Železná říše: Hag Hargol

Co lze zaslechnout v různých částech Desky od prostého lidu

Moderátoři: Dungeon Master, World Builder, Dungeon Servant, DS ve zkušební době

Zamčeno
Uživatelský avatar
Arto
Příspěvky: 4101
Registrován: 19. 2. 2006 14.35
Bydliště: U tebe

Železná říše: Hag Hargol

Příspěvek od Arto »

Hag Hargol.jpg
Hag Hargol.jpg (275.88 KiB) Zobrazeno 570 x
//Obrázek slouží jen a pouze jako zpestření, nezobrazuje reálný stav.
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2151
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Železná říše: Hag Hargol

Příspěvek od Niko »

Vejvoda Gard syn Gorana zemřel a mezi trpaslíky se začalo mluvit o odchodu mocnosti Onyxe, jehož síla ho měla držet při životě. Většina trpaslíků roztroušených po Desce se sjela zpět do města a všichni netrpaslíci byli vyhnáni z města. Povídá se, že trpasličí vlna vzala za zvuků rohů, řevu a bušení štítů skřetí chodby útokem a na nějakou dobu zdecimovala skřetí populaci v okolí města. Následně byly všechny vstupy do baní zapečetěny a co se přesně ve městě dělo dál nikdo s jistotou neví.

Po několika týdnech se Hag Hargol znovu otevřel. Do světa vyrazili, kromě puchu, i trpaslíci. Od nich se postupně zjistilo (sami to hrdě rozhlásili), že Hag Hargol vládne nový Vejvoda jménem Halvrat syn Brundina. Údajně poměrně rychle převzal moc a nařídil stáhnout sekerníky z okolí zpět do města. Arnagolskou tvrz nadále spravují obyvatelé přilehlé osady. Tvrz na Zlobřích pláních trpaslíci vyklidili a uzavřeli.

V Hag Hargol nyní panuje čilý ruch a to především v části dolů. Stále je ale v platnosti nařízení, které do chodeb zakazuje vstup všem cizím rasám bez doprovodu trpaslíka. A je na něj dbáno víc, než kdy dřív. Sekerníci oblékli nové zbroje a jsou snad ještě více zapšklí.

Z důvodu přerušené obchodní cesty je zásobování města dosti náročné a to oběma směry. Ceny se zvedly a každý z trpaslíků si pečlivě hlídá vlastní špajzy se zásobami nakládaných potravin, uzených bůčků, klobás a dalších trvanlivých dobrot. Občas se nějaká ozbrojená trpasličí karavana vydá do světa a jak rychle vyrazí, tak se i rychle vrací. Několikrát byly menší počty trpaslíků pozorovány kolem Mamonína.

Trpaslíci jsou vůči cizincům docela výrazně vyhranění. Kvůli nějakému nedávnému konfliktu prý zavřeli bránu a do města nyní nikoho nepouští.

Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2151
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Železná říše: Hag Hargol

Příspěvek od Niko »

Hag Hargol zůstává i nadále zavřený. Ten, kdo nebyl trpaslík a měl tu čest se potkat s hlídkou Sekerníků u vstupu do města, byl vyhnán a uražen. Dobrodruhové navíc hlásí, že všechny tunely vedoucí pod samotný Hag Hargol jsou nově zabezpečeny a znepřístupněny.
Zamčeno