Paladin

Různé rady a řešené problémy a návrhy

Moderátoři: Dungeon Servant, World Builder, Dungeon Master

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Je úplně jedno, co máte v character sheetu, dokud prostě nedojdete k tomu, že ve vás eviláci konečně začnou vidět hrozbu. A pak je to mnohdy otázka jednoho spellu/útoku (Např. Dietrich a Clair) a váš nijaký charactersheet ukáže, že lovu zlounů můžete jedině zamávat kapesníčkem a jít si pobít pár dní na Druhou stranu. A ještě je tedy otázka, kolikrát se případně takovýto strážný bude z té Druhé strany vracet, pokud bude pořád pátrat a pořád držet CvC otevřené.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Mourisson1 píše:Hraješ tu možná pár měsíců, a hned bys chtěl elitní místo u stráže, maximální plat a právo odsuzovat na smrt ne? Zeptej se taky jak dlouho tohle všechno Dietrich získával.

EDIT : Díky Jone, dobrá příručka.
Ne. Ale chtěl bych, aby si nějaký Lothias strčil svoje poučky o Hrebogovi do prdele, když mluví s čekatelem druhého nejdůležitějšího řádu v Mithalliru. To by mi třeba úplně stačilo. Aby mě někdo respektoval. A ne jen: "Pane, vaše bílá je moc svítivá a mně se vůbec nelíbí" a podobné kecy. Jestli je vaše RP takové, že urážíte všechny okolo protože víte, že paladin na vás nesmí a má být nad věcí... A jen pro někoho, kdo to tady myslím řekl. Paladin není nikdy nad urážkou svého boha a nikdy jí netoleruje.
A pro další: Ano, píšu tady sakra o paladinovi,protože jsem řešil paladina. Respekt by měl mít každý v řádu a paladin by podle mě měl mít také pravomoce. Protože jestli se pro použitelného paladina, alespoň tak to tady vvypadá, musím stát nejen paladinem, ale taká stráží, tak pak je řád naprostá zbytečnost. Když byl na Sférii někdo paladin, tak všichni stáhly půlky a drželi hubu a to hlavně o Mitanovi, protože urazit Mitana před jeho paladinem = smrt. A taky že tam měl paladin nějakou vážnost. A vážnost měl každý paladin... ten titul něco znamenal. Tady se mi ale zdá, že ten titul nic neznamená. A pokud k němu nemáte titul další, tak nic nezvládnete.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Protton píše:
Mourisson1 píše:Hraješ tu možná pár měsíců, a hned bys chtěl elitní místo u stráže, maximální plat a právo odsuzovat na smrt ne? Zeptej se taky jak dlouho tohle všechno Dietrich získával.

EDIT : Díky Jone, dobrá příručka.
Ne. Ale chtěl bych, aby si nějaký Lothias strčil svoje poučky o Hrebogovi do p****,
Pak ti poradím : tohle si musí vyříkat Ragmon s Lothiasem, a ne Protton s Mourissonem. Tohle chtít můžeš, ale řešit to OOC na forum je pitomost. Charakter mý postavy je takovej jakej je, jestli mám prudiče paladinů, můžu ho mít, řeš ho IC, nebreč OOC.
Protton píše: Protože jestli se pro použitelného paladina, alespoň tak to tady vvypadá, musím stát nejen paladinem, ale taká stráží, tak pak je řád naprostá zbytečnost.
Třeba je tu řád od toho aby učil podobný Ragmony jak situaci řešit i když nejsou u stráže :smile:
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 30. 4. 2012 19.55, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Ankar
Příspěvky: 44
Registrován: 6. 2. 2012 20.31

Příspěvek od Ankar »

Mourisson1 píše:Setkáváš se s tím u starších hráčů, a přitom bys neměl vědět kdo jsou starší hráči, hmhm :whistling: :whistling:

A k tomuhle...jo v tom máš pravdu, to se mi konkrétně líbí na thalli kde playerlist nevidíš, a tudíž doopravdy nevíš co potkáváš
Jak řekl zdech, bylo tím myšleno hráči s velkou úrovní, co zde hrají dlouho...
Pro zdecha: Jo já jsem teď nechtěšl ukázat na Ragmona, nýbrž na nešvar který mě osobně dost vadí a to přesně to vidění úrovní, nevědět co jsou ostatní zač by bylo dle mého strašně super a dalo by to hře daleko větší náboj a atmosféru. ;-)
Tasslehoff Tříštka - hobit kterého posedla toulavá... a hravá... a vlastně hodně dalšího
Iw'as
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

