Nový hráč

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

sircervic
Příspěvky: 213
Registrován: 5. 3. 2007 22.45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sircervic »

Lassair píše:No vidíš a mě bardi a kytičky k sobě docela šly.. :)
Já jsem s bardem poseával v hospodě.. a většinou tahal z lidí peníze.. za písničky.. básně.. a podobnou havět :D

a šlo to docela dobře
Angelina
Příspěvky: 17
Registrován: 26. 5. 2011 16.37

Příspěvek od Angelina »

Ungo píše:Bardi sboiraj trenyrky/podprdy :)
Hehe, to by šlo xD
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Využiji tohoto topicu, kvůli jménu.

Rád bych apeloval na hráče, kteří zakládají nové postavy, aby si dali trošku více záležet na originálnosti jejich jmen. Myslím, že je to obsaženo i v pravidlech EQ. Momentálně narážím na postavu "Gloin syn Galina Pavézy" - to je, zvláště v době Hobita v kinech, na mne trošku moc. Nemám nic proti jménům typu - Din Dagor = Mlčící zhouba (nevím zda sindar nebo quenya), tady si Pavel vypomohl Tolkienovou elfštinou a "Din" se zažil až neuvěřitelně.… ale Gloin XY Pavéza …. to mi prostě do pusy nepůjde. Ne ani tak kvůli přízvisku Pavéza, jako kvůli otci Gimliho. Omlouvám se za rýpavý příspěvek, ale jména postav jsou podle mne docela důležitá, co se týče pohledu na ně.… a konkrétně mně to trošku kazí hru. (OK, vím, že teď nehraji, ale snad nemluvím jenom za sebe, nebo jo?)

EDIT: Už je to lepší překlad? Hrůza byl vskutku hrůzný překlad :-D
Naposledy upravil(a) Akruo dne 25. 12. 2012 22.36, celkem upraveno 1 x.
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Akruo píše:Využiji tohoto topicu, kvůli jménu.

Rád bych apeloval na hráče, kteří zakládají nové postavy, aby si dali trošku více záležet na originálnosti jejich jmen. Myslím, že je to obsaženo i v pravidlech EQ. Momentálně narážím na postavu "Gloin syn Galina Pavézy" - to je, zvláště v době Hobita v kinech, na mne trošku moc. Nemám nic proti jménům typu - Din Dagor = Mlčící hrůza (nevím zda sindar nebo quenya), tady si Pavel vypomohl Tolkienovou elfštinou a "Din" se zažil až neuvěřitelně.… ale Gloin XY Pavéza …. to mi prostě do pusy nepůjde. Ne ani tak kvůli přízvisku Pavéza, jako kvůli otci Gimliho. Omlouvám se za rýpavý příspěvek, ale jména postav jsou podle mne docela důležitá, co se týče pohledu na ně.… a konkrétně mně to trošku kazí hru. (OK, vím, že teď nehraji, ale snad nemluvím jenom za sebe, nebo jo?)
Souhlasím, že to není nejšťastnější volba.
Jde asi hlavně o to, že si člověk podvědomě představí onu postavu, její příběh a bude ho očekávat. Ovšem očekávání se nemusí dostavit ani v nejmenším a teprve to mi pak kazí hru.

Osobně když už vybírám postavě jméno z knihy, tak vybírám co nejokrajovější, nepostřehnutelné postavy a pro jistotu nepoužívám celé jméno ,ale zkomoleninu třeba dvou až tří dohromady.
A jestli můžu něco doporučit tak http://sever.wu.cz/index.php?co=06&who=jmena se opravdu hodí.
(hlavně pro brachy)

EDIT: Ještě je dobrý, když se postava jmenuje podle své profese nebo vlastností - Voják kopiník ba mohl být třeba např. Narwall Píka , šermíř Lojza Šídlo , bardka Julia Kopretinka atd
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Pavel Urban
Příspěvky: 5860
Registrován: 30. 4. 2007 16.38

Příspěvek od Pavel Urban »

Je to tak, silně se nedoporučuje používat jména z nějakých předloh (film, hra, literatura apod.). Mimo jiné právě pro spojení s nějakou osobností či charakterem, který je obecně znám a nedostání očekávání ostatních, co do hry oné postavy.

Není např. problém:
- použít úpravu běžného jména cizím jazykem (např. Mair(eig)=Marie)
- přehodit některá písmena jména
- použít jazyk, fiktivní nebo skutečný, pro vytvoření vlastního významového jména (např. zmíněný Din, i když překlad výše je... nepřesný :smile:)
- použít jméno generátoru fantasy jmen
- použít obyčejné jméno, spojené s obecným označením profese, činnosti apod. (Janek Kovář)

EDIT:
- pochopitelně lze použít pouze prosté obyčejné jméno (např. Karel), ale to zpravidla příliš neimponuje
Naposledy upravil(a) Pavel Urban dne 26. 12. 2012 0.09, celkem upraveno 1 x.
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují.
The cup is full.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

xondik píše:
Akruo píše:Využiji tohoto topicu, kvůli jménu.

