Zjisti auru … dřív, či později, to je to, oč tu běží

Pokud vás napadlo jak něco zlepšit, nebo chcete něco naopak zkritizovat

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2054
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

sciorp píše:To že systémově prodražuje smrt s tím nemá co dělat. Jako zlá postava bych asi neměl nikdy potřebu si kupovat krásnou světloučkou auru. Aura je prostě takovej tag postavy, kteréj by měl být nepopiratelným podpisem skutků, které postava spáchá. a nějakej systém odpostků je IMHO stejně blbost
Správně.
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2704
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

na druhou stranu, co chudák klaďas vraždící zlouny ve jménu dobra, no dobrá trochu nadsázka, ale přesto se černou auru nezaslouží :smile:
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Pipi_CZ
Příspěvky: 2054
Registrován: 7. 2. 2009 14.33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pipi_CZ »

Jo, tohle je trochu nedořešené. Ale pro to tu jsou DX.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Já jsem stále přesvědčen, že kdo vraždí, může být klaďas, ale není dobrý. Ale to se zase dostáváme jinam a ke stům různým pohledům na přesvědčení, což už tu bylo mnohokrát :smile:

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

A já jsem stále přesvedčen, že celý systém aury je trochu nešikovný :)
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

To se ví, a taky se ví, že se s ním nic nebude dělat, no.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Selvagion píše:Já auru vnímám spíš jako svědomí než nějaké dobro/zlo. Něco spácháš, posklesne ti aura, tak si koupíš odpustek, aby ti bylo dobře na duši a hajzl můžeš být vesele dál až na půdu.

Takovou věc podle mne paladin vycítit nemůže. Může mít ale z chování té osoby podezření a tak požádá svého boha, aby mu dovolil okouknout, jestli dotyčný nemá náhodou černé svědomí.

Co se týče toho vycítít zlo. Nikdy jsem si nemyslel, že by paladin kouknul na chlapíka, rozbolela ho hlava a tak by věděl, že je to hajzl. Už jen proto, že by to měli paladini hrozně jednoduchý. Spíš si myslím, že paladin je ke zlu vnímavější v obecné rovině. Když do zatuchlé hrobky licha vleze bojovník, mág a paladin. Představuju si, že bojovník řekne, že se mu to tady nelíbí, mág prohlásí, že cítí mocnou magii a paladin řekne, že tu sídlí velké zlo, protože v jistém smyslu ho opravdu cítí, ale už to musí být opravdu místo tím zlem přímo prosáklé.

Tak nějak si to představuju já.
Ano, takhle nějak to mám taky...
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
xondik
Příspěvky: 208
Registrován: 3. 8. 2009 22.50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xondik »

Aefar píše:To se ví, a taky se ví, že se s ním nic nebude dělat, no.
V tom případě je tenhle topic zbytečný … Od původního záměru tohohle topicu se to opět svezlo někam do filosofických debat.

Díky za názory, aspoň mám představu jak si představujete věci kolem aury atd.
Tímto v tohle topicu končím a přesouvám se ke svému tichému poslouchání a šoupání nohama. :sleeping:
barely playing

Kdokoli mi napíše v čem má moje hra nedostatky a v čem dělám chybu, má u mě malé bezvýznamné plus, který se mu bude fakt moc hodit!
herní ACC javanesjanes
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2704
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

a stejně za to můžou trpaslíci
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Akruo
Příspěvky: 1049
Registrován: 29. 9. 2007 9.02
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Akruo »

Hawkeye píše:a stejně za to můžou trpaslíci
Zkus to říci trpaslíkovi do očí!
"Nesouhlasím. To je individuální názor. Mnozí ho s tebou možná sdílí, ale věř, že mnozí ne." - Pavel Urban ©
Rangarog Dragobir - zakladatel Západoříšské obchodní společnosti, kupec, kovář a kovkop ...padl a byl Durminem přijat do Věčných síní
Brambor
Uživatelský avatar
sciorp
Příspěvky: 1991
Registrován: 31. 3. 2007 19.54
Bydliště: Hag Hargol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sciorp »

myslíš z očí do sekery?

parodon za OT, i když *pročte příspěvky výš*
PODPIS
Samuel
Příspěvky: 137
Registrován: 15. 1. 2008 14.14
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Samuel »

Hawkeye píše:na druhou stranu, co chudák klaďas vraždící zlouny ve jménu dobra, no dobrá trochu nadsázka, ale přesto se černou auru nezaslouží :smile:
nezaslouží? čím víc je loví, čím víc je zabíjí, čím menší slitování s nimi má, tím víc se jim sám podobá. je jedno z jakého důvodu.

to, že k tomu má výmluvu, na tom nic nemění.

názor, že je aura jako svědomí mi přijde dobrý. pak i evil může být před svým bohem/sebou/kodexem... čistý, zatímco good, který někoho zabil, může pochybovat, zda to bylo jediné možné řešení, zda to bylo třeba... a jeho aura tím černá.
The Almighty says this must be a fashionable fight. It's drawn the finest people.