Takže za prvé - jakmile se ti bude zdát, že všichni kolem jdou křivo.. je čas se zamyslet. Ohánět se hláškama a pravidly je fajn..takže co třeba: "Neptejte se co mají ostatní udělat pro vás ale udělejte pro to něco vy sami" To bychom měli k úkolům.

Za druhé - Chceš toleranci pro sebe a svou postavu, dokonce respekt, ale respekt u tebe kulhá. Přišel jsi do zavedeného světa a chtěl jsi ho měnit podle sebe. Hned.. ne časem.. ne se přizpůsobit.. Vedeš monology a neposloucháš. Nemluvím ani o tom že vyčítáš někomu že mu vadila barva jako od Persilu na Ragmonovi. Ptám se jakým právem? Třeba daná postava nesnáší bílou a nevidím důvod proč by to nemohla hrát jak to cítí. Ragmon to měl vyčítat postavě... ne ty hráčům.

Za třetí - Osobně jsem hrála postavu, která byla zlomená, docela na hlavu místy měla sebevražednké sklony a trpěla sebepoškozováním. Serbitar ztratil všechno a všechny.. takže kecy jak to tu nejde.. Řekla byc co tu nejde jsi ty.

Za čtvrté - máváš nám už zhruba deset příspěvků.. jestli chceš mít poslední slovo fajn. Ale rovnou ti můžu říct, že za těchto podmínek z tebe nikdo nebude odvařený nikde. Stejně jako kecy o vyštvávání. Ty jsi sem přišel, do určitého řádu a ty by ses měl přizpůsobit. Stejně jako ti v nové práci nedovolí přestavět celou knihovnu.. protože ty chceš. Nechceš se přizpůsobit fajn, ale to není vina ani hráčů ani EQ.

A nakonec já osobně hraju za kněžku léčitelku, paladin to není ale léčí jménem Paní, snaží se jménem Paní a nevyvolala by nemrtvé ani nepoužívala Zabij živé. Prostě to k Ajris nepatří. A nepříjde mi vhodné cpát defakto protikladnou sílu a ohánět se Ajris, Solarem.. Jakmile tohle vypustíš, příspěvek kde napadáš hráče jaké jsou to mrchy.. tak musíš očekávat reakci. takžče žádnej flame ale odpověď
Béééé...
Uživatelský avatar
Olymar
Příspěvky: 1734
Registrován: 2. 2. 2010 23.15

Příspěvek od Olymar »

Opravdu se zde na fóru řeší, jak se mají k sobě postavy vzájemně chovat ve hře? Jednejte tak, jak vaše postavy uznají za vhodné a očekávejte tomu adekvátní reakce.
Mithirwen Celeavaeil
Uživatelský avatar
Lomylith
Příspěvky: 1340
Registrován: 13. 8. 2008 12.28
Bydliště: Druhá strana

Příspěvek od Lomylith »

Za urážku dobrých bohů si může klidně postava jít sednout do vězení. Taky jsem tak už seděl...třeba za plivanec na Elenis :bleh:
Za´cho Detyr - Oběšen a upálen(21.Vodomrzen 1133 7:16)Zotročit a ničit!
Evana Ver Letha - Uvařena(25.Brzomráz 1146)
Drathir'Cryso Olath - Uzavřen v železné panně(26. Brzomráz 1152)
Aw´rixel Jednooký- Rozřezán (17. Obrozen 1154)
Victor Shawer - Odsouzen k utrpení (3. Vinobran 1161)
https://www.youtube.com/watch?v=jPU63WAnrSE



Je tažké byť debilom, pretože konkurencia je veliká.
Uživatelský avatar
Niko
Příspěvky: 2090
Registrován: 10. 3. 2010 15.29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Niko »

Protton píše:Když byl na Sférii někdo paladin, tak všichni stáhly půlky a drželi hubu a to hlavně o Mitanovi, protože urazit Mitana před jeho paladinem = smrt. A taky že tam měl paladin nějakou vážnost. A vážnost měl každý paladin... ten titul něco znamenal. Tady se mi ale zdá, že ten titul nic neznamená. A pokud k němu nemáte titul další, tak nic nezvládnete.
Jenže tady na EQ neplatí class paladina = paladin.