Rád bych apeloval na hráče, kteří zakládají nové postavy, aby si dali trošku více záležet na originálnosti jejich jmen. Myslím, že je to obsaženo i v pravidlech EQ. Momentálně narážím na postavu "Gloin syn Galina Pavézy" - to je, zvláště v době Hobita v kinech, na mne trošku moc. Nemám nic proti jménům typu - Din Dagor = Mlčící hrůza (nevím zda sindar nebo quenya), tady si Pavel vypomohl Tolkienovou elfštinou a "Din" se zažil až neuvěřitelně.… ale Gloin XY Pavéza …. to mi prostě do pusy nepůjde. Ne ani tak kvůli přízvisku Pavéza, jako kvůli otci Gimliho. Omlouvám se za rýpavý příspěvek, ale jména postav jsou podle mne docela důležitá, co se týče pohledu na ně.… a konkrétně mně to trošku kazí hru. (OK, vím, že teď nehraji, ale snad nemluvím jenom za sebe, nebo jo?)
Souhlasím, že to není nejšťastnější volba.
Jde asi hlavně o to, že si člověk podvědomě představí onu postavu, její příběh a bude ho očekávat. Ovšem očekávání se nemusí dostavit ani v nejmenším a teprve to mi pak kazí hru.
S tímhle naprosto souhlasím, mám to tak taky
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Já doporučuji toto: http://www.20000-names.com/
Ten výběr je přímo epický.
Uživatelský avatar
Zlofas
Příspěvky: 508
Registrován: 29. 6. 2011 13.57

Příspěvek od Zlofas »

Ten trojský kůň co vyskočí v kategorii zlých jmen je vskutku epický.
Felix Velton – táta mi jednou vyprávěl...
Krakenobijec Honza Velton – Smutek poraženým!
Edgar - *koukne na Františku* tej fajná robka!
Františka – Už je pozdě *usměje se na tebe*
Tirion Lyrek R.I.P – Solar mě ochrání!
Uživatelský avatar
Ogar
Příspěvky: 2786
Registrován: 18. 11. 2011 14.08

Příspěvek od Ogar »

Zlofas píše:Ten trojský kůň co vyskočí v kategorii zlých jmen je vskutku epický.
:megalol:
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Trojan mi tam neskočil ještě na žádným komplu, ale je možné, že máme všude slabé antiviry. *krčí rameny*
zachy
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 4. 2013 1.30

Re: Nový hráč

Příspěvek od zachy »

Chtěl bych se zeptat, zda tu je někde seznam vlastností nově přidaných (a upravených staršich) familiarů a animal companionů u druidů, čarodějů a zaklínačů.
Nebo zda je možnost si to někde vyzkoušet aniž bych pak musel hrát celý lvl s companionem co mi nevyhovuje.

Díky
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od Woxa »

Mám pocit, že víc než zde ( https://www.equilibrie.cz/equilibri … oup=Bestie ) nenajdeš a budeš muset zkoušet ve hře.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
kokosak
Příspěvky: 2954
Registrován: 17. 8. 2007 18.49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od kokosak »

Vždycky se můžeš zbavit zkušeností navíc tím, že je někomu pošleš (pokud nemáš moc vysoko PLACOS) a nahodit si level znovu s jiným familiarem. Nebo ne?
Eternal chaos comes with chocolate rain, you guys. CHOCOLATE RAIN!
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od xondik »

kokosak píše:Vždycky se můžeš zbavit zkušeností navíc tím, že je někomu pošleš (pokud nemáš moc vysoko PLACOS) a nahodit si level znovu s jiným familiarem. Nebo ne?
Nebo "náhodou" umřít. Pokud sis to uvědomil pozdějš.
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Re: Nový hráč

Příspěvek od Akruo »

xondik píše:
kokosak píše:Vždycky se můžeš zbavit zkušeností navíc tím, že je někomu pošleš (pokud nemáš moc vysoko PLACOS) a nahodit si level znovu s jiným familiarem. Nebo ne?
Nebo "náhodou" umřít. Pokud sis to uvědomil pozdějš.
Což není moc šťastná varianta, nejen kvůli větší ztrátě expů, ale také kvůli posmrtným postihům...

Předpokládám, že tento problém řešíš na "nižším levelu", takže počkat levlík by nemuselo být tak hrozné, rozhodně lepší než se zasebevraždit (to je fakt dobré slovo...)

Nejlepší by bylo kontaktovat DM, ale upřímně řečeno - zřejmě se ti to nepovede, takže buď počkej na level, nebo daruj zkušenosti někomu. DM by ti mohlo dát relevel nebo tak něco, případně odebrat potřebný obnos expů a následně zase přidat...
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2700
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od Ungo »

Zdaleka nejsnažší mi přijde zkusmo založit pár postav
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
zuzuPD
Příspěvky: 3507
Registrován: 18. 4. 2009 23.44
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od zuzuPD »

Woxa píše:Mám pocit, že víc než zde ( https://www.equilibrie.cz/equilibri … oup=Bestie ) nenajdeš a budeš muset zkoušet ve hře.
No tam je vlastně všechno. Jsou tam popsané schopnosti, které přítelíčci dostanou. Všichni familiaři jsou koncipovaní spíš jako RP, čili to s vlastnostmi a systémovou výhodností nemají tak skvělé a proto je nejlepší si vybrat takového, který vyhovuje po RP stránce.
Hyperaktivní hlavně MUNI.
ICQ: 345081919
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový hráč

Příspěvek od Woxa »

Zkusmo založenou postavou se nedozvíš nic o tom, zda tvůj přítelíček bude srážet na 5lvl nebo na 20, či jakými všemi kouzly vlastně oplývá :)
Jinak ještě jedno doporučení, nefungují zde některé klasické nwn příkazy ("ukryj se", "odstraň past" a jim podobné), takže pokud sníš třeba o kočce, co s tebou bude hidovat lesem, můžeš na to rovnou zapomenout.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Odpovědět