytíře si dokažu představit asi jen jako že vytáhneš adrenalinovou injekci, nadzvedneš rytířovi hýždový plát a dáš mu pořádnou včeličku, zatímco on bude palcátem dál drtit toho kosltivce :-) No, ale pokud nejde o paladina s imunitou na strach, radši bych normálním bojovníkům hýžďový plát nezvedal, kdo ví, co tam najdeš :-)

Každopádně systém to povoluje a pravidla nezakazují, takže za toho těžko někoho trestat. jen to prostě není HCRP hra, takže je lepší se tomu na EQ vyhnout. Ale abych se přiznal, já už to párkrát asi v nouzových situacích udělal.

Lékárna najde velké uplatnění i mimo boj Strigo, například pokud tvůj kámoš leží v paralýze na zemi a Bigbiho ruka z něj lisuje šťávu a ty neumíš healerská kouzla (a on si lahvičku nevypije). Lékarna se hodí i psotavám s alergií na léčivé lektvary. Nebo i těm, co jí nemají, ale přehnali to krátkodobě s jejich pitím.
Naposledy upravil(a) Naylun dne 12. 12. 2012 13.09, celkem upraveno 1 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

placidity píše:Za prvé jsem to psal já (placka).

Za druhé uznávám, že jsem měl asi volit jiné slovo, ale mám ve zvyku občas říct co si myslím nahlas a bez příkras, zvlášť když je to takováhle do očí bijící kravina (a za tím si prostě strojím, je to lékárna, proboha, elementární logika anyone?).
Omlouvám se Woxovi, občas si Vás dva pletu, protože ve hře patříte k sobě, ano, bylo to pro Tebe placidity.

Co se týká elementární logiky, můžeme rozebrat velkou část EQ a ukážu Ti, jak velká a podstatná část EQ nestojí na elementární logice, protože se jedná o fantasy svět.

Někdo kupříkladu hraje svá zranění dluohodobě, někdo do sebe lupne lektvar a je zdráv, i když před vteřinou byl krůček od smrti a jeho tělo bylo rozsekané. Kdo to hraje správně? Je to u všech ďasů pořád hra.
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Lékárna je krabička obsahující všemožná léčiva. Dle popisu obsahuje ta o které je řeč prostředky k zástavě krvácení a nápravě zlomenin. Obvaz je nejvíc na ráně, ale pokud si tam v magickém fantasy světě někdo přimyslí i prášek z drcených motýlích křídel, který přece krvácení zastavuje taky (a stačí ho prsknout zhruba na ránu...nebo ne?), nezačnu napadat jeho elementární logiku, ale zkusím poukázat na "méně je někdy více". Ten obvaz je nejjednodušší a motýli si budou moci oddechnout.
Podobně můžeme diskutovat třeba o všech lektvarech.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
dráp
Příspěvky: 392
Registrován: 1. 4. 2012 1.26

Příspěvek od dráp »

zdech píše:Lékárna je krabička obsahující všemožná léčiva. Dle popisu obsahuje ta o které je řeč prostředky k zástavě krvácení a nápravě zlomenin. Obvaz je nejvíc na ráně, ale pokud si tam v magickém fantasy světě někdo přimyslí i prášek z drcených motýlích křídel, který přece krvácení zastavuje taky (a stačí ho prsknout zhruba na ránu...nebo ne?), nezačnu napadat jeho elementární logiku, ale zkusím poukázat na "méně je někdy více". Ten obvaz je nejjednodušší a motýli si budou moci oddechnout.
Podobně můžeme diskutovat třeba o všech lektvarech.
Souhlas!
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

to Dráp:

Což nic nemění na skutečnosti, že aplikovat na někoho hromadu obvazů a mastiček vprotřed mlácení čehokoliv, je prostě blbost, systém nesystém. TOTO vidím jako úvahu zdravého rozumu.

A nebavíme se tu o zraněních, řešíme použití lékarny v boji. Jsou to dvě rozdílné věci

pozn: Strigo tady nehraje týden, není to nováček. I proto jsem možná reagoval jak jsem reagoval.

-------

to Zdech:

Já to beru, ale ukaž mi případ kdy naplácáš cokoliv z tohoto na pohybující se řvoucí bojující postavu. Já opravdu chápu lékárnu jako lékárnu, se kterou si prostě musíš sednout a dotyčného chvíli oplácávat - ne jako bednu plnou instaheal lektvarů.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Naylun
Příspěvky: 3240
Registrován: 16. 5. 2008 20.54
Bydliště: Neverland

Příspěvek od Naylun »

Možná je součástí lékárny i foukací puška s šipkami napuštěnými morfiem? (vtip)

:robin:
Naposledy upravil(a) Naylun dne 12. 12. 2012 13.15, celkem upraveno 2 x.
Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Pravda, to mě nenapadlo. (edit: já vím)
Naposledy upravil(a) placidity dne 12. 12. 2012 13.39, celkem upraveno 1 x.
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Odpovědět