Jedeš si tu stále svou pravdu, zažil si několik negativních zkušeností (i o tom je HCRP) a hned tu nadáváš na celý server a hráče. Pokud chceš hrát paladina, tak tomu musíš věnovat snahu a čas. Nic nepůjde hned...
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Protton píše:Ne. Ale chtěl bych, aby si nějaký Lothias strčil svoje poučky o Hrebogovi do prdele, když mluví s čekatelem druhého nejdůležitějšího řádu v Mithalliru. To by mi třeba úplně stačilo. Aby mě někdo respektoval. A ne jen: "Pane, vaše bílá je moc svítivá a mně se vůbec nelíbí" a podobné kecy. Jestli je vaše RP takové, že urážíte všechny okolo protože víte, že paladin na vás nesmí a má být nad věcí... A jen pro někoho, kdo to tady myslím řekl. Paladin není nikdy nad urážkou svého boha a nikdy jí netoleruje.
A pro další: Ano, píšu tady sakra o paladinovi,protože jsem řešil paladina. Respekt by měl mít každý v řádu a paladin by podle mě měl mít také pravomoce. Protože jestli se pro použitelného paladina, alespoň tak to tady vvypadá, musím stát nejen paladinem, ale taká stráží, tak pak je řád naprostá zbytečnost. Když byl na Sférii někdo paladin, tak všichni stáhly půlky a drželi hubu a to hlavně o Mitanovi, protože urazit Mitana před jeho paladinem = smrt. A taky že tam měl paladin nějakou vážnost. A vážnost měl každý paladin... ten titul něco znamenal. Tady se mi ale zdá, že ten titul nic neznamená. A pokud k němu nemáte titul další, tak nic nezvládnete.
Nechtěl jsem, aby můj příspěvek vyzněl tak, že MUSÍŠ být stráží, abys s paladinem byl co k čemu. Chtěl jsem, abys sis uvědomil, že je to jedna z možností, jak mít hodně použitelného paladina. I kdybys byl stále jen členem Řádu, platí to o pověsti.

Jinak si myslím, že zaměňuješ chování postav ve hře a chování hráčů. Pokud někdo ve hře uráží tvého paladina, s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou ten někdo nechce urazit tebe jako hráče. Vypořádej se s tím ve hře a po svém. Pokud tvému paladinovi přijde v pořádku někoho za urážku boha zabít, jednej tak, ale nes následky.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Už ani necituji, odpovídám všem. Ano, chybu v sobě jsem také našel ale to jsem tady vůbec nechtěl řešit. První příspěvek byl jen a to čistě o tom, jak by mohl vypadat systém paladinů. A místo smysluplné odpovědi se mi dostalo... ano... flamu. A z toho už se pomalu ale jistě sklouzlo až sem...
A pro prudiče paladinů: To je přesně to, co tady řeším. Paladin nemá žádnou moc. Nad urážky by měl být povznesen ale NIKDO by si neměl dovolit urážet členy řád v Mithalliru. Nikdo. A právě pokud to někdo udělá a projde mu to, řád pak obecně ztrácí pověst. A získá pověst toho, co je teď. Může se mu smát kdo chce a nikdo vás za to nepotrestá... Všimněte si totiž něčeho. Solarův řád nemá jediného hrajícího paladina. Nemá dost lidí na to, aby mohl nějak dál fungovat. Není tam nikdo, kdo by vyučoval ty mladší. Leda nějaké NPC. A to pak řád trochu upadá. Protože DM nemá tolik času, jako by měl hráč.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

A to je holt špatný vývoj světa. Některé roky se nedaří vínu, některé se nedaří sklizni, a některé roky se prostě nedaří solarovým řádům. Ale místo brečení na forum bych pro to zkusil něco udělat IC :bigwink: Vzít si někoho do učení, začít ten řád oživovat a tak dále a tak dále. My tu taky nebrečíme že Hrebog upadl, že má jenom neaktivního Vana a jednoho zpolazaučeného kněze.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Uživatelský avatar
Jon
Příspěvky: 2513
Registrován: 2. 4. 2007 10.28
Bydliště: Thalie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jon »

Navrh jsi blbost. Lidi se ohradili. Respektuj to.