Bartoloměj, syn Dumův
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Tak já jsem vždy viděl auru jako karmu... Myslím, že odpustky jsou blbost. Byl to jen trik od církve, jak se nažrat peněz ale to je OT teď. Podle mě by se na začátku měla nastavit aura podle přesvědčení a pak měnit podle činů a případně by ji měnili DX za hru. A kdyby to bylo svědomí... tak to mají všichni černou. To jsi nikdy nepochyboval o svém činu? To kouzlo je pro paladina v podstatě zbytečnost,protože podle aury na EQ stejně poznáš prd...
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Tomyn
Příspěvky: 2642
Registrován: 12. 11. 2007 10.10
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomyn »

Zrozen peklem, aby konal dobro!
Dungo Dar - Sférální cestovatel a badatel
Bujón syn Krutóna - já sů Cechmistr Černého draka, kovářisko, vobchodník, žoldák ha krakenobijec Bujón Syn Krutóna (je to Bujný Kruťák ne polívka)
Narilyn - princezna z kanálu
Frory Bulínková - mamonínské čerstvě vykvetlé poupě
Ryta Splinter - milá, citlivá, chápavá občas potřeštěná elfka stále zrající - MIN(Missed in Nature)
Brumla Bulldozer(Bejkoun) - milý, krásný a přátelský trpaslík - MIA(Missed in Action)
Uživatelský avatar
Selvagion
Příspěvky: 1250
Registrován: 30. 8. 2011 10.14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Selvagion »

Protton píše:Podle mě by se na začátku měla nastavit aura podle přesvědčení a pak měnit podle činů a případně by ji měnili DX za hru.
Jaký by pak byl rozdíl mezi aurou a přesvědčením?
Protton píše:A kdyby to bylo svědomí... tak to mají všichni černou. To jsi nikdy nepochyboval o svém činu?
Špatné svědomí podle mne máš, když víš, že jsi jednal špatně, a není ti to tak úplně jedno. Pochybovat o svém činu je pro mne spíš ukázka toho, že to svědomí máš čisté - zvážil jsi všechny alternativy a vybral tu, kterou jsi považoval za správnou, a pochybuješ, protože ti záleží na tom, zda jsi se rozhodl správně.
Aefar
Příspěvky: 3162
Registrován: 9. 12. 2008 17.31

Příspěvek od Aefar »

Systém aury má své chyby, ale obecně jakýsi "účet za skutky" (aura) vs. "morálnost přístupu ke světu" (dobrozlá osa přesvědčení) spolu podle mě tolik nesouvisí.

* Catigern
* Albrecht Prskotřesk
† Bolthorm syn Thrudgelmův
Uživatelský avatar
Ungo
Příspěvky: 2704
Registrován: 19. 11. 2011 15.44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ungo »

Možná by jste se neměli ani tolik zamýšlet nad jejím filozofickým významem, ale raděj ji brát jako obyčejná nástroj. Já osobně vidím auru jako jedinou věc, která mnohým brání v tom ,aby z rozmaru zabíjeli pro každou prkotinu či na potkání.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
I'm an ancient monster. I'm not an octopus
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Selvagion píše: Jaký by pak byl rozdíl mezi aurou a přesvědčením?
Pokud vím, tak se nedá měnit přesvědčení postav... ale aura by se měnit dala. Takže někdo, kdo začal jako zákonné dobro, by se skrz auru mohl nakonec dostat až na chaotické zlo.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Přesvědčení postavy se mění na základě jejích skutků - sice většinou je pomálu, ale ony se ty čísla hýbou (samozřejmě za předpokladu, že onu akci vidí DX, že ano).
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

A převědčení se ale nezjistí že jo... ale aura ano. A tak když nějakej hazlík někoho zabije, tak pak dá ze svých nekonečných zásob půl platinky do chrámu, hodí 50 hovadin z trezoru na oltář a už má zase svoji světlou auru...
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Odpovědět