Co se urážek řádu týká, udělej pro to něco ve hře. Už teď je v zákonech psáno, že urážka Ajris, Solara, nebo paladinského řádu je proti právu.
Ale nehledej urážku řádu nebo boha v tom, že se někdo směje tvojí zářivě bílé zbroji.
Lassair
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 3. 2009 22.59

Příspěvek od Lassair »

stejně jako ve hře dát dotyčné postavě přes hubu, vyzvat ji na souboj, cokoliv.. co by Ragmon udělal.. a ne si stěžovat na foru :bigwink:
Béééé...
zdech
Příspěvky: 1218
Registrován: 25. 3. 2009 15.17

Příspěvek od zdech »

Protton píše:
Bylo to zmíněno už dřív, málokdo by ti nějak kafral do originálního hraní paladina cizího boha (nebo alespoň podstatně méně lidí). Ale když už si vezmeš něco zavedeného, jdou s tím ruku v ruce nějaká očekávání. Fakt že sis vybral Solarovce ti dává určité výhody oproti jiným, co třeba hrají "paladiny" z jiných světů, bez zázemí a vedení. Proč by tě to nemělo něco stát?
V těch chvílích, kdy jsem se s ním setkal prostě Ragmon nepůsobil jako ctihodný řádový rytíř ale jako rozháraný novic, co potřebuje manuál aby věděl jak se zachovat. To není špatně, bylo by skvělé sledovat jak se učí a mění ve svatého válečníka (nebo jak "padne"). Ale když to tak hraješ není na místě se divit, že je na postavu nahlíženo jako na toho čerstvého mlíčňáka.
Sám na deváté zvládneš málo, ale zrovna včera se ti ve společnosti jiných povedl hrdinský skutek, u kterého těsně před vámi tvrdě narazila dvojice s 20+ postavou (a ohlášení svého triumfu jsi spolehlivě zazdil chováním).
Chtít postavit Solarovy rytíře nad zákon (pochopil jsem to správně?) bych neoznačil za drobnou úpravu systému.
Serbitar Draga - Služebník Říše 1124 - 1199
Torwald Seveřan - cestu hledající
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

zdech píše:
Protton píše:
Sám na deváté zvládneš málo
Ani tohle nemusí bejt zrovna pravda... stačí mít to co získá postava i hráč časem..znalosti, a zkušenosti

Myslím že...Aefar?..tu dával ten obrázek čaroděje? Takovej ten frajer s nemrtvým sluhou co si seděl na kostěným trůně
Naposledy upravil(a) Mourisson1 dne 30. 4. 2012 20.10, celkem upraveno 1 x.
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Woxa
Příspěvky: 3698
Registrován: 19. 1. 2011 0.18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woxa »

jenže paladin má moc, má obvykle tu pověst, vlivné NPC "známé", jeho slovo má váhu. Jenže paladin není postava s X lvl paladina, paladin je postava která si IC snažením získala místo uvnitř řádu.

Pokud čekáš, že si řekneš "chci být paladin a chci mít hnedka možnosti čelit zlu" tak to máš prostě smůlu, ty možnosti ti hned nespadnou do klína. Musís pro to něco udělat, nějak si ty možnosti vysloužit - je to odměna, ne samozřejmost.
Aktivní: Febrilia Jr'eile, pořezaná kráska
Srdcovka: Caled Nailo, elfský bard a strážný z Amfiberai
Občasní: Grik, Lainathiel Nesseldë, Siriand Tir'ein, Jednoručka Cyrus, Neotesanec Lutz
Bonus: Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Braenn
Příspěvky: 4909
Registrován: 5. 1. 2007 12.12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Braenn »

Obávám se, že budeš zklamán i na Thalii, a to hořce. Tam mají DM ještě méně času než zde, nepoměrně, vždyť tady jsou teď denně.
Paladinům se postavy (i hráči) posmívají mnohem hůř a víc než tady. A častěji. A není to ani IC trestné, proč by také mělo, nejsou li to šlechtici. A postavení ve světě se rozdává tak málo a zřídka, že možnosti tvé postavy co do ovlivnění světa budou téměř jistě nulové po celou dobu tvé hry. Politika a řády jsou tam propracované mnohem víc, ale opět platí, že se musíš držet jejich standardů, ne si tvořit vlastní, možná o to víc než zde. Chceš-li něčeho dosáhnout a ne tam jen existovat.

Říkám ti to z pozice hráče, který tam paladina - nebo spíše jeho učedníka - hraje.

Myslím, že tvá očekávání od přístupu hráčů a světa k tvé postavě - vzhledem k jejím schopnostem a chování - jsou jednoznačně nereálná a jestliže z nich alespoň trochu neustoupíš, pak prostě budeš zklamáván pořád a znovu.
Naposledy upravil(a) Braenn dne 30. 4. 2012 20.14, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Protton
Příspěvky: 191
Registrován: 5. 2. 2012 17.03
Bydliště: 7. hladina šera, Edinburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Protton »

Zdech: Nepochopil jsi to dobře, ale spíše jsem to já vysvětlil špatně. Postavil bych je pouze nad světský zákon. Ale ten boží může být často daleko tvrdší. Paladin by tedy nemohl zabíjet na potkání a podobné ptákoviny, co jsem zde četl. Musel by se řídit řádem a řád by ho trestal, pokud by se neřídil tím zákonem. Protože mi přišlo, že paladin jako takový nemá pořád žádnou moc. A musí k tomu být právě strážný, nebo šlechtic nebo cokoliv jiného, co má nějaké právo trestat.
Nebojíte se tmy! Nebojíte se smrti! Jste jako paladin, a tím také od teď všichni jste! Za Mitana! Za Cindii! - Ragmon Kernor 21.6 335, poslední obrana Listova
Belthil Tillion - Mistr loutny, zpěvu, poesie a velký milovník žen v jedné osobě.
Uživatelský avatar
placidity
Příspěvky: 1808
Registrován: 13. 1. 2011 22.19
Bydliště: Pod hromadou knih

Příspěvek od placidity »

Trochu z jiného soudku, ale paralela tu je:

Když jsme sem kdysi dávno přišli, vybrali jsme si pro své první postavy jako boha Harguda, a zkoušeli jsme dělat nějaké to "evilačení". Ale protože neznalost hráčů + postav + pár srážek/nedorozumění ooc, nakonec to vyšumělo. Po pravdě bych se dnes do postavy, která uctívá někoho z Desky, nepouštěl, pokud bych neměl možnost vedení od někoho třetího. Zvlášť u rozšířenějších náboženství pak totiž postava (a mnohdy i hráč) kouká jako puk, když se dozví že celou dobu dělal něco úplně na pytel, nebo nevěděl elementární záležitosti. toto lze pak rozšířit na chování, a vůbec všechny aspekty hry...
Pokud by bylo potřeba doplnit ztracené knihy do knihovny, dejte vědět do PM.

Aktivní: Alariel Erna
Bejvávalo: Te'lyn (by Balrog) (by Niam - NSFW) | Ulrika | Ignatz
Ostatní: Ukládání logů a konverze screenshotů | Jak vyrobit portrét | Knihovna v Amfiberai
Uživatelský avatar
Mourisson1
Příspěvky: 1688
Registrován: 27. 11. 2010 17.39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mourisson1 »

Protton píše:Protože mi přišlo, že paladin jako takový nemá pořád žádnou moc.
To nebude tím že nejsi paladin, a tudíž vůbec nevíš co mají k dispozici, ne? :bigwink:
Lothias Cys'variana

"...býval tady hráčem, ale spáchal ten největši hřích, creepil proti zkorumpovaným spoluhráčům. Snažili se ho zabanovat. Misto toho mu nedali staršího sráče, kterého tak chtěl. Obviněn z metagamu nyní creepi na Equilibrii. Creeper, který loví creepery. Potížista. Mourisson..." - Woxa 22. 10. 2015
Odpovědět